زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۱۱:۴۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان

**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #1
مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان
سلام
چند تا آنتی بیوتیک(ضد میکروب) که هم دسترسی راحت داره و تو داروخونه هست و هم ارزون و زیر هزار تومان هستند رو معرفی میکنم تا همه به راحتی برای پرنده های بیمارشون استفاده کنن البته تو بسته بندی های خارجی هم هست با قیمت متوسط 15 هزار تومان که نوع مصرف سلیقه ای هست. من خودم همین دارو های ایرانی رو مصرف میکنم و همیشه جواب داده.
بیماریهای دیگه فعلا یادم نیومد که اضافه کنم شما در ادامه بگید تا داروهایی که طبق تجربه خودم بهترین جواب رو میدن معرفی کنم البته تو یه عفونت میشه از آنتی بیوتیک های دیگه هم استفاده کرد و جواب گرفت ولی این نظر منه خواستم مختصر و مفید باشه.دوستان تجربه خودشون رو بگن تا این تاپیک کامل تر بشه.

برای بیماریهای دستگاه گوارش عفونتهای بی هوازی مثل مسمومیت و اسهال سالمونلوزی ناشی از تخم مرغ مونده و اسهال ساده و ..:قرص سیپروفلوکساسین و قرص مترونیدازول
عفونتهای دستگاه تنفسی و عفونتهای هوازی سرماخوردگی باکتریایی و...:کپسول داکسی سایکلین
انگلهای تک سلولی که باعث اسهال میشن:قرص مترونیدازول
کرمها: مبندازول
قارچها مثل شقاق پای قارچی: پماد کلوتریمازول و کتو کنازول
عفونت ساده چشم شستشو با قطره بوریک اسید و استفاده از یک آنتی بیوتیک چشمی مثل قطره سیپروفلوکساسین
عفونتهای زیر پوستی پوست مفصل و استخوان:کپسول سفالکسین و تترا سایکلین
البته بسیاری از میکروبها به تتراسایکلین مقاوم شدند و آنتی بیوتیک های جایگزین استفاده میشه
اضافه کنم پرنده هایی که کمبود تغذیه ای و مخصوصا کمبود ویتامین دارند مستعد ابتلا به انواع عفونتها مخصوصا عفونتهای دستگاه گوارش مثل اسهال هستند.با استفاده از یه شربت مولتی ویتامین میشه پرنده ای قوی و مقاوم داشته باشیم.
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۱۱:۲۰ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #61
RE: مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان
امیر جان خود من وقتی پرنده هارو جفت میندازم 3.4 روز یه آنتی بیوتیک برای عفونت روده به جفت میدم تا احتمال انتقال عفونت به جوجه هم کم بشه و بسته به شرایط تو 10-15 روزگی جوجه ها یا یک ماهگی هم یه 3.4 روز میدم تا خیالم راحت بشه.
اگه برای پیشگیری از بیماری های روده ای میخوای تو دارو های بالا یکیو بده مثل انرو فلوکساسین.
این نکته خیلی مهمه که مصرف بیش از حد و بی برنامه آنتی بیوتیک هم باعث ضعف پرنده و هم مقاوم شدن باکتری ها میشه.
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۱۲:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #62
ممنون از راهنماییت میخواستم بدونم ایا سیپرو در مورد عفونتهای سنگدان هم موثره یا نه چون چند روزیه یکی از ماده ها بی دلیل پف میکنی مدفوعش طبیعیه ورم روده هم نداره دمای محیط هم ثابت هست تنها شکم همینه و دوم اینکه دوز پیشگیری هم همون یک کپسول در نیم لیتر باشه و سه روز پشت سره هم زیاد نیست؟
ایا سیر بهتر نیست استفاده بشه چون تاثیرش رو دیدم میپرسم؟
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۰۱:۰۱ ق.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۰۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #63
آخه همینطوری نمیشه گفت عفونت چینه دانه ولی مترونیدازول رو این نوع عفونت موثره 2.3 روز مصرف کنید اگه دیدی تغییری کرد ادامه بده.دوزی که برای پیشگیری مصرف میشه کمتر هست مثلا اگه یه قرص 500 سیپرو فلوکاسین تو 2 لیتر مصرف میکردی برای درمان.برای پیشگیری سه روز یک پنجم قرص تو دو لیتر مصرف کن برای قناریهات.
خودت استادی و میدونی رعایت یکسری نکات ساده مثل خشک کردن سبزی و کاهو نموندن تخم مرغ بیشتر از 2.3 ساعت و استفاده نکردن تخم مرغ مونده تو یخچال و استفاده نکردن زیاد از شاهدانه و دانه های روغنی به راحتی از ایجاد عفونت روده جلوگیری میکنه.
حالا شما که این مشکل بین پرنده هات شایع شده و خودم همین تابستون مشکل شما رو داشتم 3.4 روز برای همه استفاده کن و هر روز کاغذ قفس رو تو همین مدت عوض کن تا باکتری ها تو محیط از بین برند.

سیر رو من 5 روز روزی یک چهرم حبه البته له شده استفاده کردم برای اسهال سهره جواب داد ولی زیادیش به دستگاه گوارش آسیب میزنه و به اصطلاح میسوزونه چینه دان رو و بوی سیر تا همین الان هم تو جا آبی مونده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۰۱:۱۱ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۰۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #64
سیپرو یا مترونیدازول بدم بهشون ؟
البته من سیر رو یک عدد له کردم داخل یک لیتر اب و خداروشکر خوب بود و دو روز بیشتر هم ندادم
مشکل من از یه کتون بوجود اومد برای اطلاع دوستان میگم
اخرین کتونی که خریدم باعث این همه مسایل شد پرنده ها یا میریختنش زمین یا پوست میکردن و نمیخوردن به اسم اردبیلی هم خریده بودم و الا تمام مسایل رو دقیق رعایت میکنم
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۰۱:۲۳ ق.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۰۱:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، محمدمهدی ، katbi
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #65
بله من هم سعی میکنم از مغازه های مولوی یا خود بازار پرندگان که فقط دانه میفروشند خرید کنم چون تجربه بدی داشتم یکبار از مغازه ای که پرنده فروشی بود دانه خریدم و بیماری و هزار تا مشکل به همراه داشت و به دلیل این بود که بهداشت رعایت نمیشد و فضله یک پرنده بیمار وارد دانه بشه به هر نحوی میتونه باعث این مشکلات بشه.
البته دوستانی که پرنده فروشی دارند ناراحت نشن از طرفی پرنده فروشی دوست خودم دانه ها رو تو بشکه های در بسته گوشه مغازه میزاره تا به فضولات آلوده نشه و خیلی بهداشت رو  رعایت میکنه. در کل همه چی به شخص فروشنده بستگی داره ولی طبق احتیاط دیگه از مغازه هایی که فقط دانه میفروشند و پرنده ندارند خرید میکنم.
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۰۱:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #66
سلام
چه آنتی بیوتیکی در زمان جفت(در حال تخم کردن) برای عفونت روده بدیم که باعث عقیم شدن تخم ها نشه؟

۱۳۹۲/۱۰/۲۱، ۰۹:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #67
سلام
آنتكي بيوتيك باعث عقيم شدن نميشه.عفونت وبيماري نطفه را از بين مي برد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۲۱، ۰۹:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، jorahim
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #68
سلام خدمت جناب بخشی و دوستان عزیز

جهت تبادل اطلاعات عرض می کنم ( قصدم نقض مخالفت یا مردود کردن مطالب نیست) ،

چند وقت پیش مطالبی در خصوص تاثیر منفی و نابود کننده آنتی بیوتیک « ﺗﺘﺮﺍﺳﺎﻳﻜﻠﻴﻦ » و « سیپرو فلوکساسین » و ... بر اسپرم خواندم و تا حدی از تاثیر مخرب برخی داروها نوشته بود که از بین رفتن و ضعف نطفه به نسل بعد هم منتقل می شود . البته آزمایش و بررسی های مذکور روی عقرب و موش صورت گرفته و تایید شده .

خودم هنوز تجربه شخصی و بررسی عملی روی قناری یا سهره انجام ندادم که صحت مطلب را تایید کند ، اما پیشنهاد می کنم تا حد امکان و تا وقتیکه نیاز مبرم ندارید ، اقدام به استفاده از داروهای شیمیایی نکنید . بهترین روش تغذیه مناسب و تقویت سیستم ایمنی گیاهی ست .
۱۳۹۲/۱۰/۲۱، ۰۹:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #69
باسلام قناری ماده دارم اسهال شده خیلی بی حال شده چه دارویی بدم وچطور دارو بهش بدم ممنون.
۱۳۹۳/۰۴/۲۷، ۱۲:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #70
سلام دوست عزیز
میوه جات رو حذف کنید
قرص اکسی وت 100mgرو چهار قسمت کنید وهرروز یک قسمتشو داحل ابش بریزید تا 3 روز  بعد نتیجه رو همینجا بذارید ان شالله که خوب میشه
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۴/۲۷، ۰۶:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، هیوا ، hidrane ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان