زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۸:۵۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان

**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #1
مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان
سلام
چند تا آنتی بیوتیک(ضد میکروب) که هم دسترسی راحت داره و تو داروخونه هست و هم ارزون و زیر هزار تومان هستند رو معرفی میکنم تا همه به راحتی برای پرنده های بیمارشون استفاده کنن البته تو بسته بندی های خارجی هم هست با قیمت متوسط 15 هزار تومان که نوع مصرف سلیقه ای هست. من خودم همین دارو های ایرانی رو مصرف میکنم و همیشه جواب داده.
بیماریهای دیگه فعلا یادم نیومد که اضافه کنم شما در ادامه بگید تا داروهایی که طبق تجربه خودم بهترین جواب رو میدن معرفی کنم البته تو یه عفونت میشه از آنتی بیوتیک های دیگه هم استفاده کرد و جواب گرفت ولی این نظر منه خواستم مختصر و مفید باشه.دوستان تجربه خودشون رو بگن تا این تاپیک کامل تر بشه.

برای بیماریهای دستگاه گوارش عفونتهای بی هوازی مثل مسمومیت و اسهال سالمونلوزی ناشی از تخم مرغ مونده و اسهال ساده و ..:قرص سیپروفلوکساسین و قرص مترونیدازول
عفونتهای دستگاه تنفسی و عفونتهای هوازی سرماخوردگی باکتریایی و...:کپسول داکسی سایکلین
انگلهای تک سلولی که باعث اسهال میشن:قرص مترونیدازول
کرمها: مبندازول
قارچها مثل شقاق پای قارچی: پماد کلوتریمازول و کتو کنازول
عفونت ساده چشم شستشو با قطره بوریک اسید و استفاده از یک آنتی بیوتیک چشمی مثل قطره سیپروفلوکساسین
عفونتهای زیر پوستی پوست مفصل و استخوان:کپسول سفالکسین و تترا سایکلین
البته بسیاری از میکروبها به تتراسایکلین مقاوم شدند و آنتی بیوتیک های جایگزین استفاده میشه
اضافه کنم پرنده هایی که کمبود تغذیه ای و مخصوصا کمبود ویتامین دارند مستعد ابتلا به انواع عفونتها مخصوصا عفونتهای دستگاه گوارش مثل اسهال هستند.با استفاده از یه شربت مولتی ویتامین میشه پرنده ای قوی و مقاوم داشته باشیم.
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۱۱:۲۰ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #51
RE: مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان
سلام اول باید بفرمایید نوع بیماری چیه و اسم دارو رو هم بفرمایید تا بشه در موردش نظر داد.
قبل از استفاده دارو اول باید علت تغییر رنگ فضله پرنده مشخص بشه که علت چی هست و بعد دارو رو تجویز کرد مثلا اگر تغییر رنگ همراه با اسهال به دلیل عفونت میکروبی هست باید یه داروی آنتی بیوتیک(میکروب کش) استفاده کرد تا عامل بیماری از بین بره.
هر بیماری عفونی رو نوع خاصی میکروب ایجاد میکنه که میتونه باکتری یا قارچ یا ویروس باشه که هر کدوم راه و روش خودشو داره.
در مورد عفونتهای روده ای قناری میکروبهای بیماری زا معمولا شامل چند گونه سالمونلا و ای کولای و ... هستند و داروهای موثر روی این گونه ها قبلا تو همین تاپیک ذکر شده.تاپیک جامع اسهال قناری هم تاپیک کامل و خوبی هست و چندین دارو برای اسهال عفونی قناری معرفی و توسط دوستان مصرف شده اونجارو هم مطالعه کنید.
حالا اگه در مورد این دارویی که خارجی بوده و مصرف میکردید راهنمایی میخواهید اسم تجاری یا ماده موثر دارو رو بفرمایید تا بشه راهنمایی کرد تا مشابه ایرانیشو تهیه کنید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۰۳:۰۱ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۰۲:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 6
55 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #52
دارو را از نروژ برام دوستان اورده بودن و از انجا که نمیشد دارو را انتقال بده( اونجا فقط برای پرنده ای که بیمار هست دارو تجویز میشه و فقط به همان اندازه یک پرنده و مثل اینجا نیست که دارو را از داروخانه به هر اندازه ای که میخوای بگیری) تو یه بسته پلاستیکی گذاشته بود که مارک خودش نبود . تایپیک اسهال قناریم خوندم ولی بقدری هر کسی امده بود یه دارویی معرفی کرده بود نتیجه ای نگرفتم . ضمنا اسهال نیست . فقط مشکل اینه که رنگ فظله عوض شده نه بر اساس تغذیه چون غذای همه پرنده ها یکی هست  که چند نوع از  انها این مشکل را دارن که بر میگرده معمولا به سیستم گوارش چند مورد را ذکیر میکنم که دنبال داروی ان هستم . البته هر سه مورد بصورت مجزا و جدا از هم هستن
1- مثلا فضله  زرد نواری ( که ابکی نیست و شکل طبیعی فضله را دارد ولی کامل زرد هست)که سال گذشته خیلی از جوجه های 2 ماه را میکشت که طبق کشت میکروبی که انجام دادم دانلو فلوکساسین جواب میداد و بدستور دامپزشک سولتریم و انتی بیوتیک (کلیست 3 یا همان کلیستین 3000000)  و اریترومایسین 20%را اضافه کردم و به پرنده دادم ولی نتیجه نداد
2- فظله حالت طبیعی نداره (فضله حالت پودر له شده و تکه تکه شده داره و یا میشه گفت بصورت دانه های خیلی ریز نوک مدادی و یا طوسی دارد)
3- فضله گچی و ابکی که خیلی روش کار کردم بر اساس داروی های طیور داخل کشور ولی جواب درست حسابی نگرفتم

ولی در کل مشکلم اینه که رنگ فضله را به حالت طبیعی دراورم

ببخشید دوستان چون تایپیک مربوط به انتی بیوتیک بود اینجا ذکر کردم و قصد خارج شدن از موضوع را نداشتم
۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۰۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #53
سلام تو اسهالهای معمول عفونی قناری اکثر داروهایی که دوستان گفتند و شما نیز در بالا فرمودید درمان کننده هست و لی در صورت درمان نشدن پرنده و نگهداری تعداد بالای قناری بهتره یک تست آنتی بیوگرام تهیه بشه تا نوع باکتری معلوم شه و بر این اساس داروی موثر روی باکتری تجویز بشه و چون ضرر اقتصادی مرگ و میر بالاتر از هزینه آزمایشگاه و دامپزشک هست بهتره هزینه کرد البته تو اروپا وبسیاری از کشورهای پیشرفته هم میشه به دامپزشک مراجعه کرد هم بسیاری از داروهای دامی به صورت بسته بندی توی اینترنت و آنلاین به فروش میرسه کافیه اسم دارو یا آنتی بیوتیک دامی سرچ بشه و سایتهای فروشنده آنلاین بسیار زیاد هستند.
۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۰۴:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #54
دوستانی که از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
استفاده میکردند به دلیل قلابی شدن اکثر بسته ها میتونن از داروخونه دامپزشکی پودر نئوکسی وت (نئو مایسین+اکسی تترا سایکلین) با کیفیت تهیه کنن و همون دو آنتی بیوتیک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هست .با اکسی وت اشتباه نشه چون اکسی وت فقط اکسی تتراسایکلین هست.
منبع :www.darounameh.com
۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۰۷:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، عبدالله
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #55
ولی نگفتید در هر سه مورد بصورت مجزا چه دارویی بهتر جواب میده
۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #56
کدوم سه مورد؟داروها رو بالا معرفی کردم اگه خواستید از همونا استفاده کنید به احتمال زیاد اگه عفونت روده باشه درمان میشه. اگرم نه که هیچ.در کل به نظرم بری دامپزشکی بهتره خیالتم راحت تره یه تست آنتی بیوگرام میگیره دارو مناسبو تجویز میکنه.
راستی تاپیک جامع تغذیه قناری رو هم جواب بدید چون ذهنمو مشغول کرده که گفتید اون هفت تخمی که جناب رضالو معرفی کرده باعث بیماری میشه؟؟؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۸، ۱۲:۰۰ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۱۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #57
دوست عزیز عرض کردم که تست میکروبی انجام داد ولی دارویی که داد جواب نداد  شایدم ازمایشگاهی که اینجا هست بعلت شلوغی بیش از حد زیاد دقیق نیست ضمنا ازمایشگاه اینجا میگه فقط باید پرنده را طلف کنم که بتونم کشت انجام بدم که در زمان بیماری مشکلی نداشتم ولی در حال حاضر که فقط برای واکسینه کردن پرنده هام میخوام امکانش نیست که بدم پرنده را طلف کنن. ضمنا عفونت روده نیست والا تا حالا درست شده بود .  در کل اگه دارویی بود که سیستم گوارشی پرنده را یا فظله پرنده را تنظیم کنه تشکر میکنم بهم اطلاع بدید
۱۳۹۲/۰۷/۲۸، ۰۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
سپاس‌ها: 155
18 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #58
مسعود خان.ممنونم اگه برام توضیح بدی که/قرصمیترونیدازول که فرمودی توی یه بطری 1.5 لیتری برا30 تا قناری خوبه یا نه؟تشکر
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۱۲:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #59
سلام قرص مترونیدازول 250 تو یک یا یک و نیم لیتر آب حل کنید و در اختیار پرنده ها بذارید برای چه بیماری میخواهید استفاده کنید؟؟
تو اسهالهای انگلی (آمیبی مثل ژیاردیا و آنتاموبا هیستولیتیکا) مصرف داره و روی عفونت مزمن چینه دان که مثلا تو سهره باعث کز و پف کردن و سینه خالی کردن و مرگ میشه موثره و ... تو اسهالهای عفونی دیگه هم موثر هست.
البته مترونیدازول هنوز وارد لیست آنتی بیوتیکهای دامی نشده به خاطر قیمت تمام شده بالا و دیگر موارد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۱۲:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #60
سلام مسعود جان
از یه دامپزشکی شنیدم که میگفت گاه گداری انتی بیوتیک به پرنده هاتون بدید.
1ایا این نظریه درسته 2به نظرت از کدومشون استفاده کنیم؟
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۱۲:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان