زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۲:۴۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکل در مرحله ای از تکثیر

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 46
19 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #1
مشکل در مرحله ای از تکثیر
سلام
من یک مشکلی برای قناری هام به وجود اومده ممنون میشم اگر همگی راهنمایی کنید
زمانی که جوجه های من بزگ میشن و تازه دم در میارن ولی هنوز تو لونه هستن پدر و مادرشون دم قناری هارو میکنن جوری که خون از پشت جوجه هام میاد
قناری هارو بدون غذا نمیذارم و هروز از صبح هوا که داره روشن میشه تخم مرغ و هویج دارن تا شب
علش رو نمیدونم ولی این موضوع خیلی اذیتم میکنه
از 3 جفت از قناری ها جوجه گرفتم که هر 3 جفت هم اینجوری شد
امروز هم دیدم دوباره یکی از جفتها زدن جوجه ها رو ناکار کردن منم یه لونه دیگه گذاشتم تو قفس تا شاید دیگه دم جوجه هارو نکنن اخه ماده قناریه داشت لونه قدیمی رو برای تخم جدید اماده میکرد ولی بازم فایده ای نداشت و دیدم دم اون یکی جوجه رو هم کندن و پشتش یکم خونی شده منم نمیدونستم چیکار کنم لونه هارو از تو قفس برداشتم و قناری نر رو هم از قفس اوردم بیرون ببینم چی میشه
منتظر نتظرهای شما هستم
خیلی ممنون
یا علی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۷:۰۱ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۳:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، کریم700
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 26
30 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #2
RE: مشکل در مرحله ای از تکثیر لطفا همه کمک کنید
دوست عزیز
ممکنه به خاطر کمبود کلسیم باشه منم با همچین مشکلی مواجه شده بودم .
بهشون کف دریا و رژیم غذایی کلسیم دار بده بزار یکم آفتاب بخورن(زیر نور شدید خورشبد نزارشون) آب تنی رو هم فراموش نکن
۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۳:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari ، langarood ، کریم700
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #3
با سلام

[b]دوست عزیز این مورد در بعضی ماده قناری ها دیده میشه چون میخوان لونه جدید بسازن طبق غریزه ذاتیشون دنبال موادی برای این کار میگردن و چون توی قفس چیزی در دسترسشون نیست پرهای جوجه ها و نر رو میکنن و راه حلش اینه که شما یه دسته نخ حدودا 15 سانتی از جنس نخ های ریشه های فرش کنار میله های قفس گره بزنین تا ماده سرش با همین نخها گرم باشه و به جوجه ها کاری نداشته باشه و همینطور کف قفس کاغذ کاهی پهن کنین/

موفق باشید[/b]

:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۴:۰۸ ب.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۴:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، p_ansari ، langarood
*
کاربر انجمن

ارسال: #4
(۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۳:۵۹ ب.ظ)hashem.gn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز
ممکنه به خاطر کمبود کلسیم باشه منم با همچین مشکلی مواجه شده بودم .
بهشون کف دریا و رژیم غذایی کلسیم دار بده بزار یکم آفتاب بخورن(زیر نور شدید خورشبد نزارشون) آب تنی رو هم فراموش نکن
[/quote

من همیشه از کف دریا استفاده میکنم
رژیم غذای کلسیم دار مثلا چه چیزی بدم؟
امکان اینکه افتاب بخورن رو ندارم تعداد قناری ها زیاده و نمیشه دونه دونه بردشون بیرون از اتاق به نظرتون چیکار کنم؟
من قناری هام رو از کسی خریدم که خودش تکثیر میکرد و من خیلی زیاد پیشش میرفتم ولی اون همچین مشکلی نداشت و همین کارهایی رو میکرد که من میکنم نه از نخ استفاده میکرد نه از نور خورشید ؟!!!

من یه زمان تعداد خیلی زیادی فنچ توی تور داشتم حدودا 200 تایی میشدن وقتی که بدون غذا میموندن پشت جوجه هارو زخمی میکردن ولی وقتی غذا همیشه بود اونا این کارو نمیکردن الان قناری هام هم دقیقا همین کارو میکنن در صورتی که بی غذا نیستن!!!

[quote='hamid@line' pid='4229' dateline='1312202182']
با سلام

[b]دوست عزیز این مورد در بعضی ماده قناری ها دیده میشه چون میخوان لونه جدید بسازن طبق غریزه ذاتیشون دنبال موادی برای این کار میگردن و چون توی قفس چیزی در دسترسشون نیست پرهای جوجه ها و نر رو میکنن و راه حلش اینه که شما یه دسته نخ حدودا 15 سانتی از جنس نخ های ریشه های فرش کنار میله های قفس گره بزنین تا ماده سرش با همین نخها گرم باشه و به جوجه ها کاری نداشته باشه و همینطور کف قفس کاغذ کاهی پهن کنین/

موفق باشید[/b]

:a (18):

باشه خیلی ممنونم این کارو حتما انجام میدم
میشه توضیح بدید که من چیکار کنم بهتره؟ نر رو از ماده جدا کنم؟
لونه تکثیر بذارم یا نذارم؟ میخوام کاری کنم که دیگه با جوجه ها کاری نداشته باشن
اگر نرو ماده رو جدا کنم جوجه ها پیش کی بمونن؟

کاغذ کاهی از کجا بخرم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۴:۴۰ ب.ظ، توسط p_ansari.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۴:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #5

کاغذ کاهی از کجا بخرم؟

[/quote]

دوست عزیز این کاری رو که گفتم اگه انجام بدید حتما جواب میده و این مورد ربطی به گرسنگی و کمبود کلسیم اصلا نداره. و در مورد جدا کردن جوجه ها معولا وقتی ماده مجدد همه تخم هاش رو گذاشت نر رو همراه با جوجه ها داخل یه قفس نزدیک قفس ماده میذارن تا جوجه ها رو بزرگ کنه و یکی دو روز مونده به باز شدن تخم ها نر رو برمیگردونن پیش ماده و تا اون موقع دیگه جوجه ها میتونن غذای تخم مرغی رو خودشون بخورن و این رو در نظر داشته باشین جوجه ها حداقل تا 50 روزگی باید تخم مرغ و غذای نرم در دسترس داشته باشن کاغذ هم میتونین از ساندویچی ها کاغذ ساندویچ بخرین
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۵:۲۰ ب.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۵:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۵:۱۸ ب.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کاغذ کاهی از کجا بخرم؟

دوست عزیز این کاری رو که گفتم اگه انجام بدید حتما جواب میده و این مورد ربطی به گرسنگی و کمبود کلسیم اصلا نداره. و در مورد جدا کردن جوجه ها معولا وقتی ماده مجدد همه تخم هاش رو گذاشت نر رو همراه با جوجه ها داخل یه قفس نزدیک قفس ماده میذارن تا جوجه ها رو بزرگ کنه و یکی دو روز مونده به باز شدن تخم ها نر رو برمیگردونن پیش ماده و تا اون موقع دیگه جوجه ها میتونن غذای تخم مرغی رو خودشون بخورن و این رو در نظر داشته باشین جوجه ها حداقل تا 50 روزگی باید تخم مرغ و غذای نرم در دسترس داشته باشن کاغذ هم میتونین از ساندویچی ها کاغذ ساندویچ بخرین

[/quote]
دوست عزیز این کار فقط بخاطر لونه سازی ماده برای تخم گذاری است. قناری ماده من پرهای زیر سینه جوجه ها را می کند من لونه قبلی رو میذاشتم ته قفس و یک لونه جدید با مقداری نخ برای ماده میذاشتم دیگه با جوجه ها هم کاری نداشت و نر هم جوجه ها را غذا میداد
۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۹:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #7
سلام
همون کاری که خودت کردی بهترین کاره نرو جدا کن و کنار ماده در یک قفس دیگه بزار حتما جواب میده دلیلش هر چی که باشه کلیسیم نیست
۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۹:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari ، langarood
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #8
سلام
دوست عزيز از اينجور مشكلات تو توليد مثل قناري زياد پيش مي ياد
اول اينكه روز دقيق اين كارو نگفتي مطمئن هستم بالاي 12 روزه چون اين مشكل براي من پيش اومده اما نه اينجوري ماده قناري من روز 12 مي رفت تو نيم دونه كه غذاي تخم مرغي گذاشته بودم و خودشو تكون مي داد تا لون درست كنه براي شما راه حل اصلي اينه كه روز 12 جوجه ها كه شد لون قديمي رو كمي پايين تر بذاري با جوجه ها باشه و يك لون جديد بذاري تو قفس البته بهتره همون رنگ و مدل باشه قناري ماده مي ره تو لون جديد و چال رو درست مي كنه ولي خوبيش اينه تخم گذاري ماده 3 روز بعد از چال گذاشتن شروع مي شه و وقتي روز 15 تخم اول رو گذاشت اگه مثلا مثل قناري من 5 تخم باشه وقتي تخم آخر رو مي زاره جوجه ها 19 تا 20 روز دارن و شما راحت مي تونين جوجه ها و پدر رو تو يك قفس ديگه بذاريد و نزديك قفس ماده ماده قناري هم روي تخم ها مي خوابه نر هم به جوجه ها قپ ميده وقتي تخم ها جديد 14 روزه شدن جوجه هاي سري اول شما حدودا 33 روز دارن و ديگه به پدر احتياج ندارن نر رو روز 14 به قفس ماده انتقال بده ولي اگه ديدي براي ماده داره مي خونه تا جفتو بزنه نر رو بذار كنار جوجه هاي اولي و بعد از روز اول خارج شدن جوجه ها نر رو كنار ماده انتقال بده با ديدن جوجه ها و قپ دادن ماده به اونا نر هم شروع به قپ دادن مي كنه و از مستي او.ن كم ميشه.خواستم عكس روزي كه لون دوم رو گذاشتم براتون پيوست كنم ولي متناسفانه به دليل گذاشتن عكس عقاب هاي تو سايت حجم پيوستاي من تموم شده .
راه دوستان خيلي خوبه ولي بايد دوستان هم بدونند كه يك بيماري تو ماده قناري ها وجود داره كه باعث بروز اين مشكل به صورت حاد مي شه و حتما بايد به ماده اجازه تخم گذاري مجدد داده بشه تا اين مشكل پيش نياد البته اين بيماري خيلي كميابه.
چون شما گفتين 3 جفت دارين بهتره از هر 2 راه حل استفاده كنين بعد به ما هم اطلاع بديد البته اگه زودتر از روز 12 اين مشكل پيش مي ياد حتما از نخ قالي استفاده كن.
راجع به اون دوستي هم كه گفتن كمبود كلسيم بگم كه كمبود كلسيم فقط باعث بدون پوست بودن تخم ها بعدي مي شه و بايد بدونيد كه بعضي از قناريها با جابجايي در روزهاي اول و مثلا تو آفتاب گذاشتن قپ دادن به جوجه ها رو ول مي كنن و اصولا مي گن قناري قهر كرده پس تو آفتاب گذاشتن قناري كمي نگران كننده ممكن باشه.
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۱۰:۲۸ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۰۹:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari ، nazmi
*
کاربر انجمن

ارسال: #9
(۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۰۹:۲۴ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزيز از اينجور مشكلات تو توليد مثل قناري زياد پيش مي ياد
اول اينكه روز دقيق اين كارو نگفتي مطمئن هستم بالاي 12 روزه چون اين مشكل براي من پيش اومده اما نه اينجوري ماده قناري من روز 12 مي رفت تو نيم دونه كه غذاي تخم مرغي گذاشته بودم و خودشو تكون مي داد تا لون درست كنه براي شما راه حل اصلي اينه كه روز 12 جوجه ها كه شد لون قديمي رو كمي پايين تر بذاري با جوجه ها باشه و يك لون جديد بذاري تو قفس البته بهتره همون رنگ و مدل باشه قناري ماده مي ره تو لون جديد و چال رو درست مي كنه ولي خوبيش اينه تخم گذاري ماده 3 روز بعد از چال گذاشتن شروع مي شه و وقتي روز 15 تخم اول رو گذاشت اگه مثلا مثل قناري من 5 تخم باشه وقتي تخم آخر رو مي زاره جوجه ها 19 تا 20 روز دارن و شما راحت مي تونين جوجه ها و پدر رو تو يك قفس ديگه بذاريد و نزديك قفس ماده ماده قناري هم روي تخم ها مي خوابه نر هم به جوجه ها قپ ميده وقتي تخم ها جديد 14 روزه شدن جوجه هاي سري اول شما حدودا 33 روز دارن و ديگه به پدر احتياج ندارن نر رو روز 14 به قفس ماده انتقال بده ولي اگه ديدي براي ماده داره مي خونه تا جفتو بزنه نر رو بذار كنار جوجه هاي اولي و بعد از روز اول خارج شدن جوجه ها نر رو كنار ماده انتقال بده با ديدن جوجه ها و قپ دادن ماده به اونا نر هم شروع به قپ دادن مي كنه و از مستي او.ن كم ميشه.خواستم عكس روزي كه لون دوم رو گذاشتم براتون پيوست كنم ولي متناسفانه به دليل گذاشتن عكس عقاب هاي تو سايت حجم پيوستاي من تموم شده .
راه دوستان خيلي خوبه ولي بايد دوستان هم بدونند كه يك بيماري تو ماده قناري ها وجود داره كه باعث بروز اين مشكل به صورت حاد مي شه و حتما بايد به ماده اجازه تخم گذاري مجدد داده بشه تا اين مشكل پيش نياد البته اين بيماري خيلي كميابه.
چون شما گفتين 3 جفت دارين بهتره از هر 2 راه حل استفاده كنين بعد به ما هم اطلاع بديد البته اگه زودتر از روز 12 اين مشكل پيش مي ياد حتما از نخ قالي استفاده كن.
راجع به اون دوستي هم كه گفتن كمبود كلسيم بگم كه كمبود كلسيم فقط باعث بدون پوست بودن تخم ها بعدي مي شه و بايد بدونيد كه بعضي از قناريها با جابجايي در روزهاي اول و مثلا تو آفتاب گذاشتن قپ دادن به جوجه ها رو ول مي كنن و اصولا مي گن قناري قهر كرده پس تو آفتاب گذاشتن قناري كمي نگران كننده ممكن باشه.
موفق باشيد

از همه دوستانی که زحمت کشیدن و کمک کردن نهایت تشکر رو دارم
این راه حلی که دادید رو خودتون هم اجرا میکنید؟ خودتون همیشه تو جوجه کشی ها نر رو از ماده با جوجه ها جدا میکینید؟ فکر نمیکنیم این کار یک باید باشه و همه انجامش بدن.
من قناری ها رو از کسی خریدم که خودش تکثیر کننده بود و تا حالا ندیدم که این کارو بکنه و جوجه هارو با نر جدا کنه اون خیلی معمولی کار انجام میداد

چیز دیگه ای هم که هست اینه که شما میگید لونه جوجه هارو بذارم پایین و یک لون جدید بذارم تو قفس و وقتی که ماده تخم هارو گذاشت نر رو با جوجه هاش جدا کنم، اینجا یک مشکلی هست
ببینید نرو ماده پرهای جوجه رو میکنن تا باهاش لونه درست کنن درسته؟ پس وقتی من لون جدید رو بذارم باز هم اونا میخوان لونه رو بسازن و میرن سراغ پرهای جوجه ها و جالبه که مال من فقط پرهای دم رو میکنن جوری که پشت جوجه ها خونی میشه
وقتی ماده قناری من تخم بذاره و رو تخمش بشنه دیگه دلیلی نداره که پرهای جوجه هارو بکنن و منم لازم نیست که اونارو با نر جدا کنم؟
برای اینکه تنوعی همخ بشه و بهتر موضوع رو بفهمیم الان میرم چند تا عکس از قناری ها میگیرم تا ببینید اوضاع چجوریه
از همه بچه های سایت برای راهنمایی و همکاری که میکنن سپاس
یا علی
۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #10
سلام
من تمام راه حل را امتحان كردم وگرنه اينجور دقيق نمي گفتم چكار كني
1- لون قديمي رو پايين تر بذاري ماده وقتي مي ره تو لون بالا استرس كمتري داره و همچنين جوجه ها اگه از لون بيرون بيان و يا كف قفس بيافتند شما راحتتر مي زاري تو لون ماده هم بالاتر از لون جوجه هاست و نمي ترسه
2- من هم فكر مي كردم وقتي قناري تخم كرد جوجه ها رو جدا نكنم ولي يك مشكل پيش اومد جوجه ها 25 روزگي كه از لون بيرون اومده بودن رفتن تو كنار مادرشون و 3 تا از تخم ها رو كه جوجه داشتن از چال انداختن بيرون
3- اگه لون جديد گذاشتي و باز هم ماده سراغ جوجه ها رفت ممكن از لون قبلي خوشش مي ياد و مي خواد همونجا تخم بذاره واسه همين گفتم يك رنگ و يك نو باشن ولي مي توني جوجه ها رو بذاري تو لون جديد و چال قديمي رو هم پنبه دونش رو عوض كني ماده مي ره همونجا كه دوست داره تخم مي زاره
4-اگه ماده بازم رفت سراغ جوجه ها همون بيماري نادر رو داره و كارت مشكل مي شه.
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۰۱:۲۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۰۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان