زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۲:۵۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مکان نگهداری قناری بصورت دسته جمعی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
مکان نگهداری قناری بصورت دسته جمعی
سلام
در فصل تابستان قناری های نر و ماده را در یک فضای باز بصورت دسته جمعی نگهداری کنیم . آیا میشود آنها را برای جوجه کشی در زمستان آماده نگه داشت ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۱ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۶، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #51
RE: شرایط نگهداری قناریها در پاسیو و فضاهای بزرگ
باسلام به جناب amir-e

تمام نکات لازم رو دوستان اشاره کردند
یه نکته هم من ذکر کنم اونم سمپاشی محیط داخل پاسیو با جرمی ساید پی هستش .

موفق باشید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۱۲:۵۶ ق.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۱۲:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #52
RE: مشورت در مورد محل نگهداری قناری

سلام

خودتون امتحان کنید ، یکی دو تا قفس رو جا گذاری کنید مثلا دو تا قفس که توش یک قناری نر باشه که هم اکنون در طول روز میخونن و یک قفس جند تا ماده توش باشن ، به رفتار قناری ها توجه کنید . قناری های نر میخونن؟ماده ها عکس العمل نشون میدن؟ به محیط قفس بیشتر توجه دارن یا مراقب اوضاع بیرون قفس هستن؟شبها به محض تاریکی هوا به خواب میرن؟ رفتار قناری نشون میده که در محیط جدید آرامش دارند و از اون لذت میبرن یا نه.

البته با فرض پسندیده شدن محیط از طرف قناری باید توجه داشته باشید که مدیریتتون در این محیط کمتر خواهد شد ، مثلا تغییرات دما ، نور ،رطوبت،خطرات بیرونی و ... دیگه در دست شما نیست.

ممنون
۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۱۲:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، langarood ، Navid_IT ، Arjon ، fazlog ، pedram ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2380
74 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #53
(۱۳۹۱/۰۴/۰۵، ۱۰:۵۰ ب.ظ)hasti نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز بنده با نظر شما مخالم (جناب بنده تمامی جوجه ها را تا سن حدود پنج یا شش ماهگی در یک قفس بزرگ به صورت گله ای نگهداری میکنم بعد ازاین مدت نرها وماده هارو در دو قفس بزرگ مجزا تا یک ماه مانده به جفت اندازی قرار میدم سپس به قفسهای جفت خوان معمولی انتقال میدم)

لطفا لینک زیر به دقت مطالعه کن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام خدمت دوست عزیزم از قناریهاتون واقعاً لذت بردم

درمورد تکمیل حرفام فکر کنم شما اشتباه متوجه شدید بنده عرض کردم جوجه کشی در گله و تور راندمان پایینی داره نه ورزش دادن به قناری در جوجه پران که باعث تقویت میشه
۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۰۷:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #54
یک راهکار برای این که تو پاسیو از چندین جفت قناری جوجه کشی کنی وجود داره
1- باید سمت شیشه حتما تور کشی کنی
2- باید قناری ها رو جدا جفت بزنی و بعد از دوسه روز که با هم جفت خوردن به پاسیو منتقل کنی تا قنارهای دلخواه را با هم جفت کنی
3- باید فاصله مناسب بین لونها رو رعایت کنی
4- تعدادی اب خوری و دون خوری اضافه در کناره ها وصل کنی تا تغذیه کامل صورت بگیره
5- بعد از بیرون امدن جوجه ها غذای تخم مرغی به میزان کافی باشد و زود به زود عوض شود
******* در صورت مشکوک به بیمار شدن یک قناری اونو سریعا جدا کرد (تاکید میکنم حتی اگر مشکوک شدین )
نکته دیگه اینکه میتونین با تور قفس بزرگی در کناره های اتاق درست کنی
۱۳۹۱/۰۴/۲۶، ۰۵:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 9
25 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #55
سلام به دوستان و اساتید محترم انجمن
من چند جفت قناری دارم که به دلیل کمبود جا نمیتونم قناری ها رو توی چند تا قفس بزارم یه قفس بزرگ به ابعاد 100 * 75 * 150 با تورهای عنکبوتی که واسه مرغ و کبوتر استفاده میکنن درست کردم آیا میتونم همه قناری ها رو چه نر و چه ماده توی این قفس بندازم یه چیز هم بگم این قفس رو توی راه پله به زور جا دادم. اساتید لطفا هم در مورد قفس و هم در مورد قناریها راهنماییم کنید
۱۳۹۱/۰۵/۱۴، ۰۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #56
سلام دوست عزیز
من به شخصه اصلا توصیه نمی کنم چنین جایی رو,فضای آزاد برای نگهداری قناری مناسب نیست.
همون طور که دوست عزیزم DRaiush گفتن شما هیچ کنترلی روی دما و نور نخواهید داشت و همونطور که می دونین دما و نور مهمترین اصل برای سلامت قناری محسوب میشه.
در ضمن احتمال حمله کلاغ و گربه نیز هست
موفق باشید.
۱۳۹۱/۰۵/۱۴، ۰۳:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، fazlog ، langarood ، saeednikzad ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #57
به نظر من با توجه به اينكه شما توي شهري هستيد كه هواي معتدلي داره ميشه اين كار رو كرد. فقط به نظرمن بايد يه كارهايي انجام بديد تا دما و نور و عوامل خارجي رو كنترل كنيد.
مثلا من پیشنهادات زیر رو دارم:
-اگه جایی که توی عکس آوردید(اتاقک توی عکس) جوری باشه که تمام طول روز توش آفتاب نباشه. یعنی رو به جنوب نباشه خیلی خوبه.
چون من تجربه آفتاب های سوزان شمال رو دارم که اگه با شرجی همراه بشه و حتی یک روز به قناری بخوره اگه نکشه حدااقل یکماهی پس میبردش.
- اگه آفتاب شدید ندارید برای کنترل مقدار آفتاب میتونید سایبانی جلوی اتاقک بزنید تا کنترلش کنید.
- اگه داخل اتاقک هوا جریان نداره وخیلی گرم میشه حداقل دوتا پنجره یا هواکش روبروی هم بگذارید تا جریان هوا خنکی ایجاد کنه. ضمن اینکه اگه یک پنکه کوچیک (سقفی باشه بهتره) تدارک ببینید اگه پنکه ديواری باشه مراقب باشید مستقیما به قناریها باد نزنه.
- برای صول سرد میتونید از یک پرده ضخیم یا مشما استفاده کنید که سرما نفوذ نکنه ضمن اینکه سیستم گرمایش هم باید داشته باشید. ترجیحا برقی و قابل کنترل باشه. یا اگه سوختی هست حتما چک کنید ترموستات داشته باشه یا لا اقل شعله رو طوری تنظیم کنید که گرماش کافی باشه. لازمه اش اینه که باتوجه به تغغیرات هوا یکی دو ساعت حواستون به مقدار شعله باشه. در شمن اگه بدون دودکش باشه باید مراقب باشید مسمومیت منواکسد رخ نده.
اگه سرما زیاد باشه باید سقف رو با پشم شیشه عایق بندی کنید.
-در مورد تهویه هم حتما حواستون باشه.
-توری جلوی اتاقل از نوع محکمی باشه تا گربه و کلاغ و ... نتونن نفوذ کنند.
در کل کارتون یکم حساسه اما من به شما غبطه میخورم من اگه همچینشرایطی رو توی تهران داشتم قناری بازی رو درحد المپیک دنبال میکردم.
من الان خودم توی آپارتمان فسقلی یه گوشه هال یک فضای 1.5 در 1.2 متری رو با ام دی اف وشیشه اتاقکی روبه پنجره ساختم و با 6 قناری دارم توش حال میکنم.
فقط نظافت ومراقبت زیاد باید باشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۰۹:۰۵ ق.ظ، توسط sae.)
۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۰۸:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 9
25 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #58
اساتید محترم در مورد اینکه قناری های نر و ماده رو با هم یه جا توی قفس بندازم کسی راهنمایی یا نظری نداره
۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۰۵:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #59
با سلام به شما عزیزان

دوست ارجمند و گرامی منظور شما از قفس
پاسیو هسته یا اینکه قفس جفتی یا مد نظر شما قفس خاصی است؟؟

نکته بعد شما از قرار دادن نر و ماده در هر یک از این قفسها هدف خاصی دارید؟؟

اگر منظور شما در پاسیو هسته باید به عرض برسونم :

زندگی گروهی خیلی خیلی برای پرنده خوب است که از جمله شادابی.کمتر بیمار شدن .امکان پرواز .عصبی نشدن ووووو
اما اگر شما بخواهید تکثیر رو انجام بدید قادر بر کنترل جفت نیستید و به عبارتی پرنده شما خود برای خود جفت یابی میکند

1نکته فقط که شما داخل پاسیو فقط از 1 نزاد نگهداری کنید مشکلی ندارید ولی نگهداری از چند نزاد مشکل براتون پیش میاد
انهم اگر برای شما مهم نیست خوب ان سلیقه خوصوصی شماست.

لازم است که شما بدونید زندگی در پاسیو مشکلاتی نظر نظافت هر روزه .چک کردن از عدم وجود شپشک و تنظیم دما و نور
وووو دارد که شما باید به انها توجه بیشتری داشته باشید.

پیشنهاد من اینه که شما از نظر استاد گرامی هستی هم که تجربه نگهداری در پاسیو را دارند استفاده کنید.
به این مطلب مراجعه کنید امیدوارم به شما کمک کنددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امیدوارم موفق بشوید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۰۶:۲۳ ب.ظ، توسط Arjon.)
۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۰۶:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، باقر ، saeednikzad ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2380
74 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #60
با سلام

دوستمون در پست 4 گفتن که یه قفس توری 1*1.5 درست کردن و در راه پله گذاشتن .

خدمت دوستمون عرض کنم که اگر بتونید قفستون را لااقل به دو قسمت کنید که نر و ماده ها را جدا از هم نگه دارید خیلی خوبه چون در غیر اینصورت پرندهاتون مرتباً با هم در گیر میشن و به آن آرامشی که مد نظر شماست نخواهید رسید.

موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۰۶:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: باقر ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان