زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۳:۱۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

میخواستم بدونم جوجه قناری را بعد چند روز از والدینش جدا کنم ؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 16
12 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
میخواستم بدونم جوجه قناری را بعد چند روز از والدینش جدا کنم ؟
درود.
باعرض سلام وخسته نباشید
میخواستم بدونم جوجه قناری را بعد چند روز جداش کنم از والدین؟
باتشکر.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۱:۰۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۱۰:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mih62 ، ناصر فتاحی
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #21
بیرون انداختن جوجه از لون
سلام دوستان .امروز برای اولین بار که جوجه کشی کردم که امروز هر 3 تخم قناری تبدیل به جوجه شد
ولی ماده هی با نوکش جوجه ها رو پرت می کرد بیرون.اولین بار چون دیر فهمیدم یکیشون از سرما مرد
این مراحل ادامه داشت هی می انداخت بیرون منم میذاشتم سر جاش که آجر دل و روده یکیشون رو پاره کرده بود و همشون مردند
و جالب اینجاست که بعد کشتن جوجه ها دوباره ماده رفته تو لون خوابیده هی زیرش رو نگاه می کنه
این مشکل از کجاست؟؟؟:basa (101):
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

Ph.d
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 70
114 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #22
RE: بیرون انداختن جوجه از لون
سلام دوست عزیز
از این اتفاق بسیار متاسفم شدم. بعضی از ماده ها پرستارهای خوبی از کار در نمی ایند و مانند ماده ای که شما دارید جوجه ها را می کشند و یا دانه نمی دهند. این موضوع برای برخی از نرها هم صادق است. البته اگر نر این مشکل داشته باشه می شه با جدا کردنش مشکل و حل کرد اما ماده را کاریش نمی شه کرد. نکته جالب اینه که یکی از دو ستان یک ماده ای خریده بود که صاحبش گفته بود که جوجه می کشه اما امسال همون ماده داره جوجه بزرگ می کنه. اگر پرنده شما قیمتی هستش می تونید تخمهاشو زیر پای حمال بندازید اما اگر قیمتی نیست باید ماده را عوض کنید.
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۲:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، Animal Planet
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #23
ممکنه قناریتون بخواد دوباره تخم کنه و داره لونه رو آماده میکنه....حالا دلیل زود تخم کردنش دقیق معلوم نیست...ممکنه از آمادگی زیاد یه سری دیگه تخم هرز بخواد بذاره یا تخماشو کامل نکرده باشه.مثلا تخم تو شکمش پیچیده باشه...باید بررسی کامل بشه.به هر حال اگه طی دو سه روز آتی دیدی قناریت تخم گذاشت اصلا تعجب نکن.و تنها راه چارت اینه که اگه این مشگل باز پیش اومد به محض بیرون اومدن جوجه ها اونارو زیر یه قناری آماده دیگه بذاری
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۲:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #24
(۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۱:۳۳ ب.ظ)rasaunited نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان .امروز برای اولین بار که جوجه کشی کردم که امروز هر 3 تخم قناری تبدیل به جوجه شد
ولی ماده هی با نوکش جوجه ها رو پرت می کرد بیرون.اولین بار چون دیر فهمیدم یکیشون از سرما مرد
این مراحل ادامه داشت هی می انداخت بیرون منم میذاشتم سر جاش که آجر دل و روده یکیشون رو پاره کرده بود و همشون مردند
و جالب اینجاست که بعد کشتن جوجه ها دوباره ماده رفته تو لون خوابیده هی زیرش رو نگاه می کنه

با سلام
بابت جوجه قناریهات خیلی متاسف شدم ماده قناریت احتمالا اولین بارش بوده و تجربه نداشته دادن ظرف ابتنی و بر کاهو میتونست قناری رو ترقیب به غذا دادن به جوجه ها کنه و مطالب زیادی تو انجمن و اینترنت هست در این ضمینه و قبل از بدنیا امدن جوجه ها باید تحقیق میکردی تا با مشکلات بوجود امده سریعتر عمل کرد و از تجربه دوستان استفاده کرد
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۲:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

ارسال: #25
سلام دوستان ممنون از پاسخ گویی تون
من تمام مطالب را تا جایی که تونستم خوانده بودم.
ولی این ماده هه مثل اینکه دیوانس
هنوز از تو لون بلند نشده ولی می یاد پایین آب بخوره نزدیکش می شی سری می ره می خوابه تو لون.
مثل اینکه مثلا جوجه زیرشه
از دیروز از جاش بلند نشده
تو رویا هاش انگار جوجه زیرشه و داره بهش غذا میده:basa (163):
راستی اولین بارش هم بوده
راهی به نظرتون نمی رسه اگه دوباره تخم گذاشت؟؟؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۹:۱۲ ق.ظ، توسط rasaunited.)
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #26
(۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۹:۱۰ ق.ظ)rasaunited نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان ممنون از پاسخ گویی تون
من تمام مطالب را تا جایی که تونستم خوانده بودم.
ولی این ماده هه مثل اینکه دیوانس
هنوز از تو لون بلند نشده ولی می یاد پایین آب بخوره نزدیکش می شی سری می ره می خوابه تو لون.
مثل اینکه مثلا جوجه زیرشه
از دیروز از جاش بلند نشده
تو رویا هاش انگار جوجه زیرشه و داره بهش غذا میده:basa (163):
راستی اولین بارش هم بوده
راهی به نظرتون نمی رسه اگه دوباره تخم گذاشت؟؟؟
با سلام
ماده شما از روی بی تجربگی و استرس و ترس دست به این کار زده و فکر میکنه که هنوز تخم داره به خاطر همین این واکنشها رو نشون میده این واکنش غریزی میباشد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۹:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #27
(۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۱:۳۳ ب.ظ)rasaunited نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باسلام

منم متاسفم که این اتفاق افتاد ولی همانطوریکه دوستان گفتن ماده شما چون باراولشه و تا حالا جوجه ندیده و نداشته و به تخم ها عادت کرده بوده جوجه ها براش حکم یه چیز غریب و بیگانه رو داره و واسه همین میندازشون بیرون باید توجه داشت که با ماده های جوون همیشه یه نر باتجربه جفت کرد که اگه ماده جوجه هارو غذا نداد نر کمکش کنه و جوجه ها رو بزرگ کنن.در ضمن شما یه کار دیگه هم میتونی بکنی و اون هم اینه که یه جوجه بزرگتر از قناری
دیگه
(مثلا جوجه یه هفته ای) بزاری زیرش تا بزرگش کنه.

موفق باشید

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #28
(۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۱:۴۰ ق.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باسلام

منم متاسفم که این اتفاق افتاد ولی همانطوریکه دوستان گفتن ماده شما چون باراولشه و تا حالا جوجه ندیده و نداشته و به تخم ها عادت کرده بوده جوجه ها براش حکم یه چیز غریب و بیگانه رو داره و واسه همین میندازشون بیرون باید توجه داشت که با ماده های جوون همیشه یه نر باتجربه جفت کرد که اگه ماده جوجه هارو غذا نداد نر کمکش کنه و جوجه ها رو بزرگ کنن.در ضمن شما یه کار دیگه هم میتونی بکنی و اون هم اینه که یه جوجه بزرگتر از قناری
دیگه
(مثلا جوجه یه هفته ای) بزاری زیرش تا بزرگش کنه.

موفق باشید

:basa (75):

ممنون عزیز بابت جوابت
بابا نر هم با تجربه بوذ 4 ساله هستش
اگه تو لون دوم این اتفاق افتاد چی؟؟؟چه کاری از دستم بر می یاد
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #29
نقل قول: ممنون عزیز بابت جوابت

سلامی مجدد
دوستان بعد گذشت 8 روز ماده دوباره شروع به تخم گذاری کرده و امروز تخم سومش رو گذاشت
چه کار کنم مثل دفعه قبل نشه؟؟
ممنون از راهنمایی تون
۱۳۹۰/۱۱/۱۰، ۱۰:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #30
(۱۳۹۰/۱۱/۱۰، ۱۰:۰۲ ق.ظ)rasaunited نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول: ممنون عزیز بابت جوابت

سلامی مجدد
دوستان بعد گذشت 8 روز ماده دوباره شروع به تخم گذاری کرده و امروز تخم سومش رو گذاشت
چه کار کنم مثل دفعه قبل نشه؟؟
ممنون از راهنمایی تون
سلام
دوست عزيز اميدوارم ايندفعه ماده قپ به جوجه ها بده اصولا ماده بايد حداقل 7 روز به جوجه ها قپ بده تو اين هفت روز هم روي جوجه ها مي خوابه از هفته دوم كمتر روي جوجه ها مي خوابه و بيشتر نر به جوجه ها قپ مي ده اگه ديدي اين دفعه دوباره ماده بدقلقي كرد بايد خودت دستي به جوجه ها قپ بدي((سرچ كن نحوه غذا ساختن تو سايت هست)) راه ديگه اي من به ذهنم نمي ياد چون هفته اول سرما زدگي هم ممكن براي جوجه پيش بياد پس اگه هم دستي بهشون غذا دادي ببين شبها روي جوجه مي خوابه يا نه ولي كلا فكر كنم ايندفعه ماده قپ بده.
موفق باشيد

۱۳۹۰/۱۱/۱۰، ۱۰:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان