زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶، ۰۸:۴۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکل قناري طلايي من

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 34
12 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
مشکل قناري طلايي من
با سلام خدمت همه دوستان عزيز

پارسال نزديک به عيد يه قناري طلايي کشيده بلنده يه فر تو کمربعنوان ماده از مغازه پرنده فروشي با سه تا جوجه قناري طاق زدم و اين ماده از رو مستي ريزه خوني و گاهي نزديک به قرص ميخوند ولي پس اين ماده بالا نبود و معمولي بود و هر کاري کردم با نر جفت بشه نشد که نشد حتي لونه هم نساخت و جنگ ميکردن باهم. امسال هم نتيجه اي از جفت کردن اون نگرفتم . از چند نفر سوال کردم ميگن احتمالا نر باشه که ريزه خوني ميکنه چون ماده که ريزه خوني ميکنه از رو مستيه و پس بالايي داره ولي سرو کله اين قناري به نر نميخوره اصلا ؟؟؟ امکان داره دوجنسه باشه(هم نر و هم ماده) کسي ميدونه من بايد چه کنم با اين قناري؟
ممنون ميشم.
۱۳۹۰/۰۷/۱۰، ۰۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #2
RE: مشکل قناري طلايي من
با سلام و ادب:
قناري اگه دست خودت باشه و حداقل يك بار تولك بره راحت بالا ميايد . و كشيد بلنده ها نيز ديرتر نر يا ماده بودن خوشون رو نشون ميدن.. مخصوصا اگه از ابتدا دست خودت نباشه .. در عين حال اگه صبر داري تا ديماه هم نگهش دار اگه اماده نشد ردش كن

موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۷/۱۰، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alirezazx077 ، mohammad20101368 ، soren_kiana
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #3
با سلام

من هم با نظر katbi عزیز موافقم که اگه آدم صبوری هستین و قناری هم ارزش نگهداری رو داره ونژاد خوبیه تکش کنین و تا زمستون نگهش دارین و احتمال داره نر باشه چون بقول همون دوستتون قناری ماده از روی مستی و اوج آمادگی میخونه و زیرش باید بالا بیاد یا پر وکاغذهای کف قفس رو جمع کنه یا به نوکش بگیره. پس پیشنهادمن همینه که تک ویه میخ ثابت بزارینش و صبر داشته باشین و از لحاظ تغذیه هم هواشو داشته باشین

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۰، ۰۸:۲۱ ب.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۰، ۰۵:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 33
28 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #4
باسلام.
اگه ماده بودتاحالاازمستی درمی اومد.من فکرکنم نره ولی ازجاش خوشش نمیاد.اگه می تونی تنهانگهش داروکاری کن که فقط صدای جفتشو بشنوه.درضمن توتغذیش ازپسته ونبات واگه چاق نیست ازتخم مرغ استفاده کن.دوسه ماه صبرکن اگه جواب نداد ردش کن.
۱۳۹۰/۰۷/۱۰، ۰۸:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #5
با سلام من پارسال ی همچین موردی داشتم ریزه خونی میکرد نامنظم وکوتاه بلند میزد اصلا هم صداش صاف نشد فکر میکردم مادست ولی اواخر اسفند ماه پسش شکل نرمست شد ولی صداش همونطور نامنظم بود ظاهر کشیده و قشنگی داشت تقریبا یکسال و نیم سن داشت ولی بعدش بدلیل بد دهن بودن باش حال نکردم ردش کردم رفت
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۷/۱۱، ۰۸:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alirezazx077 ، mohammad20101368

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان