زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۹، ۱۰:۴۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکلات و راهکارهای نگهداری از قناری در آپارتمان های نقلی!!

*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
مشکلات و راهکارهای نگهداری از قناری در آپارتمان های نقلی!!
می خواستم دوستان در مورد معضلات و راهکارهای تخصصی یا ابداعی که برای ایجاد شرایط مناسب جهت نگهداری و تکثیر قناری در آپارتمان توضیح بدن. استاید بگن چه نواقص و ایراداتی توی این موضوع هست و افراد با تجربه بگن چه جوری حل شون کردن. اصلا نگهداری از قناری توی آپارتمان های نقلی (توی هال و پذیرایی یا توی اتقاق خواب های کوچیک) منطقی و امکان پذیر هست! بالاخره ما مستضعفین و شهر زده های بیچاره هم حقی داریم و میخواهیم دوستی با قناری رو داشته باشیم.
مثلا پر ریزی قناری و احتمالا ناراحتی های اعضای خونه (مخصوصا خانم خونه) از این مسئله رو چه جوری برطرف می کنید! چه جوری قناری رو رو می آرید در شرایطی که ممکنه بعضی شبها مهمان باشه و ساعات خواب قناری کم و زیاد بشه. سرو صدای تلویزیون و مهمان ها و اهالی خونه چه تاثیری روی آرامش و کیفیت قناری ها داره.
۱۳۹۰/۰۶/۱۱، ۰۵:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #2
RE: مشکلات و راهکارهای نگهداری از قناری در آپارتمان های نقلی!!
دوست عزیز قناری را باید همه اهل خونه بخوان وگرنه میشه مایه دردسر ، اما برای نگهداریش بهترین جا برای نگهداری قناری در تابستان بالکن آپارتمان است که می شود با کشیدن پرده حصیری این مشکل حل کرد تا آفتاب مستقیما به پرنده نخوره در زمستان گذاشتن قناری در یکی از اطاقها (نه اطاق خواب ) راهرو هم نباشه ، باید کف قفس 5 تا 6 لایه کاغذ بذاری و هر روز یک کاغذ از زیرشون جمع کنی یعنی نظافت روزانه . البته نکته خیلی مهم این که اکثر اونایی که تو خونه قناری دارن بچه هاشون یا خانمشون توی نگهداری کمکشون می کنه . خودم به شخصه توی خونه آپارتمانی 5 تا قفس قناری دارم و می فهمم چی میگی اما هیچ مشکلی پیش نمیاد .لذتش وقتی که جوجه ها از تخم در میان و بعد از مدتی جوجه قناری های نرت شروع میکنن به ریزه خونی و ما همگی اهل خونه میشینیم به تماشای اونا. akscanari.mihanblog.com
۱۳۹۰/۰۶/۱۱، ۰۹:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، mohsenz2006
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۰۶/۱۱، ۰۹:۴۹ ب.ظ)akscanari نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز قناری را باید همه اهل خونه بخوان وگرنه میشه مایه دردسر ، اما برای نگهداریش بهترین جا برای نگهداری قناری در تابستان بالکن آپارتمان است که می شود با کشیدن پرده حصیری این مشکل حل کرد تا آفتاب مستقیما به پرنده نخوره در زمستان گذاشتن قناری در یکی از اطاقها (نه اطاق خواب ) راهرو هم نباشه ، باید کف قفس 5 تا 6 لایه کاغذ بذاری و هر روز یک کاغذ از زیرشون جمع کنی یعنی نظافت روزانه . البته نکته خیلی مهم این که اکثر اونایی که تو خونه قناری دارن بچه هاشون یا خانمشون توی نگهداری کمکشون می کنه . خودم به شخصه توی خونه آپارتمانی 5 تا قفس قناری دارم و می فهمم چی میگی اما هیچ مشکلی پیش نمیاد .لذتش وقتی که جوجه ها از تخم در میان و بعد از مدتی جوجه قناری های نرت شروع میکنن به ریزه خونی و ما همگی اهل خونه میشینیم به تماشای اونا. akscanari.mihanblog.com

با سلام به دوست خوبم :
من هم با نظر دوستم موافقم اگه تو خونه عاشق قناري باشند راحت تر ميتوني نگهداري كنيد ...در خصوص پر ريزي بايد يك كاور پلاستيكي كه مخصوص قفس قناري است از قناري فورشي بخري و اين كاور رو هفته اي يك بار تميز كني و كف كاور رو هم كمي سم بزني كه هيچ حشرهاي نتواند زنده بمونه ...و پرهاي قناري هم داخل كاور خواهد ريخت و در خصوص مكان اون بايد جاي ارام تر باشد و سيستم روشنايي اون تقريبا يكنواخت باشد ..
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۰۸:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #4
با تشکر از دوستانی که لطف کردن جواب دادن. علاوه بر مشکلات فوق مثلا عدم جریان هوا و اکثر اوقات کز کردن و کم تحرکی قناری (با وجود اینکه صد در صد از سلامتش اطمینان دارم) از دیگر مشکلاته. همون قناری اگه جلوش وایسی و سوت بزنی یا آهنگ بذاری شروع به خوندن میکنه. بعضی مواقع هم گرمای زیاد اتاق توی زمستون براش یه جورایی کلافه کننده است. در ضمن زود تاریک شدن فضای خونه از نزدیکهای غروب آفتاب و مصنوعی بودن نور داخل اتاق (لامپ ها) و از همه بدتر کوتاه و بلند شدن زمان روشن بودن یا تاریکی خونه(مهمانی و خسته بودن اعضای خونه و ...) از دیگر مشلات هست.
فضولی مهمان ها و بچه های اونها و حتی بچه های خونه هم از دیگر معضلاته.
برای موارد فوق رو که گفتم دوستان هم اگه چیزای دیگه ای رو تجربه کردن بگن در ضمن با تجربه ترها راه حل ها و استاتژی های مقابله و رفع موارد و مشکلات رو بگن ممنون میشم.
در ضمن اگه قفس قناری توی خونه باشه و توی اون خونه نوزادی به دنیا بیاد میتونه براش خطری داشته باشه!!!
آخه دکترا بصورت کلیشه ای مدام مادرهای وسواسی رو توصیه میکنن که وجود حیوانات در نزدیکی محل زندگی نوزاد خطرناکه و بیماری و فلان و فلان و ... ایجاد میکنه. دوستان کسی در این مورد نظری نداره؟ بچه های شما در مجاورت قناری و ... رشد نکردن. مشکلی داشتید؟!!
۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۱۰:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #5
درود به همه ی دوستان.به نظر من کسی اگه عاشق پرنده هست باید باتمام وجوددنبالش بره وبشینه فکر کنه که چه جوری مخ اعضای خونه رو بزنی ویواش یواش پای پرنده رو تو خونه باز کنی وبحث کنی و اول قبل از خرید پرنده ی مورد علاقه خودش اول واسه اعضای خونه بخره چیزی که دوست دارند بعد که عاشق پرنده شدند جاده واسه شما بازه حتی در تعداد زیاد.مثلا خود من بعداز خریدهر پرنده سریع بدون معطلی میدمش به یکی از اعضای خونه اسمش روش ومن با خیال راحت کارمو میکنم.راه های زیادی وجود داره که بتونی توسخترین شرایط هم پرنده داشته باشی.موفق باشید
۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۱۰:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، امیر محمدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #6
منم مشکلات زیادی داشتم خانواده کلا با پرنده مخالف بود چون اون موقع مرغ عشق داشتم و کلا از یکی دو دونه خوشم نمیاد حداقل 10 تا خوبه خلاصه سر وصدا نکره ای داشتن واسه همین وقتی میگفتم قناری بگیرم همه مخالف بودن
یه روز رفتم قناری خریدم اومدم خونه وقتی دیدنش خیلی عصبانی شدن و بعد تا چند روز هی میگفت صد تومن داده دو تا گنجشک خریده
خلاصه یه روز نره تو حیاط بود شروع کرد به خوندن و بابام گفت چه صدا قشنگی داره همه خوششون اومد از صداش
حالا هم زیر ده تا بشن میریم دوباره میخرم خونمون همش صدا قناریه همه اتاقا متبرکن هر اتاق یکی دو تا قناری داره و ماده ها و معلولین و پخمه ها هم گذاشتم تو گلخونه واسه خودشون رو درختا پرواز میکنن
هیچ کسم دیگه چیزی نمیگه عادی شده واسشون فقط من باشون حالا مشکل دارم صبحا اعصاب واسه ادم نمیذارن خوابم سبکه اینام موجین از خروس خون تا بوق سگ میخونن کمبود خواب پیدا کردم از دستشون
لذت قناری داری تو اهواز زمستونه چهار تا نر بزاری چهار طرف حیاط خودتم بشینی از هوا و صدا قناریا لذت ببری
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۱۱:۰۱ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۱۰:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، cruel ، محمدامين كاوسی ، mohsenz2006
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #7
درود
من مشکل خونه های آپارتمانی رو ندارم،اما مشکل پر ریختن رو دارم زیاد.
واسه حل این مشکلات بجای کاور پلاستیکی خودم کاور پارچه ای درست میکنم(حرف نداره) ور روی قفسام هم یه نوع تور بسیار ریز که پارچه فروشها بهش میگن تور عروس میندازم و از پایین هم تو کاور گیرش میدم.(درس مثل این میمونه که پیرهن رو بزنی زیر شلوار).اینجوری حتی یه دونه ارزن هم بیرون نمیافته!
اما کلا باید عشقت به حیوانات خانگی رو مناسب با فضای و شرایط خونتون تنظیم کنید.
مثلا من عاشق یه نو سگ جرمن شپرم اما خانومم شدیدا از سگ میترسه!!!!!!!!!!
۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۱۱:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۱۰:۰۳ ق.ظ)sae نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از دوستانی که لطف کردن جواب دادن. علاوه بر مشکلات فوق مثلا عدم جریان هوا و اکثر اوقات کز کردن و کم تحرکی قناری (با وجود اینکه صد در صد از سلامتش اطمینان دارم) از دیگر مشکلاته. همون قناری اگه جلوش وایسی و سوت بزنی یا آهنگ بذاری شروع به خوندن میکنه. بعضی مواقع هم گرمای زیاد اتاق توی زمستون براش یه جورایی کلافه کننده است. در ضمن زود تاریک شدن فضای خونه از نزدیکهای غروب آفتاب و مصنوعی بودن نور داخل اتاق (لامپ ها) و از همه بدتر کوتاه و بلند شدن زمان روشن بودن یا تاریکی خونه(مهمانی و خسته بودن اعضای خونه و ...) از دیگر مشلات هست.
فضولی مهمان ها و بچه های اونها و حتی بچه های خونه هم از دیگر معضلاته.
برای موارد فوق رو که گفتم دوستان هم اگه چیزای دیگه ای رو تجربه کردن بگن در ضمن با تجربه ترها راه حل ها و استاتژی های مقابله و رفع موارد و مشکلات رو بگن ممنون میشم.
در ضمن اگه قفس قناری توی خونه باشه و توی اون خونه نوزادی به دنیا بیاد میتونه براش خطری داشته باشه!!!
آخه دکترا بصورت کلیشه ای مدام مادرهای وسواسی رو توصیه میکنن که وجود حیوانات در نزدیکی محل زندگی نوزاد خطرناکه و بیماری و فلان و فلان و ... ایجاد میکنه. دوستان کسی در این مورد نظری نداره؟ بچه های شما در مجاورت قناری و ... رشد نکردن. مشکلی داشتید؟!!

با سلام به دوست خوبم : اين مواردي كه گفتيد در خصوص پرنده و وسواس دكتر و مادرها . وجود داره . ببين به نظر من حيواناتي مثل گربه يه سگ كه در تمامي محيط رفت و امد ميكنند شايد بيشتر از پرنده كه در يك محل خواهد بود مشكلات داره تازه همون حيوانات رو هم با واكسيناسيون درست سالم نگهداري ميكنند . اگه نوزاد بسيار كوچك داري دقت داشته باش كه نزديكش نباشه .البته وسواس اونها بي مورد نيست چون نوزاد حساس است... اما بايد فقط با خانم خودت يا مادر تون كنار بيايي ... اگه خيلي عاشقي بايد راهكار رو خودت پياده كني. چون هر شخصي يك قلقي داره ..يكي در برابر عمل انجام شده قرارشون ميده . يكي هم با صحبت كردن كارش رو به انجام ميرسونه ...بايستي تمامي زاويه ها رو امتحان كني
موفق باشيد

۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۱۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، cruel
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #9
با سلام به همه دوستان وبا احترام به نظراتشون

در خصوص مضرات پرنده برای نوزاد یا در کل برای انسان من یه جا شنیدم که مخصوصا در فصل تولک بودن یا خوابیدن در یک اتاق با پرنده بدلیل ریختن پرریزه ها باعث آسم میشه و یا بیماری های تنفسی دیگه چون مجرای تنفسی انسان خیلی بزرگتر از پرنده است این ذرات براحتی وارد ریه و مجاری تنفسی میشه و بیماری بوجود میاره ؟!!
و در خصوص نگهداری پرنده در خونه های کوچیک هم باید گفت همیشه مشکلاتی از قبیل پر و آشغال ریختن و سروصدای اونا وجود داره و هرکسی باهاش کنار نمیاد مخصوصا خانومها!!!! ودر کل بهتره واسه پرنده جای مجزا وکافی داشته باشیم من خودم توی اتاقم در فصل جوجه کشی بعضی وقتها 4 5 تا نر باهم میخونن و هیچ کس غیر از خودم نمیتونه اونجا بخوابه چون از کله صبح شروع به خوندن میکنن و بوی تخم مرغشون هم وقتی جوجه زیاد دارن یه مشکل دیگه است که توی اتاق میپیچه و زیاد مطلوب نیست

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۰۸:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان