زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۳:۱۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان

**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #1
مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان
سلام
چند تا آنتی بیوتیک(ضد میکروب) که هم دسترسی راحت داره و تو داروخونه هست و هم ارزون و زیر هزار تومان هستند رو معرفی میکنم تا همه به راحتی برای پرنده های بیمارشون استفاده کنن البته تو بسته بندی های خارجی هم هست با قیمت متوسط 15 هزار تومان که نوع مصرف سلیقه ای هست. من خودم همین دارو های ایرانی رو مصرف میکنم و همیشه جواب داده.
بیماریهای دیگه فعلا یادم نیومد که اضافه کنم شما در ادامه بگید تا داروهایی که طبق تجربه خودم بهترین جواب رو میدن معرفی کنم البته تو یه عفونت میشه از آنتی بیوتیک های دیگه هم استفاده کرد و جواب گرفت ولی این نظر منه خواستم مختصر و مفید باشه.دوستان تجربه خودشون رو بگن تا این تاپیک کامل تر بشه.

برای بیماریهای دستگاه گوارش عفونتهای بی هوازی مثل مسمومیت و اسهال سالمونلوزی ناشی از تخم مرغ مونده و اسهال ساده و ..:قرص سیپروفلوکساسین و قرص مترونیدازول
عفونتهای دستگاه تنفسی و عفونتهای هوازی سرماخوردگی باکتریایی و...:کپسول داکسی سایکلین
انگلهای تک سلولی که باعث اسهال میشن:قرص مترونیدازول
کرمها: مبندازول
قارچها مثل شقاق پای قارچی: پماد کلوتریمازول و کتو کنازول
عفونت ساده چشم شستشو با قطره بوریک اسید و استفاده از یک آنتی بیوتیک چشمی مثل قطره سیپروفلوکساسین
عفونتهای زیر پوستی پوست مفصل و استخوان:کپسول سفالکسین و تترا سایکلین
البته بسیاری از میکروبها به تتراسایکلین مقاوم شدند و آنتی بیوتیک های جایگزین استفاده میشه
اضافه کنم پرنده هایی که کمبود تغذیه ای و مخصوصا کمبود ویتامین دارند مستعد ابتلا به انواع عفونتها مخصوصا عفونتهای دستگاه گوارش مثل اسهال هستند.با استفاده از یه شربت مولتی ویتامین میشه پرنده ای قوی و مقاوم داشته باشیم.
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۱۱:۲۰ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #71
RE: مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریهای پرندگان
سلام
با اجازه آقای کاوسی عزیز.دارو را باید حتما تا 5روز بدید که دوره درمان کامل بشه.شما نگفتید که رنگ فضلش چه رنگیه وغذا چی در اختیارش میگذارید.جوجه داره یا نه؟روی تخم هست؟

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۴/۲۸، ۱۰:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، هیوا ، hidrane ، jorahim
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #72
سلام ببخشید منم تجربه شخصیم رو میگم ۱شما اول باید عامل رو از بین ببرید ابتدا دان رو‌بردارین بجاش خرفه بزارین ۲به مدت سه روز از دوغ رقیق شده در جای اب استفاده کنین
انتی بیوتیک شیمیایی تاثیر منفی میزاره و حتی میتونه یک فصلت رو خراب کنه

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۴/۲۹، ۰۲:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #73
سلام دوستان کسی تا حالا از شربت سفکسین برای قناری استفاده کرده؟ این یک آنتی بیوتیک جنرال  قوی با طیف گستردهانسانیه که از تترا سایکلین وداکسی هم طیف بیشتری رو پوشش میده و عوارض گوارشی داکسی رو هم نداره.
۱۳۹۳/۰۴/۲۹، ۰۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

در حال تحصیل
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 118
78 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #74
سلام.من برای یکی از قناریهام که چند وقتی میشد اسهال آبکی سفید داشت از داروی مترونیدازول استفاده کردم به مدت 5 روز به مقدار یک هشتم قرص در آبخوری.کمی بهتر شد ، گاها هم فضله عادیه ولی همیشه نه؟
دوستان چه راه حلی رو پیشنهاد میکنند؟
۱۳۹۳/۰۸/۱۹، ۰۷:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #75
سلام
شما اول بايد ببيني علت بيماري چي بوده. معتقدم آزمايشگاه بايد نوع ميكروب را معين كنه اگر هم پرنده قيمت داري نباشه بهتر اول از آنتي بيوتيك هايي مثل اكسي تتراسايكلين (اوكسي وت) استفاده بشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۸/۲۰، ۰۸:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: dorehamiha
*
کاربر انجمن

در حال تحصیل
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 118
78 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #76
(۱۳۹۳/۰۸/۲۰، ۰۸:۱۱ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
شما اول بايد ببيني علت بيماري چي بوده. معتقدم آزمايشگاه بايد نوع ميكروب را معين كنه اگر هم پرنده قيمت داري نباشه بهتر اول از آنتي بيوتيك هايي مثل اكسي تتراسايكلين (اوكسي وت) استفاده بشه.

بعد از درمان ورم روده اینطور شد.از دیفن اکسیلات هم که استفاده کرده بودم و جواب گرفته بودم برای این استفاده کردم ولی جواب نداد.
۱۳۹۳/۰۸/۲۰، ۰۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #77
(۱۳۹۲/۰۷/۲۲، ۰۸:۳۶ ب.ظ)رضا کریمی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد
با تشکر از دوستان ، به خصوص آقا مسعود
من امروز سعی کردم از روی دستور مصرف نوشته شده روی ظرف یک لیتری انروفلوکساسین دوز مصرف برای قناری رو حساب کنم که به عدد مشکوکی رسیدم. روی ظرف نوشته 10 میلی گرم انروفلوکساسین به ازای هر کیلوگرم وزن پرنده در روز که با فرض وزن 30 گرم برای قناری هام به عدد 0.0003 گرم در روز برای قناری می رسیم. از طرفی چون هر سی سی دارو حاوی 0.1 گرم انروفلوکساسین است ، مصرف روزانه قناری می شود 0.003 سی سی. حالا اگر فرض کنیم یک قناری 10 سی سی آب در روز می خوره باید به ازای هر 10 سی سی آب ، 0.003 سی سی دارو بریزیم . یعنی اگر یک جا آبی پر را 80 سی سی فرض کنیم، میشه 0.024 سی سی در یک جا آبی پر که 0.024 سی سی یک قطره هم نمیشه !!! حالا هر جا که من اشتباه کردم ، دوستان بفرمایند.

از تاریخ این ارسال زمان زیادی گذشته اما برای محاسبه میزان مصرف انرو یه محاسبه سر انگشتی کردم.
میزان مصرف انرو به ازاء هر 1000 گرم 10 میلی گرم هست. با فرض وزن قناری حدود 30 گرم، میشه 0/3 میلی گرم روزانه.  
غلظت انرو هم 100 میلی گرم در هر یک میلی لیتره. اگر نیم میلی لیتر از انرو در یک لیتر آب رقیق کنیم میشه 50 میلی گرم در 1000 میلی لیتر. اگر هر قناری روزی 10 میلی لیتر آب بخوره، میزان ماده وارده به بدن پرنده میشه حدود 0/5 میلی گرم. که نزدیک به مقدار 0/3 هست.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۰۸/۱۱، ۰۹:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، derik_best ، DRaiush
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #78
درود
اگه امکان داره بگین این انتی بیوتیکها که نام برده اید  مخصوص انسان هست یا حیوان .
۱۳۹۴/۰۸/۱۱، ۰۹:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #79
سلام
انروفلوکساسین سدیم (انروسدیم ) معادل دامی برای سیپروفلوکساسین میباشد . و به گفته اساتید بهترین دارو برای ورم روده میباشد .
انرو سدیم نباید با دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

- نئوکسی وت - تتراسایکلین - اکسی تتراسایکلین (اکسی وت ) به پرنده داده شود چون تداخل دارویی دارن .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۸/۱۶، ۰۱:۰۶ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۸/۱۱، ۱۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #80
سلام قناری من ورم روده داشتن.بیوسیرین گرفتم دادم خوب نشدن.تازه بدترشدن بایدچکارکنم یکیشون هم کنارپسش اندازه عدس سیاه بوده حالابیشترشده وبعبارتی بدترشده .بنظرتون چکاربایدبکنم
۱۳۹۸/۰۳/۰۸، ۰۶:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان