زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۰:۴۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشكل جفت نشدن قناري ها

**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #1
مشكل جفت نشدن قناري ها
الان حدود 8 روز که این قناریها رو جفت انداختم زمانی که جدا بودند  نشونه های مستی رو داشتند .
قناری نر جوجه پارسال ، یکسره آواز می خوند و بی قراری می کرد ، ماده هم (جوجه ولی پارسال رو تخم یک ماده خوابیده) اکثر اوقات جواب می داد و به دیواره های قفس می پرند.

یک قفس رو تمیزکردم و بالای دیوار پذیرایی نصب کردم و قناری ها رو فرستادم تو قفس جدید .

ولی از همون لحظه که منتقل شدند قناری نر دیگه آواز نمی خونه ( سایلنت ) و فقط ریزه خوانی می کنه و فقط زمانیکه کنارشون میرم جیک جیک میکنن .
بعبارتی قناری نر ماده ترسه ..  یعنی وقتی ماده تو قفس هست آواز نمی خونه و مستی نمیکنه !

طبق تجربیات قبلی ماده می بایست الان دیگه تخم گذاشته باشه ... ! ولی خبری نیست با اینکه چال هم از دیروز گذاشتم زیاد اشتیاق به لانه سازی نشون نمی ده و قفط با پنبه دان ها بازی می کنند ! مشکل کجاست نمی دونم ؟! ...

دمای هوا این هفته بالا پایین شده ، چون چند روزی سرد شد دوباره گرم و سرد ... ولی بخاری رو بسته به هوا کم و زیاد می کردم با این اوضاع نیاز هست که جداشون کنم و دوباره ... ؟
عکس هم گذاشتم به نظر شما جوجه ها چه رنگی می شن ؟! نر ابلغ زرد ماده سبز ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۳:۳۶ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #21
RE: راهنمایی در مورد جفت کردن
آیا از پیشینه قناریهات خبر داری؟
مثلاً ماده قبلاً جوجه داده یا خیر؟
گاهی اوقات قناریهای ماده با وجود اینکه آماده میشن و حتی لانه سازی هم می کنند اما به علت وجود مشکلات دستگاه تولید مثل نمیتونن تخم بزارن.
۱۳۹۰/۰۲/۲۳، ۰۹:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، soren_kiana ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۰/۰۲/۲۳، ۰۹:۴۱ ق.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آیا از پیشینه قناریهات خبر داری؟
مثلاً ماده قبلاً جوجه داده یا خیر؟
گاهی اوقات قناریهای ماده با وجود اینکه آماده میشن و حتی لانه سازی هم می کنند اما به علت وجود مشکلات دستگاه تولید مثل نمیتونن تخم بزارن.

درود
از پیشینه قناری نر خبر دارم اما از ماده نه؟البته از یه دوست گرفتم این ماده رو میگفت یه بار تخم گذاشته!
در ضمن اینا اصلا تریپ خواهر برادری برداشته بودن.چه برسه به تخم گذاشتن!
اما از دیروز که جداشون کردم،بین دو تا قفس یه مقوا گذاشتم که یه قسمتش سوراخ،نره مدام میخونه و ماده هم جلو اون سوراخ هستش.
کلا بی تابی میکنن واسه هم!!!
والا موندم تو کاره این 2تا!
۱۳۹۰/۰۲/۲۴، ۰۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #23
سلام
دوست عزيز به نظر من مشكل از ماده قناري شماست لزومي نداره اينقدر واسه جفت زدن يك قناري زمان از دست بدي من با اين مشكل اوايل فصل روبرو شدم زنگ زدم يكي از دوستام ماده قناري آماده اون رو با خودم عوض كردم و الا ن هم اون جوجه گرفت از ماده من و هم من تونستم جوجه بگيرم درسته رنگ جوجه هاي اون بهتر شد چون ماده من يك سوخته سرخ عالي بود ولي خودم رو حيرون قناري نكردم چون ماده من از صداي يك قناري 11 ساله خوشش اومده بود و نمي تونستم ريسك كنم كه نطفه داره يا نه در كل خيلي صبر كردي.موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۲/۲۴، ۰۶:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، theanimal ، soren_kiana ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #24
RE: جفت گیری قناری
سلام به نظر من باید اونا رو از هم جدا کنی به طوریکه ماده نر رو نبینه و نرت مست خونی کنه بعد قفسا رو به هم نزدیک کن و یه روز بعداونا رو پیش هم بزار ولی اگه تقویتشون کنی واسه فصل بعد بهتره
موفق باشی
۱۳۹۰/۰۲/۲۴، ۰۷:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #25
درود
تو این چهار روز که از هم جدا بودن مدام نره میخونه،ماده هم یه پر گرفته میذاره تو جا دونی و امروز مینشست یه گوشه از قفس که کاغذاش رو پاره کرده بود انگار تو لونست و اصلا هم از من نمیترسید!خلاصه فک کنم هر دو آمادن!
اما نمیدونم چرا کنار هم که میرن ساکت میشن(قبلا نه الان)
اینم عکساشون
عکس از پشت ماده هم که کوزه ای شکل شده گذاشتم
۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۱۰:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، vahid babayi ، Sky Aseman
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #26
درود
دوستان3 روزه پیش دوباره گذاشتمشون پیش هم نره دیگه میچسبید به قفس ماده و میخوند!
حالا تو این چند روز دیدمشون که نره میخونه و میوفته دنباله ماده.حتما جفت خوردن دیگه.
حالا مشکل اینجاست که ماده لونه رو گود کرده و همه پنبه دونه ها یه قسمت رو ریخته بیرون تا به کف لونه رسیده این عحیب نیست؟
در ضمن بدون اینکه تخم گذاشته باشه میخوابه تو لونه انگار که رو تخم باشه اینم عکسش.
۱۳۹۰/۰۳/۰۳، ۰۴:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، soren_kiana ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 25
61 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #27
هفته بیشتر است که شاهد جفت گیری قناری هام هستم ولی هنوز تخم نگذاشتن
سلام دوستان
من یه یک هفته بیشتر است که شاهد جفت گیری قناری هام هستم و یه 3 الی 4 روزی هست که براشون چال گذاشتم ولی اصلا معلوم نیست چه موقع می خواهند تخم بزارند(همه شرایط رعایت شده از جمله دما).
حالا نظر شما چیه؟ من باید تا چند روز دیگه صبر بدم تا قناریام تخم بزارند.
البته میرن و پنبه دانه رو داخل نوکشون می گیرن و جا به جا می کنند مثلا میندازن بیرون یا همون جا فقط اون رو نا منظم می کنند.
البته هنوز هم جفت گیری می کنند
خواهشا واضح راهنمایی کنید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۵:۵۴ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۳/۱۸، ۰۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 19
8 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #28
RE: راهنمایی کنید
با سلام بهئ شما دوست عزیز.
به نظر من باید صبر کنی ان شاءالله تخم میزاره .ولی اگه چهار روز از زمان جفتگیری بگذره احتمال نطفه دار شدنش کمه.
۱۳۹۰/۰۳/۱۸، ۰۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: khalil.karami ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #29
(۱۳۹۰/۰۳/۱۸، ۰۲:۰۹ ب.ظ)khalil.karami نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من یه یک هفته بیشتر است که شاهد جفت گیری قناری هام هستم و یه 3 الی 4 روزی هست که براشون چال گذاشتم ولی اصلا معلوم نیست چه موقع می خواهند تخم بزارند(همه شرایط رعایت شده از جمله دما).
حالا نظر شما چیه؟ من باید تا چند روز دیگه صبر بدم تا قناریام تخم بزارند.
البته میرن و پنبه دانه رو داخل نوکشون می گیرن و جا به جا می کنند مثلا میندازن بیرون یا همون جا فقط اون رو نا منظم می کنند.
البته هنوز هم جفت گیری می کنند
خواهشا واضح راهنمایی کنید.
با سلام به دوست عزیز
اگه ماده قناری که داری بار اولش باشه که تخم میذاره ، شاید تا دوهفته هم طول بکشه تا تخم بزاره ولی شرایطی که ذکر کردی حکایت از این مطلب داره که به زودی لونه سازی و تخم می کنند موفق باشی

(۱۳۹۰/۰۳/۱۸، ۰۲:۴۷ ب.ظ)saeed-ramin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام بهئ شما دوست عزیز.
به نظر من باید صبر کنی ان شاءالله تخم میزاره .ولی اگه چهار روز از زمان جفتگیری بگذره احتمال نطفه دار شدنش کمه.

با سلام به دوست عزیز
در مورد اینکه گفتی چهار روز از زمان جفتگیری بگذره احتمال نطفه دار شدنش کمه ( ببخشید منظورت چی بود ) میشه توضیح بدی
موفق باشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۱۸، ۰۵:۰۰ ب.ظ، توسط canary.q.)
۱۳۹۰/۰۳/۱۸، ۰۴:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: khalil.karami ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #30
با سلام