زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۰۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکل کبد سهره

**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #1
مشکل کبد سهره
درود به همه دوستان
یک ماهی هست یکی از سهره های من مشکل کبدی پیدا کرده از عرق کاسنی و تخم کاسنی و دونهای خنکی مثل مرمرشک و کاهو هم استفاده کردم مشکل رفع نشد دنبال دون گل خار مریم رفتم همه دونها قدیمی بودن بعضیهاشون هم دون خارهای دیگه بودن یک هفته پیش خیلی ضعیف شد رو به سینه تیغ شدن رفت یه ورم روده خفیفی هم اضافه شد همزمان از داروی استاد هیوا استفاده کردم تا به طور اتفاقی در یه مغازه روی یه قرص شکل گل خارمریم دیدم اسم قرص لیورگل بود ازش دلیل مصرف رو پرسیدم علت مصرف مشکل کبد بود سریع از داروخونه انسانی تهیه کردم ولی نه نحوه مصرف رو میدونستم نه دوز مصرفی فقط با اطلاعات داخل جعبه قرص فرض رو بر این گذاشتم که کاملا گیاهی هست هم توی اب حل کردم هم با مخلوط بادام رنده شده توی اب که کامل حل نمیشد یعنی از بس ته نشین میشه معلوم نیست حل بشه الان حدود 5 روزه دارم استفاده میکنم خداروشکر یه کم اوضاع بهتره
حال سوال
کسی تا الان استفاده کرده ؟
۱۳۹۵/۰۵/۲۶، ۰۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #21
RE: مشکل کبد سهره
سلام 
من اول فقط 6 قطره و 8 قطره و 10 قطره رو امتحان کردم ولی پریشب خدا شاهد از روی کنجکاوی که مطمئن بشم 20 قطره رو هم تو 100 سی سی امتحان کردم و ترش بود (البته برای انسان شاید خیلی ترش نباشه ولی اون میزان ترشی برای پرنده کمی زیاده و مطمئنا به جگر و کلیه پرنده فشار میاد حتی ممکنه پرنده ترش کنه یعنی میزان اسیدی بودن معده بیش از اندازه زیاد بشه که خودش مشکل گوارشی ایجاد میکنه). حالا اگر دوستان به من اعتماد ندارن خودشون میتونن امتحان کنن .

دوتا نکته رو هم لازمه عرض کنم : اول اینکه اگر مصرف آبلیموی طبیعی فقط به خاطر تامین ویتامین C در پرنده باشه همون 6 قطره در 100 سی سی یا 4 سی سی در یک لیتر آب کافیه .  
دوم اینکه اگر مصرف آبلیمو برای لاغر کردن و یا شتشوی کبد از سموم و چربیهای اضافی باشه دوستان اینو بدونن که این امر با یکروز دو روز مصرف آبلیمو محقق نمیشه و باید یه دوره به پرنده آبلیمو داده بشه مثلا یکدوره ده روزه که باید یکروز در میان به پرنده آبلیموی طبیعی داده بشه و اگر برای مدت طولانی با دوز بالا ( مثلا 20 قطره تو 100 سی سی ) داده بشه مطمئنا پرنده مریض میشه و ضررش بیش از سودشه . دیگه از ما گفتن بود 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۱۰، ۱۲:۳۵ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۰۴، ۰۸:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #22
سلام
يك ماده سهره خريدم .داخل قفس كوچك بود وبهش شاهدونه درشت خندون ميدادن. نتونستم چكش كنم.بعد از خريد متوجه شدم ورم كبد داره.انداختمش تو قفس قناري و كتون وتخم كاهو بهش دادم.بعداز يك هفته در كمال تعجب ديدم كه وضع خراب تر شده وشكمش هم ورم كرده. بهترين راهي كه به ذهنم رسيد اين بود كه قفس را بزرگتر  ودونشو  شاهدونه بذارم. بلافاصله رفتم يك جوجه پرون خريدم ودونه هم شاهدونه تقريبا متوسط خندون دادم.بعداز دو روز دوباره چكش كردم .سرعت پيشرفت بهبوديش خيره كننه بود .تقريبا 40درصد ورم شكمش خوابيده بود . دوستان براي درمان كبد اول از جوجه پرون يا حتي قفس بزرگتر از جوجه پرون استفاده كنيد.استفاده از آب ليمو يا هر نوع اسيد طي چند روز متوالي به مرور زمان روده ها را خراب مي كنه و ph خون را اسيدي مي كنه .بهترين راه همون قفس بزرگ واستفاده هفته اي يك بار آب ليمو و دو سه بار سبزي جات هست.پرنده اگر تو قفس پرواز كنه تمام چربي هاي زائد از بين ميرن و بهتره ماده ها تا قبل از فصل جفت توي همون جوجه پرون باشن.واصل هم همينه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۷/۰۵، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #23
سلام 
بیماری کبدی هم مثل سایر بیماریها داروی خاص خودشو داره (که تو صفحه اول به دوستان معرفی شد) ... غیر از داروهای مخصوص میتونیم از دمنوش دانه گیاه خار مریم یا دمنوش تخم کاسنی و عرق کاسنی استفاده کنیم . همینطور از دون گل خارمریم و تخم کاسنی .  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۷/۲۰، ۰۶:۳۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۰۵، ۱۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #24
سلام دوستان یه سوال دارم اینکه سهره ایی که کبدش مشکل داشته باشه فضله اش به چه صورتی هست؟ آیا ابکی میشه ؟یا پرنده زیاد آب بخوره همش فضله ابکی درست نشه آیا میشه گفت که کبدش مشکل داره؟
۱۳۹۷/۰۷/۱۳، ۰۵:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #25
سلام
رنگ فضله زرد یا سبز میشه.بیشتر حالت زرد پیدا می کنه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۷/۱۴، ۱۰:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #26
سلام و درود 
رنگ فضله بستگی به نوع تغذیه هم داره و فقط بارنگ فضله به تنهایی نمیشه تشخیص درست و قطعی داد . برای تشخیص مشکل کبدی حتما عکس شکم پرنده لازمه ... انتهای شکم زیر استخوان سینه یه نیم دایره به رنک صورتی یا قرمز یا سیاه و کبود بوجود میاد که مشکل کبد هست . اگر صورتی و قرمز باشه التهاب کبد هست و اگر سیاه و کبود بشه نشون دهنده این هست که اوضاع کبد خیلی وخیم شده . فضله هم معمولا باید زرد رنگ (زرد نخودی) باشه در مشکل کبدی و گاهی سبز ولی سبز نشونه عفونت روده ای و گوارشی یا حتی سرماخوردگی هم میتونه باشه ... پس باید حتما شکم  پرنده معاینه بشه . و به نظر من فضله آبکی ربطی به مشکل کبدی نداره . در مشکل کبدی خیلی وقتها فضله پرنده نرمال هست .(و کلا هم مشکل کبدی در اثر رسیدگی بیش از حد بوجود میاد حالا یا با مکملها یا با دونهای چرب و گرم و بویژه دونهای چرب خندان شده تصاعدی کبد پرنده رو خراب میکنه یا استفاده همزمان از چند دون گرم و چرب باعث مشکل کبدی میشه)  
ولی مشکلی که فرمودین احتمالا پاستورلا (وبا) باید باشه که در اثر باکتری بوجود میاد یا بعضی مواقع در اثر استرس و جابجایی شدید یا افت ناگهانی دما اینجور اسهال ها بوجود میاد . درمانش هم آنتی بیوتیک قوی و وسیع الطیفی هست که ضد پاستورلا و ضد اسهال باشه تا سه روز . جاشون هم بهتر گرم باشه . دون سرد و سبزی و میوه هم ندین تا بهبود کامل . آب هم که زیاد میخورن علتش همون اسهال هست چون آب بدنشون رو از دست میدن آب زیاد میخورن . ors هم خوبه برای اسهال .   
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۷/۱۴، ۱۱:۳۸ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۷/۱۴، ۱۰:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #27
البته اینم اضافه کنم در مشکل کبدی یه نیم دایره در بالاترین قسمت شکم چسبیده به استخوان سینه هست که تغییر رنگ درش حاصل میشه ... بسته به میزان وخامت بیماری . ولی اگر پس حیوون قرمز و کبود یا بنفش باشه و تا پایین شکم بیاد که در برخی مواقع همراه با التهاب یا سرخی روده هست کوکسیدیوز هست . که نباید با مشکل کبدی اشتباه بشه .فضله هم معمولا به صورت اسهال خونی یا اسهال سبز خونی هست در کوکسیدیوز .(درمان کوکسیدیوز هم با سولفای تابرنیل یا کوکسی پلاس ورسله گا یا داروی TS و بایکوکس یا داروی کوکسی کر با ماده موثره آمپرولیوم از شرکت مورنینگ برد هست) 
و کلا بیماری های کشنده یا خیلی شدید مثل کوکسیدیوز کبد و هم خراب میکنن . به همین خاطر معمولا علائمی با التهاب و تیرگی و کبودی یا تغییر رنگ در کبد دارن .
ولی همونطور که گفته شد در بیشتر مواقع که کبد ملتهب یا سیاه میشه علتش اوردوز هست حالا یا به وسیله دارو یا ویتامین و مکمل یا حتی بوسیله رژیم غذایی نامناسب و استفاده همزمان از چندین خوراک گرم . درمانش هم کبدشوی هست و رژیم مناسب غذایی . البته معمولا خوب شدنش زمانبره ...      
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۷/۱۵، ۰۹:۴۶ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۷/۱۴، ۱۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #28
با سلام 
نئومریول از شرکت نئوله فرانسه یک کبدشوی بسیار مناسب هست که سالن دارها بصورت هفتگی استفاده میکنن . 
دوزش هم یک لیتر در 1000 لیتر آب هست که معادل است با 2 قطره در 100 سی سی آب . یا 1 قطره در 50 سی سی . به مدت سه تا پنج روز . البته تو کاتالوگ محصول گفته شده در صورت حاد بودن مشکل میتوان دوز مصرفی را با نظر دامپزشک تا دوبرابر افزایش داد ... که دوبرابرش میشه 4 قطره در 100 سی سی یا 2 قطره در 50 سی سی . این برای پرنده ای هست که مشکل کبدی پیدا کرده . ولی در حالت عادی میتوان هفته ای یکروز یا هر ده روز یکروز استفاده کرد بویژه در زمانهایی که کبد پرنده بیشتر درگیر میشه حالا یا به خاطر نوع دونش یا به خاطر شرایط خاصش مثل زمان جوجه گیری یا تولک .    
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۸/۲۰، ۰۷:۳۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۸/۰۱، ۱۰:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #29
سلام آقا مهدی  قیمت  نئون مریول چنده ؟ قیمتی دارین ازش؟
۱۳۹۷/۰۸/۰۲، ۰۴:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #30
سلام
من خودم از اکتالیور استفاده کردم .خوبه .جواب میده. یک روش برای کسانی که به دارو دسترسی ندارن.50درصد دانه را تخم کاهو و کاسنی به مدت طولانی قرار بدن.مشکل کبد تا حد 70درصد بهبود پیدا می کنه.حتی با تخم کاهو موفق شدم که بیماری کوکسیدیوز را هم کنترل کنم
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۸/۰۳، ۰۸:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان