زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۱:۱۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مکان نگهداری قناری بصورت دسته جمعی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
مکان نگهداری قناری بصورت دسته جمعی
سلام
در فصل تابستان قناری های نر و ماده را در یک فضای باز بصورت دسته جمعی نگهداری کنیم . آیا میشود آنها را برای جوجه کشی در زمستان آماده نگه داشت ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۱ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۶، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 0
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #31
RE: اطاق مناسب نگهداری قناری
اینشالله تا تابستان آینده مشهد هستم . میخوام قفسها را تو اطاق بزارم نه اینکه آزاد باشند .با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۰۸، ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 38
47 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #32
RE: اطاق مناسب نگهداری قناری
سلام دوستم
اتاقي كه من مختص دادم به قناريهام شرايط زير را داره كه هميشه سر حال و پر جنب و جوش هستن.
-اتاق بايد سيستم گرمايشي + يك دماسنج داشه باشه تا دما را هميشه بشه چك كرد(دما بين 25_28 )
-داراي پنجره كه نور طبيعي را وارد اتاق كند (همين امر بسيار مهمي در شادابي پرنده هاست)
-اگر ديوار هاي اتاق كاشي و سنگ نيست مثل بنده مي توني از لوازم تحرير ها چسب كتاب كه بصورت رولي هست(منظورم چسب 5سانتي نيست)تهيه كني و به ديوار بزني . حسني كه داره هم ديوارو كثيف نمي كنه هم قناري گچ ديوارو نميخوره و از همه مهمتر هم به راحتي با يك دستمال خيس تميز ميشه و هر وقت هم كه خواستي مي توني بكنيش.
-اتاق نبايد كيپ و بسته باشه . ميتوني كمي در اتاق را باز بذاري كه هوا داخلش جريان داشته باشه(در غير اين صورت پرنده ها پف مي كنن و كم تر مي خونن)
-در شب هم از لامپ كم مصرف به رنگ سفيد مي توني استفاده كني(تجربه اي كه دارم اگر لامپ رنگ زرد تنها باشه با اينكه لامپ روشن هست بعضي از قناريها پف مي كنن ومي خوابن)
-قفس قناري ها رو به سقف نچسبون چون هر چه گرما هست بالا مي ره و اكسيژن در بالا كم ميشه
-قفس قناري ها را در دو رديف بالا و پپايين در وسط ديوار اتاق بذار
-در آخر هم اگر اهل راديو يا آهنگ گوش دادني مي توني طوري گوش بدي كه قناريها هم بشنوند(داخل اتاق مي توني راديو بذاري)
با اين كار قناري ها هم پر جنب و جوش مي شون هم خيلي خيلي زياد مي خونن اگر امتحان نكرديد بذاريد خودتون متوجه مي شين
شاد و پيروز باشيد.
۱۳۹۰/۱۰/۰۸، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mehdi_Sari ، King_Hearts ، langarood ، ebi.198822 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #33
RE: شرایط نگهداری قناریها در پاسیو
میشه تو یه قفس بزرگ به ابعاد 2 متر در 1.5 و عرض 1 متر چند جفت قناری که از قبل جفت خوردن و سری دوم تخم گذاریشونه رو بزارم این سری اونجا تخم بزارن گله ای؟
یا مثل مرغ عشق دعوا میکنن و تخم همو میشکنن
۱۳۹۰/۱۱/۰۵، ۰۵:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، ebi.198822 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #34
تکثیر قناری به صورت دسته جمعی
سلام دوستان
من حدود 20 جفت قناریه رسمی معمولی رو در یه اتاق 15متری به صورت ازاد رها کردم که اکثرشون هم اماده هستن
اگه دوستان در این گونه تکثیر قناری تجربه دارن لطفا منو راهنمایی کنن
۱۳۹۰/۱۱/۱۲، ۱۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 51
83 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #35
RE: تکثیر قناری به صورت دسته جمعی
(۱۳۹۰/۱۱/۱۲، ۱۱:۱۵ ب.ظ)hamid far نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من حدود 20 جفت قناریه رسمی معمولی رو در یه اتاق 15متری به صورت ازاد رها کردم که اکثرشون هم اماده هستن
با سلام خدمت دوست عزیز
با توجه به تداخل رنگ،نژاد کمتر افرادی دیدم چنین کاری انجام دادند
هرچند در کل قناری چرنده نیمه اجتماعی هست و وقتی به صورت گله ای در محیط باز نگه داری شود متوسط عمر پرنده افزایش می یابد تولید مثل بیشتر میشود اما بتبع ان نظارت بر روی اصلاح و بهگزینی کمتر میشود.
امید وارم بهترین نتیحه رو از این اقدام بگیری و بچه های انجمن رو هم از تجربیاتت بهره مند کنی
۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۱۲:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #36
RE: تکثیر قناری به صورت دسته جمعی
(۱۳۹۰/۱۱/۱۲، ۱۱:۱۵ ب.ظ)hamid far نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

با سلام

من خودم این تجربه رو نداشتم ولی چند سال پیش یکی از دوستام داخل یه پاسیوی بزرگ اینکارو کرده بود و راضی بود میگفت خوب جوجه میدن اون توی دور و اطراف لونه گذاشته بود و اونا خودشون جفت شدن بودن و جوجه میدادن و قناری های شما هم چون همه رسمی هستند فکر نمیکنم مشکلی باشه و تداخل نژاد دیگه بوجود نمیاد البته دیگه با اینکار نمیتونین رنگ قناری هارو کنترل کنین و ممکنه هررنگی با رنگ دیگه جفت شه مگه اینکه اول داخل قفس جفتشون کنی و بعد داخل اتاق آزادشون بزاری و جوجه هارو هم پلاک گذاری کنی تا با جوجه های بقیه قاطی نشن و بدونی هر جوجه متعلق به کدوم جفته..............انشااله موفق بشی و جوجه های زیادی بگیری.

موفق باشی

:basa (135):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۰۹:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، nazmi ، 10reza10 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #37
در قفس جوجه پران می توان از قناری جوجه گرفت؟
باسلام.در اين فصل نگه داري قناري ها در پران درست است يا نه؟ ومي شود در پران جوجه گيري كرد؟وديگر آنكه آواز مي خانند يا نه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۱۱:۳۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۱۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #38
راهنمایی برای جفتگیری قناری در پاسیو
سلام به همه دوستداران حیوانات من تازه اقدام به نگهداری قناری کردم یک هفته ای میشه یک جفت قناری رسمی بلند خریدم و ابتدا این دو قناری رو جدا از هم تو قفس نگه داشتم ولی بعد دو سه روز خواستم بذارم تو پاسیو تا آزاد باشن ولی ماده قدرت پرواز خوبی نداشت به همین خاطر بردم و اونو با یک ماده دیگه که نژاده سره و هم قواره نر بود برداشتم در ضمن ماده قبلی جلوی قفس میرفتم ریز خوانی هم می کرد نره هم بعد 3 روز به صورت تکه تکه می خوند نه بصورت یک نقفس و طولانی بعد اینکه این ماده رو آوردم هر دو رو داخله پاسیو رها کردم و در قفس رو باز نگه داشتم و هر دو شبا داخل قفس می رن میخوابن می خواستم بدونم به نظرتون با این روش جفت می شن آخه ماده که تازه گرفتم سینشو به این چوب قفس می ماله فکر کنم اینم آماده است ولی ریز خونی شو ندیدم نمی دونم حالا بذارم واسه تولید مثل آزاد باشن یا جدا نگه دارم د ر ضمن هر دو پرنده جوان و بار اول که می خوان تولید مثل کنن حالا نظرتونو مخواستم بدونم و راهنماییم کنین فروشنده که پیشنهادش رها کردن تو پاسیو بود و به غیر این دو قناری یک جفت فنچ هم تو پاسیو بصورت آزاد زندگی میکنن ( کلا اگه یک توضیح کلی راجبه نگهداری تو پاسیو و تولی مثل اون در پاسیو بدین ممنون می شم ):basa (101):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۷، ۱۲:۵۴ ق.ظ، توسط 0423.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۷، ۱۲:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #39
RE: راهنمایی برای جفتگیری قناری در پاسیو
کسی نیست بتونه من راهنماییم کنه ب:basa (75):