زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۲۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مکمل استیمول

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
مکمل استیمول
سلام به همه دوستان.خیلی وقت بود که در مورد مکمل استیمول چیزای زیادی شنیده و خونده بودم که تاثیر زیادی روی مستی جفتگیری و سرحالی پرنده داره امروز رفتم و از داروخانه دامپزشکی خریدم و از امروز برای سهره ها و قناری استفاده میکنم ببینم چه تاثیری داره که اگه خوب بود بچه های انجمن هم استفاده کنن.قابل ذکر هست که این استیمول شامل کلیه ویتامینها و اسید آمینه های ضروری و غیر ضروری است.اگه کسی از دوستان در مورد استیمول اطلاعات و تجربه ای داره لطف کنه بگه.با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۱۱:۵۶ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #21
RE: مکمل استیمول
سلام و دورد !
امروز رفتم مکمل رو خریدم قیمت کلش 23 هزار تومان بود که به فروشنده گفتم اندازه 5 هزار بریزه
حالا از قلابی یا اصل بودش اطلاعی ندارم ولی رنگش مایل به سیاه هست و یک بوی خاصی داره

علی جان 6 قطره به نظر من زیاده و حیوون نمیتونه بخوره من 2 طرقه ریختم حیوون چندشش شد چه برسه به 6 قطره :)
فروشنده گفت : 1 قطره توی یک ابدونی و یک ر وز درمیون اب تازه و دارو ریخته بشه تا یک ماه . حالااون اینجوری گفت
۱۳۹۱/۰۶/۲۹، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #22
شش قطره درستشه.ما شش قطره رو بر حسب تبدیلات ریاضی و مقدار مصرفی که روی خوده محصول نوشته بدست اوردیم.با مشخصاتی که گفتی مکمل اصل گرفتی.
۱۳۹۱/۰۶/۲۹، ۱۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700 ، Iman Imany ، Iman Imany
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #23
با سلام آقای پوریان این محاسبه ای که فرمودید بر چه حسبی بوده وزن پرنده یا مصرف برای دام چون کمی بد خوراک هست وبد بو از این جهت پرسیدم ad3eرقیغ شده هست ومخصوص پرنده های کوچکه این مکمل همین طور یا خیر ممنون از شما دوست خوب.
۱۳۹۱/۰۶/۲۹، ۰۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #24
مقدار مصرف بر اساس گفته شرکت سازنده 5/تا1لیتر از محصول در 3000لیتر آب هست که بنا به تبدیلات ریاضی میشه شش قطره در یک آبخوری.دوستمون سیلورمن هم که قبلا استفاده کرده همین دوز رو پیشنهاد داده.درمورد مزه اش هم من هر وقت چیزی میخوام به پرندهام بدم یکمش رو میزنم سر زبونم ببینم چه مزه ای میده بعد بهشون میدم درسته این مکمل بوی عجیبی داره ولی وقتی با آب ترکیب بشه طعم بدی نداره

فرمول بدست آوردن دوز مصرف.هر آبخوری از این معمولیا حدود 120میلی لیتر هست وقتی ما باید 1000میلی لیتر رو با3000000میلی لیتر آب مخلوط کنیم برای 120میلی لیتر آب 04/میلی لیتر استیمول استفاده کنیم که با قطره چکون مندرج میشه شش قطره.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۹، ۰۲:۱۱ ب.ظ، توسط علیرضا پوریان.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۹، ۰۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

هیچلم
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #25
با سلام میخواستم مکانیسم اثر بعضی از این ویتامین ها را برای دوستان بنویسم البته با اجازه از استاد گرامی آقا علیرضا
مكانيسم اثر
ويتامين A در محافظت از بافتهاي پوششي و مخاطي اندامهاي بدن نقش دارد و از نفوذ عوامل بيماري زا در اين اندام ها جلوگيري مي كند . اين ويتامين در رشد استخوانها ، بينايي ، باروري و مقاومت حيوانات نقش اساسي دارد.

ويتامين D3 در تنظيم متابوليسم كلسيم و فسفر نقش داشته و باعث افزايش و بهبود جذب كلسيم و فسفر از روده مي گردد و در تنظيم دفع اين دو عنصر از كليه نقش مهمي دارد . اين ويتامين در شكل گيري استخوانها نقش اساسي دارد.

ويتامين E در تنظيم اكسيداسيون سلولي و در متابوليسم كربوهيدراتها ، كراتين عضلات و گليكوژن نقش دارد . همچنين به عنوان آنتي اكسيدان از اكسيداسيون اسيدهاي چرب غير اشباع و حتي اكسيداسيون ويتامين A جلوگيري مي كند.اين ويتامين باعث افزايش باروري و جوجه درآوري در گله مي گردد.

ويتامينهاي گروه B : عمدتا در چرخه هاي متابوليسم سلولي ، متابوليسم پروتئين ها ، چربي ها و كربوئيدراتها نقش بسزايي دارند .

ويتامين B1 براي بيوسنتز استيل كولين در پايانه هاي عصبي وپايداري غشا ميلين سلولهاي عصبي ضروري مي باشد.

ويتامين B2 براي حفظ و پايداري غشاهاي مخاطي و غشا ميلين اعصاب محيطي مورد نياز است

ويتامين B3 ماده پيش ساز كوآنزيمهاي NAD و NADP مي باشد

ويتامين B5 در ساخت كوآنزيم A و بهبود مقاومت بدن در برابر استرس ضروري مي باشد.

ويتامين B6 براي اتصال آهن در هموگلوبين و ايجاد هموگلوبين داراي نقش اساسي مي باشد .
منبع شرکت کیمیا دارو
ببخشید هرچی گشتم عکسی از ویتامین آقا علیرضا گیرم نیومد نه تو نت و نه تو دامپزشکی شهرمون با تشکر از توجه شما
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۹، ۰۳:۲۸ ب.ظ، توسط hamed.k.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۹، ۰۳:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 48
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #26
سلام
من از داروخانه دامپزشکی این دارو رو گرفتم، دامپزشک بهم گفت نیم سی سی تو نصف آبخوریش بریزم یعنی آبخوریش نصفه آب داشته باشه و این دارو رو هر روز مصرف کنم.
حالا موندم به کدوم روش عمل کنم
:basa (166):
۱۳۹۱/۰۶/۲۹، ۱۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #27
(۱۳۹۱/۰۶/۲۹، ۱۱:۵۷ ب.ظ)Radin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من از داروخانه دامپزشکی این دارو رو گرفتم، دامپزشک بهم گفت نیم سی سی تو نصف آبخوریش بریزم یعنی آبخوریش نصفه آب داشته باشه و این دارو رو هر روز مصرف کنم.
حالا موندم به کدوم روش عمل کنم
:basa (166):
باسلام دوست عزیز دوز این دارو ۶قطره در یک آبخوری معمولی است؛توجه کنید همیشه برای محاسبات و تهیه دوز مناسب پیمانه و اطلاعات کاملی داشته باشیدتوجه داشته باشید که هر ۱ سی سی معادل ۳۰قطره و هر آبخوری معال ۱۰۰سی سی یا میلی لیتر آب است؛بعضی داروها بر اساس وزن پرنده تجویز میشوند مثلا میگویند برای ۵۰کیلو وزن ۲سی سی استفاده شود شما برای استفاده برای قناری باید دوز آنرا خیلی پایین بیاورید تا مناسب مصرف شود؛ولی داروهایی مانند استیمول شما در اصل دوز آنرا تغییر نمیدهید فقط با مقدار آبخوری متناسبش میکنید و مقدار مولکول های آن در یک نمونه ۳۰۰۰۰لیتری و یک نمونه ۱۰۰میلی لیتری یکسان است ؛برخلاف داروهایی که براساس وزن تجویز میشوند که مقدار مولکولهای کمتری از آن دارو یا مکمل باید در اختیار آن حیوان کوچکتر قرار دهید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۶/۳۰، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 106
16 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #28
به نظر می رسه بیشتر مکمل های موجود در بازار طریقه مصرف مشابه دارند. 5 روز مصرف و بعد از آن 5 روز استراحت
۱۳۹۱/۰۶/۳۰، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #29
با سلام خدمت علیرضا گل داداشم راستی یه سوال در مورد اونهایی که دارن از این مکمل استفاده میکنن نسبت به اونهایی که استفاده نمیکنن ببینید چاق نمیشن.واز دوستانی که این مکمل رو به صورت اورجینال تهیه کردن اگه براشون ممکن هست یه عکسی هم بزارن تا یه موقع اشتباهی رخ نده .همون جور که میدونید افراد سود جو همیشه وهمه جا هستند .یه داروی دیگه رو به عنوان مشابه ندن . باکمال تشکر از همه دوستان .
۱۳۹۱/۰۷/۰۱، ۰۹:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر
*
کاربر انجمن

دیپلوم
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #30
سلام ! اقا این مکمل خیلی توپه اگر جوجه سهره دارید بگیرین این مکمل رو !
الان من که به جوجه سهره ام دادم رنگ سیاه در اورده و داره رنگ میگیره ! در صورتی که تا 2 هفته پیش یک لاخ رنگ سیاه هم در نیاورده بود

از من به شما نصیحت بگیرین
۱۳۹۱/۰۷/۰۱، ۰۹:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، محمد جلالی ، کریم700

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان