زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۲:۴۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکل سهرۀ من!!

*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #1
مشکل سهرۀ من!!
درود.
دوستان خواهشن سوالاتشون رو توی انجمن مطرح کنن تا زودتر به بهترین جواب برسن!!!
از این به بعد اینجوری جواب سوالات خصوصیتون رو میدم.
دوستی پیغام خصوصی زدن:
نقل قول: اميدوارم سال خوبي داشته باشي/من چند روز پيش زير سهرمو نگاه كردم ديدم زيرش تقريبا سفيد رنگه ويه كمي هم باد داره به نظر شماكه استادي مشكلش چيه؟ دون هم كتان وارزن +شاهدانه ميدم ممنون ميشم اگه زود A (21)جواب بديد

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من دقیقآ منظور دوستمون رو از سفیدیه پس سهره متوجه نشدم.
اگه زرد روشن باشه سهره چربی تازه داره؛ یعنی تازه چربی گرفته و راحت میشه آبش کرد.
اگه زرد تیره باشه، سهره چربی کهنه داره؛ یعنی مدت زیادی هستش که سهره چربی داره و احتمالآ زیر گلوش هم چربی گرفته باشه، در این صورت سهره دیرتر این چربی رو آب میکنه.
البته مقدار کم چربی دور پس، چیزی نیست که باعث نگرانی بشه.

اگه ورم داشته باشه؛ یعنی بس پرنده باد کرده باشه و انگار که روده هاش متورم شدن. پرنده خوب نمیتونه تغذیه کنه و روز بروز ضعیف تر میشه طوری که شروع به پوش دادن پرهاش میکنه و اکثر اوقات هم سرش تو دونخوریه.
باید به این پرنده آنتی بیوتیک داد تا درمان بشه.
درضمن همونطور که میدونین بهترین دونی که توی قفس میشه به سهره داد همون شاهدونه هستش. من مقدار کمی تخم کتان هم مخلوط میکنم. ولی سعی کنی ارزن به سهره ندین.
حتمآ دونه هایی رو که خریداری میکنین خوب بشورین و بزارین حسابی خشک بشن.
۱۳۹۰/۰۱/۰۹، ۰۳:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: canaryalireza ، khalili ، cruel ، torobche ، esfahan-canary
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 602
58 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #2
RE: مشکل سهرۀ من!!
سلام آبتين جان عذر خواهي ميكنم /ديروز رفتم زيرشو دوباره نگاه كردم ديدم زرده ومطمعنا چربي گرفته /دوني كه اول هفته ميدم رو اول شاهدانه اش رو ميخوره بعد تا آخر هفته به زور كتون رو ميخوره /به نظر شما اگه بهش كلا شاهدانه بدم ايرادي نداره ؟ اگه در كنارش چيز ديگه اي هم بايد بدم بگين ؟ بازم ممنون از راهنمايتون :a (18):
۱۳۹۰/۰۱/۱۰، ۰۹:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alireza0916
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #3
درود.
شما دارین عملآ سهره رو از بین میبرین. چون سهره اول هفته شروع میکنه به شاهدانه خوردن و آخر هفته از زور گرسنگی کتان میخوره. اینجور سهره ها معمولآ ناراحتی گوارشی پیدا میکنن و تلف میشن.
اگه میخوای سهره رو کتان خور کنی ( البته من این کار رو واسه سهره های وحشی که از بیرون صید شدن توصیه نمیکنم )، سعی کن کتان همیشه در دسترسش باشه و با انگشتی روزی مقدار خیلی کم بهش شاهدونه بده.
تخم کاهو و تخم ترب و برگ تازۀ ترب کمک میکنه تا چربی سهره آب بشه.
همینطور قفس بزرگ هم میتونه موءثر باشه.
شاهدانه دان اصلی سهره توی قفسه، اگه میخوای خوراک اصلی سهره شاهدانه باشه. ماسه رودخونه ای هم باید در دسترس پرنده باشه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میتونی جواب سوال آخرت رو بگیری.
۱۳۹۰/۰۱/۱۰، ۱۰:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: torobche ، cruel ، derik_best
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #4
با سلام
دوست عزيز اگه مي خواي سهره بذر خوار شه هميشه با شاهدانه بذر و خيلي كم ارزن قاطي كن كم كم در طول يك سال مي توني شاهدانه رو حذف كني من يك سهره رو 9 سال داشتم 7 سال كاملا بذر و ارزن خوار بود دهنش هم از قناري بهتر بود ولي نكته مهم اينه كه 3 ساله بود دادمش به جفت سهره بگيرم ولي نكته مهم اينجاست سهره بذر و ارزن خوار نطفه نداره بايد دوباره بهش شاهدانه بدي كه ممكن بره تو لك يا نطفه دوباره نياره.راستي بگم كه اين سهره بهترين پرنده زندگيم بود پارسال بنايي داشتم گذاشتمش خونه بابام جاي آبخوريش سوراخ شده بود از تشنگي مرد الان كه دارم تايپ مي كنم اشك تو چشمام جمع شده اميدوارم من رو بخشيده باشه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۱۲:۳۶ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۰۷:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: cruel ، torobche
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۰۱/۰۹، ۰۳:۴۸ ب.ظ)آبتین نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود.
دوستی پیغام خصوصی زدن:
نقل قول: اميدوارم سال خوبي داشته باشي/من چند روز پيش زير سهرمو نگاه كردم ديدم زيرش تقريبا سفيد رنگه ويه كمي هم باد داره به نظر شماكه استادي مشكلش چيه؟ دون هم كتان وارزن +شاهدانه ميدم ممنون ميشم اگه زود A (21)جواب بديد

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگه زرد روشن باشه سهره چربی تازه داره؛ یعنی تازه چربی گرفته و راحت میشه آبش کرد.
اگه زرد تیره باشه، سهره چربی کهنه داره؛ یعنی مدت زیادی هستش که سهره چربی داره و احتمالآ زیر گلوش هم چربی گرفته باشه، در این صورت سهره دیرتر این چربی رو آب میکنه.

اگه ورم داشته باشه؛ یعنی بس پرنده باد کرده باشه و انگار که روده هاش متورم شدن. پرنده خوب نمیتونه تغذیه کنه و روز بروز ضعیف تر میشه طوری که شروع به پوش دادن پرهاش میکنه و اکثر اوقات هم سرش تو دونخوریه.
درضمن همونطور که میدونین بهترین دونی که توی قفس میشه به سهره داد همون شاهدونه هستش. من مقدار کمی تخم کتان هم مخلوط میکنم. ولی سعی کنی ارزن به سهره ندین.
درود
جناب آبتین،بعضی از دوستان پیغام خصوصی میفرستند چون در انجمن جواب داده نشده وفکر میکنند که شخص مورد نظرشون ندیده که جواب نداده یا اینکه سوال برای شما بی ارزش بوده که جواب ندادید ولی برای اون فرد مهم بوده.
ممنون
۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۱۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: cruel
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 602
58 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #6
سلام دوستان امروز زیر سهرمو نگاه کردم چربیش بهتر شده ولی زیر گلوش به اندازه یه نخود چربی آورده,به نظر شما مشکلی نداره؟
البته باید بگم من برای آب کردن چربی از قفس بزرگ وآبلیمو استفاده کردم .
از دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنید تا سهره ی من خوب بشه
:a (21): از همتون ممنونم
۱۳۹۰/۰۲/۰۱، ۰۷:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #7
درود.
بهت تبریک میگم. مقدار کم چربی واسه سهره مشکلی پیش نیماره.
واسه آب کردن چربی از تخم کاهو و تخم ترب به همراه تخم کاسنی ( تخم کاسنی زیاد نده تا پرنده نره توی لک )
همچنین میتونی از برگ کاهو و برگ ترب تازه که شسته شده استفاده کنی.
قفس بزرگ خوبه ولی از آبلیمو سعی کن استفاده نکنی.
۱۳۹۰/۰۲/۰۱، ۰۸:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: cruel
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۱۲:۰۵ ب.ظ)torobche نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۱/۰۹، ۰۳:۴۸ ب.ظ)آبتین نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود.
دوستی پیغام خصوصی زدن:

درود
جناب آبتین،بعضی از دوستان پیغام خصوصی میفرستند چون در انجمن جواب داده نشده وفکر میکنند که شخص مورد نظرشون ندیده که جواب نداده یا اینکه سوال برای شما بی ارزش بوده که جواب ندادید ولی برای اون فرد مهم بوده.
ممنون
اگه به سوال دوستان جواب داده نمیشه .. میتونن به جای طرح سوال در پیام خصوصی ، لینک سوالشون در انجمن را ارسال بکنن
۱۳۹۰/۰۲/۰۲، ۱۲:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: torobche ، cruel ، آبتین
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 37
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #9
سلام و درود،
ببخشید دسترسی ایجاد تاپیک ندارم، این بود که گشتمو این تتاپیک رو بالاآوردم، امشب دیدم یکی از سهره هام سر جاش نیست، کف قفس افتاده بود و جونش در اومده بود. نگرانم نکنه اونیکی سهره هم اینجوری بمیره، می خواستم فردا آزادش کنم......
تو اتاق نگرشون میدارم، هوا خنکه، آب هم مرتب عوش می کنم و ظرفاشونو میشورم، دون هم شاهدونه میخوره. کاهو و سبزی هم میدم بهش.
بعد از ظهری حسابی داشت میخوند، نه پفی، نه پر ریزی، نه لرزشی!!!
۱۳۹۳/۰۲/۰۵، ۱۲:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #10
سلام مرگ ناگهانی بدون نشانه دلایل محدودی میتونه داشته باشه از جمله ترس شدید و سکته و خونریزی داخلی بدون ضربه خوردن و ایست قلبی که پرنده سالمه و میخونه و میخوره و میپره ولی یه دفعه میافته و تلف میشه شما رنگ فضله و سینه و شکمش رو نگاه کن ببین تو قفس پر ناشی از پر پر زدن ناگهانی نریخته؟ سینه خالی نکرده شکمش باد نکرده؟ موفق باشی
۱۳۹۳/۰۲/۰۵، ۰۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yasin308 ، هیوا ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان