زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۸:۴۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشاوره خريد وفروش وتشخيص نژاد قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
قناریم خیلی ناراحت و افسرده به نظر میاد می خوام براش یه همسر بگیرم
سلام من دوباره اومدم با یه کیف پر از سوال
حالتون خوبه ؟ دلم براتون تنگ شده بود
خب بریم سر اصل مطلب
قناریم خیلی ناراحت و افسرده به نظر میاد می خوام براش یه همسر بگیرم اصلا هم قصد جوجه گرفتن ندارم که بگید واسه جوجه می خوام اگه جوجه داد که داد ندادم فدا سرش
واسه قناری من چه نوع ماده ای خوبه ؟ با هم میسازن؟مشکلی هم ندارم که نخونن
می خوام بزارمشون توی یه قفس با سایز متوسط رو به بزرگ خوبه؟ ماده چند قیمته؟

ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۱۶، ۰۷:۲۴ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۰، ۱۲:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، Ashkan66 ، rahimzade74 ، vahid babayi
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

نمیگم
سپاس‌ها: 4
9 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #101
RE: مشاوره خرید و قیمت گذاری
داداش اون قناری تو شهر ما 50 تا 70 تومن بیشتر نمیرزه
۱۳۹۲/۰۹/۱۶، ۱۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 171
73 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #102
رنگش و تیپش دقیق مشخص نیست ولی من یه نر سبز چمنی مست  10 روز پیش خریدم 104
۱۳۹۲/۰۹/۱۶، ۰۴:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #103
به نظر من قيمتش مناسبه
من يك ماده سفيد يك دستو كه هنوز آماده نشده بود رو همين يه ماه پيش 150 خريدم
۱۳۹۲/۰۹/۱۸، ۱۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 2
4 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #104
با سلام به همه من یه قناری نر زرد کم رنگ دارم به نظر شما اگه یه ماده سرخ بخرم واسه جفت گیری خوبه؟
۱۳۹۲/۰۹/۱۸، ۰۵:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #105
خوبه به نظر بنده یه زرد پرنگ بگیر و اگرم ماستی هست سفید بگیر
۱۳۹۲/۰۹/۱۸، ۰۵:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #106
(۱۳۹۲/۱۰/۰۸، ۰۳:۱۱ ب.ظ)'kanon1' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با درود

من قصد دارم یک جفت جیبر بگیرم بعضی ها نظرشان این است که جفت واقعی الان وجوذ نداردوهرکسی که بفروشدقطعا پرنده اش مشکل دارد!
بعضی ها نظرشان این این است که بعدازعید مبادرت به خرید شود وجوجه باشد که این مورد خوب است اما تشخیص جنسیتی وجود ندارد مگر با آزمایش DNA.

بهر روی نظر شما دوستان واساتید چیست ونظرتان درباره این تصمیم من چگونه است؟ درضمن در تهران اصلا جفت بدرد بخور من پیدا نکردم آیا میشود بروم قم آیا بهتر است یا با تهران فرقی ندارد؟

دوست عزیز سلام.
اولا مرسی از اینکه اینقدر مبادی آداب صحبت کردید و این نشون از شخصیت زیبای شما داره.اما بابت سوالتون باید عرض کنم.که تو هر فصلی میشه اقدام به خرید قناری از هر رنگ ونژادی کرد.قناری چیزی نیست که بشه تو دو خط تعریفش کرد پس بهتره واسه خرید اولا بایک وارد تو مسائله قناری بری ثانیا از یه آشنا خرید کنی.
اما در کل میشه گفت شما دو راه داری.
1: اینکه الان اقدام به خرید یک قناری جیبر آماده و قرص خوان کنی بعلاوه یک ماده آماده.
2:اینکه جوجه جیبر بگیری که بعد یه مدت و قرص خون شدنش واسش یه ماده بگیری و جفتش کنی.
در کل بنظرم اول اطلاعتت رو کامل کن بعد برو خرید .فروشنده ها و مغازه دار هایی هستند که شیشه خورد هم دارند.
در ضمن قیمت قناری در هر شهر و نقطه از ایران متفاوته .

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۲/۱۰/۰۸، ۰۴:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

lisans
سپاس‌ها: 50
58 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #107
 ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺷﯿﺮﺍﺯ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﺴﯽ ﯾﮏ ﺟﻔﺖ ﮔﻼﺳﺘﺮ ﮐﺎﮐﻠﯽ - ﯾﮏ
ﻋﺪﺩ ﻣﻼﺩﻭ ﻧﺮ ﻭﯾﮏ ﯾﻮﺭﮎ ﻣﺎﺩﻩ ﻭﺍﺳﻪ ﻓﺮﻭﺵ ﻧﺪﺍﺭه؟
۱۳۹۲/۱۰/۰۹، ۰۵:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #108
(۱۳۹۲/۱۰/۰۸، ۰۶:۰۴ ب.ظ)'kanon1' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۱۰/۰۸، ۰۴:۲۹ ب.ظ)'hidrane' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۱۰/۰۸، ۰۳:۱۱ ب.ظ)'kanon1' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با درود

من قصد دارم یک جفت جیبر بگیرم بعضی ها نظرشان این است که جفت واقعی الان وجوذ نداردوهرکسی که بفروشدقطعا پرنده اش مشکل دارد!
بعضی ها نظرشان این این است که بعدازعید مبادرت به خرید شود وجوجه باشد که این مورد خوب است اما تشخیص جنسیتی وجود ندارد مگر با آزمایش DNA.

بهر روی نظر شما دوستان واساتید چیست ونظرتان درباره این تصمیم من چگونه است؟ درضمن در تهران اصلا جفت بدرد بخور من پیدا نکردم آیا میشود بروم قم آیا بهتر است یا با تهران فرقی ندارد؟

دوست عزیز سلام.
اولا مرسی از اینکه اینقدر مبادی آداب صحبت کردید و این نشون از شخصیت زیبای شما داره.اما بابت سوالتون باید عرض کنم.که تو هر فصلی میشه اقدام به خرید قناری از هر رنگ ونژادی کرد.قناری چیزی نیست که بشه تو دو خط تعریفش کرد پس بهتره واسه خرید اولا بایک وارد تو مسائله قناری بری ثانیا از یه آشنا خرید کنی.
اما در کل میشه گفت شما دو راه داری.
1: اینکه الان اقدام به خرید یک قناری جیبر آماده و قرص خوان کنی بعلاوه یک ماده آماده.
2:اینکه جوجه جیبر بگیری که بعد یه مدت و قرص خون شدنش واسش یه ماده بگیری و جفتش کنی.
در کل بنظرم اول اطلاعتت رو کامل کن بعد برو خرید .فروشنده ها و مغازه دار هایی هستند که شیشه خورد هم دارند.
در ضمن قیمت قناری در هر شهر و نقطه از ایران متفاوته .

تشکر ازنظرولطف جنابعالی
با پیشنهاد وآیتم دومی کاملا موافقم وهم ریسک کمتری دارد اما یک نکته، چنانچه بر فرض ازیک گله جوجه قناری یک جفت انتخاب کنم وهر دو بطورشانسی نر وماده باشند اما  اگر خواهر وبرادر یا از یک پدر ومادر باشند در هنگام تولید مثل دچار مشکل ژنتیکی و جفت نخوردن غیره به وجود نمی آید؟

سلام.
اینکه بخوایید شانسی برید واسه خرید و در آخر هم جوجه شانسی نر بشه درست نیست.نشانه های زیادی برای نر و مادگی قناری در سایت عنوان شده.
اینکه مشکل ژنتیکی واسه قناری پیش بیاد چیزیه که تا به حال من بهش بر نخوردم.البته در نژاد رسمی و معمولی.
برای حل این مشکل هم به شما پیشنهاد میکنم که با اطلاعات کافی برید یک جوجه نر سر و حال و سالم بخرید .بعد که قرص خون شد یه ماده آماده واسش بگیرید .

۱۳۹۲/۱۰/۰۹، ۰۹:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، kanon1 ، محمد مرادی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #109
سلام 
به نظر بنده اگر بتونید یه اشنای واقعی پیدا کنید و از اون قناری کار داده بخرید که خیلی عالیه ولی در غیر این صورت شما جوجه بخرید بهتری ریسکش پایینتر  وهمونطوری که دوستمون فرمودند اکثر قناریهایی که در مغازه ها خرید و فروش میشه با علت فروخته میشه
۱۳۹۲/۱۰/۰۹، ۱۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، kanon1 ، hidrane ، علی کلاهی
*
کاربر انجمن

پرنده
سپاس‌ها: 24
17 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #110
سلام
من این قناری رو با اسم نر خریدم  بنظرتون این نر هست ؟ و چند می ارزه ؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۱۰/۱۷، ۰۵:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان