زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۰۹:۳۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشكل خواندن قناري نر 5ساله

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
سلام دوستان
من یه قناری نر طلایی که حدود 5 ساله که دارم .. متاسفانه اخرای تابستون بود که صدای قناری گرفته شد و کم کم از اواز خوندن افتاد .اوایل جوری بود که قناری تلاش میکرد بخونه ولی نمی تونست که به مرور از اواز خوندن افتاد . به طوری که الان همون صدای جیک معمولی هم با صدای گرفته انجام میده .
یه چند هفته هم هست نه به طور مداوم ولی بعضی موقع ها در روز حدود چند دقیقه نوکش رو همراه با یه صدا باز و بسته میکنه ..
ولی از نظر ظاهری من نشونه ای از بیماری نمیبینم سرحال هم هست ...
توی فصل تابستون هم ابتنی زیاد میکرد و ظهر ها که هوا گرم میشد اب خنک توی ابخوریش میریختم ... غذایی هم که در فصل تابستان استفاده میکرد : تخم کتان و کاهو و سیب بعضی موقعها گردو و بادام !!
دوستان اگه راه حلی برای بهتر شدن از این وضعیت پیشنهاد میکنید بگین که من انجام بدم ... با تشکر...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۶:۳۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 20
40 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #2
مشكل خواندن قناري نر 5 ساله
(۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۲:۴۷ ب.ظ)mahmoood نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من یه قناری نر طلایی که حدود 5 ساله که دارم .. متاسفانه اخرای تابستون بود که صدای قناری گرفته شد و کم کم از اواز خوندن افتاد .اوایل جوری بود که قناری تلاش میکرد بخونه ولی نمی تونست که به مرور از اواز خوندن افتاد . به طوری که الان همون صدای جیک معمولی هم با صدای گرفته انجام میده .
یه چند هفته هم هست نه به طور مداوم ولی بعضی موقع ها در روز حدود چند دقیقه نوکش رو همراه با یه صدا باز و بسته میکنه ..
توی فصل تابستون هم ابتنی زیاد میکرد و ظهر ها که هوا گرم میشد اب خنک توی ابخوریش میریختم ... غذایی هم که در فصل تابستان استفاده میکرد : تخم کتان و کاهو و سیب بعضی موقعها گردو و بادام !!
دوستان اگه راه حلی برای بهتر شدن از این وضعیت پیشنهاد میکنید بگین که من انجام بدم ... با تشکر...

دوست من اولا سن نرت بالاست.بعد اگه اینجور باشه با این تفاسیر به نظر من چربی گرفته چون اگه حدچربی بالابره میزنه به زیر گلوی قناری وقناری نمیتونه بخونه باید تخم کاهو وخرفه بزاری جلوش یا یکم کتون را تفت بدی وبزاری جلوش وازدادن دانها وغذای مقوی مثل تخم مرغ جلوگیری کنی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۷:۳۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۳:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۲:۴۷ ب.ظ)mahmoood نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

باسلام

در تایید گفته دوستمون باید بگم باتوجه به اینکه سن قناری هم بالاست از دادن چیزای گرم و چرب مثل بادوم و گردو فعلا خودداری کنید.

موفق باشی

":basa (58):"
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۷:۴۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #4
ظهر تابستون آب خنک می ریختید توی آب خوریش . فکر نمی کنید علت همین باشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۷:۴۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۵:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 126
119 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #5
سلام دوست عزیز من هم با نظر آقایmedona
به احتمال 99درصد چربی هست.
كتون اون رايکم تفت بده،برگ کاهو براش بذار،تخم خرفه هم همینطور
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۷:۴۷ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۵:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #6
با سلام

بعد از چک کردن چربی و تولکی یه احتمال مشکل بیماری دستگاه تنفسی هم هست صدای بیا قناری خیلی ضعیف میشه و به یکباره از خوندن میفته و قناری روز به روز در حالی که اماده هست پس میره با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۷:۴۶ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۶:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 20
40 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #7
RE: مشكل خواندن قناري نر 5ساله
(۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۵:۲۰ ب.ظ)akscanari نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ظهر تابستون آب خنک می ریختید توی آب خوریش . فکر نمی کنید علت همین باشه

دوست من مگه چه مشکلی داره اب خنک؟:basa (26):مگه اون هم موجود زنده نیست تازه میزان اکسیژنی هم که توی اون اب خنک هست بیشتره وباعث شادابی پرنده میشه منم همیشه اول صبح چه زمستون وچه تابستون همچنین کاری میکنم مشکلی هم نداشتم:basa (159):
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۹:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #8
اسفرزه لعاب داره و برای گرفتگی صدا عالی هست
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۱:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #9
بچه ها از همگی بابت راهنماییتون ممنون .. کارهایی که گفتین رو انجام میدم امیدوارم بهتر بشه . چون واقعا دلم برا صداش تنگ شده یه جورایی همدمم شده بود ...با تشکر
.
.
.
۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۱۰:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #10
سلام

قناریت چربی گرفته در ادامه صحبتهای دوستان تخم تربچه واسه از بین بردن چربی خوبه تو یه جای باز مثل اتاق رهاش کن تا تحرک داشته باشه

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۰۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان