زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۵:۵۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان

**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #1
مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان
سلام
چند تا آنتی بیوتیک(ضد میکروب) که هم دسترسی راحت داره و تو داروخونه هست و هم ارزون و زیر هزار تومان هستند رو معرفی میکنم تا همه به راحتی برای پرنده های بیمارشون استفاده کنن البته تو بسته بندی های خارجی هم هست با قیمت متوسط 15 هزار تومان که نوع مصرف سلیقه ای هست. من خودم همین دارو های ایرانی رو مصرف میکنم و همیشه جواب داده.
بیماریهای دیگه فعلا یادم نیومد که اضافه کنم شما در ادامه بگید تا داروهایی که طبق تجربه خودم بهترین جواب رو میدن معرفی کنم البته تو یه عفونت میشه از آنتی بیوتیک های دیگه هم استفاده کرد و جواب گرفت ولی این نظر منه خواستم مختصر و مفید باشه.دوستان تجربه خودشون رو بگن تا این تاپیک کامل تر بشه.

برای بیماریهای دستگاه گوارش عفونتهای بی هوازی مثل مسمومیت و اسهال سالمونلوزی ناشی از تخم مرغ مونده و اسهال ساده و ..:قرص سیپروفلوکساسین و قرص مترونیدازول
عفونتهای دستگاه تنفسی و عفونتهای هوازی سرماخوردگی باکتریایی و...:کپسول داکسی سایکلین
انگلهای تک سلولی که باعث اسهال میشن:قرص مترونیدازول
کرمها: مبندازول
قارچها مثل شقاق پای قارچی: پماد کلوتریمازول و کتو کنازول
عفونت ساده چشم شستشو با قطره بوریک اسید و استفاده از یک آنتی بیوتیک چشمی مثل قطره سیپروفلوکساسین
عفونتهای زیر پوستی پوست مفصل و استخوان:کپسول سفالکسین و تترا سایکلین
البته بسیاری از میکروبها به تتراسایکلین مقاوم شدند و آنتی بیوتیک های جایگزین استفاده میشه
اضافه کنم پرنده هایی که کمبود تغذیه ای و مخصوصا کمبود ویتامین دارند مستعد ابتلا به انواع عفونتها مخصوصا عفونتهای دستگاه گوارش مثل اسهال هستند.با استفاده از یه شربت مولتی ویتامین میشه پرنده ای قوی و مقاوم داشته باشیم.
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۱۱:۲۰ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #2
RE: مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان
با توجه به این که تترا سایکلین یه آنتی بیوتیک وسیعالطیف هست میشه بگین چه باکتریهائی بهش مقاومت نشون میدن و چه داروهای وسیع الطیف دیگه رو میشه به جای تتراسایکلین استفاده کرد که همون کارائی رو داشته باشه ؟

با تشکر .
۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۰۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #3
سلام عباس جان
آنتی بیوتیک های وسیع الطیف زیادی داریم مثل خانواده سفالوسپورینها نسل دوم به بعد سفالکسین.سفیکسیم و ... در مورد خود تتراسایکلین اگه میخوای مثل همون واز همون خانواده باشه از اکسی تتراسيکلين . کلر تتراسيکلين و داکسی سايکلين میتونی استفاده کنی این تتراسایکلین هایی که نام بردم هم وسیع الطیف هستند.
مقاومت آنتی بیوتیکی باکتری رو طی یک سری روش آزمایشگاهی مثل تست آنتی بیوگرام و ... میشه فهمید و تجربی نمیشه مثلا اگه ببینی یه بیماری که با همون آنتی بیوتیک درمان میشد و دیگه آنتی بیوتیک تاثیری روش نداره میتونی شک کنی میکروب بهش مقاوم شده البته اگه مطمئن باشی همون بیماری و همون میکروب هست.چندین باکتری که به بعضی آنتی بیوتیک ها مقاوم شدن تو انسان شناسایی شده اما تو طیور روش کار نشده.زیاد نگران این موضوع نباش و اگه یه آنتی بیوتیک رو پرندت جواب نداد اونو عوض کن تا عفونت درمان بشه.
اینجا رو هم بخونید آنتی‌بیوتیک/http://fa.wikipedia.org/wiki
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۰۸:۴۳ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۰۸:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #4
سلام وتشکر از ارسال خوبتون
میشه لطف کنید و دوز مصرفی دارو های بالا رو نیز ذکر کنید با تشکر
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۰۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #5
سلام
اول تشكر مي كنم از همه دوستاني كه زحمت مي كشند ومطالب علمي يا تجربي مفيدي براي اطلاع ساير دوستان روي سايت مي گذارند. در درمان بيماريها مهمترين مساله تشخيص بيماري هست كه از دارو مهمتر است اگر دوستان زحمت بكشند هر بيماري را با نشانه ها وروشهاي تشخيص را به همراه داروي مورد نياز ذكر كنند كار ارزشمند وماندگاري خواهد شد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۰۶:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #6
سلام
جناب رضالو در مورد مصرف آنتی بیوتیک ها تو طیور مخصوصا پرنده های کوچک معمولا تعیین دز مصرفی به دقت انسانها و دامهای بزرگتر صورت نگرفته به همین دلیل با آب رقیق میشه از طرفی هم چون نمیشه تعیین کرد یه پرنده چقدر از اون آب رو میخوره کار سختیه که مثلا ذکر بشه 250 میلی گرم برای 50 کیلو گرم وزن دام.کمی بالا تر یا پایین تر مشکلی ایجاد نمیکنه معمولا به طور تجربی پرنده بازها نوک چاقو رو پیشنهاد میکنن و دامپزشکها هم یک پنجم تا یک هشتم یک قرص در یک جای آب و خودم خیلی کمتر از اینها هم جواب گرفتم در مورد سهره چون وزن سهره معمولا حدود 10 گرم هست البته تجربم تو قناری کمتره ولی خیلی ها رو دیدم همین نو ک چاقو رو در مورد اغلب آنتی بیوتیکها استفاده میکنن البته نوع انسانی که معمولا تو داروخونه هست و دوز 100 و 250 میگیرن.در مورد تغذیه طیور هم که ذکر شده چند گرم در تن غذای خشک اون به خاطر تاثیر تو رشد جوجه های گوشتی هست و معمولا برای درمان در آب استفاده میشه.در کل اگه خیلی کم نوک چاقو با آب رقیق شه آسیبی به کلیه حیوان وارد نمیشه تو این دوزها.
تو قناری که ورم روده داره امتحان کردم قناری که اسهال و رگ سیاه زیر شکمش هست و اکثر قناری بازها باهاش مواجه شدن بهترین گزینه سیپرو فلوکساسین با کمی داکسی سایکلین به مدت 5 روز کاملا مشکل حل میکنه چون معمولا باکتری های ایجاد کننده عفونتهای گوارشی گرم منفی و سیپرو فلوکساسین گزینه خوبی هست و تمام این نوع باکتری ها رو از بین میبره.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۱۲:۴۴ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #7

سلام به همه
فرمایشات مسعود خوان متین ولی من شخصآ از اکسی تتراسایکین برای بیشتر بیماری های قناری نتیجه گرفتم و درست کار دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)

رو انجم میده و دیگر آنتی بیوتیک مطمئن که من استفاده کردم برای بیماری های روده کلستیسات 3 بوده که هر دو این آنتی بیوتیک ها رو دامپزشک به من داده .
۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۰۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #8
سلام
بله اکسی تتراسایکلین هم از خانواده تتراسایکلین ها هست مثل تتراسایکلین و داکسی سایکلین و چون وسیع الطیف هست برای خیلی از عفونتها میشه استفاده کرد.مصرف نوع آنتی بیوتیک تو یه عفونت سلیقه ای هست ولی من خودم تو بیماریهای روده ای از سیپرو خوب نتیجه گرفتم.
در مورد دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دو آنتی بیوتیک اکسی تترا سایکلین و نئو مایسین داخلش هست و میتونیم جدا گانه تهیه کنیم اگه در دسترس نبود.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۰۲:۳۸ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۰۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #9
بچه ها کمک قناری من داره میمیره به زور زنده نگهش داشتم مریضه نمیدونم چشه :( فکر میکنم به یه انتی بیوتیک قوی نیاز داره بگین چی بدم بهش که داروخانه داشته باشه ؟ علایم مریضی هم اسهال داره همش گوشه قفسه یه چشمش هم بستس باز نمیشه ۷ روز هست اینجوری شده
۱۳۹۲/۰۷/۰۸، ۰۴:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #10
زودتر باید اقدام میکردید خیلی قبل تر عفونت داشته روده هاش و یه هفتس که شدیدتر شده و ضعیف و شما فهمیدید ببینید اگه سینش خیلی خالی شده یعنی خیلی وزن از دست داده کاری نمیشه کرد ولی تترا سایکلین یا داکسی سایکلین یا سیپرو فلوکساسین بریزید تو آبش تا عفونت و میکروبهای بیماری زاش بمیرن و روزی چند قطره مولتی ویتامین تا از ضعف بیشتر و مرگش جلوگیری کنه و اشتهاش باز بشه.سریعا همین الان اقدام کنید لطفا.
۱۳۹۲/۰۷/۰۸، ۰۷:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان