زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۰۵:۱۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشكل جفت نشدن قناري ها

**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #1
مشكل جفت نشدن قناري ها
الان حدود 8 روز که این قناریها رو جفت انداختم زمانی که جدا بودند  نشونه های مستی رو داشتند .
قناری نر جوجه پارسال ، یکسره آواز می خوند و بی قراری می کرد ، ماده هم (جوجه ولی پارسال رو تخم یک ماده خوابیده) اکثر اوقات جواب می داد و به دیواره های قفس می پرند.

یک قفس رو تمیزکردم و بالای دیوار پذیرایی نصب کردم و قناری ها رو فرستادم تو قفس جدید .

ولی از همون لحظه که منتقل شدند قناری نر دیگه آواز نمی خونه ( سایلنت ) و فقط ریزه خوانی می کنه و فقط زمانیکه کنارشون میرم جیک جیک میکنن .
بعبارتی قناری نر ماده ترسه ..  یعنی وقتی ماده تو قفس هست آواز نمی خونه و مستی نمیکنه !

طبق تجربیات قبلی ماده می بایست الان دیگه تخم گذاشته باشه ... ! ولی خبری نیست با اینکه چال هم از دیروز گذاشتم زیاد اشتیاق به لانه سازی نشون نمی ده و قفط با پنبه دان ها بازی می کنند ! مشکل کجاست نمی دونم ؟! ...

دمای هوا این هفته بالا پایین شده ، چون چند روزی سرد شد دوباره گرم و سرد ... ولی بخاری رو بسته به هوا کم و زیاد می کردم با این اوضاع نیاز هست که جداشون کنم و دوباره ... ؟
عکس هم گذاشتم به نظر شما جوجه ها چه رنگی می شن ؟! نر ابلغ زرد ماده سبز ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۳:۳۶ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 23 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 26
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #221
سوال
سلام
یه سوال داشتم
میشه قناری جا گرد کنه ولی جفت نشده باشه و تخم نزاره؟
من  قناری هامو جفت انداختم حدود 2-3 روزه ولی همش با هم دعوا میکنن ولی امروز که جای تخمی براشون گذاشتم سریع جا گرد کرد یعنی به نظر شماتخم میزاره؟

۱۳۹۳/۰۱/۰۷، ۱۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #222
RE: با وجود مستی قناری نر و آماده بودن قناری ماده اما جفت نمیشن چرا؟
(۱۳۹۳/۰۱/۰۷، ۱۱:۰۰ ب.ظ)'civil79' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یه سوال داشتم
میشه قناری جا گرد کنه ولی جفت نشده باشه و تخم نزاره؟
من  قناری هامو جفت انداختم حدود 2-3 روزه ولی همش با هم دعوا میکنن ولی امروز که جای تخمی براشون گذاشتم سریع جا گرد کرد یعنی به نظر شماتخم میزاره؟

سلام دو سه روز برای قضاوت جفت خوردن زوده ولی اگر مادت جا گرد کرده یعنی امادست و احتمالا تن خوردن .من تو این مواقع یکم دیرتر لون رو میزارم تا ماده از روی مستی تخم هرز نزاره شما اگر میخوای ببینی که جفت خوردن باید صبح زود بیدار بمونی و شاهد باشی قناریها به محض بیدار شدن جفتگیری میکنن

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۱/۰۸، ۱۰:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 26
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #223
نقل قول:  سلام دو سه روز برای قضاوت جفت خوردن زوده ولی اگر مادت جا گرد کرده یعنی امادست و احتمالا تن خوردن .من تو این مواقع یکم دیرتر لون رو میزارم تا ماده از روی مستی تخم هرز نزاره شما اگر میخوای ببینی که جفت خوردن باید صبح زود بیدار بمونی و شاهد باشی قناریها به محض بیدار شدن جفتگیری میکنن

سلام
مرسی از پاسخ
ولی قناری نر من آماده تر از ماده و 7 روزه که جفت انداختم و 5 روزه که لونه گذاشتم و با هم جا گرد کردن می خوام ببینم امکانش هست تخم نزاره ؟ دیروز صبح هم دیدم که جفت گیری کردن
۱۳۹۳/۰۱/۰۹، ۱۰:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #224
دیر یا زود تخم میذارن عجله نکنید اگر ماده بار اولشه امکان داره دیرتر بشه.هر روز تخم مرغ بدید ماده تخمش قوی بشه+مولتی ویتامین تو آبخوری.
۱۳۹۳/۰۱/۰۹، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 33
28 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #225
باسلام.ابتدا عذر میخوام که صحبت هام طولانی شد چون خواستم کامل توضیح بدم دوستان بهتر بتونن نظربدن.
دوستان حدود یک ماه و نیم پیش یه نر سرخ رو با ماده زردکمرنگ که هردو جوجه سال ۹۲ بودن رو باهم جفت کردم.درباره آمادگیشون هم بگم که نر و ماده واسه هم بال بال میزدن.نر خوب میخوند،ماده هم از مستی هم آروم آواز میخوندوهم وقتی نر محکم میخوند واسه چند لحظه سست میشد و آروم صدا میدادونرآوازشو قطع میکرد.ماده اونقد مست بود که چندباروسوسه شدم سهرمو بندازم پیشش.نرهم خوب مست بود.
خلاصه جفتشون کردم.همه چی عادی بود،نزاع های اولیه و...
بعد چند روز لون گذاشتم وماده بالون بازی کرد.تا اینکه هشت روز بعد از جفت انداختن اولین تخم رو گذاشت.همزمان با پنجمین تخم،تخمارو برگردوندم لونه وماده خوابید.موقع خوابیدن ماده، نر به خوبی تغذیه اش میکردو بهش دونه میداد،حتی وقتی بهشون کاهو میدادم وهردو روچوب بودن هم نره بهش کاهو میداد.
بعد ده روز تخمارو ورداشتم وبا چراغ گوشی نور انداختم،دیدم نطفه ندارن.شکستمشون تخما سالم و گرم بودن فقط نطفه نداشتن.چند روز گذشت،ماده دوباره تخم کرد.این باریکی کمتر یعنی چهارتا.باز هم همون قضیه تکرار شد.
ضمنابعدبار اولی که تخمارو ورداشتم نر بیشتر آواز میخوند.
تا اینجا همه چی عادیه،اما مشکل این بود که با این همه مستی جفتها و دونه دادن و... یک بار هم جفت گیریشونو ندیدم،یعنی وقتی نر میخوندومست گیری میکرد و ماده رو دنبالش میکرد،ماده برعکس وقتی که جدا بودن،تاتی نمیداد و فقط فرار میکرد.
تا اینکه پنج روز پیش دیدم نر پر ریزی کرده و بیشتر پرهای دمش ریختن.منم جداشون کردم،از وقتی جداشون کردم نر باوجود تولک بودن بازم شدید میخونه و ماده تاتی میده،الان موندم چیکار کنم،میترسم ماده تنهایی تخم هرز بذاره.نمیدونم مشکلشون چیه که کنارهم نتیجه نمیدن و جدا از هم واسه هم غش میرن.
ببخشید اگه طولانی شد.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
۱۳۹۳/۰۱/۱۵، ۰۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #226
سلام
شما اگه همون لون اول که نتیجه ندادن سوالتونو مطرح میکردین شاید بهتر میتونستین نتیجه بگیرید واسه لون های بعدیش
اینکه ماده چهار تخم گذاشته لون دوم  به دلیل ضعیف بودنشه شما باید وقتی روز دهم که میدید تخم ها نطفه ندارن باید صبر میکردید تا روز 14بر میداشتید ولونه رو هم واسه 5 روز از قفس در میاوردید و تو این مدت میتونستین به ماده برسید تا باز 5 تخمشو میذاشت شما تخم هارو از زیرش برداشتید واون دوبار تخم گذاشته ضعیف شده.
هردو قناری رو نگاه کنید ببینید چربی ندارن؟
و واسه کم شدن مستیشون میتونید تغذیشونو سبک کنید ودون گرم وغذای مقوی رو حذف کنید تا بدنشون استراحت کنه وبهتره که دیگه بهشون استراحت بدین  ومشکل رو پیدا کنید  تا دفه های بعدی نتیجه بدن
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۱/۱۵، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Admiral ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 33
28 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #227
آقای کاوسی ممنون از نظرتون،اما من جواب اصلی رو نگرفتم،اصلا سردر نمیارم چرا وقتی پرنده هام کنار هم هستن ماده تاتی نمیده و وقتی نردنبالش میکنه فقط فرار میکنه،دلیل بدون نطفه بودن تخم ها عدم جفتگیری پرنده هاس.اما وقتی از هم جداشون کردم باز هم ماده وسط آواز نر تاتی میده وباعث میشه نر آوازشو قطع کنه.
۱۳۹۳/۰۱/۱۵، ۰۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #228
سلام
احتمالش خیلی کمه که جفتگیری نکرده باشن معمولا جفتگیری رو تو ساعت های اول روز که هوا روشن میشه انجام میدن وشما ندیدین
اگه هردوشون مشکلی ندارن پس این جفت هم دیگرو قبول نکردن  (که خیلی احتمالش کمه)وباید جفتشونو عوض کرد یعنی برای ماده ی نر دیگه وبرای نر ی ماده دیگه بخرید
شما پرنده ها روببینید که چربی دارن یا نه 
جای از بدنشون مشکلی نداره(بال.پا.چشم)
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۱/۱۵، ۰۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Admiral ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

foqe bikar
سپاس‌ها: 5
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #229
جفت گیری
سلام.

من 2تا قناری مست به قول معروف 6دانگ خریدم طرف گفت بعد یه هفته بندازشون کنار هم واسه جفت گیری!

از جمعه قفسشون یکی کردم ولی قناری نر صداشو بسته دیگه نمیخونه!! یکشنبه واسشون لونه گذاشتم ولی قناری ماده زیاد بهش توجه نداره بیشتر جای جفتگیری میزنن تو سر و کله هم!

دلیلش چیه ؟ ممکن هست جفتگیری نکنن ؟

لطفا راهنمایی کنید ممنون

اینم عکسشون

۱۳۹۳/۰۲/۰۱، ۱۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #230
سلام 
اگه از مست بودن هردو مطمئنید پس عجله نکنید به زودی جفت میشن
قفس شما واسه جفت زدن مناسب نیست وبرین ی قفس جفت واسشون بخرید ولان هم از لانه عادی ها بذارید لانه جوریه که راش نمیوفته اون تو شاید بترسه بره 
 قفس  جفت(نیم متری)ساده عادی با یک چوب واسه نشست ویک جادونی تو طرف مقابلش ولانه هم تو قسمت بالای قفس 
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۲/۰۱، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: farid73 ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان