زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۲:۳۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مکان نگهداری قناری بصورت دسته جمعی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
مکان نگهداری قناری بصورت دسته جمعی
سلام
در فصل تابستان قناری های نر و ماده را در یک فضای باز بصورت دسته جمعی نگهداری کنیم . آیا میشود آنها را برای جوجه کشی در زمستان آماده نگه داشت ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۱ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۶، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 11
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #71
RE: کمک برای ساخت اتاق مخصوص قناری
حسین آقای عزیز عرض کنم که 1 - روشویی 2- تهویه 3- خروجی آبرو درکف 4 - سقف ازاطراف تا 1متر بیشترازبدنه باشدو قلابهایی به وسط آنها زده بشه برای مواقعی که میخواهی قفسها را بیرون یزاری طوری باشه که دردسترس گربه نباشه
اینهم تجربه بنده اضافه به گفته های جناب selena
۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۱۰:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: حسین آقا ، پدربزرگ ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 8
21 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #72
سلام دوستان عزیز
من توی زیر زمین اقدام به نگهداری پرنده می کنم البته نه قناری فنچ و کبوتر اونم به صورت جدا از هم . و قناری هامو توی اتاق خودم نگه می دارم . می خواستم بدونم زیر زمین جای مناسبی برای قناری هستش با توجه به اینکه کف موزاییک هستش نور کافی داره و پنجره ها رو به افتاب هستش جا برای تهویه داره ابرو داره سینک دستشویی داره . لوله کشی اب گرم و سرد داره در مجزا داره سه تا اتاق داره. توی اتاق فنچ ها یک بخاری گذاشتم که فقط روی شمعک هستش و همیشه دما روی 24 یا 23 ثابت می مونه .
چند تا عکس گرفتم یک نگاه بندازید ببینیم در اینده می تونم کبوترهامو به جای دیگه انتقال بدم و قناری جاش بزارم؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۰۷:۴۸ ق.ظ، توسط nex2004.)
۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۰۷:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، پدربزرگ ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #73
(۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۰۵:۴۴ ب.ظ)حسین آقا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان عزیز من قصد دارم که روی پشت بام منزل یک اتاق برای نگه داری قناری هام بسازم از شما دوستان عزیز تقاضا دارم از تجربیات خودتون در این زمینه که درموارد زیر باشه منو راهنمائی کنید . با تشکر
1 -سمت اتاق نسبت به خورشید
2- مصالح دیوار (پوشش داخلی)
3- سقف و ارتفاع آن
4- گرمایش و سرمایش
5- تهویه
6- .....

باسلام

1.سمت پنجره ها طوری باشه که صبح ها آفتاب داخل اتاق بیافته.
2.جدا از بحث مصالح دیوارها عایق و طوری باشن که در زمستون هوای گرم رو نگه دارن که اینجوری در هزینه های گرمایش هم صرفه جویی میشه و در تابستون برعکس هوای گرم بیرون محیط داخل رو خیلی گرم نکنه.
3. ارتفاع سقف هم معمولی باشه .
4. در تابستون که معمولا قناری نیازی به سیستم سرمایش نداره چون باید پرریزی کنه مگه اینکه در منطقه ای باشه که هوا خیلی گرم بشه، در زمستون هم همونطوری که عرض کردم عایق بندی تون بگونه ای باشه که با کمترین هزینه بشه محیط رو گرم نگه داشت.
5.برای تهویه هم که میشه از یک فن کوچک استفاده کرد.
امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم و انشااله یه جای خوب واسه قناری هات رو براه کنی و موفق باشی.

:basa (159):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۰۸:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #74
سلام
اتاق پرنده ها بهتره که پنجره رو به جنوب داشته باشه برای نورگیری بهتر ضمنا اینروزا دزد پرنده بخصوص قناری زیاد شده بهتره که فکر همه جا را بکنیم...خوش باشین
۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۱۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، پدربزرگ ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 56
39 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #75
(۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۰۷:۴۷ ق.ظ)nex2004 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز
من توی زیر زمین اقدام به نگهداری پرنده می کنم البته نه قناری فنچ و کبوتر اونم به صورت جدا از هم . و قناری هامو توی اتاق خودم نگه می دارم . می خواستم بدونم زیر زمین جای مناسبی برای قناری هستش با توجه به اینکه کف موزاییک هستش نور کافی داره و پنجره ها رو به افتاب هستش جا برای تهویه داره ابرو داره سینک دستشویی داره . لوله کشی اب گرم و سرد داره در مجزا داره سه تا اتاق داره. توی اتاق فنچ ها یک بخاری گذاشتم که فقط روی شمعک هستش و همیشه دما روی 24 یا 23 ثابت می مونه .
چند تا عکس گرفتم یک نگاه بندازید ببینیم در اینده می تونم کبوترهامو به جای دیگه انتقال بدم و قناری جاش بزارم؟

با تشکر

جات برای نگهداری قناری خوبه به شرط اینکه از بقیه جدا باشه مثلا تو یه اتاق مجزا .
برای گرمایشم همون بخاری جواب میده فقط نور با یه تایمر با توجه به زمان بندی های کفته شده تنظیم کن
۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۰۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nex2004 ، پدربزرگ ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 304
19 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #76
لگه ممکنه در مورد این تایمر نور توضیح بدین
کارش چطوره+هزینه
مرسی
۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۰۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 56
39 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #77
این تایمر از نوع انالوگ هست که روی ان 24 ساعت شبانه روز تعریف شده که ما ساعتش را تنظیم میکنیم. بعد کناره های ان شاسی هی کوچک دو حالته قرار دارد که هر کدام مخصوص به یک ربع ساعت هست. یک کلید کنار تایمر هست برای حالت زمان سنج وحالت یکسره یعنی زمانی که ما این کلید رو روی زمان سنج قرار دهیم و تایمر به برق بزنیم ساعت تایمر شروع به کار میکند وطبق زمان تعیین شده (همان شاسی ها)برق راوصل و قطع میکند . حالت دیگر کلید حالت یکسره که دیگر تایمر به صورت یکسره برق و وصل میکند . ما زمانی که این شاسی ها رو به پایین قرار دهیم حالت وصل برق هست وزمانی که روبه بالا قرار میدیم حالت قطع برق هست .
قیمت این نوع تایمر توی تهران جنس چینی در حدود 35 الی 40 تومنی اب میخوره .المانی هم داره ولی گرون تره
البته اگه یه سرچ بکنی در مورد تایمر روشنایی دوستان توضیحات مفصلی د راین رابطه تو انجمن کردن
۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۰۷:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: حسین آقا ، پدربزرگ ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #78
دوستان سلام
میشه در گوشه ای از حیاط محیطی به اندازه ارتفاع 2.50در عرض 1.90درطول 3.50 بریا قناری اماده کرد
به طوریکه قناری های نرو ماده گله ای وبه طور جدا نگهداری شوند
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۴:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

.......
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 976
193 سپاس گرفته‌شده در 74 ارسال
ارسال: #79
دوستان منم یه سوال دارم.

من در حیاط منزل یه انباری ترو تمیر داشتیم برداشتم. داخلش رو طور ریز زدم . برق گاز آب همه چی داره . دیوارها سیمان

کف موزایک . و فنج یه مدت نگهمیداشتم. به صرفه نبود جمع کردم.

روشنای داره بنجره هم داره .

در اونجا میشه چند جفت قناری نر و ماده بندازم به صورت گروهی . زندگی کنن. دراین شکل جوجه میدن یا به مشکل بر میخورم.

احتمال داره حمله کنند به چال حاوی جوجه ؟

تشکر میکنم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۴:۵۲ ب.ظ، توسط پدربزرگ.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۴:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #80
سلام . من یکی از اطاق های داخل مزرعه که از همه چی جداس و یک اطاق داخل خونه که اونم از همه چیز جداس نور گیر . کف موزاییک . یکیشون سرامیک . تهویه . شستشو و نظافت همیشگی . و از همه مهمتر امنیت . موفق باشین
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۸:۳۲ ب.ظ، توسط ha_med.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۸:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان