زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۴:۰۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشكل جفت نشدن قناري ها

**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #1
مشكل جفت نشدن قناري ها
الان حدود 8 روز که این قناریها رو جفت انداختم زمانی که جدا بودند  نشونه های مستی رو داشتند .
قناری نر جوجه پارسال ، یکسره آواز می خوند و بی قراری می کرد ، ماده هم (جوجه ولی پارسال رو تخم یک ماده خوابیده) اکثر اوقات جواب می داد و به دیواره های قفس می پرند.

یک قفس رو تمیزکردم و بالای دیوار پذیرایی نصب کردم و قناری ها رو فرستادم تو قفس جدید .

ولی از همون لحظه که منتقل شدند قناری نر دیگه آواز نمی خونه ( سایلنت ) و فقط ریزه خوانی می کنه و فقط زمانیکه کنارشون میرم جیک جیک میکنن .
بعبارتی قناری نر ماده ترسه ..  یعنی وقتی ماده تو قفس هست آواز نمی خونه و مستی نمیکنه !

طبق تجربیات قبلی ماده می بایست الان دیگه تخم گذاشته باشه ... ! ولی خبری نیست با اینکه چال هم از دیروز گذاشتم زیاد اشتیاق به لانه سازی نشون نمی ده و قفط با پنبه دان ها بازی می کنند ! مشکل کجاست نمی دونم ؟! ...

دمای هوا این هفته بالا پایین شده ، چون چند روزی سرد شد دوباره گرم و سرد ... ولی بخاری رو بسته به هوا کم و زیاد می کردم با این اوضاع نیاز هست که جداشون کنم و دوباره ... ؟
عکس هم گذاشتم به نظر شما جوجه ها چه رنگی می شن ؟! نر ابلغ زرد ماده سبز ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۳:۳۶ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 17 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #161
RE: با وجود مستی قناری نر و آماده بودن قناری ماده اما جفت نمیشن چرا؟
من هم نظرم اینه که جدا شون کنید نرتون آماده نیست طبق مراحلی که تو قسمت تولید مثل و جفت گیری قناری هست پیش برید از اول آماده شون کنید.
مطمئن هستید نره واقعا نره؟ازش عکس بذارید لطفا.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۲:۲۹ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: spanser
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 42
12 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #162
سلام بله مطمعا هستم اگه بخاطر سوت زدن میگی موضوع اینه که چون از اول تنها بوده و صدای لنت ترمز ماشینارو شنیده ، گاهی موقع خوندن سوت میزنه، مثل اول خوندنش، منظورم سوت زدن ماده نبود چون مال ماده بیشتر شبیه چیغ هست ولی نره سوت کشیده( 2 یا 3 ثانیه).  (خنده دار شده)

اینم چندتا عکس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۲:۴۹ ب.ظ، توسط spanser.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #163
بله.جدا شون کنید و نر رو مولتی ویتامین و ... آماده کنید زرده تخم مرغ تازه برای آمادگیه نر خوبه هفته ای دوبار ولی حواستون باشه خیلی زود فاسد میشه
۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #164
زرده اون اولا بهش میدادم یذره زیره نره مایل به زرد شده بود دیگه الان از چربی گرفتن میترسم ! ؟

مولتی ویتامین چی بگیرم ؟ مخصوص پرنده هست یا از این شیشه ای ها بگیرم تو اب بریزم براش ؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۲:۵۶ ب.ظ، توسط spanser.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #165
قفس بزرگتر بذارش و زرده و دون روغنی زیاد نده .مخصوص پرنده و دام هست هم تو پرنده فروشیا مثل مولتی ویتامینهای شرکتهای نکتون-ورسل لاگا و تابرنیل ... هم تو داروخانه های دامپزشکی ویتالین-ویتامنت-ویتاسید و ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۳:۰۹ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: spanser ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #166
سلام این حرکات طبیعیه و معمولا جفتگیری در ساعات اولیه صبح انجام میشه و شما هم سعی کن کمتر سرک بکشی و یکمی هم صبر داشته باش
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۱۲:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: spanser ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #167
سلام 
طبق راهنمایتون قناریمو جدا کردم ، الان خیلی خیلی میخونه ولی مشکلی که دارم اینه که از خوندنش راضی نیستم چون بیشتر شبیه به دزدگیر ماشین ها میخونه...
سوالم اینه که الان میتونم براش آواز قناری بزارم ؟؟؟ آخه دوتا ماده هم دارم که قفسشون زیرشه و میخوام با یکی جفت کنم....(ماده هام وقتی نرم میخونه فقط گوش میدن و عکس و العمل ندارن)
ممنون
۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۱۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #168
(۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۱۲:۱۸ ب.ظ)'spanser' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام 
طبق راهنمایتون قناریمو جدا کردم ، الان خیلی خیلی میخونه ولی مشکلی که دارم اینه که از خوندنش راضی نیستم چون بیشتر شبیه به دزدگیر ماشین ها میخونه...
سوالم اینه که الان میتونم براش آواز قناری بزارم ؟؟؟ آخه دوتا ماده هم دارم که قفسشون زیرشه و میخوام با یکی جفت کنم....(ماده هام وقتی نرم میخونه فقط گوش میدن و عکس و العمل ندارن)
ممنون

سلام
منم مشکل شمارو داشتم قناریم خیلی  میخوند ولی بد میخونده مث امبولانس بود صداش ادم اذیت میشد تا اینکه از صداش لذت ببره
منظورت اینه که الان براش آواز بذاری تاصداش عوض شه؟؟؟ هیج راهی نداره این صدایی که تو جوجگی یاد گرفته وتاآخر همینجور میخونه
شما باید وقتی که یک ماهش بود صدا براش میذاشتی
  اگه عکس العملی ندارن (اگه جیک ممتد . کت زدن.وقتی صدا نره میشنونن به قفس چسبیدن و...هیچکدومو انجام نمیدن) حتما  آماده نیستند به تغذیشون برس(دون گرم کافشه /شاهدانه )وتخم مرغ بهشون بده
از مولتی ویتامین استفاده کن واستیمول و adce(تو سایت درمورد طریقه مصرفشون مطالعه کن حتما)رو واسه هم نر وهم ماده ها استفاده کن
موفق باشی
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۱۲:۴۴ ب.ظ، توسط محمدامين كاوسی.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۱۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #169
ممنون از راهنماییت ماده هام هیچ عکس العملی که نه ؛ پرتقالیه جیک جیک و روزنامرو میکنه ، البته نرمم میکنه. و ماده سفیدم زیر قفس میشینه گاهی با نخ بازی میکنه ! تا دو روز پیش با پرتقالیه بود ولی ظبق گفته دوتان جداشون کردم، باز خودم فکر میکنم با سفیده جفت بزنم بهتره ، آخه یذره برا نرم جیک میزنه و نژادشم گلاستره... ؟؟؟ 

ممنون از راهنماییت ، هیچ عکس... که نه ؛ ماده پرتقالیم جیک جیک و روزنامه رو میکنه و ماده سفیدم گاهی کف قفس میخابه و با نخ بازی میکنه... تا دو روز پیش با نرمو با پرتقالیه بود که طبق گفته دوستات جداشون کردم که یذره به نرم برسم... باز خودم فکر میکنم با سفیده جفت کنم بهتره چون برا نرم جیک جیک میکنه و نژادش گلاستره.... ؟؟؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۰۱:۲۰ ب.ظ، توسط spanser.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۰۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #170
(۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۰۱:۱۲ ب.ظ)'spanser' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنماییت ماده هام هیچ عکس العملی که نه ؛ پرتقالیه جیک جیک و روزنامرو میکنه ، البته نرمم میکنه. و ماده سفیدم زیر قفس میشینه گاهی با نخ بازی میکنه ! تا دو روز پیش با پرتقالیه بود ولی ظبق گفته دوتان جداشون کردم، باز خودم فکر میکنم با سفیده جفت بزنم بهتره ، آخه یذره برا نرم جیک میزنه و نژادشم گلاستره... ؟؟؟ 

ممنون از راهنماییت ، هیچ عکس... که نه ؛ ماده پرتقالیم جیک جیک و روزنامه رو میکنه و ماده سفیدم گاهی کف قفس میخابه و با نخ بازی میکنه... تا دو روز پیش با نرمو با پرتقالیه بود که طبق گفته دوستات جداشون کردم که یذره به نرم برسم... باز خودم فکر میکنم با سفیده جفت کنم بهتره چون برا نرم جیک جیک میکنه و نژادش گلاستره.... ؟؟؟

دوست عزیز تا وقتی  که از اماده بودن صددرصد قناریت مطمئن نشدی جفت ننداز چون با یخورده عجله  همه چی خراب میشه
پس
اگه تولک نباشن ویا مشکلی نداشته باشن کمتر از یک ماه اماده میشن از اماده کردن قناری نر غافل نشی وبهش  برس  حتما
موفق باشی
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۰۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: spanser

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان