زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۹، ۰۱:۳۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

معرفی قناری موزائیکی و قناری اوپال و تفاوت بین آنها

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #1
معرفی قناری موزائیکی و قناری اوپال و تفاوت بین آنها
با سلام خدمت دوستان عزیز و ارجمند،وقت همگی به خیر،
از جناب ادمین اجازه گرفتم و این تاپیک رو ایجاد کردم تا اساتید محترم اطلاعاتشون رو به اشتراک بذارن تا بتونیم یک تاپیک کامل و پر محتوا در مورد قناریهای موزائیکی و اوپال داشته باشیم،
امیدوارم که عزیزان ما رو از اطلاعات خوب خودشون بی نصیب نذارن.

همونطور که در تاپیکهای انواع نژادهای مختلف قناری دیدید،دوستان استانداردهای هر نژاد رو شرح دادن و یک معرفی کامل از اون نژاد ارائه دادن،
متاسفانه در انجمن،اطلاعات کاملی در مورد نژاد موزاییکی و اوپال وجود نداره،

ضمن اینکه یکی از عمده مشکلاتی که برای بنده وجود داره اینه که تفاوت اوپال و موزاییک رو فقط از روی ظاهر میتونم تشخیص بدم و واقعا نمیدونم در اصل این دو قناری چه تفاوتهایی با هم دیگه دارن،
آیا از یک نژاد هستند و یا اینکه کاملا دو گونه جدا از هم میباشند؟

علیرغم اینکه دوستان عزیز مثل جناب hasti لطف کردن و توضیحاتی رو در این باره ارائه کردند،ولی باور بفرمایید باز هم نتونستم متوجه تفاوتهای این دو واریته ی مختلف بشم،

از عزیزان تقاضا دارم با زبان ساده تر،این دو نوع رو معرفی کنند و تفاوتهاشون رو گوشزد کنند،
پیشاپیش از همکاریتون ممنونم،
موفق و پیروز باشید،خدانگهدار.:basa (159):
۱۳۹۱/۰۱/۲۳، ۰۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، ayhn ، Arjon
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #2
RE: معرفی قناری موزائیکی و قناری اوپال و تفاوت بین آنها
سلام استاد گرانقدر جناب هستی که بودنش در این انجمن نعمتی است...
شما به تفاوتشون اشاره ای نکردید ولی اینجوری که من متوجه شدم قناری اوپال در کل بدن که شامل سر و بال پشت میشود دو رنگ است اما موزاییکی اکثرا در بالها فقط دو رنگ مشاهده میشود.اگه اشتباه کردم شما تصحیح کنید.
۱۳۹۱/۰۲/۲۲، ۰۹:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قناری اوپال من و چند سوال از کسانی که اوپال تکثیر کردند؟ اهواز قناری 0 1,532 ۱۳۹۰/۱۲/۱۱، ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: اهواز قناری

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان