زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۱:۲۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکلی مثل تیک عصبی

*
کاربر انجمن

کارشناس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
مشکلی مثل تیک عصبی
درود بر دوستان و اساتید عزیز
من یه مشکلی با یکی از قناری های جدیدم دارم که شبیهش رو با سرچ موضوعات پیدا نکردم . خواهش میکنم کمکم کنید .

مشکل قناری من که فکر کنم یکمم قاطی داره به این شرحه که شب موقعی که خوابه سرشو عادی توی پرهاش میذاره و پای چپش رو همین طور داخل پرهاش قرار میده اما هر 40 تا 50 ثانیه یک بار خیلی سریع و محکم پاشو باز میکنه . انگار که داره میفته و سعی میکنه خودشو نگه داره اما کلا تعادل داره و افتادنی در کار نیست . این حرکته اینقدر سریعه که صدای برخورد پاش با نی کاملا شنیده میشه و بعضی وقتا میپره از خواب  البته سقوط از روی نی هم نداره . تقریبا مثله تیکهای عصبی ماهیچه ای که بعضی آدمها دارند . از طرفی خیلی سریع هم دل میزنه ممنون میشم کمکم کنین .
چند تا توضیح واسه رسیدن به جواب :
این قناری چند روزه دارمش - از لحاظ شپش و کنه بررسیش کردم - قفسشم آلودگی نداره - روزا تحرک کمتری نسبت به بقیه داره اما خوابم نیست - تغذیش خیلی فرقی نمیکنه با بقیه  - تو مدفوعش چیز غیر عادی ندیدم  - پرهاش پف نداره  - بهم ریختگی غیر معمولم نداره - پرریزم نداره البته - حالت کز کردن گوشه قفسم نداره - موقع دل زدن دهنش باز نیست - سرعت دل زدنش شب و روز فرق نمیکنه -
عذر خواهم طولانی شد .
۱۳۹۳/۰۷/۰۸، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #11
RE: مشکلی مثل تیک عصبی
عرض ارادت مجدد
میشه خواهش کنم بفرمایین :
1- اول دنبال کدوم درمان برم ؟ داوي آيوكتين یا مولتی ویتامین و احتمالا دوره نتیجه گیری این داروها چقدره ؟
2- با توجه به توضیحاتی که عرض کردم و اینکه من این قناری رو تازه خریدم و امکان استردادش رو دارم میشه بگین به نظر شما دنبال درمانش برم یا استردادش ؟(چون دوسشم دارم میخوام ببینم احتمال مرگ و میر داره یا خیر ؟
سپاس مجدد
۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۰۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۰۱:۵۵ ق.ظ)ahmad1717 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض ارادت مجدد
میشه خواهش کنم بفرمایین :
1- اول دنبال کدوم درمان برم ؟ داوي آيوكتين یا مولتی ویتامین و احتمالا دوره نتیجه گیری این داروها چقدره ؟
2- با توجه به توضیحاتی که عرض کردم و اینکه من این قناری رو تازه خریدم و امکان استردادش رو دارم میشه بگین به نظر شما دنبال درمانش برم یا استردادش ؟(چون دوسشم دارم میخوام ببینم احتمال مرگ و میر داره یا خیر ؟
سپاس مجدد

سلام.

دوست عزیز این مشکل عدم تعادل رو فقط شب ها موقع خواب داره؟ یا هر موقع از شب و روز که میخوابه؟ روز ها وقتی رو میل می ایسته مشکل تعادل نداره؟
شب ها به خواب عمیق میره یا نه؟ چون اگه خواب درست و حسابی نره در طول روز خواب آلوده میشه و ظاهرا به خاطر این مشکل عدم تعادلش نباید بتونه درست و حسابی بخوابه؟!
در مورد نگه داشتن یا پس دادنش به نظر من کاملا به خود شما بستگی داره. منم یه قناری گرفتم و وقتی آوردمش خونه متوجه شدم مثل اینکه سرما خورده باشه مدام عطسه میکنه و حتی چندین بار شب تا صبح عطسه کرد ولی بعد از دو ماه خوب شد. حیوانات خونگی نیاز به مراقبت دارن و اینهایی که تو فروشگاه ها می فروشن بعضا خوب ازشون نگهداری نشده. برای قناری شما هم حتما یه اتفاقی افتاده که این جوری شده اما اگه غذا خوردنش خوبه و تحرک کافی داره من احتمال مرگ و میر براش نمیدم.
۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meisam_th1980 ، هیوا ، هیوا ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #13
سلام
قبلا هم بهتون گفتم آيوكتين ربطي به مولتي ويتامين نداره وهم زمان ميشه استفاده كرد.آيوكتين يك قطره پشت گردن.مولتي ويتامين 3روز پشت سر هم بعدا هفته اي يك بار. سفيده تخم مرغ.بادام و پسته رنده شده يك شستي هفته اي يك بار.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۱۴، ۰۷:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان