زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۹:۵۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نخوابیدن قناری ماده روی تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
نخوابیدن قناری ماده روی تخم
سلام
امروز دیدم که قناریم دومین تخمش رو هم گذاشته ولی اصلا روی تخم ها نمیخوابه.میخواستم بدونم که این طبیعی هست و یا مشکلی هست؟

باتشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۱، ۰۸:۱۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۲، ۰۸:۲۹ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #31
RE: نخوابیدن قناری ماده روی تخم
سلام
دوره کرچی یعنی چه به چه زمانی میگن ؟
۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۰۸:۱۱ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: langarood
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #32
کرچی زمانی است که پرنده تخمهایش را گذاشته و روی تخمها می خوابد. و در مناطق مختلف اصطلاحات متفاوتی برای آن به کار می رود مانند کِر ،کرک و ...

كرچي در پرندگان حالت غريزي است كه به تداوم نسل بقاي آنها كمك مي كند . كرچي به تغييرات دروني و بيروني منتهي مي شود كه پرنده بعد از گذاشتن تخم (بعضاً يا عدد ) روي آنها مي خوابد و تا بيرون آمدن جوجه ها به مراقبت و خوابيدن روي تخم ها ادامه مي دهد . كرچي داراي 2 فاز است .
1- رفتن به آشيانه يا لانه تخم گذاري 2- نشستن روي تخم و مرتب كردن و چرخاندن آنها
كرچي خود بخشي از رفتار توليد مثلي است كه در آن موقع حالت مادرانه پرنده تشديد مي شود
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۰۸:۵۳ ب.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 650
97 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #33
نخوابیدن ماده شب ها روی تخم ها
سلام و عرض ادب

یه ماده قناری دارم که امسال برای بار اولشه که جفت خورده 3 تا تخم کرد ولی مشکلی که هست این ماده شب وقتی برق و خاموش میکنم از لون میاد بیرون و روی چوب نشیمنگاه می خوابه و دوباره صبح میره رو تخم ها می خوابه چیکار کنم ممکنه تخم ها خرابشه.لطفا راهنمائی کنید.
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #34
RE: نخوابیدن ماده شب ها روی تخم ها
سلام
اين مشكل 2 تا دليل مي تونه داشته باشه
1- ماده قناري سال اول جوجه كشي و تخم گذاريشه
2- نحوه خاموش كردن چراغها توسط شما اشتباهه نبايد به صورت ناگهاني چراغها خاموش بشن اينو مي گم چون زياد ديدم بهتره وقتي چراغ خاموش مي شه يك چراغ خواب روشن بذار يا اگه نداري و تلويزيون تو اتاق داري اول چراغ رو خاموش كن 10 دقيقه بعد تلويزيون ولي رو كانالي بذار كه زياد تصوير خاموش و روشن نشه و صداش زياد نباشه اين راه حلهايي كه من استفاده مي كنم ولي الان كلا از چراغ خواب استفاده مي كنم مخصوصا تو جوجه كشي تا خود قناري نخوابه چراغ خواب رو خاموش نمي كنم.

موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۸:۵۳ ق.ظ
سوابق
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #35
RE: نخوابیدن ماده شب ها روی تخم ها
با سلام به دوست خوبم: قناري جوجه است وچون بار اول است زياد نگران گننده نيست(طبيعي است).اگر نر اون داراي تجربه باشد قناري ماده رابه خوابيدن روي تخم ها ترغيب ميكند.
در عين حال خوابيدن روي تخم -از تخم چهار به بعد خواهد بود. مگر اينكه تخم سوم آخرين تخمش باشد. گذاشتن يك چراغ خواب بسيار كوچك و كم نور شايد يكي از راهكار ها باشد.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۸:۵۳ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: Mehdi_Sari ، nazmi ، yashar_lotfi ، Arjon ، langarood
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 26
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #36
دوستان سلام.من همين الان عضو اين انجمن شدم.چون ديدم واقعا خوبه.
مشکل من هم شبيه اين دوستمون هست.يه ماده قناري هام که دارچينيه چهارمين تخمش رو در تاريخ 4 اسفند کرد.اولش خوب روي تخم ها خوابيد ولي ديروز ديدم حدود 5 ساعت روي تخم ها نخوابيد و از اون جايي که ميترسيدم تخم ها رو از دست بدم اونا رو گذاشتم زير پاي يکي از ماده قناري هاي ديگه ه زرد رنگه و خودش دو تا تخم کرده بود.و الان همه ي6 تا تخم رو گرم ميکنه.تو لونه ي ماده دارچيني تخم مصنوعي گذاشتم.ولي زياد نميخوابه.دماي محيط هم حدودا 19 يا 20 درجه هست.دقيقا نميدونم علتش چيه ولي فکر ميکنم که جفتش داره اذيت ميکنه.مطمين نيستم.در ضمن اون قناري زرده هم که الان روي تخم ها خوابيده اوايل کار همين طور بود. ولي از وقتي که جفتش رو ازش جدا کردم داره روي تخم ها ميخوابه.مي خوام بدونم ايا بايد جفت دارچيني رو هم جدا کنم؟ايا تخم ها سالم هستند؟
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۶:۴۹ ب.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

sevom dabirestan
سپاس‌ها: 132
25 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #37
سلام
لطفا پاسخ بدین
سوال:
بار اوله که جفت گیری میکنن هم نر و هم ماده
امروز رفتم دیدم لونه رو با تخمش ریخته بیرون تو ظرف یه تخم دیگه کرده
حالا باید چیکار کنم؟؟؟
ظرف توش پنبه نیست
باید پنبه بزارم؟
تخمی که شکسته رو باید بیرون بندازم؟؟؟

اینم عکساش
حالا باید برای اون تخمه که زیرشه چیکار کنم؟؟؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

قناریارو یه هفتس با هم جفت زدم
از همون اول تو قفس لونه رو گذاشتم
اول پنه هارو بیرون ریختن بعد دوباره جمع کردن
بعد تخم گذاشتن بعدش دیگه اینجوری شد که لونه رو بیرون انداختن
فهمیدم دو تا تخم بیرونه که جفتش شیکسته بود ور داشتم ریختم دور یکی هم زیرشه
الان بیشتر تخم میزارن؟؟
میتونم ماده رو عوض کنم؟؟

:basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (
۱۳۹۱/۰۳/۰۶، ۱۲:۵۸ ب.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 10
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #38
:basa (101): باسلام ؛ من دو ساله که به لطف یکی از دوستان صاحب قناری شدم وتا حالا کلی خون دل خوردم؛قبلا هیچ اطلاعاتی نداشتم برای اولین بار در این دو سال ؛دو هفته قبل قناریم سه تا تخم کرد البته همونجوری که رو میله نشسته بود!! در حالی که لون اماده بود و من هر بار تخم رو برداشتم وگذاشتم تو لون بعدشم رو تخمها نخوابید الان دوباره به همون شکل! دو تا تخم دیگه کرده که باز هم روشون نمی خوابه قناری نر هم مدام میخواد باهاش جفت شه 1-ایا تخمها خراب شدن 2- بالاخره رو تخمها خواهد خوابید 3- تخمهارو چیکار کنم4-نر رو از ماده جدا کنم 5-چرا این جوری از رو میله تخم میکنه یعنی نمیفهمه که داره تخم میکنه؟! من کلی اذیت کشیدم تا اینا به این روز رسیدن ایا امیدی به دیدن جوجشون هست؟
۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۰۷:۲۰ ق.ظ
سوابق
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #39
سلام
اينكه روي ميله تخم مي زاره كمي عجيبه ولي دركل فكر كنم قناري شما سال اول تخم گذاريش باشه در ضمن مشكل اصلي شما اينه كه جفتگيري قناري هاتون به صورت كامل حاصل نشده فكر كنم ماده از نر راضي نيست و جفت نخوردن اگه مي خواهي دوستان نظر بهتري به شما بدن بهتر يك عكس از محيط و قفس قناري براي ما بذاريد تا بتونيم نظر بديم بدون عكس بيشتر جوابها حدس و تجربه دوستان كه ممكن شما را سردر گم كنه.
مئوفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۰۷:۳۷ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۰۷:۳۵ ق.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 10
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #40

این هم از عکسها لطفا راهنمایی کنید ، در ضمن من با پوششی که برای قفس درست کردم و مقوایی که شبها روش میزارم برای استراحت قناریها تارکی مطلق ایجاد میکنم چون تا چراغ اتاق روشنه قناریها بخصوص نر نمیخوابند ،البته قبل از اینکه خودم بخوابم مقوا رو برمیدارم تا اونا با روشن شدن روز بیدار شن
۱۳۹۱/۰۴/۰۷، ۱۲:۳۲ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: افسونگر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان