زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۹، ۰۱:۳۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

میخواستم بدونم جوجه قناری را بعد چند روز از والدینش جدا کنم ؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 16
12 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
میخواستم بدونم جوجه قناری را بعد چند روز از والدینش جدا کنم ؟
درود.
باعرض سلام وخسته نباشید
میخواستم بدونم جوجه قناری را بعد چند روز جداش کنم از والدین؟
باتشکر.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۱:۰۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۱۰:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mih62 ، ناصر فتاحی
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #61
RE: میخواستم بدونم جوجه قناری را بعد چند روز از والدینش جدا کنم ؟
سلام چنتا سوال در رابطه با جوجه ها داشتم.
من چون بار اولم بود ترجیح دادم تخم هارو تعویض نکنم و به روال عادی دنیا بیان این بود که جوجه اخری مرد و جوجه اولی هم کاملا خوب رشد کرد اما دوتا جوجه وسطی هنوز کامل پر در نیاوردن و درسته میپرن گاهی میان رو میله اما نمیتونن وایسن زیاد و کف قفس اینور اونور میرن و الان با جوجه اولی با پدرشون تو یه قفس هستن. الان سنشون حدودا بیست روزه ولی اولی کاملا هم جثه والدینش شده و این دوتا عین جوجه ده دوازده روزه هستن! هرچه تخم مرغ و سیب زمینی و هویج و اینا کف قفس میزارم لب نمیزنن اینه که میدم به قناری نر که گاهی بهشون قپ میده!
قناری ماده هم که پریشب از مرگ نجات پیدا کرد و تو قرنطینه کامله فعلا! یه تخمم گذاشته و نشسته روش جم نمیخوره!
سوالام یادم رفت خخخخ
1. عایا برای دوتا جوجه ها مشکلی پیش نمیاد? تا چه زمانی میشه با پدرشون تو یه قفس بمونن?
2. برای ماده که نشسته رو یدونه تخم مشکلی پیش نمیاد تنهاست? چون تخم قبلی تو شکمش پیچیده بود دیگه نر رو ازش جدا کردم!
3. اینا باید چی بخورن هرچی میزارم نمیخورن خب! منظورم دوتا جوجه وسطی هاست!
۱۳۹۴/۰۲/۱۸، ۱۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #62
سلام برای ماده مشکلی پیش نمیاد بزار تنها بمونه جوجه ها هم تا 35روزگی میتونن با نر باشند البته هر وقت دون خور شدند باید جداشون کنی جوجه اول چون هم شاه تخم وهم بزرگتر هست درشت تر شده وکاریش نمیشه کرد از اول باید تخمارو عوض میکردی جوجه ها هم فعلا خودشون نمی خورن نر باید بهشون قپ بده وبرای تغذیه شون هم به تاپیک تغذیه دوران جفت مراجعه کن
۱۳۹۴/۰۲/۱۸، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 21
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #63
سلام ممنون از انجمن پرنده بان
جوجه قناری 23 روزه دارم که پرنده نر(پدرش)پرهاش رو میکنه و امروز متوجه این موضوع شدم البته بهش غذا هم میده و بعد پرهاش رو میکنه. مجبور شدم جداش کنم اما خودش غذا نمی خوره. مامانش هم تا امروز 4 تا تخم گذاشته ولی من تخماش رو با تخم مصنوعی عوض کردم. دوتا دلیل داشت چون جوجه توی لونه میرفت و روی تخما فضله مینداخت که فهمیدم از باباش فرار میکنه و میره توی لونه زیر مامانش، دوم اینکه تخمها با هم دربياد
حالا مشکلم اینه که جوجه غذا نمی خوره، باباشم پیشش میندازم شروع میکنه پراش رو میکنه موندم. اول خواستم نرو بندازم پیشش غذا داد جداش کنم و به همین ترتیب اما دیدم نمیشه باعث ترس هم نر و هم ماده میشه، چکار کنم.تغذیه اشونم خوبه. ببخشید طولانی شد.لطفا کمکم کنید خیلی ممنون
۱۳۹۵/۱۰/۰۹، ۰۶:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #64
سلام 
معمولا به خاطر کمبود کلسیم و الکترولیت و مینرال و آمینه اسیدها و در یک کلام سوء تغذیه این حالت بوجود میاد . باید پرنده نر رو تقویت کنید جوری که این کمبودهاش برطرف بشه . باید در رژیم غذاییش سفیده و زده تخم مرغ و کاهو و هویج به همراه ماسه وصدف و کف دریای خرد و مخلوط شده قرار بدین . الکترولیت (ویتالیت) و مینرال (ویتامنت) هم باید هفته ای دو مرتبه بهشون بدین . دونشم تمیز و تازه و مرغوب باشه . 
و همینطور میتونید از اسپری no pick استفاده کنید .

۱۳۹۵/۱۰/۰۹، ۰۹:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad cheraghi ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #65
ممنون از راهنمایی تون منتها همه موارد تغذیه ای رو که فرمودید بهشون میدم به جز ماسه و صدف. ویتامینایی هم که اسم بردید پرنده فروشی های اطراف ندارن، داروخانه دامپزشکی هم نزدیک نیست که تهیه کنم. البته اینم بگم که این پرنده نر حدود دو ماه هست که خریدم و از تغذیه قبلش خبری ندارم. آیا چیزی هست جایگزین کنم؟ خوراکی منظورم هست. البته AD3Eدارم و هفته ای یا 10 روز یکبار میدم
۱۳۹۵/۱۰/۰۹، ۱۰:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #66
سلام 
ad3e فقط شامل سه تا ویتامین هست و برای تقویت نطفه و مست کردن پرنده کاربرد داره البته قبل از اینکه نوک پرنده کاملا سفید بشه باید استفاده بشه چون به پرنده ای که نوکش کامل سفید شده بدین میخوابه و لک میخوره و باید با دوز حداقلی استفاده بشه . شما باید از مولتی ویتامین های کامل استفاده کنید مثل ویتالین - ویتامنت - ویتالیت و یا اگر کاملترش رو بخواین نکتون اس و تابرنیل توتال یا آنپروسول(استیمول) . 
باید از سبزیجات و میوه جات مجاز بیشتر استفاده کنید و همینطور میتونید از پسته و بادام کوبیده شده هم هفته ای یکمرتبه استفاده کنید ولی همزمان با غذای تخم مرغی خطر چاق شدن نر و جوجه ها وجود داره . مقداری هم کف دریا پودر کنید و با ماسه و صدف استریل مخلوط کنید و براشون بذارید . 
بهترینش بعد از دون اصلی پرنده غذای تخم مرغی همراه با هویج و کاهو هست به همراه مولتی ویتامین های کامل مثل ویتالین ویتامنت ویتالیت در حالت عادی هفته ای یکمرتبه کافیه ولی برای پرنده ای که جوجه داره در هفته دو یا حتی سه مرتبه هم مشکل نداره هر وعده از یکیش استفاده کنید . 
کاملترش مثل نکتون و آنپروسول خیلی خیلی قوی هستن و همزمان با غذای تخم مرغی بازم ممکنه خطر آفرین بشن و با احتیاط بیشتری باید مصرف بشه . 
اگر تهیه اینا براتون مقدور نیست میتونید از مولتی ویتامین بچه استفاده کنید ولی اولویت استفاده از مولتی ویتامین مخصوص پرنده هاست . 
در بین مواد خوراکی برای تامین ویتامینهای لازم میتونی از تخم بلدرچین هم استفاده کنی . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۰، ۰۱:۵۲ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۱۰، ۱۲:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، mohammad cheraghi ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #67
یک دنیا ممنون از پاسخ کامل و با حوصله تون وظیفه داشتم حتما بنویسم. چون فکر می‌کنم فقط زدن سپاس تنها کافی نیست
۱۳۹۵/۱۰/۱۱، ۱۲:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 52
10 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #68
سلام ب همه دوستان عاشق پرنده مخصوصا سهر و قناری ، لطف کنید جواب بدین تا مشکل منم برطرف بشه ی جفت قناری داشتم ک از اسفند 95 جفت شده وجوجه دادن البته مادم تازه کار بود و تو این س دفعه ک تخم گذاشت پنج تا جوجه بزرگ کرد دفعه اول ک غذا نداد بهشون و جوجه ها شیش روز نشده مردن دفعه دوم هم چارتا تخم گذاشت یکیشون بدون نطفه بود و یتا جوجه بدنیا اومد ک باز دوتاش مرد و کیشون الان دوماه تقریبا داره و دفعه سوم چارتا جوجه رو بزرگ کرد تا اینکه پانزده روزشون شد اما ماده ضعیف شده بود منم مادرو جدا کردم و جوجه هارو بانر گذاشتم تا دیروز ک حدودا بیست روز شدن و اومدن رو میل اما دیروز تا حالا نر دوتا جوجه های بزرگترو بشدت میزد ک منم دوتا جوجه رو جدا کردم داخل ی قفس نزدیک قفس نر الان دوتا قفس هست تو یکیش نر با دوتا جوجه کوچکتر ک فک کنم مادم هستن و ی قفس نزدیکشون ک دوتا جوجه جدا شده هستن نگران غذا خوردشونم الان خودشون میخورن غذااا ب نظر شما همه چیز در اختیارشون گذاشتم تخمه مرغ رنده شده و با هویج و کاهو دان مخلوط و غیر اما میترسم جوجه ها غذا نخورن و تلف بشن ب نظر شما راه حل چیه چیکار کنم با تشکر از همه اساتید ببخشین طولانی شد ممنون
۱۳۹۶/۰۳/۲۱، ۱۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #69
سلام جناب فتاحي منظورتون از صعيف شدن ماده چيه ايا بيمار شده و قابليت غذا دادن به جوجه نداره؟؟يا فقط براي حوجه كشي و تخمگذاري مجدد ضعيفه؟شما ميتونيد با در اختيار دادن غذاي تخم مرغي به جوجه ها در پرورش اونها كمك كنيد ماده اكه بيماري خاصي نداشته باشه ميتونه در كنار جوجه ها باشه و حتما تغذيه خواهد كرد
۱۳۹۶/۰۳/۲۱، ۰۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، ناصر فتاحی ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #70
با سلام 
چندتا نکته رو عرض میکنم 
1- همیشه سعی کنید دولون در بهار جوجه بگیرید و یک لون در پاییز بعد از اینکه کاملا صاف کردن و مست شدن .... بیشترش کار عشقبازا نیست کار پرورش دهنده هاست که بیشتر به فکر سود هستن تا سلامتی پرنده شون 
2- جوجه ها با مادرشون باشن بهتره برای تغذیه 
3- یکی از علت های اصلی که پدر جوجه ها رو میزنه کمبود ویتامین و مواد معدنی هست که در پروسه جوجه گیری برای والدین بوجود میاد ... البته گاها از مستی زیاد هم میتونه باشه ... 
4- غذای تخم مرغی براشون بذارید به صورت رنده شده باشه بهتر هست و دون هم جلوش باشه قاعدتا باید بتونن بخورن البته الان بهتره تا چهار پنج روز دیگه پیش والدین باشن ولی بعدش میتونید جداشون کنید ....  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۳/۲۲، ۱۲:۱۴ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۳/۲۲، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، ناصر فتاحی ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان