زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۱۲:۱۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان

**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #1
مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان
سلام
چند تا آنتی بیوتیک(ضد میکروب) که هم دسترسی راحت داره و تو داروخونه هست و هم ارزون و زیر هزار تومان هستند رو معرفی میکنم تا همه به راحتی برای پرنده های بیمارشون استفاده کنن البته تو بسته بندی های خارجی هم هست با قیمت متوسط 15 هزار تومان که نوع مصرف سلیقه ای هست. من خودم همین دارو های ایرانی رو مصرف میکنم و همیشه جواب داده.
بیماریهای دیگه فعلا یادم نیومد که اضافه کنم شما در ادامه بگید تا داروهایی که طبق تجربه خودم بهترین جواب رو میدن معرفی کنم البته تو یه عفونت میشه از آنتی بیوتیک های دیگه هم استفاده کرد و جواب گرفت ولی این نظر منه خواستم مختصر و مفید باشه.دوستان تجربه خودشون رو بگن تا این تاپیک کامل تر بشه.

برای بیماریهای دستگاه گوارش عفونتهای بی هوازی مثل مسمومیت و اسهال سالمونلوزی ناشی از تخم مرغ مونده و اسهال ساده و ..:قرص سیپروفلوکساسین و قرص مترونیدازول
عفونتهای دستگاه تنفسی و عفونتهای هوازی سرماخوردگی باکتریایی و...:کپسول داکسی سایکلین
انگلهای تک سلولی که باعث اسهال میشن:قرص مترونیدازول
کرمها: مبندازول
قارچها مثل شقاق پای قارچی: پماد کلوتریمازول و کتو کنازول
عفونت ساده چشم شستشو با قطره بوریک اسید و استفاده از یک آنتی بیوتیک چشمی مثل قطره سیپروفلوکساسین
عفونتهای زیر پوستی پوست مفصل و استخوان:کپسول سفالکسین و تترا سایکلین
البته بسیاری از میکروبها به تتراسایکلین مقاوم شدند و آنتی بیوتیک های جایگزین استفاده میشه
اضافه کنم پرنده هایی که کمبود تغذیه ای و مخصوصا کمبود ویتامین دارند مستعد ابتلا به انواع عفونتها مخصوصا عفونتهای دستگاه گوارش مثل اسهال هستند.با استفاده از یه شربت مولتی ویتامین میشه پرنده ای قوی و مقاوم داشته باشیم.
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۱۱:۲۰ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #41
RE: مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان
هنور تایلوزین کاربرد گسترده ای تو بیماری های روده ای پرندها تو همه جای دنیا داره. میتونید از ***نئوکسی وت*** دامی هم استفاده کنید(همون دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

معروف)ولی اصلش تو داروخونه های دامپزشکی.
بهترین درمان برای عفونتهای روده ای انروفلوکساسین و سیپروفلوکساسین هست.
دوستان پیشگیری خیلی بهتر از بیمار کردن پرنده و درمانش هست تخم مرغ و غذاهی فاسد شدنی بیشتر از 2 ساعت تو قفس نمونه اضافش هم بیشتر از یه صبح تا شب تو یخچال نباشه و دور ریخته بشه.
حتماااااااااااااااااا سبزی و کاهو و ... بعد از شستشو خشک بشه که اضافش که تو قفس میمونه مرطوب باشه روش میکروب رشد نکنه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۰۵:۱۲ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۰۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 255
389 سپاس گرفته‌شده در 84 ارسال
ارسال: #42
سلام مجدد
با تشکر از دوستان ، به خصوص آقا مسعود
من امروز سعی کردم از روی دستور مصرف نوشته شده روی ظرف یک لیتری انروفلوکساسین دوز مصرف برای قناری رو حساب کنم که به عدد مشکوکی رسیدم. روی ظرف نوشته 10 میلی گرم انروفلوکساسین به ازای هر کیلوگرم وزن پرنده در روز که با فرض وزن 30 گرم برای قناری هام به عدد 0.0003 گرم در روز برای قناری می رسیم. از طرفی چون هر سی سی دارو حاوی 0.1 گرم انروفلوکساسین است ، مصرف روزانه قناری می شود 0.003 سی سی. حالا اگر فرض کنیم یک قناری 10 سی سی آب در روز می خوره باید به ازای هر 10 سی سی آب ، 0.003 سی سی دارو بریزیم . یعنی اگر یک جا آبی پر را 80 سی سی فرض کنیم، میشه 0.024 سی سی در یک جا آبی پر که 0.024 سی سی یک قطره هم نمیشه !!! حالا هر جا که من اشتباه کردم ، دوستان بفرمایند.
۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۰۸:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150 ، DRaiush
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 6
55 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #43
سلام به تمامی دوستان عزیز

قصدم کوچیک کردن کسی نیست و منظور و یا غرضی از این حرفا ندارم فقط یه توصیه به دوستان دارم   اگه اگاهیتون کم هست ندانسته جواب سوالی را ندهید اخه بعضی وقتا چیزایی میبینم در قالب راهنمایی که واقعا کله ادم سوت میکشه که  دیگه نتونستم سکوت کنم برا اینکه باعث طلف شدن یه موجود زنده خواهید شد . ضمنا تایپیک بسیار خوبی شروع شده در صورتی که کاربران خودشون داروها را تست کرده باشن و نتیجه گرفته باشن . با تشکر از دوستان
۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۰۹:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #44
آقای رفیعی خلاصه کلامتون یعنی چی واضح تر بفرمایید لطفا

دوست خوبم جناب کریمی انرو فلوکساسین 10 درصد هست اشتباه شما اینجاست که فکر کردید مثل اکثر داروها به میلی گرم نوشته شده.
10 درصد یعنی 100 میلی گرم در هر میلی لیتر.
با تشکر از دقتتون تو محاسبه دوز درست چون اکثر قناری بازها حتی اسم آنتی بیوتیک و کاربردشو سعی نمیکنن یاد بگیرن چه برسه به تعیین دوز مورد نیاز در حد میلی گرم به وزن پرنده.

دوستانی که سهره وحشی دارند و اسهالش به آنتی بیوتیکهای معمول جواب نمیده یکبار هم مترونیدازول رو امتحان کنن چون اسهالهایی که ناشی از انگلهای تک سلولیه رو درمان میکنه.سهره تو طبیعت از آب آلوده به این انگل بخوره انگل میتونه ماهها توی بدن باشه و حتی به بقیه پرندهاتون سرایت کنه.
برای خودم چند بار اتفاق افتاده که فکر کردم اسهال عفونیه معمولیه(باکتری)و با مصرف چندین نوع آنتی بیوتیک درمان نشده و شک به اختلال کار کبد یا کلیه کردم اما با مصرف مترونیدازول درمان شده در ضمن مترونیدازول مگاباکتری که عامل عفونت تدریجیه چینه دان و ... هست که تو بلند مدت مخفی بوده و یکدفعه تو چند روز باعث پف کردن و سینه خالی کردن و مرگ پرنده میشه رو هم از بین میبره.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۱۰:۴۷ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۱۰:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، DRaiush
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #45
دوست عزیز مسعود من خودم بصورت بسته گفتم که به کسی توهین نکرده باشم . در مورد معرفی داروها نبود درمورد پرنده بیمار روش دوستان بطور کل اشتباه بود . بازم ببخشید عزیزان
۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۱۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #46
با عرض سلام
آقا مسعود عزیز
من ضریب 100 میلی گرم در هر میلی لیتر یا به عبارت دیگه  0.1 گرم در هر سی سی رو توی محاسباتم آورده بودم. و با احتساب همین ضریب به جواب رسیدم. اما شما هم اگه دوزی رو که ازش نتیجه ی مطلوب گرفتید، بفرمایید، ممنون میشم.
سپاس
۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۱۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #47
بله من پستتون رو به دقت نخوندم.به جای انروفلوکساسین دامی از سیپروفلوکساسین استفاده میکنم که قرص خشک هست و یک پنجم قرص 500 که میشه صد میلیگرم تو یه جاآبی حدود 80 سی سی از مقدار انرو مایع بیشتره ولی تا حالا مشکلی پیش نیومده.البته چون نیمه عمرش 12 ساعت هست 2.3 ساعت صبح و 2.3 ساعت شب در اختیار قناری میزارم تا به کبد و کلیه فشار نیاد.
در مورد سیپروفلوکساسین 500 بهتره یک پنجم تا یک دهم از قرص با یک لیتر آب رقیق بشه تا بشه صبح تا شب در اختیار پرنده قرار بگیره.
در مورد انروفلوکساسین دامی که مایع هست تو طریقه مصرفش نیم لیتر در 1000 لیتر ذکر شده یعنی 5سی سی در 10 لیتر یا نیم سی سی در 1لیتر.
شما بین 1 تا 2 سی سی تو یک لیتر آب به مدت 5 روز مصرف کنید.نظرتون چیه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۰۲:۵۶ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا کریمی
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #48
ممنون
امتحان می کنم و نتیجه رو همین جا عرض می کنم
سپاس
۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۱۲:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

diplom
سپاس‌ها: 155
18 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #49
سلام.هوای پاییزی-نور دهی بد-دانه کثیف-دیر عوض کردن آبخوری-و..... حرف همه کسی رو که تجربه نداره- گوش کردن= مریضی و مرگ حیوان شما.ممنونم
۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۱۲:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #50
سلام دوستان
کسی انتی بیوتیک و یا دارویی که تست کرده و جواب داده بر روی سیستم گوارش پرنده ؟ در اصل دارویی باشه که فضله (فظله سفید . زرد. و سبز یا طوسی ) پرنده را به حالت طبیعی بر گرداند . قبل از این دارویی از خارج داشتم که خوب جواب میداد ولی الان نمیشه ان دارو را تهیه کنم برا همین دارویی میخوام که جایگزین کنم
۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۰۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان