زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۸:۲۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشكل جفت نشدن قناري ها

**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #1
مشكل جفت نشدن قناري ها
الان حدود 8 روز که این قناریها رو جفت انداختم زمانی که جدا بودند  نشونه های مستی رو داشتند .
قناری نر جوجه پارسال ، یکسره آواز می خوند و بی قراری می کرد ، ماده هم (جوجه ولی پارسال رو تخم یک ماده خوابیده) اکثر اوقات جواب می داد و به دیواره های قفس می پرند.

یک قفس رو تمیزکردم و بالای دیوار پذیرایی نصب کردم و قناری ها رو فرستادم تو قفس جدید .

ولی از همون لحظه که منتقل شدند قناری نر دیگه آواز نمی خونه ( سایلنت ) و فقط ریزه خوانی می کنه و فقط زمانیکه کنارشون میرم جیک جیک میکنن .
بعبارتی قناری نر ماده ترسه ..  یعنی وقتی ماده تو قفس هست آواز نمی خونه و مستی نمیکنه !

طبق تجربیات قبلی ماده می بایست الان دیگه تخم گذاشته باشه ... ! ولی خبری نیست با اینکه چال هم از دیروز گذاشتم زیاد اشتیاق به لانه سازی نشون نمی ده و قفط با پنبه دان ها بازی می کنند ! مشکل کجاست نمی دونم ؟! ...

دمای هوا این هفته بالا پایین شده ، چون چند روزی سرد شد دوباره گرم و سرد ... ولی بخاری رو بسته به هوا کم و زیاد می کردم با این اوضاع نیاز هست که جداشون کنم و دوباره ... ؟
عکس هم گذاشتم به نظر شما جوجه ها چه رنگی می شن ؟! نر ابلغ زرد ماده سبز ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۳:۳۶ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 33 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #321
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
سلام دوستان
من یه جفتت فری دارم ف نرم مسته مسته اول پیش یه پرنده بود که بعدازدوهفته کارکردن روش برای آمادگی نر ازآب دراومد
الان سه هفته است یه ماده جای نره گرفتم
ماده جدابوده اول نر رو نمیدیده بعد اومدن جایی که همدیگه روببینند
بعد هم توی یه قفس ،تمام مدت تغذیه عالی ازهفت دون ، تخم مرغ ،سیب ، بادوم کوبیده ، تخم خرفه وکاهو وآبتنی دراختیارشون بوده
نر تمامم دت مست بوده وقرص میخونه ولی ماده آماده نمیشه
هفته قبل انداختم پیش هم روز اول نر خوند ودومرتبه جست بالی قناری وجفتگیری کرد(خیلی کوتاه وبنظرخودم اجباری) همونروز اول ودوم هم دون دهن همیذاشتن
ولی فرداش لونه گذاشتم وتا 5شنبه هفت هقبل خبرب ازلونه سازی ماده نبود
الان چندروزه دون هم ندیدم دهن هم بذارن ، نر همچنان شباوصبحا میخونه ،ولی ماده خیلی کم جوابشو میده وخبری ازجفتگیری ودون دهن هم دادن نیست (لااقل من نمیبینم)
واقعا دلم بحال نر میسوزه ماده اماده هم توشهر ماگیرمن نیومد از فری ، بایدچه کنم بنظرتون مجدد جداشون کنم ؟
چی بدم دیگه ؟صبرکنم ؟ممنون
۱۳۹۵/۱۰/۱۲، ۰۴:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #322
RE: مشكل جفت نشدن قناري ها
سلام
پسه ماده را نگاه كنيد .اگر آماده نيست وپف نكرده جداشون كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۹:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hamed Mahdavi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
ارسال: #323
(۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۹:۲۶ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
پسه ماده را نگاه كنيد .اگر آماده نيست وپف نكرده جداشون كنيد.

تشکرازشما یه بنده خدا که ازمن واردتره پس ماده رودید گفت بالااومده (تجربه زیادی نداره خودش رسمی داره گفت پس این مثل ماده آماده رسمی خودشه)
به همین دلیل جدانکردم ،لونه روبردارم ؟ اگه لازمه یه عکس ازپس ماد ه  بذارم؟
یه فروشنده هم میگفت فری معمولا بهمن جفت میندازن راسته؟خودشم هرچی ماده فری داشت اماده نبودن !
۱۳۹۵/۱۰/۲۰، ۰۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #324
اگر تا حالا جفت نشدن وچال گرد نكردن جدا كنيد و تو اسفند جفت بزنيد
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۲۰، ۰۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
ارسال: #325
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
دوستان گرامی سلام .
من یک نر و ماده رو چند وقت قبل با هم جفت کردم که خیلی مست بودن اما من جفت گیریشون رو ندیدم و کاریشون نداشتم تا ماده ۴ تخم گذاشت اما بعد از گذشت ۱۶ روز تخم ها باز نشدن و پوچ‌ بودن . یه مدت جداشون کردم و تقویتشون کردم و دوباره جفتشون کردم اما بازم از جفت گیری خبری نبود . دوباره جداشون کردم و دور و نزدیکشون کردم و باز جفت کردم و همون لحظه هم لون گذاشتم و همون لحظه هم ماده رفت خوابید و قناری نر توی لون رفت جفتگیری کرد یعنی بازم ماده بهش راه نداده بود و زورکی رفت جفتگیری کرد . به هر حال سه تا تخم کردن اما دو تاش جوجه شد . اما خیلی قناری های خوبی هستن و همدیگه رو دوست دارن و خیلی هم خوب جوجه هاشون رو بزرگ میکنن . حالا جوجه ها دوازده روزه هستن و میخوام لون دوم رو براشون بذارم اما بازم میترسم جفت نخورن و تخم پوچ بدن . دوستان خوبم راه حلی دارن ؟
۱۳۹۶/۰۱/۱۱، ۰۸:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #326
سلام دوست عزيز مشكلي نيست اگه جفت نخوره بودن جوجه اي دركار نبود كمي تقويت كنيد نر رو براي بهبود نطفه
۱۳۹۶/۰۱/۱۱، ۱۱:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #327
ممنون . یه مشکل دیگه هم دارم این هست که یک جفت دیگه از قناری هام که اونها هم کاملا مست بود و هر دو جوان و ماده تن نخورده بود رو با هم جفت کردم اما بعد از گذشت بیست روز از جفتگیری خبری نبود . لون هم براشون گذاشتم اما ماده اصلا سمت لون هم نمیرفت . قناری نر روزی چند بار مست خونی میکرد و دنبال ماده میکرد اما ماده تن نمیداد ‌‌آخر جداشون کردم . برای این مشکل چه راه حلی دارید ؟
۱۳۹۶/۰۱/۱۲، ۰۶:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #328
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
دوستان عزیز سلام . من این سوالم رو یه تاپیک دیگه هم پرسیدم هیچ کس جوابم رو نداد .
مشکل من این هست‌ که یک جفت قناری جوان که ماده تن نخورده بود رو با هم جفت کردم اما بعد از گذشت بیست روز خبری از جفتگیری نبود . نر در روز چند بار مست خونی میکرد و دنبال ماده میکرد اما ماده بهش تن نمیداد . ماده هم کاملا آماده بود و به همدیگه غذا میدادن اما نمیدونم چرا جفت نمیخوردن . حتی برای تشویق ماده چال براش گذاشتم اما بعد از این مدت اصلا سمت چال هم نمیرفت . الان ده روزه که جداشون کردم و نمیدونم باید چیکار کنم
۱۳۹۶/۰۱/۱۲، ۰۷:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 4
31 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #329
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام . چندتا دلیل میتونه داشته باشه مهم ترینش با توضیحات جنابعالی دادین که ماده بار اولشه و بی تجربست. یکی دیگه هم ماده از نر خوشش نمیاد وپشتی نمیده. یه دلیل دیگه شاید مادتون اونقدری اماده نبوده که جفتش دادین.
۱۳۹۶/۰۱/۱۲، ۰۸:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Hamid h
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #330
سلام 
احتمالا ماده های شما آماده نیستن وشمابه نظرتون میرسه که آماده هستن.ماده آماده به ماده ای میگن که حتی اگر جفت نخوره ولی چال گرد می کنه وتخم هرز میذاره
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۱/۱۳، ۱۱:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hamid h

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان