زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۱:۴۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نخوابیدن قناری ماده روی تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
نخوابیدن قناری ماده روی تخم
سلام
امروز دیدم که قناریم دومین تخمش رو هم گذاشته ولی اصلا روی تخم ها نمیخوابه.میخواستم بدونم که این طبیعی هست و یا مشکلی هست؟

باتشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۱، ۰۸:۱۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۲، ۰۸:۲۹ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #51
RE: نخوابیدن قناری ماده روی تخم
سلام دوستان
من یک جفت قناری دارم که حدود 10 روز پیش 4 عدد تخم گذاشتن.
امروز دعوای بسیار شدیدی بینشون گرفت و ماده دیگه نمی خوابید روی تخم ها و فقط همش دعوا شدید بود و من نر رو جدا کردم و ماده دوباره روی تخم ها خوابید
چه کار کنم؟

تست بکنم و یکیشون بکنم
تا دیروز نر خیلی هواشو داشت و تند تند بهش غذا می داد
ممنون
۱۳۹۱/۰۴/۲۶، ۱۰:۳۰ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #52
(۱۳۹۱/۰۴/۲۶، ۱۰:۳۰ ب.ظ)trader نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من یک جفت قناری دارم که حدود 10 روز پیش 4 عدد تخم گذاشتن.
امروز دعوای بسیار شدیدی بینشون گرفت و ماده دیگه نمی خوابید روی تخم ها و فقط همش دعوا شدید بود و من نر رو جدا کردم و ماده دوباره روی تخم ها خوابید
چه کار کنم؟

تست بکنم و یکیشون بکنم
تا دیروز نر خیلی هواشو داشت و تند تند بهش غذا می داد
ممنون
با سلام
به نظر من بعد از باز شدن همه تخم ها نر رو برگردونید شاید این درگیری بخاطر مستی بیش از حد نر یا ماده برای جفت گیری مجدد بوده با تشکر
۱۳۹۱/۰۴/۲۶، ۱۱:۵۵ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: DRaiush ، trader ، Arjon
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #53

نر در قفس مجزا کنار قفس ماده باشه ، به خوراندن ارزن و کتان اکتفا کنید،یک روز درمیان برگ کاهو و وان برای آبتنی هفته ای یکباربرای نر قرار بدید.

شاید مجبور باشید تا 10 روزگی جوجه ها نر رو جدا نگه دارید. چرا که با مصرف خوراندن تغذیه دوران جوجه کشی تمایلات تولید مثل در نر دوباره تشدید و برای ماده مزاحمت ایجاد کنه.

۱۳۹۱/۰۴/۲۷، ۱۲:۱۲ ق.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

lisans
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 9
23 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #54
دوستان ترو خدا کمکم کنید.1 جفت قناری معمولی دارم که 1 ماه پیش 1 لون ازشون گرفتم و الان در حال گرفتن لون دوم ازشون هستم دیروز عصر که تخمارو گذاشتم زیرش ماده نشست روشون ولی اخرای شب دیدم بلند شده از رو تخما.رو میله خوابه خودشم میخارونه. بعد با چراغ قوه داخل قفسو چک کردم دیدم شپشک زده.صبح هم که بلند شدم رو تخما نبود فقط بیقراری میکردو جیغ میکشید.تروخدا کمکم کنید.تکلیف تخما چی میشه.البته صبح که بلند شدم با پیف پاف مخصوص پرنده ها همه جا رو اسپری کرم شاید باورتون نشه.امروز اینقدر عصبی بودم که سر کار نرفتم :basa (101)::basa (101):
۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۱۱:۲۶ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #55

این اتفاق رو به فال نیک بگیر ، جوجه ها رو به همراه قناری نر جدا کن ،شپشک رو درمان کن، بذار تو لکشون رو برن باز واسه دوره بعدی ایشالا ....
۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۰۶:۴۴ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 53
110 سپاس گرفته‌شده در 48 ارسال
ارسال: #56
قهر کردن قناری ماده
سلام دوستان
ماده قناری من که توی لون اول و دومش هر کدوم 3 تا جوجه داده بود و توی لون سوم 4 تا تخم کرده بود من روز جمعه تخم هاشو گذاشتم توی لانش و نشت رو شون لی از روز بعدش که من جوجه هاشو ازش جدا کردم دیگه روی تخم هاش نمی شینه
می خواستم بدونم چکارش کنم و تا چند روز اگه نشینه مشکلی نداره خیلی خیلی عجله دارم
ممنون از همه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۸:۲۹ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۱۱/۰۱، ۰۵:۵۷ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #57
RE: کمک فوری قهر کردن قناری ماده
سلام
اگر يك روز كامل را تخت روي تخم ها بنشيند تخمها شروع به جوجه شدن مي كنند واگر بعداز يك روز براي چند ساعت متوالي بلند شود به احتمال زياد تخمها خراب مي شود.اگر نر را جدا كرده ايد به لانه ماده برگردانيد.[/php]
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۸:۰۱ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: حسین آقا ، nazmi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #58
RE: قهر کردن قناری ماده
(۱۳۹۱/۱۱/۰۱، ۰۵:۵۷ ب.ظ)حسین آقا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
ماده قناری من که توی لون اول و دومش هر کدوم 3 تا جوجه داده بود و توی لون سوم 4 تا تخم کرده بود من روز جمعه تخم هاشو گذاشتم توی لانش و نشت رو شون لی از روز بعدش که من جوجه هاشو ازش جدا کردم دیگه روی تخم هاش نمی شینه
می خواستم بدونم چکارش کنم و تا چند روز اگه نشینه مشکلی نداره خیلی خیلی عجله دارم
ممنون از همه

باسلام

قفس نر وجوجه هارو بچسبونین به قفس ماده تا احساس نکنه جوجه ها و نر ازش جداشدن.دوستان توجه داشته باشن که برای اینکه همچین مشکلاتی پیش نیاد دوتا نکته رو رعایت کنین یکی اینکه شب و درتاریکی جوجه ها و نر رو جدا کنین و دوم قفس نر و جوجه هارو حتما چفت قفس ماده قرار بدین

موفق باشین

:basa (159):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۹:۲۲ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: حسین آقا ، مهدي عرفان
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 53
110 سپاس گرفته‌شده در 48 ارسال
ارسال: #59
RE: کمک فوری قهر کردن قناری ماده
(۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۸:۰۱ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اگر يك روز كامل را تخت روي تخم ها بنشيند تخمها شروع به جوجه شدن مي كنند واگر بعداز يك روز براي چند ساعت متوالي بلند شود به احتمال زياد تخمها خراب مي شود.اگر نر را جدا كرده ايد به لانه ماده برگردانيد.[/php]

ممنون از توجه شما دوست و استاد گرامی
نه نر رو از ماده جدانگردم البته دیروز ظهر که رفتم خونه با توجه به استرس داشتن ماده و نر لونه شون رو عوض کردم و توش نبه تخم جدید گذاشتم و تخم هارو توش گذاشتم که مشکل حل شد و ماده رفت روی تخم ها بازم از شما دوستان عزیز سپاس
۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۹:۴۲ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: nazmi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #60
RE: قهر کردن قناری ماده
اگه قفس رو تغیر مکان دادی یا چرخوندیش یا خلاصه یه تغییری در موقعیت لونه دادی به حالت اول برش گردون
اگه این سری تخم پوچ نذاشتی سری بعد بزار
اگه دوباره ماده میخوابه رو تخما , تخما بزار باشن احتمال جوجه شدنشون هست
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۳:۳۷ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۳:۳۰ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: حسین آقا ، nazmi ، افسونگر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان