زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۶:۲۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشارکت در پرورش قناری

*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #1
مشارکت در پرورش قناری
سلام خدمت تمامی دوستان
هدف از ایجاد این تاپیک نزدیکی بین دوستانه هم استانی هستش به این صورت که گاهناً پیش میاد که مثلاً یکی از دوستان یه نر یا ماده داره اما جفتی براش نداره یا جفت مناسبی نداره که به درد قناریش بخوره , بیاد در این تاپیک اعلام کنه و عکس قناریش رو بذاره و بگه که مثلاً : من یه قناری نر یا ماده دارم آمادهء جفت هستش و اگر کسی تمایل داره و قناری آماده داره باهم مشارکت کنیم و قناریهارو جفت بندازیم و هر چندتا جوجه که دادن باهم نصف کنند.
اینجوری هم قناریهایی که 1 سال زحمتشون رو کشیدیم بیکار نمی مونن و هم دوستان بیشتر بهم نزدیک میشن و آشنا می شن.
من خودم یه نر کشیده بلند دارم اما ماده مناسبی براش پیدا نکردم و الان 90% آمادس.
اگر کسی از دوستانه تهرانی مادهء مناسب (از نظر رنگ و هیکل) برای این قناری داره لطفاً اعلام کنه.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۰۶:۱۵ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۰۴:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #11
RE: * مشـــــارکت *
سلام به دوستان عزیزم
بنده هم دقیقا همین کارو کردم!
امسال اولین سالی هست که قناری نگه میدارم و قناری نر مال رفیقمه و قناری ماده برای خودمه و توافقمون اینطور هست که من از اون ها نگهداری میکنم و هرگونه خرج یا مشکلی پیش بیاد پای منه و جوجه ها هم نصف نصف.
این روش خیلی خوب و خیلی خطرناکه.
به دوستان پیشنهاد میکنم اصلا در دوستی های نت این کار رو نکنید چون اگه خدایی ناکرده مشکلی پیش بیاد، نمیشه راحت حلش کرد چون این دوستی زیاد نزدیک نبوده.
این دوست من که باهاش دارم شراکت میکنم،هم کلاسی منه و ما به هم اعتماد داریم ولی باز هم هر روز توی مدرسه باید بهش گزارش بده که رفتار قناری ها چطور بوده و ....
به هر حال به نظر من این کار با دوستی های مجازی اصلا کار درستی نیست چون دو طرف هر قدر هم که با هم صحبت کنند،باز هم از نزدیک با هم نبودند که رفتار هم رو بشناسند!

با تشکر
۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۰۳:۵۶ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: legend
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #12
سلام رامین جان
ببینید اصـــــــل این کار آشنائیه نه اینکه دنبال سود و این حرفها باشیم یه قناری چه ارزشی داره مگه ؟!
قناری من که عکسش رو گذاشتم بسیار بسیار قناریه خوبیه و قیمتش هم کم نیست اما با این حال من نه به دنبال سود هستم نه چیزای دیگه...فقط در درجه اول قصدم نزدیکی و آشنائی بیشتر با دوستانه و در درجه دوم اینکه قناری بیکار نمونه چون این قناری کمی بد قلق بود و با سختی بالا آوردمش,ماده ای هم که براش در نظر گرفته بودم بهش پا نداد و نشد جفتش کنم....
همیشه هم نباید منفی نگاه کرد به قضیه,خیلی ها شراکت کردن و الان پشیمونن خیلی ها هم شراکت کردن و رازی هستن,مهم اینه که 2 نفری که می خوان شراکت کنن بهم اعتماد داشته باشن همــــــین.
توی شراکت هم جوجه دادن هست هم مرگ و میر...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۰۶:۱۸ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۰۵:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #13
سلام
نوید کاملا درست میگه اصل این کار روی اعتماده...ضمنا کسایی از پرنده بازی سود خوب میبرن که دلالی میکنن و انجمن و اینجور جاها نمیان...به نظر من پرنده بازی با احتساب وقت و هزینه که براش میذاری اگه بخوایی با فرمول اقتصادی حساب کنی ضررش بیشتر از سود ...تا برسه به اینکه بخوایی با یه پرنده از اعتماد سواستفاده کنی و سر طرف کلاه بذاری ..اگه به یکی اینقدر اعتماد داشتی که به هر دلیل پرنده بهش بدی و اون آدم سرت کلاه گذاشت فکر کن حیوون مریضی گرفته مرده..... اگه تو فصل تولید مثل پرنده ها نبودیم به نظر من میشد از عبارت هم استانی نوید هم صرف نظر کرد و از هر جای وطن عزیز این کار را انجام داد اما تو این فصل جابجایی در فاصله دور به احتمال خیلی زیاد باعث پس رفتن و لک بیموقع میشه و منطقی نیست ....شاد باشید
۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۰۵:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #14
خب شما عزیزان درست میگید ولی منفی بافی های من بخاطر مشکلاتی هست که در نت برام پیش اومد!
البته درمورد پرنده نبود ولی خلاصه من یک روز به یک نفر اعتماد کردم و باهام رفیق شدیم و رفتیم داخل سایتش شراکت کنیم مثلا ولی بعد از مدتی سرم کلاه گذاشت و کلی بهم ضرر زد(البته ما اوایلش کلی با هم شوخی میکردیم و مثلا رفیق فابریک شده بودیم).

منظورم فقط این بود که در نت هیچ تضمینی برای اعتماد وجود نداره عزیزان!
البته نیت آقا نوید کاملا نیتی درست و از روی خیرخواهی هست ولی خب همه که برای اعتماد نمیان شراکت کنن!یک عدا هم برای این که سود ببرن شراکت رو در پیش میگیرن.من شخصا برای اینکه تجربه کسب کنم وارد پرورش قناری شدم و خوشبختانه رفیقم هم باهام خیلی همکاری کرد.
درسته که فردی که کلاه میزاره در پرنده بازی سود زیادی نمیبره ولی خب طمع حد و اندازه نمیشناسه.
متاسفانه در دوستی همیشه دو دوتا چهارتا نمیشه!منظور من این بود.من هرگز نمیگم تمام این کارها اشتباهه فقط میگم در نت اصلا تضمین شده نیست!
اون کسی که سرم کلاه گذاشت هم ولایتی من هم بود یعنی کمتر از 100 کیلومتر با هم فاصله داشتیم!

ببخشید خیلی حرف زدم:basa (26):
۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۰۶:۱۶ ب.ظ
نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #15
من در این مورد به دنبال سود نیستم و پیشنهاد می کنم اگر هم کسی خواست همکاری کنه نیّتش دوستی و رفاقت باشه و به سود فکر نکنه...
این کار ممکنه سود داشته باشه ممکنه ضرر اما اون چیزی که می مونه و ارزش داره آشنائی با همدیگس و من هم هدف اصلیم همینه و شاید با این کار بتونیم این باور غلطِ بی اعتمادی رو کمی کمرنگتر کنیم.
۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۰۶:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 18
82 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #16
با سلام خدمت دوستان و آقا نوید گل
آقا من یک ماده پرتقالی دارم رسمی معمولی هست با یک نر جفت انداختم اما متاسفانه نمی دونم به چه دلیل بعد از دو سری تخم کردن تخم ها بی نتفه بودن در هر صورت ماده الان آماده هست اگر می خواهید تقدیم کنم .
اگر هم دوست داشتید میتونید به کلبه ما سر بزنید و از نزدیک قناری رو ببینید.
۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۱۲:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 20
40 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #17
با احترام نسبت به تمامی نظرات من اینکار رو کردم وفقط بر پایه ی اعتماد هست ولاغیر اگه طرفین به هم اعتماد داشته باشن مطمئنا جواب میده.خود من اینجوریه که نر واسه هر کی باشه دم اول رو اون درمیاره وبعدیش را اون نفر تا سه دم اگرم اتفاقی خدایی نکرده افتاد واسه قناری خود شخص اگه مقصر باشه بیان میکنه وگر نه بقول ما اصفهانیا ابس و اتیش یدفه میبینی میشد یدفه هم نیمیشد:basa (159):
۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۱۲:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #18
(۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۱۲:۴۲ ق.ظ)hahab$ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و آقا نوید گل
آقا من یک ماده پرتقالی دارم رسمی معمولی هست با یک نر جفت انداختم اما متاسفانه نمی دونم به چه دلیل بعد از دو سری تخم کردن تخم ها بی نتفه بودن در هر صورت ماده الان آماده هست اگر می خواهید تقدیم کنم .
اگر هم دوست داشتید میتونید به کلبه ما سر بزنید و از نزدیک قناری رو ببینید.
سلام
مرسی از شما شهاب جان
من ماده معمولی دارم اما نمی خوام با مادهء معمولی جفت بندازمش , حیفه
باز هم ممنونم.
۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۱۰:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، 10reza10 ، عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #19
گویا شما در ذهنتون اینجا رو یک مدینه فاضله میپندارید که چنین پیشنهاداتی میدید؟
اینجا ایرانه قناریتو دادی دست رفیقت با ده تا ماده جفتش میکنه بعد بهت میگه اصن جفت نخورد یا جوجه هاش مردن تو هم هیچ راهی واسه رد حرفش نداری نمیتونی که بگی بزار خونتون رو بگردم یا خونه دوست و آشناتو بگردم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۹، ۱۰:۱۸ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۹، ۱۰:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #20
(۱۳۹۱/۱۲/۰۹، ۱۰:۱۷ ب.ظ)اهواز قناری نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گویا شما در ذهنتون اینجا رو یک مدینه فاضله میپندارید که چنین پیشنهاداتی میدید؟
اینجا ایرانه قناریتو دادی دست رفیقت با ده تا ماده جفتش میکنه بعد بهت میگه اصن جفت نخورد یا جوجه هاش مردن تو هم هیچ راهی واسه رد حرفش نداری نمیتونی که بگی بزار خونتون رو بگردم یا خونه دوست و آشناتو بگردم؟

خب شما معلومه مثل من از این تجربه های تلخ دارید.
من از نزدیک ترین افراد توی شراکت ضربه خوردم حالا چه برسه که بخوایم مثلا قناری شریک بشیم اونم فقط با آشنایی توی نت!
واقعا سخته دوستان. اینو خیلی خیلی جدی میگم.
.
با این حا هرکس علاقمند بود میتونه امتحان کنه انشاءالله که مشکل خاصی پیش نیاد.
۱۳۹۱/۱۲/۰۹، ۱۱:۱۹ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: اهواز قناری

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان