زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۰۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشكل جفت نشدن قناري ها

**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #1
مشكل جفت نشدن قناري ها
الان حدود 8 روز که این قناریها رو جفت انداختم زمانی که جدا بودند  نشونه های مستی رو داشتند .
قناری نر جوجه پارسال ، یکسره آواز می خوند و بی قراری می کرد ، ماده هم (جوجه ولی پارسال رو تخم یک ماده خوابیده) اکثر اوقات جواب می داد و به دیواره های قفس می پرند.

یک قفس رو تمیزکردم و بالای دیوار پذیرایی نصب کردم و قناری ها رو فرستادم تو قفس جدید .

ولی از همون لحظه که منتقل شدند قناری نر دیگه آواز نمی خونه ( سایلنت ) و فقط ریزه خوانی می کنه و فقط زمانیکه کنارشون میرم جیک جیک میکنن .
بعبارتی قناری نر ماده ترسه ..  یعنی وقتی ماده تو قفس هست آواز نمی خونه و مستی نمیکنه !

طبق تجربیات قبلی ماده می بایست الان دیگه تخم گذاشته باشه ... ! ولی خبری نیست با اینکه چال هم از دیروز گذاشتم زیاد اشتیاق به لانه سازی نشون نمی ده و قفط با پنبه دان ها بازی می کنند ! مشکل کجاست نمی دونم ؟! ...

دمای هوا این هفته بالا پایین شده ، چون چند روزی سرد شد دوباره گرم و سرد ... ولی بخاری رو بسته به هوا کم و زیاد می کردم با این اوضاع نیاز هست که جداشون کنم و دوباره ... ؟
عکس هم گذاشتم به نظر شما جوجه ها چه رنگی می شن ؟! نر ابلغ زرد ماده سبز ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۳:۳۶ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 23
31 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #81
RE: با وجود مستی قناری نر و آماده بودن قناری ماده اما جفت نمیشن چرا؟
سلام
من یه مشکلی شبیه دوستمون دارم،قناری نرم مست مسته همین جوری میخونه و دنبال ماده میکنه دیروز که جفتشون کردم مشکلی نبود ولی امروز ماده خودش رو به در و دیوار قفس میزد ترسیدم جداشون کردم.قبل جفت کردنشون قناری ماده روزنامه روی قفس رو میکند و میرخیت توی ظرف ابش در ضمن قناری نر و ماده م هر دو تا امسالین صاحب قناری ماده میگفت هنوز جفت نرفته و تشخیص اماده بودن ماده یکساله از پسش نیست حالا من موندم با شرایطی که گفتم چه کار کنم
یه بار دیگه جفتشون کرده بودم ولی نره از ماده فرار میکرد میرفت کف قفس اولش نره میخواست جفت بگیره تقریبا داشت میگرفت ماده فرار کرد بعدش ماده بعضی وقت یه پر از نر میکند
واقعا سر در گم شدم چه کار کنم:basa (101):
۱۳۹۰/۱۱/۲۱، ۰۸:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #82
كسي نيست منو راهنمايي كنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۰/۱۱/۲۱، ۰۷:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #83
(۱۳۹۰/۱۱/۲۱، ۰۷:۳۲ ب.ظ)mojtaba_1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جدا نکن و 4/5 روز صبر داشته باش ببین چی میشه..همه قناریها که راحت جفت نمیشن.بعضیها ممکنه بیشتر طول بکشه..چرا فکر کردین که یکی دو روزه باید جفت شن و همه چیز ردیف شه؟؟؟؟؟؟صبررررررررر هم داشته باشید

۱۳۹۰/۱۱/۲۲، ۰۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #84
(۱۳۹۰/۱۱/۲۲، ۰۱:۱۴ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۲۱، ۰۷:۳۲ ب.ظ)mojtaba_1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جدا نکن و 4/5 روز صبر داشته باش ببین چی میشه..همه قناریها که راحت جفت نمیشن.بعضیها ممکنه بیشتر طول بکشه..چرا فکر کردین که یکی دو روزه باید جفت شن و همه چیز ردیف شه؟؟؟؟؟؟صبررررررررر هم داشته باشید

سلام
اخه بد جور خودش رو به در دیوار میزد منم ترسیدم
یه سوال ؟ ماده جفت نرفته پسش بالا نمیاد؟
این که روز نامه رو تیکه میکنه میندازه تو ظرف اب خوریش یعنی اماده است ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۲، ۱۰:۱۳ ق.ظ، توسط mojtaba_1.)
۱۳۹۰/۱۱/۲۲، ۰۱:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #85
(۱۳۹۰/۱۱/۲۲، ۰۱:۲۳ ق.ظ)mojtaba_1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۲۲، ۰۱:۱۴ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
اخه بد جور خودش رو به در دیوار میزد منم ترسیدم
یه سوال ؟ ماده جفت نرفته پسش بالا نمیاد؟
این که روز نامه رو تیکه میکنه میندازه تو ظرف اب خوریش یعنی اماده است ؟
کسی نیست منو راهنمایی کنه؟

۱۳۹۰/۱۱/۲۲، ۱۰:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #86
سلام
اينكه بعضي ماده ها ممكن پس اونا نشون نده كه آماده شدن براي من در حد حرفه و اگه هم باشه 10% ممكن تو سال اول اينجور بشه ولي امسال كه جوجه قنتاري پارسالم تو 9 ماهگي آماده شد كاملا پسش نشون مي داد الانم پيش يكي از دوستام 2 تا جوجه 7 روزه داره قناري ماده وقتي آماده مي شه پسش كاملا شبيه به يك كوزه از زير سينه بالا مي ياد تا انتها پس اگه اينجور نيست ماده زا شكنجه نده و جداش كن ماده را تو يك اتاق ديگه بزار كه صداي نر را بشنوه وقتي ماده آماده بشه چه جفت بشه چه نشه مي خواد لون درست كنه براي همين خودش رو روي جا دونه اي يا نيم دونه تكون مي ده و شما متوجه مي شيد از روزي كه اينكار شروع شد ماده را جفت بده حدودا 5 تا 6 روز بعد تخم مي زاره به نظر من استفاده از روزنامه كاريه همينجوري باب شده و بيشتر قناري ها با روزنامه بازي مي كنن و اون رو جابجا مي كنن ااين روزنامه كه مي گن فقط براي تحريك قناري به درد مي خوره .
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۱/۲۴، ۰۸:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 14
15 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #87
باسلام حدود 2هفته میشه که نروماده رو انداختم پیش هم ولی بازم از جفت شدن خبری نیس ماده م جوجه است ممکنه طول بکشه یا خودمو معطل کردم باید جداشون کنم لون نبافتن از جفتگیری هم خبری نیست به هم دون میدن ولی... ماده یه مختصر پر نرمه تو یهفته میریزه ممکنه تولک کرده باشه یا طبیعیه بگید چکنم؟؟؟/:basa (166)::basa (101):امروز دیدم جفتشون سر لون نشستن پنبه دونه ورمیدارن به هم میدن پنبه دونه رو کلا ریختن بیرون ولی از جفت شدن خبری نیس لطفا راهنمایی کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۴، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط mdt.)
۱۳۹۰/۱۱/۲۴، ۰۳:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #88
(۱۳۹۰/۱۱/۲۴، ۰۳:۲۶ ب.ظ)mdt نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام حدود 2هفته میشه که نروماده رو انداختم پیش هم ولی بازم از جفت شدن خبری نیس ماده م جوجه است ممکنه طول بکشه یا خودمو معطل کردم باید جداشون کنم لون نبافتن از جفتگیری هم خبری نیست به هم دون میدن ولی... ماده یه مختصر پر نرمه تو یهفته میریزه ممکنه تولک کرده باشه یا طبیعیه بگید چکنم؟؟؟/:basa (166)::basa (101):امروز دیدم جفتشون سر لون نشستن پنبه دونه ورمیدارن به هم میدن پنبه دونه رو کلا ریختن بیرون ولی از جفت شدن خبری نیس لطفا راهنمایی کنید

باسلام

دوست من احتمالا ماده آماده نیست و زیرش رو نگاه کنین ببینین بالا اومده یا نه اگه بالا نیومده جداشون کنین.

موفق باشی

:basa (58):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۰۴:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mdt ، vahid babayi
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #89
(۱۳۹۰/۱۱/۲۴، ۰۳:۲۶ ب.ظ)mdt نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه دون دادن به همو دیدی و مطمعنی و پنبه بازی هم میکنند پس به احتمال بالای 90% جفت میشن..جدا نکن و صبر داشته باش
۱۳۹۰/۱۱/۲۶، ۱۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mdt ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 14
15 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #90
با سلام ماده من سر صبح که میشه حدود دو ساعت از این ور قفس به اونور میپره اروم نداره نر هم همش کاغذ کف قفس رو پاره میکنه با نخ بازی میکنه ولی بازم از جفت شدن خبری نیس لونه گذاشته بودم ورداشتم چون همش پنبه اش رو میریختن بیرون یه مقدار شاهدونه دادم بهشون ببینم تاثیر داره مادم همش ریزه میخونه:basa (166)::basa (166):
۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۱۰:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان