زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۱:۴۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

میخواستم بدونم جوجه قناری را بعد چند روز از والدینش جدا کنم ؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 16
12 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
میخواستم بدونم جوجه قناری را بعد چند روز از والدینش جدا کنم ؟
درود.
باعرض سلام وخسته نباشید
میخواستم بدونم جوجه قناری را بعد چند روز جداش کنم از والدین؟
باتشکر.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۱:۰۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۱۰:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mih62 ، ناصر فتاحی
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 23
45 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #31
جدا كردن جوجه ها
مي خواستم بدونم جوجه ها از چند روزگي بايد جدا بشن من حالا جوجه هام 20روزه هستند ميتونيم جداشون كنم؟
۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۰۴:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #32
RE: جدا كردن جوجه ها
هر وقت جوجه ها خودشون از غذای تخم مرغی خوردن و به غذا نوک زدن میشه جدا کرد اما بهتره چند روز اضافه تر هم بمونن که ضعیف نشن
۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۰۵:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #33
با سلام به شما و با اجازه از اساتید ارجمند

دوست ارجمند شما قبل از جدا سازی اول باید مراحلی رو انجام بدید تا جوجه ها در اثر کمبود غذا تلف نشن

1:نوک جوجه ها به دلیل نرمی قادر به پوست کندن دانه ها نیست لذا شما باید حتما غذای تخمه مرغی را در دسترس انها بگذارید
اگر در ظرفی در کف قفس گذاشته شود بهتره.

2:به مرور زمان غذای تخمه مرغی را خشک تر کرده وبه ان دانها را اضافه کرده تا هم عادت کنند به غذای سفت و هم اشنا بشن به
دانها.البته شما دانهای بزرگ را باید با وسیله ای خرد کنید تا خوردن برای انها راحت تر شود.

3:به مرور زمان دانها را به جوجه ها معرفی کنید و سعی شود از دانهایی با اندازه کوچک شروع شود.

4:اگر چال اول است بعد از این مرحله باید جوجه ها جدا شوند به دلیل اینکه ماده اماده میشود برای تخم گذاری بعدی و به پر کندن
جوجه ها برای چال بعد مشغول میشود

معمولا بعد از 20 الی 22 روز جوجه ها را جدا میکنند و در قفسی یزرگ قرار میدهند .البته بعد از جدا سازی فراموش نشود که برای جوجه ها
ابتنی گذاشته شود .

این یک نظر شخصی است از تجارب اساتید غافل نشوید
۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، DRaiush ، esfahan-canary ، shahinskai
*
کاربر انجمن

ارسال: #34
دوستام عزيز قناري ماده من نشسته داخل لونه فكر كنم دو روز ديگه تخم ميزاره جوجه هام 21 روز هستن بايد جوجه ها رو جدا كنم ميتونن خودشون غذا بخورن يا با نر جدا كنم كه نر غذا بده به جوجه ها لطفا راهنمايم كنيد!
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۱۲:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #35
(۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۰۴:۲۱ ق.ظ)gogo نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لطفا راهنمايي كنيد
با سلام
دوست عزیز شما باید بعد از شروع تخم گزاری و زمانی که ماده به تخم های اخر رسیده جوجه ها و قناری نر رو با هم در نزدیکی قفس ماده جدا کنید و نر مسولیت بزرگ کردن جوجه ها را خواهد داشت و ماده هم روی تخم میخوابه و تو این مدت احتیاجی به نر هم نداره اما جوجه ها تو این سن به یکی از والدین قناری نر احتیاج دارند و بعد از باز شدن تمام تخم ها نر رو به قفس ماده برگردانید و جوجه ها هم تقریبا در ان زمان مستقل شدند و فقط به غذای نرم تخم مرغی روزانه احتیاج دارند که اونم بتدریج از جیره غذایی حذف میشه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۰۷:۵۷ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۰۷:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol ، langarood ، DRaiush ، sadra
*
کاربر انجمن

ارسال: #36
تشكر از راهنمايي دوستان امروز ماده اولين تخم لونه گذاشت ماده روي تخم نمي نشست و نر با جوجه ها جدا كردم اما ماده دوباره روي تخم ننشست بعد نر دوباره به قفس ماده برگردوندم ديدم ماده روي تخم نشست اما جوجه 23و22 روز هستن به نظر شما اساتيد جوجه ميتونن مستقل بشن و خودش غذا بخورن؟
۱۳۹۱/۰۵/۱۸، ۰۴:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #37
(۱۳۹۱/۰۵/۱۸، ۰۴:۳۱ ب.ظ)gogo نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشكر از راهنمايي دوستان امروز ماده اولين تخم لونه گذاشت ماده روي تخم نمي نشست و نر با جوجه ها جدا كردم اما ماده دوباره روي تخم ننشست بعد نر دوباره به قفس ماده برگردوندم ديدم ماده روي تخم نشست اما جوجه 23و22 روز هستن به نظر شما اساتيد جوجه ميتونن مستقل بشن و خودش غذا بخورن؟
سلام دوست عزیز

معمولا تا روزیکه تخم های سری دوم درباید میشه جوجه های سری اول پیش نر و ماده بمونن. البته اگر مزاحمتی برای ماده و تخمها ایجاد نکنن.
بعضی از جوجه های من خیلی اذیت می کنن و مجبورم جداشون کنم اما بعضی دیگه از جوجه هام هیچ کاری به تخمها ندارن و منم می ذارم تا روزی نر بهشون دون میده پیششنون بمونن.
شما می تونین برای جوجه های غذای تخم مرغی بذارین و کمی منتظر بمونین ببینین می خورن یا نه ؟
جوجه ها معمولا باهم فرق دارن بعضی ها دیرتر و بعضی ها زودتر شروع به خوردن می کنن.
من زمانیکه جوجه ها رو جدا می کنم براشون دونه آسیاب شده و غذای تخم مرغی می ذارم و وقتیکه می بینم می خورن دیگه خیالم راحت میشه .
به شمام پیشنهاد می کنم همین کار رو بکنید.
موفق باشید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۱۸، ۰۵:۳۹ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۵/۱۸، ۰۵:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، DRaiush
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #38
با سلام

دوست ارجمند من به شما چند پیشنهاد میکنم امیدوارم نتیجه بگیرید:

1.جوجه ها و نر را در یک قفس مجزا گذاشته و در کنار قفس ماده (چسبیده) بگذارید به طوری که پرنده ماده جفت خود را ببیند.
2.شما میتونید تخم ها را با تخم مصنوعی جابجا کرده و به مدت 4 روز از این فرصت برای تغذیه جوجه ها از پرنده نر کمک بگیرید.
3.استفاده از جوجه های کمی بزرگتر که به انجام تغذیه کامل رسیده باشند و جوجه های کوچکتر با مشاهده به این امر واقف میشوند.
4.اگر جوجه ها به لانه و تخم ها صدمه نمیزنند میتوانند چند روزی در همان قفس باقی بمانند.

مهمترین امر که به ذهن بنده حقیر میرسد استفاده از غذای تخمه مرغی است که باید حتما در تغذیه جوجه ها قرار بگیرد به دلیل
اینکه این جیره به رشد سریعتر جوجه ها کمک میکند اما به حد متعادل نه بیشتر از ان .

امیدوارم موفق بشوید.
۱۳۹۱/۰۵/۱۸، ۰۸:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، DRaiush ، shahinskai
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #39

جوجه ها رو زود جدا کردید.

وظیفه نر علاوه بر اینکه به تغذیه کامل جوجه ها کمک میکنه ، تعلیم دادن به اونها در مورد غذا خوردن هم بر عهده داره.

نر جای ظروف غذا رو به جوجه ها نشون میده و گاهی با غذا ندادن اونها رو تشویق میکنه که تعقیبش کنن و ببینن چطور باید دان و غذا بخورن.

کم کم با کم کردن جیرشون مستقلشون میکنه.

ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۰۷:۳۶ ق.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۰۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، langarood ، sadra
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 45
6 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #40
بهترین زمان جداسازی جوجه ها
[/color][/size]باعرض سلام خدمت دوستان واساتید. میخواستم بدونم که بهترین زمان برای جداسازی جوجه ها از قفس پدر مادرشون کی هست؟[size=medium][color=#006400]
۱۳۹۱/۰۷/۲۱، ۰۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان