زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۸:۵۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشكل جفت نشدن قناري ها

**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #1
مشكل جفت نشدن قناري ها
الان حدود 8 روز که این قناریها رو جفت انداختم زمانی که جدا بودند  نشونه های مستی رو داشتند .
قناری نر جوجه پارسال ، یکسره آواز می خوند و بی قراری می کرد ، ماده هم (جوجه ولی پارسال رو تخم یک ماده خوابیده) اکثر اوقات جواب می داد و به دیواره های قفس می پرند.

یک قفس رو تمیزکردم و بالای دیوار پذیرایی نصب کردم و قناری ها رو فرستادم تو قفس جدید .

ولی از همون لحظه که منتقل شدند قناری نر دیگه آواز نمی خونه ( سایلنت ) و فقط ریزه خوانی می کنه و فقط زمانیکه کنارشون میرم جیک جیک میکنن .
بعبارتی قناری نر ماده ترسه ..  یعنی وقتی ماده تو قفس هست آواز نمی خونه و مستی نمیکنه !

طبق تجربیات قبلی ماده می بایست الان دیگه تخم گذاشته باشه ... ! ولی خبری نیست با اینکه چال هم از دیروز گذاشتم زیاد اشتیاق به لانه سازی نشون نمی ده و قفط با پنبه دان ها بازی می کنند ! مشکل کجاست نمی دونم ؟! ...

دمای هوا این هفته بالا پایین شده ، چون چند روزی سرد شد دوباره گرم و سرد ... ولی بخاری رو بسته به هوا کم و زیاد می کردم با این اوضاع نیاز هست که جداشون کنم و دوباره ... ؟
عکس هم گذاشتم به نظر شما جوجه ها چه رنگی می شن ؟! نر ابلغ زرد ماده سبز ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۳:۳۶ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #2
RE: مشکل در جفتگیری قناری
اگه اطمینان داری قناری نر مست هستش می تونی پسِ قناری ماده رو نگاه بکنی و از آماده بودن یا نبودن قناری ماده اطمینان پیدا بکنی.
در مورد رنگ جوجه ها باید پدر و مادر و اجداد این قناری ها رو هم در نظر گرفت . مانیتور من یه کم رنگها رو درست نشون نمیده من اینجا یه قناری سبز می بینم و یه ابلق که در نهایت ممکنه جوجه های این قناری ها با در نظر گرفتن این فرض که رنگ اجداد قناریهات توی همین مایه ها بوده ، ممکنه سبز ، زرد و ابلق بشن
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۱:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، soren_kiana ، سید امیر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 54
220 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #3
با سلام

گذاشتين چند روز قفسهاشون كنار هم باشه؟با احترام نظر دوستان به نظر من ماده آماده نيست.ماده رو جدا كن تا آماده بشه
۱۳۸۹/۱۰/۲۵، ۱۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #4
(۱۳۸۹/۱۰/۲۵، ۱۱:۱۰ ق.ظ)amin_dahasi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

گذاشتين چند روز قفسهاشون كنار هم باشه؟با احترام نظر دوستان به نظر من ماده آماده نيست.ماده رو جدا كن تا آماده بشه

آره فداتشم ، کنار هم بود قفس ها ولی بدلیل کمبود جا 2 متری فاصله داشتند ، هم رو می دیدند و بال بال می زدند ... چند روز قبلش هم

دید نداشتند و فقط صدای هم رو می شنیدند

می خوام چند روز دیگه صبر کنم اگه نشد جداشون می کنم .
۱۳۸۹/۱۰/۲۵، ۰۶:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #5
(۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ)omidlord نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
...
یک قفس رو تمیزکردم و بالای دیوار پذیرایی نصب کردم و قناری ها رو فرستادم تو این قفس جدید برای جفتگیری و تخم گذاری .

ولی از همون لحظه که منتقل شدند قناری نر دیگه آواز نمی خونه و فقط ریزه خوانی می کنه و زمانیکه کنارشون میرم

جیک جیک میکنن . آیا قناری های نر دیگه ای هم اینجور هستند ؟ یعنی وقتی ماده تو قفس هست آواز نمی خونه ؟!

جواب این سئوال کسی نداد ؟! ...
۱۳۸۹/۱۰/۲۵، ۰۸:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 54
220 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #6
جداشون کن چند روز که صدای نر رو نشنوه بعد با فاصله کم 1متر طوری که کاملا همدیگرو ببینن 1هفته بذار کنار هم باشن بعد بنداز پیش نر انشا الله که این دفعه جفت میشن
۱۳۸۹/۱۰/۲۵، ۰۹:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۸۹/۱۰/۲۵، ۰۸:۵۷ ب.ظ)omidlord نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ)omidlord نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
...
یک قفس رو تمیزکردم و بالای دیوار پذیرایی نصب کردم و قناری ها رو فرستادم تو این قفس جدید برای جفتگیری و تخم گذاری .

ولی از همون لحظه که منتقل شدند قناری نر دیگه آواز نمی خونه و فقط ریزه خوانی می کنه و زمانیکه کنارشون میرم

جیک جیک میکنن . آیا قناری های نر دیگه ای هم اینجور هستند ؟ یعنی وقتی ماده تو قفس هست آواز نمی خونه ؟!

جواب این سئوال کسی نداد ؟! ...

دوست عزیز بعضی قناری های نر هست که در دوران جوجه کشی در کنار ماده آواز نمی خوانند و بعضی از قناری ها مدام آواز می خوانند.
ممکنه یکی از قناری های شما آماده نباشند ؟
ممکنه یکی از اونها به علت های مختلفی تولک رفته باشه ؟
ممکنه یکی از اونها مشکلات ژنتیکی داشته باشه و ....
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۰۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #8
ممنون از توجه و راهنمایی های شما .

قناری هام رو جدا کردم و بعد از یک ساعت قناری نر شروع کرد به آواز خواندن ... ساعت 12 شب :exclamation: :D

آواز نخوندنش بدلیل جفت نرفتنشون بود ... دقیق نفهمیدم ؟! ... یا تغییر درجه هوا این روزها و جابجایی قفس یا آماده نبودن قناری ها و عجله کردن بنده شاید هم از ماده خوشش نیومده فعلاً یک تجربه جدید شد .

چند روزی صبر می کنم تا دوباره حسابی مست بشن .
۱۳۸۹/۱۰/۲۷، ۱۲:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #9
اصولا وقتی داخل قفس نر ، ماده رو بندازی آواز نمی خونه. چه جفت بخوره و چه جفت نخوره و بعد از چند مدت که جفت خورد شروع می کنه به آواز خوندن و اگر هم جفت بخوره و جداشون کنی میره تولک.اگر قناریتون کز میکنه و پرهاش رو باد می کنه بدونید که هوای اطاق سرده (البته تو زمان تولک هم اینکار رو می کنه)
۱۳۸۹/۱۰/۲۷، ۰۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، omidlord ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #10
جفت خوردن قناری
با سلام خدمت اساتید و دوستان
یه هفته است یه جفت قناری جفت کرده ام.یه نر یکساله و یه ماده دوساله که پارسال جوجه داده هر دو آماده بودن ولی نمیدونم چرا نره از ماه دون میگیره ولی وقتی ماده از نره دون میخواد فرار میکنه هنوز هم جفت نخورده اند.آیا این کار نر از روی بی تجربگی یا ...؟
۱۳۸۹/۱۲/۲۳، ۰۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان