زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۴:۳۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکل در دفع فضله

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #1
مشکل در دفع فضله
سلام دوستان
امروز صبح دیدم که یکی از جوجه سهره هام در دفع فضله مشکل داره بیچاره چندین بار پشت سر هم و سریع حالت دفع می گیره اما دفع نمی شه (یکی از دوستان 2 تا جوجه از سنندج برام آورد که چون همین 3 روز پیش صید شدند و خیلی کال اند گذاشتمشون پیش هم تو یه قفس تا به قفس و دون شکستن عادت کنند با مغز پسته تازه , مغز بادام , شاهدونه ای که بعد از خیس کردن خشک کردم و تخم کتان تغذیه کردمشون ) الان یکیشون اینطوریه نمی دونم این مشکل چی هست و چجوری حل می شه آیا مسریه؟ باید ازهم جداشون کنم ؟
می ترسم بمیره آخه یه سهره بالغ داشتم همین علامتها رو گرفت و 3_4 روز بعد از این علایم مرد
۱۳۹۰/۰۶/۲۳، ۰۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

ديپلم
سپاس‌ها: 180
34 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #11
RE: مشکل در دفع فضله
با سلام و درود : همانطور كه دوستانم گفتن سهره شما دچار يبوست شده . و اين مشكل مسري نيست .چون شما از روز اول تماما از دونهاي گرم استفاده كردي و از سبزي جات استفاده نكردي و سهرهم جا به جا شده دچار اين مشكل شده . استفاده از سبزيجات تازه وبلغور ماسه باعث رفع شدن اين مشكل مي شود .سهره قبلي شما هم كه مرد دليلش اينه كه نتونسته فضله شو دفع كنه .
۱۳۹۱/۰۷/۲۶، ۰۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #12
سلام خدمت دوست گلم با عرض شرمندگی من وقت نکردم نظرات دوستان رو بخونم یا شیر بزار براش به جای آب یه روز کامل یا سیب رو پوست بکن بزار یه جا تو هوای آزاد تا پلاسیده بشه بد بزار جلوی سهرت یه روزه خوب میشه با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۰۲، ۰۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، محمدامين كاوسی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #13
سلام خدمت همگی دوستان اگه میشه یکی یه جواب درست درمون به ما بده من به سهره هام شاهدونه میدم دو هفته یبارم هفت تخم میدم ابشونم دو سه روز یبار عوض میکنم ولی با این وجود هر چند وقت یبار یکیشون ورم روده میگیره اکسی وت و هزار جور دارو مصرف کردم جواب نگرفتم یکیشون همین چند وقت مرد جدا از همم هستن واقعا دیگه موندم :basa (166):
۱۳۹۱/۰۹/۲۷، ۱۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۱/۰۹/۲۷، ۱۱:۳۹ ب.ظ)black scorpion نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همگی دوستان اگه میشه یکی یه جواب درست درمون به ما بده من به سهره هام شاهدونه میدم دو هفته یبارم هفت تخم میدم ابشونم دو سه روز یبار عوض میکنم ولی با این وجود هر چند وقت یبار یکیشون ورم روده میگیره اکسی وت و هزار جور دارو مصرف کردم جواب نگرفتم یکیشون همین چند وقت مرد جدا از همم هستن واقعا دیگه موندم :basa (166):
سلام
هزار جور مصرف نكنيد.يك جور دارو براي پرنده هاتون استفاده كنيد.اكسي وت را بايد تا زمان بهبودي 5روز دارو يك روز آب استفاده نماييد.سعي كنيد از دانه هاي مرغوب تر به پرنده هايتان بدهيد. شايد به خاطر دانه ها باشد.نظافت قفس هم تاثير دارد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #15
با عرض سلام خدمت شما دوست من ورم روده با یبوست فرق داره شما برای رفع یبوست از کارهای کم گفتم استفاده کنید و هفت تخم رو قطع کنید به مزاج بعضی از سهره ها سازگار نیست واگه دوست دارید بدید هم تو زمانی که هفت تخم میدید از کاهو هم استفاده کنید در مورد ورم روده یه محصول هست مال شرکت لاتک هست به نام فشنگی مایع
(bioserine aqua) استفاده کن جواب میده موفق باشید
۱۳۹۱/۱۰/۰۳، ۰۸:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسلنس
سپاس‌ها: 29
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #16
سلام خدمت اساتید عزیز خسته نباشید..من یه سهره دارم ک به سختی فضله میکنه میخاستم بدونم راه درمانش چیه؟ممنون میشم از راهنماییتون
۱۳۹۲/۰۴/۱۰، ۰۶:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #17
با سلام
واسه درمان یبوست از سبزیجات و کاهو حتما استفاده کنید ، سیب درختی هم خوبه
در موارد حاد چکاندن یک قطره روغن کرچک در دهان مشکل برطرف میکنه و اگر عفونتی هم در دستگاه گوارش باشه دفع میشه ،  ( روغن زیتون هم خوبه ولی کرچک خیلی زودتر تاثیر میگذارد ) ، بعضی ها که نمی خواهند پرنده رو دست بگیرند مقداری از دان با چند قطره روغن آعشته میکنند و در قفس میگذارند .

بهتره دان تازه تهیه و تعویض کنید ، احتمال آلوده بودنش زیاده ( البته دان فاسد اکثراً اسهال میاره تا یبوست ولی احتیاط کنید ) 
۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۰۳:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، پیمان(داش آکل)
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #18
(۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۰۳:۲۴ ق.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
واسه درمان یبوست از سبزیجات و کاهو حتما استفاده کنید ، سیب درختی هم خوبه
در موارد حاد چکاندن یک قطره روغن کرچک در دهان مشکل برطرف میکنه و اگر عفونتی هم در دستگاه گوارش باشه دفع میشه ،  ( روغن زیتون هم خوبه ولی کرچک خیلی زودتر تاثیر میگذارد ) ، بعضی ها که نمی خواهند پرنده رو دست بگیرند مقداری از دان با چند قطره روغن آعشته میکنند و در قفس میگذارند .

بهتره دان تازه تهیه و تعویض کنید ، احتمال آلوده بودنش زیاده ( البته دان فاسد اکثراً اسهال میاره تا یبوست ولی احتیاط کنید ) 

با سلام وخسته نباشید وممون از دوست خوبمون که توضیح دادن ولی یه چند مطلب رو  عرض کنم  در مورد دادن سیب درختی این میوه دو نوع خاصیت درمانی داره که اگه اشتباه انجام بشه مضر هست سیب تازه برای اسهال استفاده میشه وسیب پوست کنده که حدود یک روز بیرون تو هوای آزاد باشه یا تو اتاق باید حالت پلاسیده به خودش بگیره تا بتونه یبوست رو رفع کنه  اون هم هر حیونی استقبال نمیکنه بهترین روش ریختن شیر به جای آب تو جا آبی هست که نصف روز جلوی پرنده باشه کفایت میکنه روغن کرچک خیلی قوی هست وخطرناکه ولی زیتون خوبه علت یبوست هم تو این فصل دادن دونهای گرم هست  حتما تعادل رو تو دادن دون وسبزیجات رعایت بکنید .

۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۰۸:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #19
سلام
برای درمان یبوست استفاده از سبزیجات مفید هست بخصوص اسفناج و کاهو . ( فقط باید توجه داشت سبزیجات خوب شسته شود و سپس با دستمال کاغذی تمییز کاملا خشک شود و با گیره مخصوص در اختیار پرنده قرار بگیرد و باید مراقب بود سبزیجات کف قفس افتاده نشود و به فضله و آلودگی های کف قفس آلوده نشود . و همینطور اگر میله ها و جداره قفس کثیف و آلوده باشد و قفس برای مدت طولانی شسته و ضدعفونی نشده و سبزیجات با این آلودگیها در تماس باشد موجب بروز بیماری میشود . همچنین باید بعد از چند ساعت که سبزیجات در اختیار پرنده بوده پلاسیده های سبزیجات کاملا از جلوی پرنده و کف قفس جمع و قفس از پلاسیده ها تمیز و پاک شود . و همینطور سعی شود تا قبل از ساعت 3 و 4 بعد از ظهر به پرنده داده شود . بهترین وقت برای استفاده از سبزیجات از 9 صبح تا 3 بعد از ظهر میباشد . به این علت که پرنده با شکم خالی سبزیجات نخورد و قبل از زمان خواب شکم و روده  پرنده کاملا از سبزیجات خالی شود .)
اگر از سبزیجات استفاده نمیکنید از گلابی تازه استفاده شود . و یا مقداری سیب را رنده کرده و دو سه ساعت بعد وقتی که کاملا تیره شد با انگشتی یا جاتخم مرغی در اختیار پرنده قرار بگیرد .
اگر وضعیت پرنده وخیم باشد همانطور که اساتید محترم جناب شریفی و جناب جلالی مرقوم داشتن میتوان از انگور یاقوتی و شیر استفاده کرد .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۷/۱۰، ۱۰:۰۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۰، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali reza_yar ، sitra3 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #20
سلام
پارسال يكى از سهره هاى من يبوست شديد گرفت از سبزيجات وسيب استفاده كردم خوب نشد،ولى يه روز كامل بجاى آب براش شير گذاشتم كاملا خوب شد ،جالب اينكه با لذت ميخورد شيرو.
۱۳۹۴/۰۷/۱۱، ۱۲:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، محمدمهدی ، ali_e ، derik_best

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان