زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۲۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشاوره درباره انتخاب پرنده مناسب

مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #1
مشاوره درباره انتخاب پرنده مناسب
سلام
دوستان گرانقدر
اين موضوع براي گفتگو ومشاوره درباره انتخاب پرنده مناسب با توجه به روحيات وفضاي نگهداري در اختيار پرنده بان هست. 

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۰۳، ۱۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، rahimzade74 ، هیوا
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

deplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2
67 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #31
RE: مشاوره درباره انتخاب پرنده مناسب
سلام/ يک نکته برا نگهدارى بلدرچين وجود داره اينه که اگه براى کسب درآمد نگهدارى مى خواين نگهدارى کنيد تعداد کم فقط ضرره.حد اقل بايد 200 يا300 تاباشن اونم ماده تخم گذار نر هم يکى دوتا براى تحريک ماده ها.نر هارو براى گوشت پروار مى کنن که اونم نياز به تايىديه بهداشت داره.ما خودمون 80 تا نگهدارى کرديم و چيزى جز ضرر نديديم.ىه نظرم قرقاول گزينه مناسب ترى باشه.موفق باشيد
۱۳۹۳/۰۴/۰۸، ۱۲:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #32
(۱۳۹۳/۰۴/۰۷، ۰۷:۱۲ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
هيچ ايرادي نداره كه نر هم نگه داري كنيد.ما 40تا جوجه 15 روزه از توليد كننده به قيمت 1200 گرفتيم .هنوز 45 روزه نشدن.اگر كرامبل پيدا نكرديد نان خشك را بكوبيديك پيمانه با پودر ذرت 2پيمانه+سبوسيك پيمانه+سويا خرد شده يك پيمانه مخلوط كنيد چيزي شبيه به كرامبل ميشه.

سلام. جناب بخشی من هم قصد دارم چند تا بلدرچین تخم گذار در قفس برا مصرف خانگی نگهداری کنم. تو شیراز از کجا باید تخم گذار تهیه کنم؟ ماده بالغ بگیرم بهتره یا جوجه؟ اگر زیر قفس روزنامه پهن کنم و هر هفته تمیز بشه بازهم بو اذیت می کنه؟ سرو صداشون چطوره؟ قابل تحمله یا مثل مرغ سرو صدا زیاد دارن؟ عمر تخم گذاریشون چقدره؟ بعضی میگن بعد از یک سال تخم گذاری افت می کنند و بازده تخم گذاری پایین میاد. اگه قفس تو هوای آزاد باشه سرمای زمستون شیراز رو تحمل می کنن؟ من دنبال یه راهی هستم تا به تدریج جایگزین مناسبی برا مرغ و تخم مرغ های هورمونی و پر از آنتی بیوتیک مضر پیدا کنم. خیلی صرفه اقتصادی برام مهم نیست. بیشتر سلامت تغذیه اهمیت داره.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۰۲/۲۳، ۰۶:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #33
سلام
جوجه را مي پرسم بهتون اطلاع ميدم. جوجه بهتره . براي مصرف خانگي بايد حداقل 30 تا بخريد تا 15 تا از اونها ماده بشه . بايد به فكر بستر مناسب باشيد كاغذ براي قناري وفنچ خوبه .اگر به فكر صرف اقتصادي نيستي تخم بلدرچين آماده بخر چون هورمون نداره.بلدرچين خودش جوريه كه اگر غذاش مناسب باشه هر روز تخم ميذاره. ماده ها سر وصدا ندارن اما اگر يك نر بينشون باشه همه را داغون مي كنه وصدا زياد داره.يكسال عمر مفيد تخمگذاريشون هست بعد از اون مي تونيد تبديل به گوشت كنيد.تو زمستان بايد قفسشون پوشيده باشه وتابستان جاشون خنك باشه تا تخم بذارن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۲/۲۳، ۰۷:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان