زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۴:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

معجون استاد هیوا برای مست شدن سهره

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
معجون استاد هیوا برای مست شدن سهره
سلام
چون دوستان به دنبال این مطلب بودن با کسب اجازه من این تاپیک رو ایجاد کردم  . اگر جناب هیوای عزیز هم لازم دونستن توضیحاتی بفرمایند .

<< سلام
يك هويج بزرگ ، 15تا بادام ، 10تا پسته ، يك قاشق مرباخوري كنجد كوبيده ، يك قاشق مربا خوري تخم خشخاش ، يك قاشق مربا خوري تخم خرفه و يك قاشق مرباخوري نبات كوبيده ،يك قاشق چايخوري پوست تخم مرغ . شصت تا شصتي براي 60تا سهره . در دي ماه هفته اي يك بار ودر بهمن ماه هفته اي دوبار براي سهره هايي كه قراره جفت برن .مجموعا دوازده وعده داده ميشه .
منم دادم . سهره زود مست ميشه اما بايد مواظب بود چربي نگيرن. >>

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹، ۰۶:۱۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۰۴:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #2
RE: معجون استاد هیوا برای مست شدن سهره
سلام
ماده سهره هاي استاد كه از اين معجون مي خورن كتان خور هستن تا يك ماه قبل از جفت زدن .در ضمن معجون بالا با يك عدد تخم مرغ كامل مخلوط ميشه كه آقا مهدي ننوشتن
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۶/۲۵، ۰۷:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، ali_e ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #3
سلام
استاد يك معجون ديگر هم معرفي كردن كه خطر چربي آوردن هم نداره :
مخلوط سيزيجات : جعفري گشنيز ، اسفناج ، برگ تربچه ، شاهي ، مقداري كمي نعناع . خوب مي شورم بعداز اينكه آبشون رفت با دستگاه سبزي خرد كن مثل سبزي خورشتي خرد مي كنم با شصتي به سهره و قناري ها ميدم.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۶/۲۵، ۰۹:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #4
سلام 
(۱۳۹۳/۰۹/۰۷، ۰۶:۱۰ ب.ظ)هیوا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام:
هر وقت خواستی مستشون کنی از مخلوط مغز پسته وبادام وتخم خشخاش وشکریانبات کوبیده استفاده کن(10تامغزبادام5تا مغزپسته یه قاشق چایخوری تخم خشخاش ویه قاشق چایخوری نبات کوبیده)هر وقت تموم شد دوباره درست کن و2تا3باردرهفته بهشون بده.غذای اصلی همون شاهدونه با سبزیجات مجاز.توی اطاق بدون بخاری هم باشن طوریکه دمااز10درجه کمتر نشه.موفق باشی.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ارسال 147 .
۱۳۹۵/۱۰/۰۷، ۰۷:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #5
سلام به دوستان من دچار یه دوگانگی شدم اول استاد هیوا بخاطر داغی که دیدن دیگه نمیتونیم از محضرشون استفاده کنیم و رفع ابهام بشه مشکل من اینه معجون استاددهیوا بادام پسته نبات کنجد رو با آسیاب پودر کنیم و بعد تخم خشخاش اضافه شه یا بادام پسته رو با رنده ریز رنده کنیم کنجد و نبات رو بکوبیم قاطی کنیم بعد تخم خشخاش رو اضاف کنیم؟من قبلا بادوم پسته نبات رو آسیاب میکردم با انگشتی میدادم ولی امسال میخوام از این معجون استفاده کنم ممنون میشم یکی کامل راهنمایی کنه چون دیگه دسترسی یه هیوا عزیز ندارم.تشکر
۱۳۹۵/۱۱/۰۸، ۰۸:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #6
سلام خودشون یک بار گفتن بادام وپسته را رنده کن ولی کنجد با نبات باید آسیاب بشه.بعد تخم خشخاش در آخر اضاف میشه. آقا علیرضا استاد گفتن که دی ماه هفته ای یک بار و بهمن ماه هفته ای دوبار میدم. تو اسفند دیگه تخم گذاشتن و معجون تا زمان در آمدن جوجه داده نمیشه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۰۸، ۱۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56 ، علیرضا پوریان
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #7
سلام 
همون ارسال اول کاملتره . وقتی جوجه دارن نبات و تخم خشخاش باید حذف بشه . 
البته به نظر حقیر در زمان جوجه دار شدن غذای تخم مرغی بهتر هست و دون ماده هم بهتره کتان باشه که جوجه ها چربی نگیرن . ولی معجون جوجه رو به احتمال خیلی زیاد چاق میکنه بویژه اگر دون ماده شاهدونه باشه . 
علتش هم اینه غذای تخم مرغی بالای 90 درصدش پروتئین هست که برای رشد جوجه ها از همه چیز لازمتره ولی معجون و شاهدونه چربی بسیار زیادی دارن و این مقدار چربی برای بدن پرنده لازم نیست . (در واقع روغن خالص هستن) و به نظر حقیر برای مست کردن خوبه و یا برای پرنده ای که زمستون بیرون میخ شده . 
۱۳۹۵/۱۱/۰۸، ۰۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #8
سلام
وقتي جوجه ها متولد ميشن نبات و تخم خشخاش حذف ميشه وبه جاش خاكشير اضاف ميشه.اين معجون نصفش هويج هست وبراي رشد جوجه ها لازمه .اصلا بزرگ كردن جوجه بدون تخم مرغ خيلي سخته.يا بايد كرم باشه ويا تخم مرغ.تو سايت هاي خارجي هم كه نگاه كنيد همين مطلب هست.آقا مهدي جوجه كه نميشه فقط با شاهدونه وكتان بزرگ كرد.بدن جوجه احتياج به پروتئين داره . استاد ميگن من صبح يك برگ كاهو و بعد از ظهر هم يك برگ كاهو بهشون ميدم.خود سبزيجات باعث ميشن كه حجم كمتري دانه استفاده بشه و از چربي گرفتن جلوگيري مي كنه.
اينكه بگيم دونه ماده كتان بشه نقش نر اين وسط چي ميشه؟ ماده كه تنها نيست .اگر نر هم كتان خور باشه حرف شما درسته ولي نر هم معمولا با مادست . در ضمن نميشه كه ماده را پاي جفت شاهدونه خور كرد كرد ولي بعداز تخم گذاشتن بهش كتان خالي داد. ورم روده مي گيره يا پس ميره.

نگاه به اين عكس بكنيد.نيجر ، آفتاب گردان ،كرم داخلش هست.

اينم جوجه هاي استاد هيوا

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۰۹، ۰۸:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #9
(۱۳۹۵/۱۱/۰۸، ۰۱:۲۳ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام 
همون ارسال اول کاملتره . وقتی جوجه دارن نبات و تخم خشخاش باید حذف بشه . 
البته به نظر حقیر در زمان جوجه دار شدن غذای تخم مرغی بهتر هست و دون ماده هم بهتره کتان باشه که جوجه ها چربی نگیرن . ولی معجون جوجه رو به احتمال خیلی زیاد چاق میکنه بویژه اگر دون ماده شاهدونه باشه . 
علتش هم اینه غذای تخم مرغی بالای 90 درصدش پروتئین هست که برای رشد جوجه ها از همه چیز لازمتره ولی معجون و شاهدونه چربی بسیار زیادی دارن و این مقدار چربی برای بدن پرنده لازم نیست . (در واقع روغن خالص هستن) و به نظر حقیر برای مست کردن خوبه و یا برای پرنده ای که زمستون بیرون میخ شده . 

منظور آقا عليرضا اينه كه بايد همه در يك زمان ميكس بشن يا بادام وپسته بايد رنده بشن. من چون تعداد سهره هام كم بود به توصيه ايشون رنده مي كردم و لي وقتي تعداد سهره ها زياد باشه همشو باهم بريزيد تو ميكسر ولي خرفه وخشخاش در آخر وبعداز ميكس شدن اضاف ميشه. تخم مرغ هم كه قبلا بايد پودر شده باشه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۰۹، ۰۸:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علیرضا پوریان
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #10
سلام 
من برای وقتی گفتم که ماده از روز اول کتان خور بوده باشه . و همینطور برای وقتی که ماده به تنهایی جوجه هارو بزرگ میکنه . البته ماده کهنه منظورمه که دوسال به بالا باشه و کاملا قفسی و اهلی شده .....  مثل وقتی که سهره قناری میگیریم . 
۱۳۹۵/۱۱/۰۹، ۱۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان