زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۱۱:۰۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکل در بال قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
خونریزی و افتادگی بال و سرشدن بدن قناری
با سلام
کمک فوری .من امروز قناری مو گذاشتم بیرون تو هوای آزاد 10 دقیقه نگذشته بود که دیم صداش نمیاد .کف قفس افتاده بود یکی بال انگار شکسته شل شده اوفتاده و یکی پاهاش نمیتونه بزاره زمین از دهنشم خون امده بود .چند ساعتی گذشت پاش خوبه ولی بالش هنوز افتاده غذا هم میخوره ولی صدا ش در نمی یاد /بیرون نم بود هیچ چیزیهم نزدیک قفس نشده بود
نمیدونم چکارش کنم موندم چکار کنم /اگه میشه راهنمایی کنید
ممنون میشم
۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۱۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #2
RE: خونریزی و افتادگی بال و سرشدن بدن قناری
(۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۱۱:۴۰ ب.ظ)sqs9185n نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
کمک فوری .من امروز قناری مو گذاشتم بیرون تو هوای آزاد 10 دقیقه نگذشته بود که دیم صداش نمیاد .کف قفس افتاده بود یکی بال انگار شکسته شل شده اوفتاده و یکی پاهاش نمیتونه بزاره زمین از دهنشم خون امده بود .چند ساعتی گذشت پاش خوبه ولی بالش هنوز افتاده غذا هم میخوره ولی صدا ش در نمی یاد /بیرون نم بود هیچ چیزیهم نزدیک قفس نشده بود
ممنون میشم

سوال من اینه که چرااااااا تو این سرما قناریو بیرون گذاشتید؟؟؟همینی هم که الان قناریت زندست جای شکرش باقیه و دیگه این کارو نکن...قناری با سهره فرق داره و نباید تو این سرما بیرون برد..دمای هوای اتاق نگهداری قناری اگه زیر 18 درجه بیاد سرما میخوره..و اگه خیلی پایین تر بیاد میمیره..و شما شانس آوردی که قناریت زندست...دلیلش هم میتونه سرما زدگی باشه
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۲:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، پارسا ایرانی
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 126
119 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #3
salam
ba ejaze ostade khodam jenabe fazlog
ama man fekr mikonam sehre khor ono zade bashe
akhe ghatele parandeye ghafasi hast.
parandei hast andaze sabz ghaba va b range khakestari va sine hanai k mahale jai parande toye ghafaso makhsoosan sehre va ghanari va kari behashoon nadashte bashe.
dar zemn shoma mitoooni har rooz ba pamade TETRASAIKILIN mahale zakhmaye parandato charb koni ta bad az chand rooz khoob beshe.
kheily movazebe parandehat bash in zaboon basteha pishe hame ma amanat hastan
movafagh bashi
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۱:۰۱ ق.ظ)mohammad ghadri نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
salam
ba ejaze ostade khodam jenabe fazlog
ama man fekr mikonam sehre khor ono zade bashe
akhe ghatele parandeye ghafasi hast.
parandei hast andaze sabz ghaba va b range khakestari va sine hanai k mahale jai parande toye ghafaso makhsoosan sehre va ghanari va kari behashoon nadashte bashe.
dar zemn shoma mitoooni har rooz ba pamade TETRASAIKILIN mahale zakhmaye parandato charb koni ta bad az chand rooz khoob beshe.
kheily movazebe parandehat bash in zaboon basteha pishe hame ma amanat hastan
movafagh bashi

با سلام به دوست خوبم:
لطفا پارسي بنويسيد تا بهتر خوانده شود .
با تشكر
(۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۱۱:۴۰ ب.ظ)sqs9185n نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
ممنون میشم

با سلام به دوست عزيز :
ضمن تاييد صحبت جناب
fazlog شما نميدونيد دراون 10 دقيقه اي كه نبوديد چه اتفاقي افتاده است.اگر پرنده را بيرون از اتاق قرار ميدهيد بايستي خودتون حضور داشته باشيد.به نظر ميرسد سهل انگاري كرديد. ضمنا تغيير درجه حرارت زياد سكته را بدنبال داردو در اين حين احتمال داردكه قناري از روي ني افتاده كف قفس .فعلا در جاي مناسب و بدون سر وصدا قرار دهيد . و حركاتش را زير نظر داشته باشيد.شايد هم پرنده اي بيرون از قفس باعث ترس شده و قناري خودش را به قفس زده است.
با احترام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۸:۳۴ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۸:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: King_Hearts ، fazlog ، Erfan
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #5
سلام
دوست عزيز به نظر من ربطي به سرما نداره قناري تو سرما فقط ممكن پف كنه و چند روز سرما بخوره مشكل از محيط بوده 80% گربه بهش حمله كرده ممكن پرنده اي كه ازش مي ترسيده از اونجا رد شده و قناري خودش را به قفس كوبونده و چون در حال ترس بوده بالش تو ميله ها گير كرده باشه و به فشار به پا و بال خودش را آزاد كرده و اينجور شده بهتره چك كني خ0ونريزي نداشته باشه و اگه جايي خونريزي داشت پماد تتراساكلين بزن و زياد بهش دست نزن محيط هم چند روزي دما رو ببر روي 29 بهتره .
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۸:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، nazmi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #6
با سلام
بهتره قناری رو زمانی که بیرون میذارید اول محیط رو چک کنید ببینید جایی که محل رفت امد پرندگان و گربه وجود داشته باشه قید بیرون گذاشتن رو بزنید یا در نزدیکی پرنده باشید بیشتر قناریها از پرندگان هم میترسند یکبار یه یاکریم رفته بود بالای قفس قناریم نشسته بود که اگه بیشتر از چند ثانیه طول کشیده بود سکته رو زده بود و الانم یه گربه قناریهامو نشون گرفته که دیگه اصلا زمانی که کنار قناریهام نیستم بیرون نمیبرمشون و از پشت پنجره افتاب میخورند با تشکر
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #7
با سلام
ممنون میشم

باسلام

به نظر من هم چیزی بهش حمله کرده یا حسابی ترسوندش که خودشو بشدت به در و دیوار قفس زده ..یه جای آروم تک میخش کنیدو گرم نگهش دارید

موفق باشی

:basa (58):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۵:۰۵ ب.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۵:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #8
باتشکر از راهنمایی دوستان
در مورد بیرون گذاشتنش یک روزدر میان میزاشتمش تراسی که داریم طوری هستش که گربه یا پرنده ای هم نمیاد .خلاصه
در مورد خونریزی از دهنش خون امده بود حالا هم بهتره .پاشو کمکی بالا نگه میداره بعضی اوقات بالشم کمی افتاده
در مورد خوندنش هم گاهی اوقات سروصدا می کنه و نمی خونه امکانش هست دیگه نخونه ؟
قبل از این اتفاق به من فقط حمله میکرد و اگه دستو جلو میبرد گاز هم می گرفت دلیل چی میتونه باشه ؟
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۱:۵۶ ب.ظ)sqs9185n نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باتشکر از راهنمایی دوستان
در مورد بیرون گذاشتنش یک روزدر میان میزاشتمش تراسی که داریم طوری هستش که گربه یا پرنده ای هم نمیاد .خلاصه
در مورد خونریزی از دهنش خون امده بود حالا هم بهتره .پاشو کمکی بالا نگه میداره بعضی اوقات بالشم کمی افتاده
در مورد خوندنش هم گاهی اوقات سروصدا می کنه و نمی خونه امکانش هست دیگه نخونه ؟
قبل از این اتفاق به من فقط حمله میکرد و اگه دستو جلو میبرد گاز هم می گرفت دلیل چی میتونه باشه ؟

با سلام وادب خدمت دوست خوبم:
قناري شما قبل از اين هم مشكل داشته است و بايستي در محل بدون سرو صدا و با ارامش كامل قرار ميگرفته .حالا اون مشكل عصبي از كجا به اون وارد شده كه به شما حمله ميكرده بايستي مشخص بشود.در عين حال گذاشتن اون روي تراس و باعث اضطراب بيشتر اون ميشده است . شايد هم درد هاي داخلي داشته كه با زدن به قفس اون را بروز ميداده است.به هر صورت اميدوارم حاش خوب بشود.البته اروهاي ضد استرس هم موجود است كه مناسب خواهد بود استفاده شود.
۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۰۸:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #10
پس به نظر دوستان این عجیب نیست کسی تو این دمای زیر صفر همدان قناریو بیرون ببره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی اینجوری مشگلی پیش نمیاد؟؟؟؟؟؟حالا دوستان درست میگن که خون اومدن دلیلش حمله میتونه باشه..اما من بیرون بردن قناری توی دمای زیر صفر خیلی برام عجیبه و به نظرم شانس آورده که قناریشون هنوز زندست
۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۱۰:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان