زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۵:۳۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مولتی ویتامین

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
مولتی ویتامین
سلام
دنبال یه مولتی ویتامین خوبم که به قناریام بدم همه پست های این قسمت خوندم ولی تصمیم درستی نمیشه گرفت یکی گفته مولتی ویتامین ایرانی خوبه یکی گفته نه، مولتی ویتامین خارجی خوبه.
از اساتید خواهشمندم نام مولتی ویتامین هایی که استفاده کردن وجواب گرفتن و عوارضی ندیدن خواه ایرانی باشه یا خارجی،ذکر کنن تا ماهم از اونها بهره مند بشیم
۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۱۲:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: irandidar ، vahid babayi
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #91
RE: مولتی ویتامین
سلام من ویتالین دارم نمیدونم چقدر و چطوری صرف کنم میشه توضیح بدید
۱۳۹۴/۰۳/۱۹، ۱۰:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #92
با سلام دستورش روش نوشته شده،فکر کنم هر بسته برا 5لیتر آب باشد
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۰۳/۲۰، ۱۲:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #93
(۱۳۹۴/۰۳/۱۹، ۱۰:۴۷ ب.ظ)محمد جواد محبی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام. این نوع ویتامین ها، ویتالین، ویتابین، ویتاسید، مقدار مصرفشون یک گرم بر یک لیتره. می تونید با همین نسبت تهیه کنید که دقیق تره ولی باید مابقی رو دور بریزید. یا با همون فرمول تجربی یه سر چاقو تو ظرف آبخوری.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۰۳/۲۰، ۰۶:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #94
(۱۳۹۲/۰۷/۱۵، ۱۱:۲۰ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اين مولتي ويتامين شامل ويتامين ها واسيدآمينه هاي ضروري  هست كه براي آماده كردن نر وماده وهمچنين تامين ويتامين ها براي تمام فصول وتمام سنها لازم وضروري هست. چيز خوبي خريديد فقط دقت كنيد از جاي معتبر بگيريد.
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقا مهدی ادمین عزیز سایت .
جا داره از سایت و مطالب خوبی که در اون بارگذاری کردید کمال تشکر رو بکنم
میخواستم اگه امکانش مقدوره در رابطه طریقه مصرف قطره مولتی ویتامین و پودر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
یه توضیح بدید . 
۱۳۹۴/۱۱/۱۴، ۰۷:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #95
سلام
مولتي ويتامين ها انواع مختلفي هستن كه خود كارحانه سازنده دستور مصرف ميده .شركت هاي معتبر خارجي مثل ورسلاگا ،تابرنيل ، كوئيكو و... هستن.شركت هاي ايراني براي طيور وحيوانات اهلي مولتي ويتامين مي سازن ولي ميشه با دوز مناسب براي پرنده هاي زينتي هم اسفاده كرد.شما بايد ببينيد براي چه موردي نياز به مولتي ويتامين داريد تا مولتي مورد نياز را تهيه كنيد.
 تي ان تي يك دارو هست براي بيماري هايي مثل اسهال و سرما خوردگي .ميزان مصرف يك نوك چاقوي ميوه خوري توي يك ظرف آب خوري قناري هست.به مدت 5روز بايد مصرف وهر روز آب تعويض بشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۱/۱۴، ۱۰:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #96
سلام
من پارسال از مولتی ویتامین بچه استفاده کردم مشکلی هم نداشتم
و تاره شروع کرده بودم به پرورش قناری
5تا تخم گذاشت که 3 تاش جوجه شد و 2 تا دیگه بی نطفه

سوالم اینکه بخاطر مولتی ویتامینی که دادم اینحوری شده؟ یا کلا بی تجربه بودن خودم؟

و اینکه کسی از دوستان مولتی ویتامین بچه استفاده کرده تا حالا؟
۱۳۹۵/۰۹/۲۳، ۰۳:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #97
سلام 
مولتی ویتامین بچه من زیاد استفاده کردم خیلی مورد خاصی نداره اگر با دوز پایین مصرف بشه . البته من برای سهره استفاده کردم 
ولی قطعا مولتی ویتامین مخصوص پرنده ها بهتره . شما هر مولتی ویتامین بچه ای بخری حتی خارجی (مثل ول کید بیبی) درشو که باز کنی بعد از یکماه یا نهایتا دوماه فاسد میشه تازه اگر تو در یخچال نگهداریش کنی . ولی مولتی ویتامین مخصوص پرنده ها (مثل ویتالین) اگر تهیه کنی هم قیمتش مناسب تره و هم به راحتی تا دوسه سال ماندگاری داره و البته کیفیتش هم از مولتی ویتامین بچه خیلی بهتره 
البته خارجیش هم هست مثل نکتون یا ورسل لاگا و ..... که به نظرم خیلی ضروری نیست . هم قیمتشون بالاست و هم خیلی خیلی قوی هستن و خطرات خاص خودشونو دارن از جمله چربی گرفتن پرنده و تقلبی هم زیاد دارن . 
نظر من اینه که ( ویتالین - ویتالیت - ویتامنت ) برای سهره و قناری کفایت میکنه . هم قیمتش مناسبه هم ماندگاریش خوبه و هم کیفیت مطلوبی داره . از داروخانه دامپزشکی تهیه کنید .  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۹/۲۳، ۱۰:۴۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۹/۲۳، ۱۰:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #98
(۱۳۹۴/۰۳/۲۰، ۰۶:۳۸ ق.ظ)mohsenb150 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۴/۰۳/۱۹، ۱۰:۴۷ ب.ظ)محمد جواد محبی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام. این نوع ویتامین ها، ویتالین، ویتابین، ویتاسید، مقدار مصرفشون یک گرم بر یک لیتره. می تونید با همین نسبت تهیه کنید که دقیق تره ولی باید مابقی رو دور بریزید. یا با همون فرمول تجربی یه سر چاقو تو ظرف آبخوری.
سلام 
(ویتالین - ویتامنت - ویتالیت - ویتاسید) روی پاکتش نوشته 100 گرم در 100 لیتر آب به مدت سه روز . که در نتیجه میشه یک گرم در یک لیتر آب و درست هم هست ولی باید توجه داشت که این دوز برای مرغ و خروس و کبک و کبوتر و ..... گفته شده در واقع برای پرنده های بزرگ تولید میشه نه برای پرنده های زینتی
من از جاآبی های مدرج استفاده میکنم که ظرفیت 100 سی سی آب رو داره که ده تاش میشه یک لیتر اما وقتی 10 تا نوک چاقو آرد داخل پیمانه یک گرمی نکتون ریختم تقریبا یک چارم یا یک پنجم یه پیمانه یک گرمی شد (البته چشمی)

وقتی که ده تا نوک چاقوی بزرگ (یعنی تقریبا سه برابر میزان قبلی) رو داخل پیمانه یک گرمی نکتون ریختم تقریبا نصف پیمانه پر شد . که در عکس زیر کاملا معلومه

نتیجه اینکه یک گرم از این نوع ویتامین ها حداقل باید داخل چهار لیتر آب حل بشه تا دوز مناسبی برای سهره و قناری و پرنده های زینتی کوچیک باشه  
من خودم داخل یه جاآبی بزرگ و پر آب یه نوک چاقو اندازه دوتا عکس اول میریزم ولی بیشترش قطعا موجب چاق شدن پرنده میشه و عوارض داره مثلا اوردوز کردن یا چون حاوی مقادیر زیادی ویتامین آ و ای هستن موجب مسمومیت میشه و به کبد و کلیه های پرنده فشار میاره و ضررش بیشتر از سودش خواهد بود .
اگر بنا باشه که دوز یک گرم در یک لیتر رو رعایت کنیم باید 2 تا توک چاقو به اندازه دوتا عکس دومی تو یه جاآب بریزیم که کاملا مشخصه خیلی خیلی زیاد میشه و قطعا پرنده رو خراب میکنه .  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۹/۲۷، ۱۲:۴۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۹/۲۵، ۱۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، علیرضا پوریان
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #99
سلام
البته من چون برای سهره استفاده میکنم و دون ثابت سهره شاهدونه هست مجبورم با دوز حداقلی استفاده کنم که مشکلی برای پرنده بوجود نیاد ولی برای قناری که پایه دونش کتان و ارزن هست شاید اگر با دوز بیشتری هم استفاده بشه مشکلی نباشه . ولی در هر صورت همیشه برای هر پرنده ای اگر با دوز حداقلی استفاده بشه به نظرم مطمئن تره و احتیاط هم شرط عقله . 
۱۳۹۵/۰۹/۲۷، ۱۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #100
سلام