زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۰۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکل در دفع فضله

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #1
مشکل در دفع فضله
سلام دوستان
امروز صبح دیدم که یکی از جوجه سهره هام در دفع فضله مشکل داره بیچاره چندین بار پشت سر هم و سریع حالت دفع می گیره اما دفع نمی شه (یکی از دوستان 2 تا جوجه از سنندج برام آورد که چون همین 3 روز پیش صید شدند و خیلی کال اند گذاشتمشون پیش هم تو یه قفس تا به قفس و دون شکستن عادت کنند با مغز پسته تازه , مغز بادام , شاهدونه ای که بعد از خیس کردن خشک کردم و تخم کتان تغذیه کردمشون ) الان یکیشون اینطوریه نمی دونم این مشکل چی هست و چجوری حل می شه آیا مسریه؟ باید ازهم جداشون کنم ؟
می ترسم بمیره آخه یه سهره بالغ داشتم همین علامتها رو گرفت و 3_4 روز بعد از این علایم مرد
۱۳۹۰/۰۶/۲۳، ۰۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #21
RE: مشکل در دفع فضله
سلام دوستان,یه سهره وحشی دارم تقریبا یک ماه قفسه و خیلی هم خوب میخونه ولی یه مشکل داره انواع روش ها رو هم رفتم خیلی تغییری نکرده,بعضی اوقات موقع دفع فضله دم میزنه و فضله هاش هم مشکلی ندارن و طبیعی هستن ولی این اواخر دیدم تو فضله هایی که تازه میندازه یه حباب کوچیک هست که بعد از دو سه ثانیه میترکه ولی فضله طبیعی هست,و جدیدا ضعیف هم شده یه ذره خیلی کم سینه خالی کرده و بعضی اوقات یه خورده پف میکنه ولی جنب و جوش و دهن زدنش تغییری نکرده,ماسه هم همیشه در اختیارشه ولی چون وحشیه خیلی کم استفاده میکنه,چون احتمال یبوست دادم بهش یه روز شیر دادم و یه وعده هم کاهو دادم خیلی بهتر شده موقع دفع فضله دیگه دم نمی زنه ولی ضعیف شده و معجون هم لب نمی زنه دوستان واسه تقویت راهی به جز مولتی ویتامین دارید?دون شاهدونه ریز یه تیکه بعضی اوقات هم مقداری خار و کافشه و کتون میدم,بیرون هم نگهداری میشه
البته اضافه کنم 2روز سولفامت دادم دیدم هنوز گاهی اوقات دم میزنه قطع کردم شیر دادم بهتر شد, هفته ای یکی دوبار هم سبزیجات میدم ولی الان دوباره نگاه کردم دیدم از هر پنج تا فضله یکیش آبکیه که رنگش هم طبیعیه و گچی نیس!ولی کماکان دوباره گاهی دم میزنه!واقعا گیر کردم که مشکل چیه?کرم روده هم نداره
تصحیح میکنم:ورم روده هم نداره
۱۳۹۵/۱۰/۲۵، ۰۴:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #22
سلام 
دوست عزیز سولفامت برای پرنده ای هست که اسهال شدید داره حالا هر نوع اسهالی باشه و خودش یبوست میاره و بعد از سولفامت حتما باید دوسه روز بهش مولتی ویتامین بدین اونم مولتی ویتامین مخصوص پرنده ها چون به شدت پرنده رو ضعیف میکنه . 
شما میبایست بهش اکسی وت یا نئوکسی وت میدادی . در هر صورت الان اگر کامل بیرون هست براش یه انگشتی پسته و بادام و نبات کوبیده بذار و سه روز هم پشت سر هم بهش ویتالین بده یه نوک چاقو تو یه جاآبی .
دونش شاهدونه ریز باشه و مقدار کمی کافشه (البته اگر کامل بیرون هست به اندازه حداکثر 30 تا دونه کافشه تو یه آخور باشه کافیه) ماسه و کف دریا هم براش بذار . از اواخر اسفند دونش همون شاهدونه خالی باید باشه .(البته بازم تاکید میکنم این رژیم غذایی برای پرنده ای هست که 24 ساعته بیرون و تو هوای آزاد میخ شده باشه)   
منظورتون چیه برای تقویتی راهی بجز مولتی ویتامین دارین ؟ 
تقویتی یا دون قوی و چرب هست مثل کافیشه . یا معجون هست مثل پسته و بادام و نبات . یا مولتی ویتامین . هیچ راهی نداره شما حتما باید به پرنده مولتی ویتامین بدین . 
دیگه اصلا بهش شیر ندین . هر وقت پرنده دم بزنه در درجه اول براش سبزیجات بذارید اگر به هر نحوی سبزی نمیخوره نئوکسی وت یا اکسی وت درستش میکنه . 
اگر منطقه شما خیلی سرد هست الان هفته ای یک انگشتی پسته و بادام و نبات کوبیده برای سهره ای که بیرون میخ شده واجبه حالا میتونی در هفته دوتا نصف انگشتی بهش بدی . (البته فقط از اول آذر تا اواخر اسفند) اگر یخ بندان شدید باشه هفته ای دو انگشتی باید بهش بدی . موفق باشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۲۵، ۱۰:۱۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۵، ۰۶:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا زارعیان@ ، محمدمهدی
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #23
سلام اگر میتونی بیارش داخل،دون رو داخل آب بخیسون و هر روز عوض کن چون.ممکنهنتونه خوب دون رو بشکونه
و براش سفتن،یه روشی جدیدا برای سینه کاردی تست کردم و واقعا جواب داده،یه فنچ نرگسی دارم سه ماهه پف میکنه و کم کم لاغر شد غذا خوب میخوره ولی هی لاغر میشه و موقع دفع فضله خودشو میتکونه،اکسی وت،نیکلوزاماید،انروسدیم همه اینها رو دادم جواب نگرفتم،بردمش دامپزشک 4 تا دارو داد گفت اینها رو بده لورژین،داکسی سایکلین،جی مکس و برونشیمکس باز توفیری نکرد،تا اینکه یادم افتاد قبلا سیر تو آب کبوتر مریض میذاشتن خوب میشد،یه حبه سیر رنده کردم تو جا آبی و پر آبش کردم،سه روز یکبار عوض کردم خوبه خوب شد
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۵/۱۰/۲۵، ۰۶:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
ارسال: #24
,عرض کردم که لب به معجون نمیزنه(پودر بادام و پسته و نبات کوبیده) وگرنه همون سینشو پر پر میکرد,دمای محل نگهداری بین10تا 20درجه تغییر میکنه واسه همین کافشه زیاد نمیدم در حد ۷ هشت دون در روز,ویتالین هم هفته ای یک روز توی برنامه غذایی پرنده ها هست,ماسه و کف دریا و پودر صدف هم که کلا همیشه در اختیارش هست ولی خیلی کم استفاده میکنه هفته ای دوبار هم سبزیجات در کل شرایطش خوبه خب ولی من یه خورده حساسم و این که سینه پرنده یه ذره خیلی کم خالی شده نگرانم کرده فردا دوباره کاهو میدم اگر بهتر نشد اکسی وت میدم
۱۳۹۵/۱۰/۲۵، ۰۷:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #25
سلام خدمت شما جناب زارعیان عزیز 
چون شما فرمودین بیرون نگهداری میشه بنده هم روش تغذیه و نگهداری در بیرون را خدمت شما عرض کردم . بله اغلب وحشیا اینطور رفتارهایی دارن نسبت به معجون و خوب نمیخورن 
در مورد کافشه بنده عرض کردم تو یه آخور نهایتا 30 تا دونه مخلوط کنید و یه آخور معمولا برای بیشتر از یکهفته غذای پرنده رو تامین میکنه و اینکه میفرمایید روزی هفت هشتا دونه میدین این خیلی بیشتر از اون مقداری هست که بنده عرض کردم یعنی شما در طول یکهفته 49 تا دونه بهش کافشه میدین . البته طبق فرمایش خودتون عرض میکنم که بدونید بنده روی حساب خدمت شما عرض کردم 
من متوجه نشدم بلاخره پرنده شما بیرون نگهداری میشه یا داخل چون پرنده اگر بیرون باشه زمستونا اغلب دما خیلی کمتر از این که فرمودین میشه اونم تو استان شما که تقریبا سردسیری هست
در هر صورت اگر سهره بیرون و تو هوای آزاد نگهدای میشه مثلا توی بالکن در فصل سرد یعنی از آذر تا اواخر اسفند باید دونش شاهدونه ریز و مقدار کمی کافیشه باشه که عرض شد و در زمانی که دمای هوا خیلی پایین میاد و یخبندان میشه معجون هم که عرض شد لازم و واجبه . حالا اگر پرنده شما تو انگشتی نمیخوره تو جا تخم مرغی میتونی براش بذاری  
چون شما فرمودین بیرون نگهداری میشه بنده عرض کردم شیر بهش ندین چون شیر سردیه و الان هم فصل سرد سال هست اصلا مناسب نیست برای پرنده ای که بیرون هست . و مثلا بهش شیر بدین که سردیه و کاهو هم بدین که سردیه خوب قطعا خودش مشکل گوارشی بوجود میاره  
دونتون هم یه چک کنید که مونده و خراب نباشه . اگر اینطور هست دون تازه و مرغوب تهیه کنید . و اگر دما از 10 کمتر نمیشه اصلا به معجون هم نیازی نیست همون شاهدونه و کافیشه براش کافیه (البته اگر بیرون هست) 
شما بهش ویتالین بده سه روز پشت سر هم مولتی ویتامین هم پرنده رو قوی میکنه و هم اشتهای پرنده بهتر میشه و هم خودش روان کننده هست 
هفته ای یکبار مولتی ویتامین برای پرنده قوی و سرحال هست برای مورد شما باید چهار هفته پشت سر هم شنبه و یکشنبه و دوشنبه ها بهش مولتی ویتامین بدین چون بقول خودتون معجون که نمیخوره باید با همین مولتی ویتامین تقویتش کنی تا سینه پر کنه . کتان هم بهش ندین . 
اگر قبلش دوسه روز اکسی وت یا نئوکسی وت بدی بهتره . ان شالله که طوری نیست به زودی خوب میشه . موفق باشید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۱۰:۳۹ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۵، ۰۹:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #26
سلام 
جناب شریفی سیر خواص معجزه آسایی داره ولی من یه بار این روشی که شما میفرمایید رو انجام دادم جاآبی بدجوری بوی بد گرفت یکماهی گذاشتمش توی بالکن و درشم باز کرده بودم بازم بو میداد آخرش انداختمش دور . امان از بوی بد سیر Emo_im_happy  

برای پف کردن و سینه خالی کردن یه داروی فوق العاده ای هست به اسم TS ولی یک لیترش 100 هزارتومن میشه و برای سالن دارها به صرفه هست . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۲۵، ۱۱:۵۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۵، ۱۰:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
ارسال: #27
فرمایشتون کاملا صحیحه جناب سیمرغ اینجا زمستونا دما تا منفی ۱۰درجه هم میره,بله بعضی از سهره ها رو تو یه بالکن نگهداری میکنم که پنجره داره البته پنجره هاش همیشه بازه ولی جوری نیست که بادگیر باشه و آفتابگیر هست به همین خاطر دمای اونجا خیلی کم پیش میاد زیر ۱۰درجه بره حتی شب ها, البته الان ولی تا یکی دو هفته دیگه سردتر میشه که کافشه و تخم خار رو هم بیشتر میکنم ,ممنون استفاده کردیم از مطالبتون
۱۳۹۵/۱۰/۲۵، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #28
سیر بوش هم تو جا آبی بمونه یا حتی مجبور به تعویضش بشیم ارزش داره،یه جا آبی هزار تومنه و یه سهره یا قناری حداقل صد هزار تومن،من دیگه برای سینه کاردی و پفی هیچ دارویی به غیر از سیر استفاده نمیکنم،سه ماهه درگیرشم و پرنده رو بزور زنده نگهداشتم وکلی هزینش کردم آخرش به سه حبه سیر مشکل حل شد
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، سی مرغ ، محمدمهدی ، m.56
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #29
سلام 
فرمایشتون کاملا صحیحه جناب شریفی عزیز . بنده هم مزاح کردم . کاملا حق با شماست . 
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۰۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #30
سلام خيلي از مواقع مشكلات ايجاد شده براي پرنده با مواد قابل دسترس و بظاهر ساده حل ميشه خيلي بهتر از داروهاي شيميايي هم جواب ميدن بطور مثال من خودم ورم روده تازه شروع شده رو با دمكرده بابونه و اويشن وبومادران درمان كردم امسال پاييز
۱۳۹۵/۱۰/۳۰، ۰۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان