زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۱:۱۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مولتی ویتامین (ویتالین) برای قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #1
مولتی ویتامین طیور
سلام به همه دوستان
راجع به مولتی ویتامین مخصوص طیور که به صورت پودر و در بسته های 5 یا 10 گرمی عرضه میشه نظر دوستان و اساتید چیه ایا برای قناری میشه استفاده کرد.......
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۲۷، ۰۲:۵۰ ب.ظ، توسط برف زمستان.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۷، ۰۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: kanon1 ، vahid babayi
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #61
RE: مولتی ویتامین (ویتالین) برای قناری
مهمتر از بحث خرابی ویتامین که زیاد مهم و معمول نیست به این دلیل چند ساعت رو توصیه میکنیم چون بیشتر از اون لازم نیست و پرنده مجبور میشه یک روز آب حاوی ویتامین بخوره و بعد دو روز با اسهال و مدفوع آبکی که عفونی نیست و دلیلش فقط دفع ویتامین زیاده اضافی ویتاوین رو دفع کنه و به کلیه و کبدش فشار وارد بشه

(۱۳۹۲/۱۰/۲۴، ۰۷:۰۴ ب.ظ)'مجتبی ذکا' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان
به نظر من اگه ایرانیشو تهیه کنیم که همون ویتالینه بهتره.چون آدم میفهمه لااقل زود به زود میارن داروخانه ها و کمتر فاسدتوشون میبینیم.و به گفته دوست خوبم آقای fazlogبرای رنگدار کردن پرتغالی جون میده به خاطر ویتامین ای.امیدوارم همه دوستان هر سال جوجه های سالم بگیرن.
یا حق

رنگدانه ها باعث رنگدار شدن پرهای پرندگانی که پایه ژنتیکی هم دارند میشن و این عامل تو مولتی ویتامینها پیش ماده ویتامین آ یا همون بتاکاروتن هست که استفاده میشه و به وفور توی هویج موجوده.
لازم دونستم بگم اگر اشتباها فقط به خاطر بتاکارروتن موجود در مولتی ویتامینها هر روز برای رنگ دار کردن پر استفاده بشه میتونه باعث مرگ پرنده بشه(ویتامین زیاد) چون علاوه بر کاروتن ویتامینهای دیگه هم توی ترکیب مولتی ویتامینها وجود دارن که زیادیش باید دفع بشه.
و در صورت تمایل به رنگدار کردن پرنده با بتاکاروتن(پیش ساز ویتامین آ) از هویج استفاده بشه چون غنی از بتاکاروتن و رنگدانه های گیاهیه.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۳:۱۶ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 14
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #62
سلام به همه دوستان
یک هفته پیش رفتم دارو خانه دامپزشکی که برای قناریام که تازه جفت خوردن مولتی ویتامین مخصوص قناری بخرم . بعد کلی گشتن نتوشتم چیزی که میخوام رو پیدا کنم . یکی از دارو خانه ها 2 تا مولتی ویتامین به من معرفی کرد که می خوام نظر شما رو در موردش بدونم واگر کسی قبلا ازشون استفاده کرده تاثیرش رو بگه که استفاده کنیم یا نه . اولیش شربت ویتالینه کهروش نوشته هم برای دام استفاده میشه هم برای طیور    ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
Each ml contains
Vitamin A         50000        l.u
Vitamin D3       25000         l.u
Vitamin E         10           m.g
Vitamin B1        2            m.g
Vitamin B2       2        m.g
Vitamin        B5          5 m.g
Vitamin B6       1.5     m.g
Nicotinamide       10      m.g

در خصوص نیکوتینامید که جزو ویتامین های داخلش هست توی اینترنت جستجو کردم نوشته بود:Nicotinamide  ویتامین پنهان در شیر استکه خاصیت ضد چاقی دارد.
مقدار مصرف هم گفت که برای مدت سه روز به اندازه یک خص کوچک از درجه بندیهای روی سرنگ توی جا آب بریز . بعد سه روز آب خالی بده و دوباره سه روز دیگه تکرار کن . البته گفت این برای زمان تولید مثل پرنده هست ولی برای زمانهای عادی ماهی یک بار. قیمت :15000 تومان

دومین مولتی ویتامینی که داد اسمش ویتاسیده وفقط برای طیوره .علاوه بر ویتامین شامل اسید آمینه هم میشه . در مورد مصرفش هم گفت به اندازه یه عدس از این پودر را بریز توی جای آبشون و خوب تکان بده . واینکه اگر می خوای اینم مصرف کنی بهتره سه روز از اون یکی استفاده کنی سه روز آب خالی سه روز آخرم از این پودر ویتاسید
ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
۱۳۹۳/۱۱/۱۲، ۱۰:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #63
سلام
يكيش كافيه.يه بار از اين بديد يك بار از اون يكي . هر دو خوب هستن.فقط بيش تر از 6ساعت توي آب نمونه خوبه. 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۱/۱۲، ۱۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد یاوری ، jorahim ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 8
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #64
من برای خرید قناری به کسی که حدود 50 قناری تو خونه نگهداری میکرد مراجعه کردم. اون از همین مولتی ویتامین هایی که به بچه میدن اندازه یه قطره میریخت تو جا آبی. دوستان مولتی ویتامین کودک رو برا قناری توصیه میکنن؟
۱۳۹۴/۰۲/۲۲، ۰۸:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 116
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #65
سلام دوستان با صفا
اقا من یه دو تا قناری و یه طرقه دارم - یه دو تا بسته مولتی ویتامین کوچیک گرفتم و داخل یک شیشه نوشابه یک ونیم لیتری با آب قاطی کردم و گذاشتمش تو پخچال -
حالا هفته ای هم یک بار براشون میذارم -
سوالم اینه این مولتی ویتامین که با آب قاطیش کردم و توی یخچال هستش موردی براش پیش نمیاد ؟‌
۱۳۹۴/۰۲/۲۲، ۰۸:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: karaz ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #66
(۱۳۹۴/۰۲/۲۲، ۰۸:۵۳ ق.ظ)Basem Poshtiban نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان با صفا
اقا من یه دو تا قناری و یه طرقه دارم - یه دو تا بسته مولتی ویتامین کوچیک گرفتم و داخل یک شیشه نوشابه یک ونیم لیتری  با آب  قاطی کردم و گذاشتمش  تو پخچال -
حالا هفته ای هم یک بار براشون میذارم -
سوالم اینه این مولتی ویتامین که با آب قاطیش کردم و توی یخچال هستش موردی براش پیش نمیاد ؟‌

سلام اونهارو بریز دور هروقت خواستی بدی همون موقع درست کن
۱۳۹۴/۰۲/۲۲، ۰۹:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #67
(۱۳۹۴/۰۲/۲۲، ۰۸:۳۶ ق.ظ)Davoud Rajabi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من برای خرید قناری به کسی که حدود 50 قناری تو خونه نگهداری میکرد مراجعه کردم. اون از همین مولتی ویتامین هایی که به بچه میدن اندازه یه قطره میریخت تو جا آبی. دوستان مولتی ویتامین کودک رو برا قناری توصیه میکنن؟

سلام
اگر براتون امكان نداره كه مولتي ويتامين پرندگان تهيه كنيد ايرادي نداره .فقط زياد نديد هفته اي يك بار كافيه . البته براي دوره هاي مختلف زندگي مولتي ويتامين هاي مناسب لازم هست.مثلا در دوران تولك وجوجه كشي ، انواع اسيد آمينه خيلي لازمه كه مولتي ويتامين كودك يك نوع بيشتر نداره.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۲/۲۲، ۱۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Davoud Rajabi ، jorahim ، karaz ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

كارشناسي
سپاس‌ها: 75
6 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #68
سلام. از دوستان تقاضا دارم لطفا نام مولتی ویتامین و اسید آمینه مناسب برای قناری معرفی کنن و اگر امکان دادره نحوه مصرفش هم یه توضیح کوچیک بدین؟
۱۳۹۴/۰۲/۲۳، ۱۰:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 116
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #69
کدوم ویتامین واسه قناری و طرقه خوبه ؟
سلام