زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۸:۵۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشاوره درباره انتخاب پرنده مناسب

مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #1
مشاوره درباره انتخاب پرنده مناسب
سلام
دوستان گرانقدر
اين موضوع براي گفتگو ومشاوره درباره انتخاب پرنده مناسب با توجه به روحيات وفضاي نگهداري در اختيار پرنده بان هست. 

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۰۳، ۱۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، rahimzade74 ، هیوا
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #11
RE: نگهداری قناری ها در فضای قفس بزرگ(عکس)
سلام
به نظر من اين قفس به درد مرغ و خروس چيني مي خوره تازه بايد روي سقف را با چيزي بگيريد كه گربه وآفتاب وباران اذيت نكنن.كبوتر هم ميشه توش نگهداري كرد.وقتي مي خوايد از يه پرنده نگهداري كنيد بايد به چهار فصل فكر كنيد نه همون فصل يا ماهي كه توي اون هستيد.مرغ عشق اگر گربه ببينه سكته مي كنه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۴/۰۴، ۰۷:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، محمدامين كاوسی ، هیوا
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #12
RE: مشاوره درباره انتخاب پرنده مناسب
دورود ...

به نظر بنده هم واسه کبک کبوتر مرغ و ... مناسبه . خصوصا توری که استفاده کردید لبه های بسیار تیزی داره و ممکنه به پرنده های کوچک زینتی  که به دیواره قفس می چسبند آسیب وارد کند . 
موفق باشید
۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۱۲:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۱۲:۴۷ ق.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دورود ...

به نظر بنده هم واسه کبک کبوتر مرغ و ... مناسبه . خصوصا توری که استفاده کردید لبه های بسیار تیزی داره و ممکنه به پرنده های کوچک زینتی  که به دیواره قفس می چسبند آسیب وارد کند . 
موفق باشید

ممنون
از داخل قفس و زیر قفس رو هم میخواهم از این تور های پلاستیکی استفاده کنم تا مشکل تیزی رفع شه.
گربه به هیچ وجه نداریم این دور و بر............ بارون حتی تو زمستون که موقعش هست نمیاد چون تو کویریم...........
ممنون می شوم یه راهنمایی برای زیر قفس کنید ......آخه نمی تونم بر این قفس به این بزرگی  سینی درست کنم
۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۰۷:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #14
سلام
سرما چطور ؟ زيرش حتما بايد سيني باشه.شما از رابيتس به جاي طور استفاده كردي وهمين نقطه ضعفشه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۰۷:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #15
دوست عزيز به نظر من كه داري وقتتو صرف كاري ميكني كه به فكر نميكنم نتيجه دلخواهتو داشته باشه
نهايتاً اگر يك هفته از اين قفس استفاده كني
معايبش زياده : از توري بشدت برنده گرفته تا اسكلت آهني فاقد ضد زنگ و رنگ كوره اي ، از درب نامناسب تا ابعاد غير استاندارد ، عدم پيش بيني سيني كف
من از اين قفس فقط براي مرغ و خروس استفاده ميكنم اونم با درصد پايين
به نظر من به جاي صرف هزينه و وقت بيا و از قفس هاي آماده تو بازار خريد كن كه قطعاً به كارت مياد.
بازم شرمنده
اين نظر من بود اميدوارم ناراحت نشده باشي
۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۰۹:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #16
این دوستمون به شدت علاقه منده و من این علاقش رو میستیام اما علاقه نباید باعث تصمیم های نامعقول بشه...به نظر من حالا که ساختی قفسو برو بلدرچین بگیر قفست هم مناسبه براش.برای مرغ عشق و فنچ فک نکنم تو حیاط جای مناسبی باشه.اما اقای شاهیده فرمودند که از قفس های استاندارد موجود در بازار هم استفاده کنی بهتره.امیدوارم و توصیه میکنم زیاد غرق علاقه و عشقت نششی چون ممکنه مسایلی پیش بیاد اونطور که زود رو برگردون بشی.
موفق باشید
۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۱۱:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
ارسال: #17
(۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۰۹:۱۹ ق.ظ)'رضا شاهيده' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز به نظر من كه داري وقتتو صرف كاري ميكني كه به فكر نميكنم نتيجه دلخواهتو داشته باشه
نهايتاً اگر يك هفته از اين قفس استفاده كني
معايبش زياده : از توري بشدت برنده گرفته تا اسكلت آهني فاقد ضد زنگ و رنگ كوره اي ، از درب نامناسب تا ابعاد غير استاندارد ، عدم پيش بيني سيني كف
من از اين قفس فقط براي مرغ و خروس استفاده ميكنم اونم با درصد پايين
به نظر من به جاي صرف هزينه و وقت بيا و از قفس هاي آماده تو بازار خريد كن كه قطعاً به كارت مياد.
بازم شرمنده
اين نظر من بود اميدوارم ناراحت نشده باشي

ممنون
ناراحت چیه بابا........... شما درست می گید........... مشکل خرید قفس ندارم........... اگه پست اولمو خونده باشید گفتم از وسایلی این قفس رو ساختم که دیگه کارایی نداشت و بهتر از این بود که به این افرادی که آهن کهنه  می خرند  بدمش.
بازم تشکر می کنم

(۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۰۷:۴۹ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
سرما چطور ؟ زيرش حتما بايد سيني باشه.شما از رابيتس به جاي طور استفاده كردي وهمين نقطه ضعفشه.

در رابطه این رابتیس ها باید بگم من این قفس رو پارسال برای کبوتر ساختم. و یه مدت کبوتر هم داشتم .اما به دلیل مشکلاتی کبوتر هارو فروختم به همین دلیل فکر تور رو نکرده بودم

ممنون از راهنمایی هاتون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۱۱:۳۳ ق.ظ، توسط MIG_MIG.)
۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۱۱:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، sadr
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
ارسال: #18
(۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۱۱:۰۲ ق.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این دوستمون به شدت علاقه منده و من این علاقش رو میستیام اما علاقه نباید باعث تصمیم های نامعقول بشه...به نظر من حالا که ساختی قفسو برو بلدرچین بگیر قفست هم مناسبه براش.برای مرغ عشق و فنچ فک نکنم تو حیاط جای مناسبی باشه.اما اقای شاهیده فرمودند که از قفس های استاندارد موجود در بازار هم استفاده کنی بهتره.امیدوارم و توصیه میکنم زیاد غرق علاقه و عشقت نششی چون ممکنه مسایلی پیش بیاد اونطور که زود رو برگردون بشی.
موفق باشید

ممنون
بله حق با شماست.
چند سوال در مورد بلدرچین داشتم. آخه تو انجمن در مورد بلدرچین بخشی نبود
1- از چند ماهگی بالغ می شوند؟
2- تغذیشون چیه؟
3- چگونه نر و ماده رو از هم تشخیص بدم که فروشنده سرم رو کلاه نذاره و هرچی نر داره به من بده ؟ ممنون میشم با عکس بگید
4- در صورت تخم کردن چگونه می توان آن هارا تحریک کرد تا روی تخم ها بنشینند؟

ممنون میشم یکی یکی جواب بدید
۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۰۶:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #19
من راجع به بلدرچین اطلاعات زیادی ندارم و ازچندماهگی بالغ شدن وایناشو...اما معمولا تخمشون روتو دستگاه میذارن و برای فروشنده هم بلدرچین نهایت ۸هزارتچمنی ارزش نداره نر ومادش.شما یه سرچ تو گوگل بکن اطلاعات خوبی نصیبت میشه

تغذیه هم من از گندم و ارزن و مقداری دون پارس استفاده میکردم وگاهی هم ساقه طلایی میکوبیدم میدادم پروار شن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۰۸:۲۸ ب.ظ، توسط shahabbatista.)
۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۰۸:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MIG_MIG
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
ارسال: #20
(۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۰۸:۲۴ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من راجع به بلدرچین اطلاعات زیادی ندارم و ازچندماهگی بالغ شدن وایناشو...اما معمولا تخمشون روتو دستگاه میذارن و برای فروشنده هم بلدرچین نهایت ۸هزارتچمنی ارزش نداره نر ومادش.شما یه سرچ تو گوگل بکن اطلاعات خوبی نصیبت میشه

تغذیه هم من از گندم و ارزن و مقداری دون پارس استفاده میکردم وگاهی هم ساقه طلایی میکوبیدم میدادم پروار شن

ممنون
یه اطلاعاتی به دست آورئدم گفتم بدک نباشه بگم
این یه عکس برای تشخیص نر و ماده 
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از 45 روزگی بالغ می شوند و تخم می کنند.

دوستان من قبلا هم بلدرچین داشتم. چند تا نر و چند تا ماده با هم تو یه قفس بودن متاسفانه نر ها همدیگر رو می زدند.
می خوام 10 تا بگیرم. ممنون می شم که بگید چند تا نر و چند تا ماده بگیرم
قیمتشون هم  جفتی تو شهر ما 8 تومن هستش . نر و مادش از لحاظ قیمت فرقی نداره
۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۰۹:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان