زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۸:۱۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشكل جفت نشدن قناري ها

**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #1
مشكل جفت نشدن قناري ها
الان حدود 8 روز که این قناریها رو جفت انداختم زمانی که جدا بودند  نشونه های مستی رو داشتند .
قناری نر جوجه پارسال ، یکسره آواز می خوند و بی قراری می کرد ، ماده هم (جوجه ولی پارسال رو تخم یک ماده خوابیده) اکثر اوقات جواب می داد و به دیواره های قفس می پرند.

یک قفس رو تمیزکردم و بالای دیوار پذیرایی نصب کردم و قناری ها رو فرستادم تو قفس جدید .

ولی از همون لحظه که منتقل شدند قناری نر دیگه آواز نمی خونه ( سایلنت ) و فقط ریزه خوانی می کنه و فقط زمانیکه کنارشون میرم جیک جیک میکنن .
بعبارتی قناری نر ماده ترسه ..  یعنی وقتی ماده تو قفس هست آواز نمی خونه و مستی نمیکنه !

طبق تجربیات قبلی ماده می بایست الان دیگه تخم گذاشته باشه ... ! ولی خبری نیست با اینکه چال هم از دیروز گذاشتم زیاد اشتیاق به لانه سازی نشون نمی ده و قفط با پنبه دان ها بازی می کنند ! مشکل کجاست نمی دونم ؟! ...

دمای هوا این هفته بالا پایین شده ، چون چند روزی سرد شد دوباره گرم و سرد ... ولی بخاری رو بسته به هوا کم و زیاد می کردم با این اوضاع نیاز هست که جداشون کنم و دوباره ... ؟
عکس هم گذاشتم به نظر شما جوجه ها چه رنگی می شن ؟! نر ابلغ زرد ماده سبز ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۳:۳۶ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 36 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #351
RE: مشكل جفت نشدن قناري ها
با سلام من یه قناری ماده 3روز پیش از پرنده فروشی خریدم .ماده مست و امادس ولی اصلا به خوندن نر توجهی نداره و مستی نمیکنه و یه جا ثابت وایمیسه ولی با این حساب من ماده رو برای جفت کردن پیش نر انداختم نر میخوند و میفتاد دنبالش وماده فرار میکرد و کف قفس مینشست و من مجبور شدم جداش کنم.وقتی جداکردم دیدم فضله قناری یا خیلی بزرگ و صفته یا ابکیه.تقریبا یه مقدار سبزه یه مقدار سفید و بعضی وقتا یکم مایع بی رنگ و بعضی وقتا هم مایع بی رنگ بیشتر میشه.حالا من رو این حساب کتان خالی جلوش گذاشتم و یکم مولتی ویتامین به ابش اضافه کردم و یکمم دون مخلوط با تخم کاهو زیاد که قاطی دون مخلوط کردم بهش میدم.تحرک قناری هم زیاد نیست ولی ظاهری بلند و صاف و خوشگل داره.ممنون میشم اگه کمکم کنید.لطفا برای اینکه قناری مزاجش تغییر نکنه و رو به گرمی یا سردی نره بگید دون و تقویتی و سبزیجات چی و چجوری بهش بدم.ممنون
۱۳۹۶/۰۹/۱۴، ۱۰:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #352
سلام 
برای تازه کارها بهتره که فقط کتان و ارزن به قناریشون بدن. بقیه چیزا هم تو سایت هست بخونید
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۹/۱۵، ۰۶:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

.......
سپاس‌ها: 7
21 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #353
یک ماده آماده خریداری کردم  که کاملا آماده بود آوردم خونه دو روز کنار هم بودن نر که آواز میخوند از سریع میخوابید و تسلیم بود کنار هم انداختم شون لحظه اول که انداختم جفت گیری کردن بعدش یه ماده دیگه که آماده نبود رو که نر 2 ماهی بود که نمیدید به هوای اون آواز میخوند رو از اون اتاق بردم نر یه مدت دنبال اون میگشت و به اینی که پیشش بود بی محلی میکرد اما الا نر میره طرفش جفتگیری کنه ماده ازش فرار میکنه اون شب یدونه تخم گذاشته بود کف قفس که شکسته بود الا پس اش خوابیده یخورده رنگ شکم ماده به زردی میزنه لونه هم نمیسازه بنظرتون چیکار کنم؟
۱۳۹۶/۱۰/۰۷، ۰۳:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #354
جدا کن .ماده تقویت نکن.آماده شد دوباره جفت بزن
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۱۰/۰۸، ۰۷:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیمرغ
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 3
ارسال: #355
حمله قناری نر به مادهبعد از تخم گذاری
با سلام من تازه یه جفت قناری خریدم و بعد از جفت شدنشون و تخم گذاری چهار تخم قناری نر به قناری ماده حمله می کنه و من قناری نر را جدا کردم و الان قناری ماده با آرامش بر روی تخمها میخوابه اگر کلا نر را تا روز ۱۴ جدا کنم اشکالی داره ؟
۱۳۹۶/۱۰/۱۰، ۰۳:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #356
RE: حمله قناری نر به مادهبعد از تخم گذاری
(۱۳۹۶/۱۰/۱۰، ۰۳:۱۸ ب.ظ)Mohammad Soleiman نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام من تازه یه جفت قناری خریدم و بعد از جفت شدنشون و تخم گذاری چهار تخم قناری نر به قناری ماده حمله می کنه و من قناری نر را جدا کردم و الان قناری ماده با آرامش بر روی تخمها میخوابه اگر کلا نر را تا روز ۱۴ جدا کنم اشکالی داره ؟

سلام قناری نر رو تو یه قفس دیگه ولی چسبیده به قناری ماده بذارید. بعد از حدود شش هفت روز تخم ها رو بررسی کنید که نطفه دارن یا نه. اگه داشتن که ادامه بدید و بعد از تولد جوجه ها نر رو به قفس ماده منتقل کنید.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۶/۱۰/۱۱، ۱۰:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Soleiman ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
ارسال: #357
سلام من دو تا قناری دارم که با هم جفت شدن ولی تخم نمیگذارند می خواستم بدونم دلیلش چیه.
۱۳۹۷/۰۱/۲۸، ۰۵:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #358
شاید آماده نبودن