زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۱۰:۵۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکل در مرحله ای از تکثیر

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 46
19 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #1
مشکل در مرحله ای از تکثیر
سلام
من یک مشکلی برای قناری هام به وجود اومده ممنون میشم اگر همگی راهنمایی کنید
زمانی که جوجه های من بزگ میشن و تازه دم در میارن ولی هنوز تو لونه هستن پدر و مادرشون دم قناری هارو میکنن جوری که خون از پشت جوجه هام میاد
قناری هارو بدون غذا نمیذارم و هروز از صبح هوا که داره روشن میشه تخم مرغ و هویج دارن تا شب
علش رو نمیدونم ولی این موضوع خیلی اذیتم میکنه
از 3 جفت از قناری ها جوجه گرفتم که هر 3 جفت هم اینجوری شد
امروز هم دیدم دوباره یکی از جفتها زدن جوجه ها رو ناکار کردن منم یه لونه دیگه گذاشتم تو قفس تا شاید دیگه دم جوجه هارو نکنن اخه ماده قناریه داشت لونه قدیمی رو برای تخم جدید اماده میکرد ولی بازم فایده ای نداشت و دیدم دم اون یکی جوجه رو هم کندن و پشتش یکم خونی شده منم نمیدونستم چیکار کنم لونه هارو از تو قفس برداشتم و قناری نر رو هم از قفس اوردم بیرون ببینم چی میشه
منتظر نتظرهای شما هستم
خیلی ممنون
یا علی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۷:۰۱ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۳:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، کریم700
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 26
30 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #11
RE: مشکل در مرحله ای از تکثیر لطفا همه کمک کنید
سلام دوستان
همه استادین و از من واردتر. ولی من از تجربه خودم گفتم.
یه دلیل برای حرفم اینه که دوستمون اشاره کرده که لون جدید گذاشته ولی بی فایده بوده و دلیل دوم اینکه به فرمایش King_Hearts عزیز این اتفاق نادر و امکانش خیلی کم که برای هر 3 جفت هم زمان اتفاق بیافته مگر اینکه با هم نسبت خونی داشته باشند.با توجه به اینکه شرایط نگهداری آنها اونجوری که من فهمیدم یکسان بوده یک عامل خارجی دلیل این رفتار.
البته بازم میگم این تجربه شخصی خودم ولی شما جهت احتیاط بذار لون جدید تو قفس بمونه
۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۰۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari
*
کاربر انجمن

ارسال: #12
سلام به همه ی دوستان گلم
خیلی ممنونم که من رو قابل میدونید و تجربه خودتون رو در اختیار من قرار میدید
چیزی که من فهمیدم اینه که وقتی جوجه ها به سنی میرسن که دیگه قراره کم کم از تو لونه بیان بیرون اون موقع هستش که پدر و مادرشون پرهای اونارو میکنن و فکر میکنم دلیلشم این باشه که میخوان لونه جدید رو بسازن و میخوان پرهای اینارو برای لونه سازی استفاده کنن
ببینید الان من 3 روزه که تو اون قفسی که جوجه ها پرهاشون کنده شده بود یک لونه جدید گذاشتم روز اول که این کارو کردم دیدم که باز هم دمشون بیشتر کنده شده و بیشتر خونی شدن فرداش دیدم که ماده قناریم داره لونه رو برای تخم گذاری جدید اماده میکنه و امروز دیگه کاری با جوجه ها نداشتن و غذا هم بهشون میدادن هم نر توقفسه و هم ماده
تو یکی دیگه از قفس ها هم دقیقا همین اتفاق افتاده بود تقریبا 10 روز پیش که وقتی ماده قناریم لونه جدید رو اماده کرد دیگه با جوجه ها کاری نداشتن و الان ماده 4 تا تخم گذاشته و جوجه ها هنوز پیشه پدر و مادرشون هستن و نرو ماده خوب هم بهشون میرسن مخصوصا نره
جفت های دیگه فعلا مشکلی ندارن
فقط یکی از قناری های ماده تا چند روز دیگه احتمالا میمیره که اونم بعدا مشکلش رو مطرح میکنم

خوب من خودم تا اینجا به این نتیجه رسیدم که مشکل اصلا از کمبود کلسیم و املاح و ..... نیست و فقط روش رو باید عوض کنم و درست پیش برم

فقط چیزی که برام عجیبه اینه که کسی که من ازش این قناری هارو خریدم از همین جفت های منم جوجه گرفته بود و جفت های دیگش رو هم دیده بودم ولی اون هیچ وقت همچین مشکلی نداشت
جوجه ها بزرگ میشدن خیلی سالم و خوب و چندین بار هم جوجه پشت سر هم میگرفت
در این مورد حتما با ایشون هم صحبت میکنم تا ببینم چی میگه شاید کاری میکرده که من نمیدیدم
چند تا عکس براتون گرفتم تا جوجه های بدون دم منو ببینید D-:

راستی اینم بگم که هیچ عامل خارجی باعث این اتفاق نشده چون تو اتاق فقط قناری هست و رفت و امد اصلا توش نیست
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۲، ۰۱:۳۸ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۱۲:۵۶ ب.ظ)p_ansari نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از همه دوستانی که زحمت کشیدن و کمک کردن نهایت تشکر رو دارم
این راه حلی که دادید رو خودتون هم اجرا میکنید؟ خودتون همیشه تو جوجه کشی ها نر رو از ماده با جوجه ها جدا میکینید؟ فکر نمیکنیم این کار یک باید باشه و همه انجامش بدن.
من قناری ها رو از کسی خریدم که خودش تکثیر کننده بود و تا حالا ندیدم که این کارو بکنه و جوجه هارو با نر جدا کنه اون خیلی معمولی کار انجام میداد

چیز دیگه ای هم که هست اینه که شما میگید لونه جوجه هارو بذارم پایین و یک لون جدید بذارم تو قفس و وقتی که ماده تخم هارو گذاشت نر رو با جوجه هاش جدا کنم، اینجا یک مشکلی هست
ببینید نرو ماده پرهای جوجه رو میکنن تا باهاش لونه درست کنن درسته؟ پس وقتی من لون جدید رو بذارم باز هم اونا میخوان لونه رو بسازن و میرن سراغ پرهای جوجه ها و جالبه که مال من فقط پرهای دم رو میکنن جوری که پشت جوجه ها خونی میشه
وقتی ماده قناری من تخم بذاره و رو تخمش بشنه دیگه دلیلی نداره که پرهای جوجه هارو بکنن و منم لازم نیست که اونارو با نر جدا کنم؟
برای اینکه تنوعی همخ بشه و بهتر موضوع رو بفهمیم الان میرم چند تا عکس از قناری ها میگیرم تا ببینید اوضاع چجوریه
از همه بچه های سایت برای راهنمایی و همکاری که میکنن سپاس
یا علی
در مورد راه حل برای این مشکل ، دوستان راههای لازم را به شما پیشنهاد فرمودند . علاوه بر این موارد از برگ کاهوی تازه هم در تغذیه قناریها استفاده بکن . یکی از علتهای این مسأله همانطوری که دوستان فرمودند از مستی زیاد و اشتیاق برای لانه سازی است که طبق نظر دوستان عمل بکنی مشکل رفع خواهد شد.
در مورد نحوه جدا کردن جوجه از والدین هم تایپیک زیر را دنبال کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در ضمن توی این عکس آخری که گذاشتی جای لانه مناسب نیست. سعی بکنید لانه را در ردیف پایین قفس قرار بدید تا اگر از جوجه ها از لانه بیرون افتادند آسیب کمتری ببینه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۱۱:۱۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۱۱:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #14
سلام
2 تا مشكل اساسي تو عكس ها هست!!!!
اولي اينكه چطور تونستي با پنبه شيشه يا پنبه معمولي كه الان تو لون ديده مي شه جوجه بگيري؟؟؟
دومي هم اين جوجه هايي كه من تو عكس مي بينم بالاي 25 روز سن دارن من گفتم روز 12 تا 15 لون دوم رو بايد بذاري بهترين قناري ماده دنيا هم اگه روز 18 تا 20 كه جوجه ها از لون بيرون مي يان اگه لون جديد نداشته باشن دم جوجه ها رو مي كنن توقع داشته جوجه هايه به اين بزرگي تو قفس باشن و ماده بهشون كاري نداشته باشه در ضمن ماده قناري نمي تونه با پنبه به اين يكنواختي بازي كنه و ممكن به پاهاش بپيچه و يا كلا از لون بيارتش بيرون بايد پنبه دونه بذاري نه اينجور پنبه اي .
بهتره بيشتر دقت كني خود من خيلي تخم و جوجه از دست دادم تا به اين نتيجه رسيدم قبلا اين جور سايت خوبي نبود كه كسي بدون رفاقت تجربه هاي خودشو در اختيار ديگران بذاره.
به اين عكس دقت كن ببين جوجه هاي شما با من هم سن هستن؟؟ مي بيني لون سبز بالاست اين لون سبز بالا لوني بود كه همين جوجه ها توش بدنيا اومدن ولي ماده فقط از اين لون خوشش مي يومد در نتيجه شستمش و گذاشتم بالا جوجه ها رو گذاشتم پايين تو لون آبي كه ماده دوست نداشت .
موفق باشيد

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۱۲، ۰۸:۱۵ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۲، ۰۸:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari ، nazmi ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #15
(۱۳۹۰/۰۵/۱۲، ۰۸:۰۸ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
2 تا مشكل اساسي تو عكس ها هست!!!!
اولي اينكه چطور تونستي با پنبه شيشه يا پنبه معمولي كه الان تو لون ديده مي شه جوجه بگيري؟؟؟
دومي هم اين جوجه هايي كه من تو عكس مي بينم بالاي 25 روز سن دارن من گفتم روز 12 تا 15 لون دوم رو بايد بذاري بهترين قناري ماده دنيا هم اگه روز 18 تا 20 كه جوجه ها از لون بيرون مي يان اگه لون جديد نداشته باشن دم جوجه ها رو مي كنن توقع داشته جوجه هايه به اين بزرگي تو قفس باشن و ماده بهشون كاري نداشته باشه در ضمن ماده قناري نمي تونه با پنبه به اين يكنواختي بازي كنه و ممكن به پاهاش بپيچه و يا كلا از لون بيارتش بيرون بايد پنبه دونه بذاري نه اينجور پنبه اي .
بهتره بيشتر دقت كني خود من خيلي تخم و جوجه از دست دادم تا به اين نتيجه رسيدم قبلا اين جور سايت خوبي نبود كه كسي بدون رفاقت تجربه هاي خودشو در اختيار ديگران بذاره.
به اين عكس دقت كن ببين جوجه هاي شما با من هم سن هستن؟؟ مي بيني لون سبز بالاست اين لون سبز بالا لوني بود كه همين جوجه ها توش بدنيا اومدن ولي ماده فقط از اين لون خوشش مي يومد در نتيجه شستمش و گذاشتم بالا جوجه ها رو گذاشتم پايين تو لون آبي كه ماده دوست نداشت .
موفق باشيد

سلام
خیلی ممنونم که راهنماییم میکنید
من تا الان که 5-6 سری جوجه گرفتم همه رو با پنبه معمولی جوجه گرفتم .خودم میدونم که این نوع پنبه زیاد خوب نیست ولی متاسفانه من برای خرید پنبه دونه مولوی هم رفتم و اونجایی که مرکز فروش پنبه و الیاف و.... بود رو هم گشتم ولی پنبه دونه پیدا نکردم و فقط تو پرنده فروشی دیدم که ترجیح دادم از پرنده فروش نخرم اگر میدونید از کجا میتونم مقدار زیاد پنبه دونه تهیه کنم خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنید

بله قناری من الان تو عکس 12-15 روز رو گذرونده اون پرتغالیه سنش از اونیکی بیشتره و خیلی وقته که دم پرتغالی رو کندن و اونیکی رم چند روز پیش کندن
ببینید عکسی که شما گذاشتید؟ من قناریم 2-3 روز بعد از اون سن قناری شما این اتفاق براشون می افته .با راهنمایی شما من الان کامل متوجه ایراد کارم شدم و به امید خدا مشکلی از این به بعد پیش نمیاد
باز هم ممنونم
۱۳۹۰/۰۵/۱۲، ۰۹:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان