زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۷:۴۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکلات تعادل

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
مشکلات تعادل
سلام
گاهی اوقات قناری ها به دلیل دمای بیش از حد گیج میشوند.برای مثال در روزهای خیلی گرم یا خیلی سرد بعضی از پرندگان ممکن است در هماهنگی حرکتشان و حفظ تعادلشان ویا حتی پریدن منظم خود دچار مشکلاتی شوند.تغییرات فشار خون ناشی از دما میتواند چنین مشکلاتی را بوجود بیاورد.در بیشتر موارد علایم بیماری بر طرف میشود زیرا بدن پرنده دما را تنظیم کرده وبیماری رفع میشود.
۱۳۸۹/۱۱/۰۱، ۱۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، langarood
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #2
RE: مشکلات تعادل
(۱۳۸۹/۱۱/۰۱، ۱۲:۴۰ ب.ظ)amin2010 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
گاهی اوقات قناری ها به دلیل دمای بیش از حد گیج میشوند.برای مثال در روزهای خیلی گرم یا خیلی سرد بعضی از پرندگان ممکن است در هماهنگی حرکتشان و حفظ تعادلشان ویا حتی پریدن منظم خود دچار مشکلاتی شوند.تغییرات فشار خون ناشی از دما میتواند چنین مشکلاتی را بوجود بیاورد.در بیشتر موارد علایم بیماری بر طرف میشود زیرا بدن پرنده دما را تنظیم کرده وبیماری رفع میشود.

منظور شما تغییرات ناگهانی دماست یا خیر .
اگه اینطوره دامنه این تغییرات رو میشه بفرمایین چقدر باشه ممکنه این مشکل پیش بیاد مثلاً چند درجه افت یا افزایش دما ممکنه باعث بروز این مشکل بشه
۱۳۸۹/۱۱/۰۱، ۰۶:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۸۹/۱۱/۰۱، ۰۶:۰۶ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۸۹/۱۱/۰۱، ۱۲:۴۰ ب.ظ)amin2010 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

منظور شما تغییرات ناگهانی دماست یا خیر .
اگه اینطوره دامنه این تغییرات رو میشه بفرمایین چقدر باشه ممکنه این مشکل پیش بیاد مثلاً چند درجه افت یا افزایش دما ممکنه باعث بروز این مشکل بشه

بله منظور من همان دماست ودر کتابی که خوانده بودم چیزی از عدد درجه ذکر نشده بود.ولی به نظر خودم تغییرات ناگهانی بیشتر 10 درجه باشد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۰۱، ۰۹:۲۴ ب.ظ، توسط amin2010.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۱، ۰۹:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، esfahan-canary
*
کاربر انجمن

Ph.d
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 70
114 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #4
من می خوام تجربه خودمو خدمتتون عرض کنم. من هم سه تا از قناری هام تقریبا چهار ماه پیش حالت فلجی پیدا کردند. یعنی ابتدا حالت تعادل روی میله نداشتن بعد انگار پاهاشون خشک شده بود و بعد از یک هفته دو تاشون کاملا فلج شدن. فضله گچی و گاهی سبز رنگ بود. اینها رو بوردم پیش دامپزشک و تشخیص ایشان این بود که نیوکاسل دارند و باید غزل این سه تا قناری و مابقی قناریهامو بخونم!!!!!!. منم کلی ناراحت شدم و نگران 40 تا قناری دیگم شدم. اینها رو بردم پیش یک قناری باز معروف که خداوند خیرشون بده . ایشان گفتند که اینها 90 درصد به علت کمبود ویتامین به این روز افتادن. و یک برنامه غذایی شامل AD3E و تخم مرغ و کلسیم به بهم دادن. بنده خدا حتی AD3E خودشو بهم داد. بعد از 3 هفته اون دوتایی که وضعشون بهتر بود خوب شدن و الانم مستن اما اون یکی که خیلی حالش بد بود مرد.
۱۳۸۹/۱۱/۲۸، ۰۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، amin2010 ، langarood
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #5
عدم تعادل قناري
حقیقتش امروز رفتم پرنده فروشی شاخه قفس افتاده بود ,کف قفس
اومدم خونه "پرنده تعادل نداره "یه دفعه رو به عقب حرکت میکنه شل وله انگار سر فرم نیست
شاخه گذاشتم وقتی میشینه رو شاخه لیز میخوره و انگشست شصت پا راستشو نمیتونه تکون بده و میره زیر بقیه انگشتا پاهاش
حالا سوال اینه این قناری با این مشکلاتی که گفتم درمانش میشه کرد؟
چی نیاز داره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۳۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۱۱، ۰۴:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #6
RE: عدم تعدال قناری و خم نشدن انگشت شصت پا
با سلام به دوست خوبم : اول اينكه از اين مسايل براي همه پيش ميايد در خريد پرنده يا حتي وسيله منزل
اينجاست كه تجربه حرف اول رو ميزند . در عين حال اين رو هم ياد اوري كنم كه هرموقع خواستيد پرنده بخريد كف قفس رو نگاه كنيد ببينيد ايا فضله رنگش سالم است يا نه
من يا از فروشنده مطمعن ميخرم يا معمولا براي خريد پرنده رو دومرتبه با فاصله زماني يك روز يا دو روز از همديدگر زير نظر ميگيرم بعدش ميخرم
يك خاطره تلخ هم بگم براي شما: پرنده 200هزار تومن خريدم و سر سه ماه مرد. پس ضمن دقت بعضي مواقع پيش مي ايد .من
نظرم اينه كه پرنده رو عوضش كنيد و يا به پرنده فروشي پس بفرستي بهتره ... حتي به ضرر ----چون درمانش سخته اگه هم
پاش شكسته باشه وا مصيبتا درمانش بسيار طولاني خواهد بود
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۳/۱۲، ۰۸:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #7
با سلام

انگشت شصت قناری بسیار مهمه حتی تو جفت گیری.بعضی از قناریا از جوجگی دچار این مشکل میشن و معمولا راه درمانی یا نداره و یا وقت میبره . پس همون طور که دوستمون گفت اگه پس بدی خیلی راحت تری !
۱۳۹۰/۰۳/۱۲، ۰۹:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #8
با سلام

بعضی آدمها واقعا بی انصاف هستند و ببخشید اینو میگم از مسلمونی فقط اسمشو یدک میکشن و فقط به فکر این هستن که جنسشون رو رد کنن و اصلا خودشون رو جای طرف مقابل نمیزارن از اینها که بگذریم من هم با نظر دوستمون موافقم که احتمال داره مشکل پای قناریتون از جوجگی بوجود اومده باشه و احتمالا درمانی نداره البته ندیده نمیشه دقیق نظر داد

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۳/۱۲، ۱۰:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #9
RE: عدم تعادل قناری و خم نشدن انگشت شصت پا
بردم برش گردونم یارو زد به کولی بازی که من پرنده فروخته رو پس نمیگیرم و.........
دوستان اگه راهی میدونن که این عدم تعادلش که بیشتر پای راستشه چه جور میشه درستش کرد در ضمن انگار کلا بدنش ضعیفه و میلرزه
نظر خودم اینه که یارو به خاطر سود غذا تخم مرغی یا مولتی ویتامین و سبزیجات به پرنده نمیداد . امکان داره دلیلش کمبود ویتامینی یا چیزی کلسیم یا چیز دیگه باشه نظر شما چیه
چند جا گشتم کسی ویتامین ad3e نداشت یه داروخونه دامپزشکی تزریقیشو داشت میگفت میتونی به صورت خوراکی هم به پرنده بدی نظرتون چیه میشه تزریقی رو خوراکی داد؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۱۷، ۰۷:۳۶ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۳/۱۲، ۰۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #10
RE: عدم تعادل قناری و خم نشدن انگشت شصت پا
با سلام مجدد

فکر میکنم بشه بهش داد من خودم یه داروی تزریقی رو به قناری میدادم و مشکلی هم نداشت

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۳/۱۲، ۰۵:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: اهواز قناری

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان