زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۴:۰۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشارکت در پرورش قناری

*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #1
مشارکت در پرورش قناری
سلام خدمت تمامی دوستان
هدف از ایجاد این تاپیک نزدیکی بین دوستانه هم استانی هستش به این صورت که گاهناً پیش میاد که مثلاً یکی از دوستان یه نر یا ماده داره اما جفتی براش نداره یا جفت مناسبی نداره که به درد قناریش بخوره , بیاد در این تاپیک اعلام کنه و عکس قناریش رو بذاره و بگه که مثلاً : من یه قناری نر یا ماده دارم آمادهء جفت هستش و اگر کسی تمایل داره و قناری آماده داره باهم مشارکت کنیم و قناریهارو جفت بندازیم و هر چندتا جوجه که دادن باهم نصف کنند.
اینجوری هم قناریهایی که 1 سال زحمتشون رو کشیدیم بیکار نمی مونن و هم دوستان بیشتر بهم نزدیک میشن و آشنا می شن.
من خودم یه نر کشیده بلند دارم اما ماده مناسبی براش پیدا نکردم و الان 90% آمادس.
اگر کسی از دوستانه تهرانی مادهء مناسب (از نظر رنگ و هیکل) برای این قناری داره لطفاً اعلام کنه.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۰۶:۱۵ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۰۴:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #31
RE: * مشـــــارکت *
سلام به همه دوستان
همونطور که دوست عزیز (برف زمستان) گفتن قناری من کشیده بلنده و حدوداً 800 تا 1 میلیون قیمتشه , من ماده هم براش گرفته بودم اما جفت نخورد , من اگر قصد داشتم از این کار سوء استفاده کنم می اومدم یه قناری پرستار رو معرفی می کردم که حداقل اگر اتفاقی افتاد دلم نسوزه , چرا اومدم این قناری رو معرفی کردم ؟!
به هر حال این مشارکت به امید خدا بر پایهء اعتماد آغاز و انشالا به همین منوال ادامه پیدا می کنه....حالا دوستانیکه به خاطر کم تجربگی یا عدم توانایی در برقراری مشارکت سرشون کلاه رفته می تونند همین تاپیک رو دنبال کنند تا در جریان مراحل بعدی هم قرار بگیرند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۰۴:۲۳ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۰۴:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 182
36 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #32
زماني كه داشتم اين متن رو ياداشت ميكردم به ذهنم خطور كرد كه همچين برداشت اشتباهي ازش بشه
در ابتدا بابت اشتباهات تايپي خودم و برداشتي شما معذرت ميخوام
من نگفتم دوست خوبم برف زمستان منظورشون اين بوده در صورتي كه ايشون مطلب را بصورت كنايه نوشته اند ( يعنی نوید نر کشیده بلند طوسی خودش را طعمه کرده که حمالهای من و شمارا بلند کنه؟ )
منظور عزيز بنده (برف زمستان) برداشت اشتباه ديگران از اين مطالب بوده نه قصد و تفكر خودش
ضمناً آقايوني چون نويد ، قناري شيراز ، هستي ، كينگ هارت ، استاد كاتبي و خيلي از عزيزان ديگه حق استادي گردن من دارن چون من در روز متوسط 18 ساعت اين سايت رو زير و رو ميكنم و هرچي بلدم مطالب و راهنمايي هاي اين عزيزان هستش
البته جسارت به عزيزاني كه اسمشون رو از قلم انداختم نشده باشه
۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 18
82 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #33
(۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۰۲:۲۲ ب.ظ)برف زمستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اینجا ایران است به لطف وجود همه دوستان...
موضوع مشارکت را کسی اینجا مطرح کرده که اگه بهترین قناریها را توی بچه های انجمن نداشته باشه یکی از بهترین هاست...
یعنی نوید نر کشیده بلند طوسی خودش را طعمه کرده که حمالهای من و شمارا بلند کنه؟
تا نگردی آشنا زین پرده رمزی نشنوی...گوش نامحرم نباشد جای پیغام سروش
شاد باشید

(۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۰۳:۰۳ ب.ظ)گلاستر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۰۲:۲۲ ب.ظ)برف زمستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یعنی نوید نر کشیده بلند طوسی خودش را طعمه کرده که حمالهای من و شمارا بلند کنه؟
تا نگردی آشنا زین پرده رمزی نشنوی...گوش نامحرم نباشد جای پیغام سروش
شاد باشید

زشته بخدا زشته از كسي اينطوري اسم برده بشه
من هيچ كدوم از بچه هاي اين سايت را از نزديك نديدم ولي از همشون جز مرام ومعرفت چيزي بهم نرسيده
نه تنها من بلكه تمام اونهايي كه با مشكل برخورد ميكنن و نميدونن چطوري خودشون رو نجات بدن ميايم و هي پست ميزنيم و هي كمك فوري كمك فوري ميكنيم بعد كاركشته هايي مثل همين كسي كه اين تاپيك را زده بدون هيچ چشم داشت و توقعي بهمون كمك ميكنن حالا درست نيست از اين حرفا زده بشه
نظر درمورد اصل بحث اين تاپيك بدين نه حاشيه
ممنونم
با سلام خدمت دوستان و استادان خوبم
دوست عزیز منم منظورم این نبود که شما میگید نوید جان همچین قصدی داره
منظور من این بود که اگر کسی با این پیشنهاد نوید موافق نیست حتما لازم نیست نظر بده فقط کافی تو این کار شرکت نکنه

با تشکر
۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۱۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: گلاستر ، پدربزرگ
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #34
سلام به همه
دوستان به نظر من این یه ایده خوب و بزرگه که از هر نظر که بهش نگاه کنیم خوب و جالبه.اما بعضی از دوستان بحث را به حاشیه میبرن که اصلا جالب نیست.بجای این که به حاشیه بپردازیم بهتر نیست که به بهتر شدن این طرح کمک کنیم.خود من از این پیشنهاد خیلی خوشم اومد.قناری بهانه ایست برای آشنایی و دوستی.من به اکثر دوستانم پیشنهاد میکنم تا به کلبه من آمده و برای ساعتی به بهانه دیدن پرنده هام با هم باشیم و گپ بزنیم.این راه خیلی راه قشنگیه که آدما به هم نزدیکتر بشن.چرا راه را کج میکنید؟!!!!!!
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۹:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #35

با سلام و درود خدمت تمامی دوستان و عزیزان.
همونطور که آقا*** قول داده بودن و من هم به شخصه به بعضی از دوستان که از ماجرا خبر داشتن قول این رو داده بودم که نتیجه مشارکت رو اعلام کنیم، تصمیم گرفتم که شما رو بی خبر نذارم.
   ابتدا لازم می دونم شرح ماجرای این مدت رو بگم و در انتها از دوستان بخوام که نظرشون رو بگن: بعد از اینکه آقا *** به من پیام خصوصی داد که قناری ماده رو براش بفرستم من هم بلا فاصله با اولین پرواز قناری رو فرستادم که قناری چون خیلی مست بود یکی دو روز بعد از رسیذن دست *** تخم کرد و بعد از طی شدن سیکلش *** قناری ها رو جفت زد. بعد از اتمام فصل جوجه کشی پارسال وقتی که نتیجه رو جویا شدم ، *** گفتن تخمها جوجه نشدن ،چون تخمها نطفه نداشت فناری نر رو جدا کردم که بهش برسم، که گویا رفت تو لک. بعد از مدتی هم گفت که تخم های هرزی که ماده قناری کرد باعث تو لک رفتن ماده قناری هم شده (که از کسی مثل *** این ناشی گری و بی تجربگی بعیده -حتی می شد با یک قناری دیگه جفت زد. کاری که همه می کنن و نمی ذارن فصل تموم بشه و بهره ای نبرده باشن-) 
       برنامشو جویا شدم بعد از کلی تعارف که بین دو طرف ردو بدل شد گفت اگه می خوای شماره حساب بده پولشو واست بفرستم. . بعد از مدتی آقا *** قناری هاشو رد کرد و فقط ماده منو نگهداشت که گفتم اگر قصد داری ماده قناری رو هم بفرستی بی تعارف و رودربایستی این کارو بکن در جواب گفتن پیش خودم می مونه تا بعدا ماده رو با جوجه واست می فرستم.
ابتدای فصل جدید وقتی که سراغ ماده قناری رو گرقتم گفتن که یه قناری نر معمولی سفید واسه جفتش خریدم!
که بازهم بعد از کلی تعرف بین دو طرف که شما کجا و رسمی معمولی کجا؟ ماده قناری رو بفرست همون جواب رو دادن. گذشت تا اینکه خبری ار آقا *** نبود و تماس گرفتم جواب ندادن اس دادم که اگه قناری ماده رو نمی خوای الان تو بندر بیشتر بهش نیاز دارم که جواب دادن رو تخمه شماره حساب بذه تا پولش رو واست بفرستم. منم که قصدم این بود که ایجا جفتش بزنم گفتم چه فرقی می کنه صبر می کنم. خلاصه سرتون رو درد نیارم بعد از چند روز که بازهم خودم آمار گرفتم گغت که یکی از تخمها جوجه شده که توسی هم هست و ...
      امشب هم مثل همیشه بعد از چند وقت اس دادم و نتیجه رو جویا شدم ، که ایشون جواب اس منو اینجوری داد: دیشب خواستم بهت اس بدم ، تعدادی از قناری ها و سهره هام مردن که متاسفانه ماده شما هم جزوشون بوده!!!! هر مبلغی رو هم بگی واست می فرستم و شرمندم و ....
    واقعیتش با تمام احترامی که واسه ایشون قائلم و تمامی حرفها شون رو ساده لوحانه باور کردم آخری رو باور نکردم بخصوص زمانی که ایشون گفتن ماده قناری  من با اون کشیدگی و درشتی که بود و توی عکس دوستان می تونن ببینند ،جزو بدترین رنگها بوده و نهایتا 100 تومن می ارزید!!!!!!! در حالی که من اونو 250 تومن پارسال که هنوز به تخم نیومده بود خریده بودم.
   شما جای من نه،جای آقا ***، حاضرین دو سال وقت و هزینتونو برای پرنده ای بذارین که بی ارزشه و بدرنگه؟؟؟!!!آقا *** مگه قناری نر خودت طوسی نبود؟! قناری طوسی نرش با ارزشه ماده اش جزو بدرنگاست؟! چرا اینو وقتی که پرنده رو برات فرستادم نگفتی؟مگه من قبلش عکس قناریموبرات نفرستاده بودم؟ اون موقع قناری خودت یک میلیون می ارزید و میخواستی  با ماده ای جفت بزنی که ارزششو داشته باشه!!!!! آدم نر یک میلیونی رو با ماده صد تومنی میندازه؟؟!!!! برادر من این حرفت شبیه حرفاییه که طرف میخواد از زیر بار خسارتی شونه خالی کنه و سعی میکنه بزنه تو سر مال طرفش که اونو از ارزش بندازه. من تو عمر پرنده بازیم تلفات دادم،یا شده قناری فرار کرده و از دستش دادم و.... اینم  میذارم به حساب صدقه سری خانوادم یا تلفاتی که دادم،قناریم قناری خوبی بود و دلم سوخت که اینجوری گفتی،اما دنبال تاوان و خسارت نیستم،بحث پولش هم خودت گفتی،از همون اول خودت میگفتی پولشو بگیر و بی خیال پرنده ات شو!!!! چرا همون موقع که پرنده رو دیدی و فهمیدی به دردت نمیخوره برش نگردوندی؟اون موقع حرف و نظرت چیز دیگه ای بود!!! سعی نکن با بی ارزش کردن رنگ و بی ارزش کردن پرندم مهارت و تجربه منو تو پرنده بازی زیر سوال ببری،این کار درست نیست.....
به هر حال، این ماجرای مشارکت من و آقا *** بود که به اینجا رسید، دوستان بخونن و نظر بدن و درس بگیرن.
خوشحال میشم نظرتونو در مورد این ماجرا بدونم.

محمدمهدی در تاریخ ۱۳۹۲/۱۲/۱۲ نوشته:

ببخشيد چون اسم كسي را آورديد كه اينجا حاضر نيست تا از خودش دفاع بكنه وبراي حفظ آرامش انجمن اسم كسي را كه ذكر كرده بوديد سانسور كردم.

۱۳۹۲/۱۲/۱۲، ۰۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #36
سلام
آقاي جليليان دو تا نكته به نظرم ضروري اومد كه بگم اميدورام كسي دلخور نشه:
1- من از اولش هم نسبت به اين ماجرا خوشبين نبودم چون از قشر پرنده فروش چيزهايي ديدم كه باور كن به خاطرش پارسال تمام قناريهام را يكجا فروختم .هر چند كه اون موقع از روي ناراحتي بود وبعدش هم كه نقل مكان كردم واگر اون موقع نمي فروختم بعدش مجبور مي شدم اين كار را بكنم.با يك پيرمرد همسايه رابطه دوستي داشتم اما اين قشر نه به جوان ونه پيرش اعتماد نميشه كرد. به همين خاطر براي هميشه رابطم را باهاش قطع كردم.همسايه ،دوست و...سرم كلاه گذاشتن .هر كاري خودت كردي درسته وگرنه به اميد بقيه نشستن فقط ضرر هست.توي پرنده بازي فقط به خودت بايد اعتماد كني .البته نه اينكه آدم خوب توي اين كار نيست ولي تعدادشون كمه.من الان هم دوستان درجه يكي دارم كه بهشون افتخار مي كنم ويكيش محمد امين كاووسي هست.
2- درباره ***هم به نظرم اين جوري قضاوت نكن كه من خودم هميشه از قضاوت عجولانه پشيمان شدم. حالا هر اتفاقي افتاده ولي ارزش هاي انساني از يك قناري بيشتره. دو حالت بيشتر نداره يا قضيه واقعيت داره يا نداره. اگر نداره كه شما با اين قضاوت مديونش ميشيد يا واقعيت داره وشما ببخشيدش. آبروي هر انساني بسيار بيش از يك قناري اهميت وارزش داره.
دوستانه به همه توصيه مي كنم نه پرنده به كسي بديد ونه پرنده از كسي بگيريد كه از اين حرف وحديث ها به وجود نياد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۱۲، ۰۷:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #37
باسلام

به نظر من هم مشارکت دراین موارد زیاد جالب نیس چون مثلا شما یه جفت شریکی میندازین پای هم بعد این وسط یه جوجه عالی میده بعد اختلاف پیش میاد که اون جوجه رو کی برداره و ازاین قبیل مشکلات.......... من به شخصه به یکی از دوستان یه ماده قناری دادم بعد گفت واسه حسابش میام بعد از حدود یه ماه خبری نشدو خودم باهاش تماس گرفتم گفت تخم کرده و چند روز خوابیده بعد بلند شده (چون ماده تازه کار بود) باشه چون دوباره میخواد تخم کنه بعد خودم خبرشو میدم مجدد چند وقت گذشت باز زنگ نزد و خودم تماس گرفتم گفت این سری جوجه رو کشته بزار باشه چون میخواد تخم کنه خلاصه سرتون رو درد نیارم این بار هم چندوقت خبری نشد و خودم تماس گرفتم گفتم اگه ماده رو نمیخوای بیار بده به خودم که نهایتا بعداز حدود سه ماه حیوون بیچاره رو بعد از احتمالا سه لون تخم کردن پس گرفتم و هیچی هم به دوستم نگفتم حالا با این تفاسیر اگه یکی دیگه بود شاید سر این مسائل دلخوری پیش میاورد و دوستی و رفاقت بهم میخورد.

موفق باشید

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۲/۱۲/۱۲، ۱۰:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #38
سلام خدمت همه
تو هرچیزی هم بد هست هم خوب ولی پرنده باز هابیشترشون غیر قابل اعتماد هستن متاسفانه
من خودم مدت زیادی نیست که پرنده دارم و تو هرچیزی اول هاش اشتباه میکنی منم هم ی اشتباهی کردم که پرنده چندتا از دوستامو اوردن گذاشتن پیشم به قصد جفت زدن یا تولک بردن( سهره)
منم قبول کردم /اقای محمد مهدی بخشی گفتن که اینکارو نکن اشتباس و پسشون بده منم افتاده بودم تو رو ونتونستم به دوستم بگم پرنده رو بیا ببر و فرمایش اقای بخشی رو تو ذهنم داشتم که اشتباس اینکار
منم سهره دوستمو درست کردم ودادم تحویلش چند وقت بعدش رفتم پیش همین دوستمون واسه ی نر بخون داشت به قصد خرید رفتم واسه بالا سر جوجه هام ایشون لطفشو از ما دریغ کرد ونداد .وچندتا قناری دوستمون پیشم بود وواسه جفت زدن اورده بودن منم نتونستم بگم بیا ببرشون من اینکارو نمیکنم دونستم کار اشتباهییه ولی باز رودربایستی قناری هاشو مست شش دانگ کردم وموقه جفت زدن که رسید گفتم بیا ببر پیش خودت جفت بزن دوستم گفت اینجور نمیشه تو زحمت زیادی کشیدی این همه مدت پیشت بودن حالا که خوب شدن من ببرم گفت حداقل ی لون ازشون بگیر واسه خودت بعد میبرم منم قبول نکردم دادم بردشون اول ک قناری هاش اورد هیچکدوم اماده نبودن دوماه پیش من بودن اماده ک شدن دادم بهش چون میدونستم بعدا حرفی پیش میاد گفتم نمی ارزه واسه چندتا جوجه صورت واقعی دوستمون مشخص بشه
من اینکه به مشکلی نخوردم تو این کار رو مدیون اقای بخشی هستم که راهنمایی کردن خداروشکر که چیزی نشد وچند وقت زحمت هم ک کشیدم میذارم به پای علاقه ی که کلا به همه قناری ها دارم
امید جان کاش اگه مطمئن هم بودید از این موضوع باز اینجا مطرح نمیکردین چون خدای نکرده اطمینان بین بچه های انجمن ازبین نره

آرزوی موفقیت واسه همه دوستان
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۲/۱۲، ۱۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #39
سلام
يك نكته اي را كه ديدم ضروري هست با دوستان مطرح كنم. تو پرنده بازي هميشه نتيجه صد در صد نيست وبعضي وقت به اصطلاح عاميانه آدم بز مياره. من خودم امسال 3تا ماده خريدم و ودوتا نر اما هر كاري كردم  دو تا از ماده ها آماده نشدن ،  تازه يكي از اونها تلف شدوسومي هم كه جفت خورد ،تخم نگذاشت.حالا اگر اين قناري متعلق به يكي ديگه بود ودست من بود چه خيالي درباره من مي كرد؟ بهتر اين هست كه هر كس با پرنده خودش عشق بازي كنه وكاري به پرنده هاي ديگران نداشته باشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۱۲، ۱۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #40
(۱۳۹۲/۱۲/۱۲، ۱۲:۵۱ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
يك نكته اي را كه ديدم ضروري هست با دوستان مطرح كنم. تو پرنده بازي هميشه نتيجه صد در صد نيست وبعضي وقت به اصطلاح عاميانه آدم بز مياره. من خودم امسال 3تا ماده خريدم و ودوتا نر اما هر كاري كردم  دو تا از ماده ها آماده نشدن ،  تازه يكي از اونها تلف شدوسومي هم كه جفت خورد ،تخم نگذاشت.حالا اگر اين قناري متعلق به يكي ديگه بود ودست من بود چه خيالي درباره من مي كرد؟ بهتر اين هست كه هر كس با پرنده خودش عشق بازي كنه وكاري به پرنده هاي ديگران نداشته باشه.

با سلام وادب خدمت دوستان عزيز:

اين موضوع تجربه بسيار خوبي براي همه عزيزان هست من خودم دوست داشتم اين موضوع همون اول حذف ميشد تا به اينجا نرسد اما لازم بود كه همه درس بگيريم. البته تجربه هزينه داره و هزينه اش رو دوستان ما دادند بايستي تكرار نكنيم.اميدوارم كه دوستي ها پايدار  و ادامه داشته باشه ، البته دوستي دوطرفه ماندگار خواهد بود.صحبت هاي جناب كاووسي و بخشي جاي تامل داره.بايد درس گرفت . موفق باشيد

۱۳۹۲/۱۲/۱۲، ۰۵:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان