زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۶:۰۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مکان نگهداری قناری بصورت دسته جمعی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
مکان نگهداری قناری بصورت دسته جمعی
سلام
در فصل تابستان قناری های نر و ماده را در یک فضای باز بصورت دسته جمعی نگهداری کنیم . آیا میشود آنها را برای جوجه کشی در زمستان آماده نگه داشت ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۱ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۶، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #21
دوستان را هنمایی کنید لطفا!
سلام
من میخواستم از تجربه دوستان استفاده کنم و راهنماییم کنید:
من توی خونه (آپارتمان) یه گوشه از هال رو که جزئ پرتی های فضای خونه بود برای نگهداری از قناری درنظر گرفتم
این گوشه از خونه نزدیک یه پنجره شرقیه که اوایل روز نور ملایمی داره. بعدش نور مستقیم نه ولی به هرحال روشنه. ابعادش حدود یک متر در یک وبیست هست.ارتفاعش تا سقف حدود دو متر و هفتاد میشه.از سه طرف دیوار داره و از روبرو که به سمت هال هست میخام یه نمای شیشه ای بزنم.
قناری ها و احتمالا مرغ عشق و شاید فینچ ها را البته توی قفس در این فضا نگهداری کنم. به نظر شما
با توجه به محدود بودن فضا (برای دو جفت قناری و یک جفت مرغ عشق و یک جفت فینچ) تهویه لازمه؟ اگه از همین فن های کوچیک که توی سرویس های بهداشتی استفاده میشه استفاده کنم جوابگو هست؟
چون از محیط بیرون ایزوله هست برای دپرس نشدن حیونها لازمه از موسیقی (رادیو) توی ساعاتی از روز استفاده کنم. چون نورش کمه لازمه لامپ روشن کنم؟ دماش توی چند درجه باید باشه تا تو زمستون بتونم جوجه (قناری)
بگیرم؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن و بگن اصلا این کار شدنی هست با توجه به فضای کوچیک!!
۱۳۹۰/۰۶/۲۵، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #22
RE: دوستان را هنمایی کنید لطفا!
(۱۳۹۰/۰۶/۲۵، ۰۴:۴۵ ب.ظ)sae نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من میخواستم از تجربه دوستان استفاده کنم و راهنماییم کنید:
من توی خونه (آپارتمان) یه گوشه از هال رو که جزئ پرتی های فضای خونه بود برای نگهداری از قناری درنظر گرفتم
این گوشه از خونه نزدیک یه پنجره شرقیه که اوایل روز نور ملایمی داره. بعدش نور مستقیم نه ولی به هرحال روشنه. ابعادش حدود یک متر در یک وبیست هست.ارتفاعش تا سقف حدود دو متر و هفتاد میشه.از سه طرف دیوار داره و از روبرو که به سمت هال هست میخام یه نمای شیشه ای بزنم.
قناری ها و احتمالا مرغ عشق و شاید فینچ ها را البته توی قفس در این فضا نگهداری کنم. به نظر شما
با توجه به محدود بودن فضا (برای دو جفت قناری و یک جفت مرغ عشق و یک جفت فینچ) تهویه لازمه؟ اگه از همین فن های کوچیک که توی سرویس های بهداشتی استفاده میشه استفاده کنم جوابگو هست؟
چون از محیط بیرون ایزوله هست برای دپرس نشدن حیونها لازمه از موسیقی (رادیو) توی ساعاتی از روز استفاده کنم. چون نورش کمه لازمه لامپ روشن کنم؟ دماش توی چند درجه باید باشه تا تو زمستون بتونم جوجه (قناری)
بگیرم؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن و بگن اصلا این کار شدنی هست با توجه به فضای کوچیک!!

با سلام
[size=medium][b]
دوست عزیز به ترتیب به سوال شما جواب میدم:
1. اگه فضا خیلی بسته است و هوا رد و بدل نمیشه تهویه لازمه (و این پرنده هایی رو که نوشتین باهم یه جا ول نکنین و توی قفس های جدا جدا بزارین)
2.رادیو خوبه اگه با صدای ملایم روشن باشه .
3. در مورد لامپ هم بیشتر در زمانی روشن میکنن که قناری ها جوجه دارن و به جفت هستن ولی اگه هنوز آماده نیستن همون نور طبیعی روز بهتره.
4.دمای اتاق برای قناری باید چیزی بین 25 تا 28 باشه در فصل سرما چون قناری یه پرنده گرمسیریه.
5. اگه اصولی کارکنین شدنیه مخصوصا رعایت نظافت و همون تهویه که خودتون گفتین و در کل رعایت اصول وشرایط لازمش.

موفق باشید[/b][/size]
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۲۶، ۰۹:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، Animal Planet ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #23
RE: احتیاج به تجربه ی دوستان دارم
سلام دوست عزیز
نمیشه همین جوری براش چیزی تجویز کرد اول باید بیمارش مشخص بشه بعد تجویز و درمان رو شروع کرد به نظر من به یه دامپزشک یا فرد با تجربه نشون بده
۱۳۹۰/۰۷/۰۲، ۰۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، aa22 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: -5
سپاس‌ها: 213
39 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #24
نگه داشتن قناری در پاسیو
درود.نگه داشتن چندین قناری مست و چندین ماده در پاسیو(یکی از دوستان این حرکت رو انجام داده) بطوری که همه با هم آزاد باشن به نظر شما دوستان خوبه.کمکی به آماده شدن ماده ها و مست شدن نرها داره؟
۱۳۹۰/۰۸/۱۳، ۱۰:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #25
RE: نگه داشتن قناری در پاسیو
سلام
قناری پرنده قفسی هست و باید در قفس نگهداری بش مخصوصا در فصل آمادگی و جوجه کشی . وگر نه به هم آسیب می رسونند .

توی فصل تو لک از روشی که گفتین استفاده میشه.یعنی به تعداد بالا در قفس های بزرگ ،انباره های بزرگ و قفس های بزرگ دست ساز

در صورتی که قناری هاتون آماده شدن بهتره در قفس ازشون نگهداری بشه
موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۳، ۰۴:۱۲ ب.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۳، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، vahid babayi
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #26
RE: سوالات گوناگون در مورد قناری و اتاق تکثیر قناری
با سلام ؛خدمت دوست عزیز عرض کنم که بهترین قناری حمال سبز رسمی است که معمولا خوب جوجه بزرگ میکنن در مورد قرنطینه هم زیاد سخت نگیرید قناری پرنده ای هستش که در صورت داشتن بیماری براحتی قابل تشخیصه شاید حتی نیاز به قرنطینه نداشته باشین البته در مورد قناری به ظاهر سالم که سرحال و پرجنب و جوش باشه ؛درخصوص نژاد هم به عقیده بنده گلاسترو سوخته سرخ برای تکثیرصرفه اقتصادی دارند چون هم طرفدار زیاد دارند هم قیمتشون مناسبه هم راحت تکثیر میشوند
موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۰۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: harrypotter2020 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #27
چند تا سوال: دوستان راهنمایی کنید
من جایی که پرنده هام رو الان نگه میدارم چیزی در حدود 3 متر در چهار متر هست. که پرنده هام بصورت آزاد و نه در قفس هستن.
بخاری گازی هم جا زیاد میگیره هم جای دودکشش بد جایی و کلا بی ریخت میشه.
یک سوال: حالا میخوام بدنم میشه از بخاری برقی استفاده کنم؟ بخاری برقی زیاد برق مصرف میکنه؟ ارزش داره؟ باید دائما روشن باشه؟
سوال دیگه: من تابحال قناری نداشتم. میخوام بگیرم. در مورد قناری هم زیاد مطلب خوندم. میخوام بگیرم و جوجه کشی کنم. به نظر شما میشه؟ قناری بیاد و خودشو با محیط آداپته کنه و آماده بشو و نر رو بیارم کنارش و... همه اینا تا پایان فصل جوجه کشی میشه؟ یا قناری رو باید خودت از قبل داشته باشی و برسی؟

سوال دیگه: یه چیزی رو که زیاد دنبال مطالبش گشتم اما برام باز هم مبهمه اینه که:
بعضی جاها نوشته جوجه که بدنیا میاد نر رو جدا کنید. بعضی جاها اصلا اشاره ای به اینکه باید نر تو زمان جوجه کشی جدا باشد ننوشته. بعضی جاها درمورد تغذیه جوجه ها با نر نوشته... جریان چیه؟ یکم توضیح بدین.

مرسی
۱۳۹۰/۰۹/۲۸، ۰۷:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #28
RE: چند تا سوال: دوستان راهنمایی کنید
سلام
من تجربه تو آزاد نگه داشتن قناري رو ندارم و خوب نيست الكي راهنمايي كنم ولي بهتره از يك يا دو جفت شروع كن براي گرم نگه داشتن هم بايد تو تهويه هوا دقت كني من جاي شما بودم اول تو قفس جوجه كشي مي كردم و قناري نگهداري مي كردم و بعد يه راه حلي براي گرماي و تهويه اون اتاق پيدا مي كردم با يه دما سنج به ديوار و استفاده از راه هاي ممكن ببين هزينه و نحويه گرم نگه داشتن اون اتاق براي دماي 24 تا 28 چند مي شه و اصلا ميشه بدون خطر براي قناري گرمش كرد.
قناري يه مدت بايد پيش خود شخص باشه تا با محيط و دون سازگار بشه واسه همين گفتم اول تو قفس امتحان كن قلق قناري دستت بياد .
وقتي جوجه بدنيا مي ياد نر نبايد جدا بشه تمام اطلاعات تو سايت هاي ديگه رو من به شخصه امتحان كردم چند تا تخم 10 روزه كه تماما جوجه داخلشون بود به خاطر اين حرفها از دست دادم ولي راه اصلي رو پيدا كردم
جوجه كه بدنيا مي ياد تا يك هفته اول غير از غذاي تخم مرغي و تخم خرفه هيچ چيزي ديگه براي جوجه احتياج نيست دون هم فقط بذر و ارزن
و تو هفته اول اصلا هفت تخم نبايد باشه تمام ميوه يا دون هاي ديگه از هفته دوم شروع مي شه.
اگه دقت كني بيشترين قپ دادن به جوجه و البته ماده از طرف نر انجام مي شه پس نر نبايد جدا بشه وظيفه ماده تخم گذاري و قپ دادن به جوجه ها در هفته اوله و تمام قپ دادن به عهده نر هست نر بايد كنار ماده باشه وقتي روز 15 تخم ها شد ماده شروع به جفتگيري مي كنه و مي تونين چال جديد بذاريد بعد از 3 تا 5 روز ماده تخم سري دوم رو مي زاره تا تخم آخر نر كنار ماده باشه بعد از تخم آخر 99% جوجه ها اومدن روي ميل پس مي رن تخم ها رو ميريزن پايين يا كنار ماده مي خوابن نر رو با جوجه ها جدا كنيد تو يك قفس به فاصله 2 تا 3 متري بذاريد طوري كه ماده ببينه و وقتي تخم هاي سري دوم 13 روزه شدن نر رو كنار ماده بذاريد اگه نر زياد مستي مي كنه بذاريد جوجه ها از تخم دربيان دو روز اول ماده به تنهايي به جوجه ها غذا مي ده و البته خوده جوجه ها هم احتياج كمي به قپ دارن اگه نر مست باشه ممكن تو لون به ماده جفتو بزنه و تخم 13 روزه از دست بره پس به نر هم دقت كنيد اينايي كه گفتم به چشم ديدم و به سرم اومده پس دقت كنيد .
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۲۸، ۰۹:۱۹ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۹/۲۸، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 0
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #29
اطاق مناسب نگهداری قناری
با سلام خدمت دوستان خوبم ، از آنجایی که تصمیم دارم در مشهد برای نگهداری قناریهام (10 عدد ) اطاقی اختصاص بدهم خواهشمندم اگر کسی در این مورد تجربه داره که شرایط مطلوب را بتوانم رعایت کنم برایم بنویسه اطاق باید چه شرایطی داشته باشه فرض کنید اطاق 9 متر است . و دوم از مشهدیهای عزیز سوال دارم که آنجا بیشتر به چه قناریهایی علاقمندند .
۱۳۹۰/۱۰/۰۸، ۱۰:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #30
RE: اطاق مناسب نگهداری قناری
با سلام به دوست خوبم:
شما محل سكونت خوزستان است يا مشهد؟
قناري موقعي كه با استيل و پرهاش صاف و تيپ يكنواخي داشته باشه حتي اگر رسمي باشد طالب دارد .
در عين حال در مشهد قناري هاي جيبر -ملادو- جيبوسو-كشيده بلند - رسمي سوپر-و قناري هاي موزاييكي نقره اي و يا طوسي -دارچيني سرخ -همه طرفدارن خودش را دارد-گلاستر با كاكل و چتر كامل خريدار دارد.
اتاق قناري حتما بايد نور گير باشد -و پنجره داشته باشد . حتي المقدور بايد در طبقه همكف باشد. تا بتوان در تابستان از نور كافي در حياط استفاده كنند.
كف اتاق موزاييك يا سراميك باشد.
لازم است در اتاق يك شير اب(دستشويي) به انضمام سيستم كف شور داشته باشد.
ديوار ها سنگ يا رنگ روغن باشد.
سيستم گرمايي و روشنايي كامل باشد.
موفق باشيد

۱۳۹۰/۱۰/۰۸، ۱۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان