زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۵:۱۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

معجون استاد هیوا برای مست شدن سهره

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
معجون استاد هیوا برای مست شدن سهره
سلام
چون دوستان به دنبال این مطلب بودن با کسب اجازه من این تاپیک رو ایجاد کردم  . اگر جناب هیوای عزیز هم لازم دونستن توضیحاتی بفرمایند .

<< سلام
يك هويج بزرگ ، 15تا بادام ، 10تا پسته ، يك قاشق مرباخوري كنجد كوبيده ، يك قاشق مربا خوري تخم خشخاش ، يك قاشق مربا خوري تخم خرفه و يك قاشق مرباخوري نبات كوبيده ،يك قاشق چايخوري پوست تخم مرغ . شصت تا شصتي براي 60تا سهره . در دي ماه هفته اي يك بار ودر بهمن ماه هفته اي دوبار براي سهره هايي كه قراره جفت برن .مجموعا دوازده وعده داده ميشه .
منم دادم . سهره زود مست ميشه اما بايد مواظب بود چربي نگيرن. >>

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹، ۰۶:۱۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۰۴:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #21
RE: معجون استاد هیوا برای مست شدن سهره
درود
الان ارسال اول این موضوع معجون رو داشتم میخوندم  نامی از تخم مرغ توی دستور نیست 
۱۳۹۵/۱۱/۱۲، ۰۸:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #22
سلام 
خواهش میکنم عزیزم . شما بزگوارید . 
بله کاملا فرمایش شما درست هست . کلا طبیعت سهره با دانه های روغنی (مثل شاهدونه - نیجر - کافیشه - تخم آفتابگردان - دانه تیغ و ......) بیشتر سازگاری داره ولی این روشی که عرض شد از روی ناچاریه و برای اونی که نمیخواد ریسک کنه و مثل من روی این قضیه حساسیت داره ...... البته تو اسپانیا دون اصلی و پایه شون حتی برای نرها هم کتان هست ..... منظورم اینه درسته سهره با دانه های روغنی طبیعتش سازگار تر هست ولی میشه کتان خورش هم کرد مثل قناری ...... و البته برای ماده ها یا باید از جوجه گی این کار بشه یا از تابستون که میرن تو لک میشه کتان خورشون کرد ولی اگر از جوجه گی باشه بهتره . تو این موقع سال که ابدا نباید این کار بشه چون حتما خراب میشه پرنده ....
در مورد غذای تخم مرغی که فرمودین استقبال نمیکنن ..... میتونید میل ورم تهیه کنید و براشون بذارید البته بهتره ریز ریزش کنید که راحت تر بتونن بخورن ..... یا اینکه نان سوخاری رو پودر کنید البته نه مثل آرد و با تخم مرغ رنده شده مخلوط کنید و براشون بذارید به این روش خوش بو میشه و بهتر میخورن البته من اینو از استاد شریفی عزیز یاد گرفتم .... در هر صورت آرزو میکنم موفق باشید و بتونید بهترین جوجه ها رو تولید و تکثیر کنید . سلامت باشید  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲، ۱۰:۲۶ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۱/۱۲، ۰۹:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56 ، علیرضا پوریان ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #23
(۱۳۹۵/۱۱/۱۲، ۰۸:۵۶ ب.ظ)ali reza_yar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
سلام 
آقا علیرضا معجون کلا داستانش از غذای تخم مرغی سوا هست ...

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹، ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۱/۱۲، ۰۹:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

ارسال: #24
سلام:
طرزتهیه معجون برای مست کردن پرنده(سهره و قناری):
یه تخم مرغ،یه هویج درشت،15تابادام،10تاپسته،یه قاشق مرباخوردی کنجدکوبیده،یه قاشق مرباخوری تخم خشخاش،یه قاشق مرباخوری خرفه،یه قاشق مرباخوری پودر نبات،یه قاشق چایخوری پودر پوست تخم مرغ.مخلوط میکنیم 60تا شستی پرمیکنه.برای 60 پرنده در یک روز.هفته ای یه بار تا 4هفته و هفته ای دوبار در دوهفته.جمعاً 6هفته.

این ارسال رو شخص استاد هیوا فرستادن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲، ۰۹:۵۷ ب.ظ، توسط ali reza_yar.)
۱۳۹۵/۱۱/۱۲، ۰۹:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #25
اینو دیگه من نمیدونم ولی چون ارسال اول رو استاد تایید کرده بودن عرض کردم .... ممنون که این مسئله رو یاد آوری کردین 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹، ۰۶:۳۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۱/۱۲، ۱۰:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

ارسال: #26
سپاس
پارسال من از این دستور تخم مرغی استفاده کردم یعنی تخم مرغ یکی از مواد اصلی معجونی که من میدادم بوده به جای تخم مرغ از تخم بلدرچین هم گاهی استفاده میکردم

البته این ارسال صفحه 388 سایت سهره ایلام هست
۱۳۹۵/۱۱/۱۲، ۱۰:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #27
آقا علیرضا شما با توجه به اینکه از این معجون استفاده کردین لطفا بفرمایید کجا پرنده هاتون رو نگهداری میکنید ؟ داخل خونه یا بیرون ؟ و اگر داخل خونه هستن کمی توضیح بدین از وضعیت مکان نگهداری و همینطور دمای محل نگهداری . با تشکر

<< و البته آقا علیرضا در صفحه اول ارسال شماره 4 که نوشته خود استاد هست اسمی از تخم مرغ نیست >> من به همین خاطر گفتم کلا معجون با غذای تخم مرغی متفاوت هست ..... 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳، ۱۲:۴۰ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۱/۱۲، ۱۰:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali reza_yar
**
عضویت ویژه

ارسال: #28
سال گذشته چون انرژی و انگیزه  خیلی بالایی داشتم که بتونم جوجه سهره در بیارم دقیقا طبق دستور پیش رفتم البته با رفتار و شناختی که از  نرهام  داشتم نرها رو کامل بیرون نگه داشتم و ماده ها داخل منزل  تا شرایط اماده سازی همزمان انجام بشه
ساده تر عرض کنم هدفم این بود  امادگیه نر و ماده در سطح هم باشه و ترجیحا ماده یه کم جلوتر باشه
یه نکته ای که قابل تامل هست شناخت رفتار پرنده ای که دست ما میباشد هست
مثال
من یه سهره دارم پای جفت که هست شب تا صبح میخونه و تحرک داره هفته ای 3 بار هم معجون بهش بدم دریغ از یه خوره چربی بی اندازه و بیحالی
ولی یه سهره دارم پای جفت که میره جیکش هم در نمیاد فقط صبح تا صبح موقع پشتی گرفتن یه دهنی میزنه و خیلی کم اواز میخونه و کم تحرکه و مستعد چربی گرفتن بیش از حد
یا من یه سهره دارم با دمای پایین مست میشه و برج 9 الی 10 مسته  تا اردیبهشت و یه سهره دارم از اردیبهشت مست میشه تا شهریور
اینجاست که پای ما وسط میاد و با شناخت و رفتاری که از پرندهامون داریم باید تصمیم نسبت به تغذییه پرنده رو بگیریم
از خودم شروع کنم این سرسیاهی که الان عکس پروفایلم هست نمونه ای هست که زود مست میشه من توی تغذیه از هیچی دریغ نمیکنم از معجون بگیر تا هفت تخم
ولی یه کرمونی دارم از بعد از عید شروع به مست شدن میکنه حال با اون دمای مثلا برج 3 فکرشو بکنید من معجون زیادی بدم خوب مسلما ضربه میخوره
یه نکته دیگه هم که بازم یاد اوری کنم شرایط دمایی شهر ها نسبت به هم فرق میکنه دمای تبریز با شیراز خیلی تفاوت داره برای همین من این بحث رو مجدد باز کردم که اگر دوستان الان با دیدن یک کلیپ میبینن مثلا سهره من مسته مسته و سهره خودشون توی یه شهر دیگه تازه شروع به مستی کرده با دیدن این مبحث نیان فشار مضاعف به پرنده وارد کنن وبا تغذییه غیر اصولی نتیجه عکس بگیرن
۱۳۹۵/۱۱/۱۳، ۰۲:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، m.56
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #29
سلام آقای علیرضا همشری عزیزم کاملا درست میگه باید شهر و دمای مخصوصه خودش رو کامل درک کرد وبا ویژگیهاش با پرنده رفتار کرد الان که این جملات رو مینویسم دمای یاسوج منفی سه درجه هست دیگه خودتون حساب کنید فقط یه نر کرمانشاهی هدیه دارم اون مست ماده گیر شده و اگه خدا بخواد جمعه غروب با قناری جفتش میکنم ولی در عوض مستیشون تا تیر یا مرداد ادامه پیدا میکنه برا همین من معتقدم سهره که بیرون تو سرماست هرچی معجون ومواد گرم بخوره اشکال نداره البته بجز نیجر زیاد چون اگه یکم چربی هم بیارن تو سرما بهشون کمک میکنه و نگهشون میداره
۱۳۹۵/۱۱/۱۳، ۰۵:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، m.56 ، ali reza_yar
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #30
(۱۳۹۵/۱۱/۱۲، ۰۸:۵۶ ب.ظ)ali reza_yar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود

آْقا مهدي نديدن كه تخم مرغ را هم بنويسن.همه اون مواد با يك عدد تخم مرغ كامل مخلوط ميشن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۱۳، ۰۸:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان