زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۵:۵۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نخوابیدن قناری ماده روی تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
نخوابیدن قناری ماده روی تخم
سلام
امروز دیدم که قناریم دومین تخمش رو هم گذاشته ولی اصلا روی تخم ها نمیخوابه.میخواستم بدونم که این طبیعی هست و یا مشکلی هست؟

باتشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۱، ۰۸:۱۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۲، ۰۸:۲۹ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #41
RE: نخوابیدن قناری ماده روی تخم
عکس ها قابل دیدن نیست.احتمالا سایتی که عکسها توش اپلود شده ف-لت-ر بوده
۱۳۹۱/۰۴/۰۷، ۰۸:۲۴ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: langarood ، ADAMBALASY
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 10
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #42
[/color]با سلام وتشکر
[/size]اون روز که عکسها رو از سایت پرشین گیگ اپلود کردم قابل روئیت بودن بعدن نمی دونم چرا اینجوری شد؟! دوباره اپلود میکنم و لطفا راهنمایی بفرمائید:
ممنون میشم اگه درباره پوششی که برای قفسها ایجاد کردم نیز راهنمایی کنید.
[/quote][/font][/b]
۱۳۹۱/۰۴/۰۸، ۰۳:۵۰ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: مهدي عرفان
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #43
چرا اصلا این کار رو کردی دوست گرامی؟

1.فقط موقع جوجه کشی پیشنهاد میشه دو دیوار جانبی قفس پوشیده بشه.
یکی از دلایل اصلی نخوابیدن ماده قناریت رو تخم رو همین پوششی که درست کردید میدونم.

2.لانه ای که رو بالا ترین میله افقی قفس نصب بشه بیشتر مورد پسند قناری قرار میگیره.

3.جابه جا کردن و حتی دست زدن به قفس هم با عث میشه ماده قناری تخم هاش رو ترک کنه.

4. به نظر میاد یکی از والدین قناریهات هم یکسر جیبر بوده ، این مشکل ممکنه متوجه نژاد قناریت هم باشه ،جیبر ها راندمان جوجه کشی شون بالاست و خیلی مهمه که وقتی قناری تخم گذاشت از غذای تقویتی استفاده نکنی.

5.گوشه های قفس پوشیده شده و مکان های مناسبی رو برای موجودات موزی و آلودگی فراهم کرده.

تا ببینیم اساتید چه نظری دارن....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۰۸، ۰۴:۱۸ ب.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۰۴/۰۸، ۰۴:۱۵ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: hossein.a.88 ، langarood ، ADAMBALASY
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 231
87 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #44
با سلام
به نظر من این صفحه بالایی صفحه کناری سمت راست و کل این مشما قهوهایا که کنار قفس چسبوندیو بردا و صفحه پشتی و سمت راستو بعد از اتمام جوجه کشی حذف کن.
چون تخم دارن دیگه قفسو جابجا نکن لونشونم دست نزن فقط اگه لونه رو میله بالایی بود استرس قناری مادت کمتر و بهتره.
چیدمان وسایل داخل قفستم یکم ایرد داره: میله بالایی حذف کن نیازی به 2تا میله نیست و ظرف دونه رو بزار سمت راست قفس رو میله های وسطی اینجوری قناریا فضایی بیشتری دارن و راحترن.
من فک میکنم این پوششها باعث نخوابیدن قناری مادته!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۰۸، ۰۸:۱۸ ب.ظ، توسط hossein.a.88.)
۱۳۹۱/۰۴/۰۸، ۰۸:۱۲ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: langarood ، ADAMBALASY
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2380
74 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #45
دوست عزیزقناریهای قشنگی داری

به گفته دوستان این پوششها رو که فکر کنم کف پوش باشه بردار اگه فقط همین یک قفس قناری رو داری لازم نیست دور تادور قفس رو بپوشونی فقط سمتی رو که ماده میخابه یه ورق کاغذ بزن و اگه بازم قفس دیگری داری 2 طرف عرض قفس ها رو بپوشون.

در ضمن به نظر من جاتخمی را همیشه در بالاترین نقطه و در منتهی الیه گوشه های قفس بزار و همیشه یکی از نی های قناری رو به فاصله 2 سانتیمتری از لبه جاتخمی بزار تا وقتی قناری ماده از رو تخم میخاد بلند بشه یکباره نپره و آرام بیاد رو چوب و برخ این طوری هیچ وقت یک تخم هم از جاتخمی بیرون نمی افتد.

نکته آخر که دوستان باید مد نظر داشته باشن اینه که حتی الامکان از روزنامه برای کف قفس استفاده نکنن چون روزنامه جوهر چاپ داره و سمی و اگه قناری ماده باهاش بازی کنه امکان مشکلات گوارشی براش پیش میاد میتونن کاغذ سفید رو بدن چاپختنه تا اندازه دقیق کفی قفس براشون ببره.

شاد باشید
۱۳۹۱/۰۴/۰۸، ۰۹:۲۸ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: DRaiush ، ADAMBALASY
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #46
با تشکر از دوستانی که راهنمائی کردن، 1-این پوشش رو به این خاطر ایجاد کردم چون قناریها تا زمانی که چراغ اتاق روشن بود نمیخوابیدن مثلا اگه من تا یک شب بیدار باشم اونا هم میشینن منو نگاه میکنن ، و اگه بردارم بازم همونجوری میشه شما میگید ایراد نداره بیدار بمونن؟.2-اگه جابجا کردن و دست زدن باعث ترک ماده بشه پس چه جوری اب و دون بدم و قفس رو تمیز کنم؟3-متاسفانه زمانه تخم گذاری از غذای تقویتی استفاده کردم4-من سوالام هنوز بیجواب مونده ؛ الف-اینکه چرا ماده قناریم همونجوری که رو میله نشسته تخم میکنه؟!! (و من مجبور بودم تخمها رو از کف قفس بردارم بزارم تو لونه)اگه دفعه بعد هم اینجوری باشه که دیگه من هیچ وقت جوجشون رو نمیبینم(اول سه تا تخم کرد بعد دو هفته دو تا تخم دیگه کرد تو این دو سال هم این اولین جفت گیریشون بود چون هم من خیلی مبتدی بودم هم قناریام! البته قبل از این دو سال که دست من رسیدن رو نمیدونم ) ب- الان یه هفته است دیگه غذای تقویتی نمیدم ؛ وهر روز برگ وتخم کاهو و خرفه میدم اما نر مدام دنبال ماده میکنه تا جفت شه ؛ ایا از هم جداشون کنم؟ واگه جداشون کردم کی دوباره میتونم جوجه کشی کنم ؟پ-الان دیگه تخمها باید خراب شده باشن نه؟ فکر میکنم اگه از هم جداشون کردم باید لونه رو با تخمها بزارم تو قفس ماده بمونه تا شاید اموزش ببینه!!! ت-زمانی که تو قفسهای جدا از هم بودن من بین قفسها(که چسبیده به هم قرارشون میذاشتم)مقوا میذاشتم تا همدیگه رو نبینن.؛ من یه سالی هست که هر روز تو ابشون مولتی ویتامین میریزم (از اونهایی که ماله بچه هاست) که ظاهرا خیلی مفید بوده.
این قناریها رو که یکی از دوستان به من داد من هیچی نمیدونستم و نر هم اصلا نمیخوند من کلی ناراحتی کشیدم تا بعده یه سال نر شروع به خوندن کرد و عینن صدای قناری رو میخوند که من از اینترنت دانلود کرده بودم و براش میذاشتمن ؛ الان خیلی به قناریام وابسته شدم و اونا هم نسبت به من عکس العمل نشون میدن (مخصوصا نر که عجیب باهوشه) باتوجه به اینکه من مثل دوستان حرفه ای نیستم و بیش از اونی که تصور کنید ناراحته این موضوعم و واقعا موندم که چیکار بکنم میترسم قناریام بمیرن و من جوجهشون رو نداشته باشم، اگه جزء به جزء راهنمایی بفرمایی تا یک بار هم که شده من جوجشون رو ببینم کلی صواب کردین!

خیلی خیلی ممنون.
۱۳۹۱/۰۴/۱۰، ۰۸:۳۷ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #47

این دوست داشتنتون از دشمنی هم بدتر بوده واسشون.

هر روز مولتی ویتامین؟تا 1 شب چراغ داشتن؟ چی کارم کردی با حیوونای بیچاره.

فکر میکنم پاهای قناریهات قارچ زدن. به بهداشتشون برس و پماد مخصوص قارچ از پرنده فروشی تهیه کن.

تمامی سوالاتتون هم در انجمن ها و موضوعات به کثرت یافت میشه . لطف کنید مطالعه بفرمایید.

با احترام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۱۱، ۰۳:۲۷ ب.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۰۴/۱۱، ۰۳:۲۶ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: ADAMBALASY
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #48
سلام
قناری های شما قبل از هر چیز به یک محیط آروم و امن نیاز دارن
جایی که نور تا 1 شب بالا سرشونه جالب نیست
از طرف دیگه قناری به نور نیاز داره و باید ساعت بیولوژیکی خودشو نسبت به یک مبنا تنظیم کنه تا مسایلی مثل تخم گذاری رو هم بدونه کی انجام بده

به نظر من مشکل شما محیطنگهداری قناریتونه
شما نباید جای جفت قناری ک به اندازه کافی تنگ و شلوغ هست رو کاملا بپوشونید

در صورتی که این سری تخم ها نگرفت ،اول نسبت به یک جای خوب که ساعت 8 به بعد تاریک باشه اقدام کنید تا اط ساعت 8 به بعد میزان روشنایی دست خودتون باشه
۱۳۹۱/۰۴/۱۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: Arjon ، hossein.a.88 ، langarood ، ADAMBALASY
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #49
با تشکر از همه دوستان که راهنمایی فرمودند.
مشکل اصلی من نداشتن جاست یعنی بهترین جا همون اتاقه خودمه که اینجوری هم مشکل نور هست ،
میشه شبها به جای چراغ از چراغ مطالعه تو اتاق استفاده کرد ؟
۱۳۹۱/۰۴/۱۲، ۰۴:۰۱ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #50

بله میشه.گرچه شاید لازم نباشه که بگم باید از برخورد نور ناگهانی به قناری وقتی هنوز بیداره خودداری بشه و به خاطر خواب سبکشون صدا و حرکات استرس زا باید به حداقل برسه.یعنی اگه میخواید صرفا درس بخونید با رعایت نکات امکان پذیره.
۱۳۹۱/۰۴/۱۲، ۰۶:۰۲ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: ADAMBALASY ، افسونگر ، مهدي عرفان

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان