زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۱:۴۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکل آبتنی سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
مشکل آبتنی سهره
درود
من ی سهره دارم که آبتنی میکرد ولی حدود 10 روز که هرچی واسش آب میذارم هیچ توجهی نمیکنه.
اینم بگم که ظرف آبتنیش چند بار عوض شد ولی این ظرف توش آبتنی کرده.
میخواستم کمک کنید و بگید چیکار کنم که درست بشه.
ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۰۸، ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط torobche.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۸، ۰۶:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #21
RE: مشکل آبتنی سهره
سلام خدمت همه دوستان
قبل اینکه پست بنده رو بخونید لطفا ارسال های قبلی رو بخونید 
شاید بیشتر جوجه سهره ها(وحشی ها) یا میشه گفت همشون وقتی که تازه اومدن تو قفس آبتنی نمیکنن در حالی که همه اساتید آبتنی رو لازمه رنگ شدنشون میدونن 
حالا تو این تاپیک اساتید گذشته که بیشترشون الان نمیان انجمن نظراشونو گفتن ولی یه جمع بندی نشده  الان اساتید حال لطف کنن ونظرشون بگن که چه روشی واسه تشویق کردنشون به آبتنی هست روش های خوبی گفته شده اگه باز روش جدید هست لطفا بگید و مهم تر اینکه اساتید با اسپری خیس کردن جوجه سهره رو تایید میکنن یا خیر؟ بعضی از دوستان گفتن که غرور سهره میشکنه وخوب نیست وبعضی از اساتید اعتقادی به این  حرف ندارن وبرعکسشو تایید میکنن؟
چند روز پیش  داخل یه پرنده فروشی بودم که یه نفر داشت با صاحب مغازه درمورد آبتنی  جوجه سهره حرف میزدن مشتریه گفت که من با اسپری خیسش میکنم ظرف آب میزارم آبتنی نمیکنه صاحب مغازه گفت که این کارو نکن چون آب میره  داخل گوشش وبه مشکل میخوره  آیا همچین چیزی صحیحه؟
به نظر بنده بهترین حالت اینه که آبتنی رو یادش بدیم حالا هرروشی 
درمورد اسپری کردن بهتره فقط رو جوجه سهره انجام بشه و رو سهره های که دارن رو میان ودهن باز کردن انجام نشه اینکار رو به آرامی تا کم کم تا جوجه سهره  عادت کنه وترسی نداشته باشه ولی باز باید به فکر روشی بود تا خودش آبتنی رو یاد بگیره
در کل همه چیز طبیعیش خوبه خودشون آبتنی کنن بهتره ولی اسپری واسه جوجه سهره یجورایی مجبوریه وباید انجام بشه
منتظر نظر اساتید هستیم
سپاس

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۱۵، ۱۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، hidrane ، sitra3 ، مسعود میرزالو
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #22
سلام
چيزي كه تجربه كردم اينه سهره اي كه بخواد آب تني كنه خودش آب تني ميكنه .براي جوجه فقط لازمه چند مرتبه كنار قفس يه سهره ديگه باشه و اون آب تني كنه تا جوجه راهش را ياد بگيره. براي اينكه عادت كنن توي وان آب تني كنند يه راه ديگه هم هست ي توي وان چند تا سنگ بذاريد وتا مدتي توي قفسشون باشه. سهره داشتم كه با هيچ روشي آب تني نمي كرد.جوجه سهره امسالم تا بقيه آب تني نكنن اون هم آب تني نميكنه.اكثر سهره ها كنار جويبار آب تني ميكنن.روش خيس كردن يه كار بي فايده هست كه به هيچ دردي نمي خوره.
قفس غلامي كفي دار را اكثر سهره ها مي پسندن وكفي لبه دار اين قفس براي آب تني مناسبه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۶، ۰۷:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #23
با سلام.
یه روش جالب که من پیدا کردم و روی یه جوجه سهره امسال پیاده کردم این بود:
یه وان رو تا نیمه پر کردم و یه پر کاهو رو طوری گذاشتم توی وان که نصفش توی آب بو و نصف دیگش بیرون .خب وان رو داخل قفس گذاشتم.
اول سهره خیلی بیقراری میکرد ( شیء غریب وارد محیط زندگیش شده بود) بعد کم کم جلو اومد و لبه وان نشست و شروع کرد به خوردن کاهو وادامه داستان...این یک راه واداشتن سهره به انجام کاری بود اما:
ترغیب کردن سهره به هر کاری با هر روشی بهترین راه برای انجام اون کار توسط سهرتون هست.
امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۵/۱۶، ۰۸:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #24
سلام به همه عزیزان
یه محرک دیگه که همیشه جواب گرفتم ازش گذاشتن قفس تو آفتاب و جوجه وحشی حتی اگر بد قلق باشه و بار اولش باشه مجبور میشه و از گرما خودشو به آب میزنه.اگر یه سهره یا قناری دیگه هم همزمان کنار قفس باشه و ببینه که دیگه صد در صد.فقط یه باره و زیاد اذیت نمیشه تو آفتاب.
۱۳۹۳/۰۵/۱۶، ۱۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان