زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۱:۴۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مکمل استیمول

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
مکمل استیمول
سلام به همه دوستان.خیلی وقت بود که در مورد مکمل استیمول چیزای زیادی شنیده و خونده بودم که تاثیر زیادی روی مستی جفتگیری و سرحالی پرنده داره امروز رفتم و از داروخانه دامپزشکی خریدم و از امروز برای سهره ها و قناری استفاده میکنم ببینم چه تاثیری داره که اگه خوب بود بچه های انجمن هم استفاده کنن.قابل ذکر هست که این استیمول شامل کلیه ویتامینها و اسید آمینه های ضروری و غیر ضروری است.اگه کسی از دوستان در مورد استیمول اطلاعات و تجربه ای داره لطف کنه بگه.با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۱۱:۵۶ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 13 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #121
RE: مکمل استیمول
سلام.از همه دوستان خواهش دارم تایپک رو از موضوع بحث خارج نکنن اختلاف نظر همیشه بوده و هست.اگه از ده نفر قناری باز یه سوال بپرسی ده تا جواب مختلف میشنوی نه اینکه جواباشون اشتباه باشه نظرشون رو گفتن که فکر میکنن درسته.در یکی از ارسالها گفتم که نباید انتظار معجزه نه تنها از استیمول از هر مکمل دیگه داشت.تا وقتی که یکی از اصول تغذیه نگهداری دما و محیط ... مشکل داشته باشه نمیشه انتظاری از مکملها داشت.در مورد اینکه استیمول برای قناری ساخته نشده مخالفم.مگه میشه محتوای ویتامین Bاستیمول با تابرنیل فرق کنه.ما بر اساس قواعد ریاضی و شیمی و وزن بدن پرنده مقدار مصرف رو به دست آوردیم و دوزش رو تعدیل کردیم.تو بعضی از بیماریها از داروهای انسانی هم استفاده میشه و جواب داده مثل قطره کلرامفنیکل.پماد جنتامایسین.آموکسی سیلین و غیره .اگه اینطور بود داروهای آدمی نباید جواب بدن.ما قبول داریم در بعضی مواقع داروهای خارجی بهتر از ایرانی هست .در آخر هدف از ایجاد این تایپک این نبود که برای استیمول تبلیغ کنیم یا دوستان را ترغیب به مصرفش کنیم.هرکسی بنا به تجربه و نظرش بهترین تصمیم رو برای پرنده اش بگیره .موفق باشید
۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۱۱:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: torobche ، derik_best
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #122
(۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۱۱:۳۰ ق.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.از همه دوستان خواهش دارم تایپک رو از موضوع بحث خارج نکنن اختلاف نظر همیشه بوده و هست.اگه از ده نفر قناری باز یه سوال بپرسی ده تا جواب مختلف میشنوی نه اینکه جواباشون اشتباه باشه نظرشون رو گفتن که فکر میکنن درسته.در یکی از ارسالها گفتم که نباید انتظار معجزه نه تنها از استیمول از هر مکمل دیگه داشت.تا وقتی که یکی از اصول تغذیه نگهداری دما و محیط ... مشکل داشته باشه نمیشه انتظاری از مکملها داشت.در مورد اینکه استیمول برای قناری ساخته نشده مخالفم.مگه میشه محتوای ویتامین Bاستیمول با تابرنیل فرق کنه.ما بر اساس قواعد ریاضی و شیمی و وزن بدن پرنده مقدار مصرف رو به دست آوردیم و دوزش رو تعدیل کردیم.تو بعضی از بیماریها از داروهای انسانی هم استفاده میشه و جواب داده مثل قطره کلرامفنیکل.پماد جنتامایسین.آموکسی سیلین و غیره .اگه اینطور بود داروهای آدمی نباید جواب بدن.ما قبول داریم در بعضی مواقع داروهای خارجی بهتر از ایرانی هست .در آخر هدف از ایجاد این تایپک این نبود که برای استیمول تبلیغ کنیم یا دوستان را ترغیب به مصرفش کنیم.هرکسی بنا به تجربه و نظرش بهترین تصمیم رو برای پرنده اش بگیره .موفق باشید

علیرضا جان این داروهایی که شما گفتید شاید جواب داده باشه اما تمام حرف من و دوستان اینه که برای قناری وسهره نیست !!!
باید خدمت شما عرض کنم اگر اینجوری بود که شما به همین راحتی نسبت به وزن قناری بیاین این مکمل رو دز بندی کنی که نمی شد , مگه همین شرکت استیمول نمی تونست بیاد این کارو بکنه و روش بنویسه برای طیور و قناری یا پرندگان کوچک ؟! یعنی فرمول تغییر دز رو تنها شما بلد بودید و انجام دادیدن ؟!
یعنی دکترهای متخصص این شرکت یا دکترهای دیگر بلد نبودن ؟
در ضمن وزن هر نژاد با نژاد دیگر خیلی باهم فرق داره مثلا جیبر با یورک هم وزنه ؟ یا وزن سهره با قناری فری یکیه ؟
شما گفتین 6 قطره توی جا آبی , خب این یعنی برای سهره و جیبر و یورک باید 6 قطره باشه ؟! مگه میشه دوست عزیز من ؟؟؟
شما نسبت به کدوم نژاد دز رو اندازه گرفتید ؟
شرکت تابرنیل اگر یه ویتامین میده تو بازار میاد روی تمام نژادها امتحان می کنه و دز مصرفی رو دقیقا تعیین می کنه و بعد از کلی آزمایش محصول رو میده تو بازار ! نه اینکه بیاد مکمل مرغ و خروس رو دزش رو کنم کنه و بگه خب حالا بدین به قناری !
شما توی ارسالهای اولتون خیلی خیلی از این مکمل تعریف کرده بودین و نوشته بودین که 90% حیووناتون خیلی بهتر شدن مثلا گفتین : (سهره هایی که لک بودن و داشتن صاف میکردن خیلی سرحال شدن اونایی که داشتن مست میشدن خوندنشون خیلی بیشتر شده اونایی که داشتن پر جدید در میاوردن رشد پرهاشون خیلی زیاد شده...) خب اینهمه تغییر اون هم فقط توی 4 روز به نظر شما معجزه نیست ؟؟؟ بعد جای دیگه میگین که : نباید از این مکمل انتظار معجزه داشت !!!
آخه دوست عزیز من اگر این مکمل برای قناری و پرندگان کوچک مناسب بود خیلی راحت شرکت سازنده روش می نوشت : "برای تمام پرندگان,با رعایت دز مصرف " و اونوقت فروش خودش رو 100 برابر هم می کرد...پس چرا نوشته برای طیور ؟ خب حتما متخصص های این شرکت یه چیزی بیشتر از ما و شما می دونن.
اینکه بیایم داروها و مکمل های دیگه رو به دلیل ارزون بودن به خورد قناریهامون بدیم نه تنها کار درستی نیست بلکه فقط گول زدن خودمونه ! چون محصولات خارجی گرونه میایم محصولات ایرانی رو استفاده می کنیم خیلی هم تعریف می کنیم چرا ؟ چون نیم لیتر استیمول 23 هزار تومانه اما 100 سی سی تابرنیل 30 هزار تومان !
۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۱۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، محمد جلالی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #123
نوید جان خودت جواب خودت رو دادی.شرکت تابرنیل نژادها رو در نظر گرفته و یه دوز داده ما در نظر نگرفتیم و یه دوز دادیم؟وزن بدن پرنده یه چیز تقریبی هست.اختالف وزن جیبر و یورک چند گرم هست که توی تبدیلات اصلا در نظر گرفته نمیشه و حساب نمیشه.وزن بدن پرنده طبق اصول طبقه بندی شده هست جیبر و یورک و فری و سهره و سهره قناری و... همه جز گنجشک سانان هستند که یه عدد توی تبدیلات براشون حساب میشه.نوید جان به اینا میگن اخلاف نظر تا سال دیگه هم در این مورد بحث کنیم شما حرف خودت رو میزنی ما حرف خودمون رو پس بهتره تایپک رو از موضوع خارج نکنیم و هرکسی هر کاری که میدونه درسته برا پرنده اش انجام بده.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: torobche ، derik_best
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #124
دوستان عزیز اگر تجربه استفاده از این داروها را دارید چه خوب و چه بد بیان کنید تا واقعیت بیشتر آشکارشود .
بعضی اوقات استفاده از یک داروی ایرانی وقتی که مشابه خارجی در دسترس نباشد بهتر از استفاده نکردن است. همگی که به داروهای خارجی دسترسی ندارند . به عنوان مثال بنده از ایورمکتین برای حدود 150 قناری استفاده کرده ام که حدود 3 تا از این قناریها در ماههای بعد شاید به دلیل استفاده از این دارو مشکل تعادل پیدا کردند. با توجه به اینکه هر دارویی عوارضی دارد این تعداد طبیعی است ممکن است عوارض دیگری هم داشته که بنده متوجه نشده ام . اما به هر حال اگر استفاده نمیکردم وجود شپشک آثار مخرب تری برای قناری های بنده بوجود می آورد.(به علت در دسترس نبودن داروی شپشک مناسب )

و در بعضی اوقات هم از مارکهای معتبر استفاده کرده ام که باز هم مشکلاتی داشته اند .
بنده هر بار که از مولتی ویتامین توتال برای قناریها استفاده کرده ام چند تا از قناریهایم به ورم روده دچار شده اند در حالی که ممکن است برای بقیه دوستان این اتفاق نیفتاده باشد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۰۱:۱۶ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۰۱:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #125
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید بزرگوار،

اگر در محضر اساتید جسارت نباشه بنده تجربه ی شخصیم رو خدمت دوستان بگم،

بنده در تاریخ 25 مهر،این مکمل رو از دوست خوبمون،racell عزیز،که واقعاً لطف کردن در حق بنده،گرفتم.

از فردای اون روز،مصرف این مکمل رو شروع کردم و به صورتی که دوستان فرموده بودند برای مصرف قناریهام گذاشتم.

دوره ی مصرف و استراحت مجموعاً 20 روز طول کشید،

بنده فقط این مکمل رو برای 2 قناری نر استفاده کردم،چون ماده ها آماده بودند و از ترس تخم هرز،این دوره رو برای اونها به کار نبردم،

باور بفرمایید نرِ اوپال حتی جیک هم نمیزد!و بنده از این بابت به شدت نگران بودم،چون قناری ماده از نظر آمادگی برای تولید مثل،خیلی جلوتر از قناری نر بود،

اما شکر خدا،امروز که حتی 1 ماه هم از مصرف استیمول نمیگذره،قناری نر چیزی از قرص خوندن فاصله نداره.

البته منکر این موضوع نیستم که ممکنه این مکمل عوارضِ جانبیِ بعدی داشته باشه:basa (159):
۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۰۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #126
برای پایان دادن به این بحث ، جناب ادمین حرف درستی زدن.من از ایومکتین هم خوب دیدم هم بد.در مورد توتال تابرنیل اگر ادمین نگفته بودن منم هیچ وقت نمیگفتم.اما هروقت به قناریهام توتال تابرنیل میدادم دچار مشکلات روده ای میشدن.اما در مورد نرها استیمول بهم خیلی کمک کرد.نرهام خیلی زود رو اومدن و میرن رو به قرص خوندن.نمیدونم ایا به عادت قناری بستگی داره یا هر چیز دیگه.اما همه ی ما اثری ثابت از یک دارو یا مکمل نمیبینیم وگرنه اگر من یا هر کدوم از عشقبازا بدونن و مطمئن باشن چیزی به کارشون میاد تا قله قاف برای تهیه اش خواهند رفت..بحث پول نیست.
یا حق
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۰۲:۰۰ ب.ظ، توسط mehran_j.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۰۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65 ، maryam_sh
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #127
با سلام در مورد استیمول ظاهرا فعلا بد نبوده ولی باید صبر کنیم ببینیم بعدا چه اتفاقی میفته مثلا من از همین قطره آیوکتین یک بار در مورد سهره استفاده کردم شپش از بین رفت ولی هم سهره تو لک رفت دیر بالا امد و وقتیکه جفتش کردم دیگه نطفه نداشت
۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۰۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ديپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 180
34 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #128
با عرض سلام خدمت دوستان واساتيد بزرگوار .من يه دوره بيست روزه از مكمل استيمول استفاده كردم و تا اونجائيكه من متوجه شدم يه سري از سره ها خوب رو اومدن و الان شروع كردن به مستي گرفتن ولي دو تا از سره ها تغييري نكردن يا اگر كردن من متوجه نشدم .در كل از عملكرد استيمول رازي بودم حالا اگر بعد ها به عوارض يا مشكل خاصي بخورم .نمي دونم . به اميد روزي كه بتونيم با همفكري هم داروها ومكمل هاي مفيدتري رو به تمامي عشقبازان معرفي كنيم . با تشكر (مرلين )
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، nazmi ، سیدطاها اصفیاء
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #129
سلام.دوست عزیز مرلین.خیالت راحت باشه که هیچگونه عوارضی نداره.با خیال راحت مصرف کن موفق باشی
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۱۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مرلين ، davodi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #130
دارو به صرفه و خوبی من یه ساله استفاده میکنم تا حالا مشکلی نداشتن پرنده هام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۵، ۱۰:۲۳ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۵، ۱۰:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol ، پارسا ایرانی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان