زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۱:۵۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نخواییم قناری بخونه باید چیکار کنیم؟

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
نخواییم قناری بخونه باید چیکار کنیم؟
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
حقیقتش من 5 جفت قناری دارم که ماده ها رو تخم خوابیدن و نر ها از صبح زود تا لامپ خاموش نشه یه سر میخونن
اعصاب نذاشتن واسه ادم. بقیه خانواده گیر نمیدن , خودم روانی شدم صبح ساعت 6 سر و صدا میکنن نمیزارن بخوابم همه روز چرت میزنم سر کلاس

غذاشون هم مخلوطی از هفت تخم و کتون و ارزنه که جدیدا دارم بهشون میدم ولی اون موقع هم که کتون و ارزن میخوردن بازم همین آش بود و همین کاسه ولی الان چون امتحان دارم بیشتر اذیت میشم

راهی وجود نداره از مستی بیافتن؟ یه دارویی برعکس کانتو وجود نداره؟

کسی راهی سراغ نداره اینا آروم شن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۱۲:۴۵ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #2
RE: نخواییم قناری بخونه باید چیکار کنیم؟
الان فصل جوجه کشیه چرا نر هاتو میخوای ببری پایین؟
مخلوط بهشون نده ،جاشونو کمی خنک کن، زیاد نذار بیدار بمونن(نور رو کم کن)
زیاد سخت نگیر ،اگر نر هات کمی پایین برن و از خوندن بیفتند ، دو هفته دیگه میخوای که نرهاتو به خوندن بندازی
بذار به همین صورت که هست ، سیر طبیعی خودشون رو طی کنند و به قول معروف فصل رو گم نکنند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۳:۲۳ ب.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۲:۰۳ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الان فصل جوجه کشیه چرا نر هاتو میخوای ببری پایین؟
مخلوط بهشون نده ،جاشونو کمی خنک کن، زیاد نذار بیدار بمونن(نور رو کم کن)
زیاد سخت نگیر ،اگر نر هات کمی پایین برن و از خوندن بیفتند ، دو هفته دیگه میخوای که نرهاتو به خوندن بندازی
بذار به همین صرت که هست ، سیر طبیعی خودشون رو طی کنند و به قول معروف فصل رو گم نکنند
سلام
فک نمکنم مشکل از مخلوط باشه چون قبل از مخلوط هم همین مستی وجود داشت مخلوط رو دارم میدم چون پس فردا تخم ها جوجه میشن تقویت شن
خدا کنه جوجه ها که بدنیا میان اینا از مستی بیافتن و به جوجه ها غذا بدن وقتشون پر شه
نور در حد فقط دیدن یعنی یه اتاق بدون لامپ پرده ها کشیده که نور نیاد داخل
اینا فصل رو گم نمیکنم همه سال همین جورین
من یه روز میرسه که از بی خوابی راهو گم میکنم هر چی نگاشون میکنم حداقل سه تاش با هم دارن میخونن و جا عوض میکنن و گاهی اوقات پنجتاش با هم
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #4
میتونی روشو رو بپوشونی
خوب با توجه به آب و هوای شهرتون مجبوری با این شرایط کنار بیای
وقتی هم که به قول خوت جوجه ها در اومدن ، هم وقتشون پر میشه و هم اینکه جوجه دون دادن تحت فشارشون میذاره و دنبال تغذیه خودشون و ماده و جوجه ها هستند .
موفق باشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۳:۲۴ ب.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۳:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
58 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #5
پسر منم همین مشکلو داشتم و بازم کم بیش دارم ول به نظر من بهترین راه اینه که به اندازه یه نوک سوزن یا کمتر از نوک بالاشونو بچینی فقط هواست باشه اندازه نوک نوک سوزن
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۳:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #6
(۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۳:۳۴ ب.ظ)عاشق قناری نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پسر منم همین مشکلو داشتم و بازم کم بیش دارم ول به نظر من بهترین راه اینه که به اندازه یه نوک سوزن یا کمتر از نوک بالاشونو بچینی فقط هواست باشه اندازه نوک نوک سوزن
نوک بال یا شاه بال؟
بال که گوشته نوکشو بچینی زخم میشه
کسی از دوستان حرف ایشون رو تایید میکنه
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۴:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #7
قناریهای نر را داخل یک قفس قرار بده . البته با این کار باز هم آواز می خوانند اما مقداری کمتر
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۹:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #8
(۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۹:۰۹ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قناریهای نر را داخل یک قفس قرار بده . البته با این کار باز هم آواز می خوانند اما مقداری کمتر

وقتی همه نرا تو جوجه پرون بودن یکی از نرا رو یه نر ضعیفتر نشسته بود با پاهاش داشت اونو خفه میکرد و یه صدا ضعیفی میاومد جوری که یه ساعت دیگه میموندن کشته میدادن
یه روز گرفتمشون تو دست پروازشون دادم تو گلخونه بیست سانت از دستم دور نشدن که شروع کردن به خوندن و دنبال کردن هم دیگه
قفس تو دستمه دارم راه میرم میخونن
یه وضعیه معلوم نیست چه خبره انگار کل بینشونه کی بیشتر بخونه
کافور نمیشه به قناری بدی؟
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۹:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #9
سلام دوستان
من هم یدونه سهره داشتم همین وضعیت رو داشت صبح خیلی زود شروع می کرد به خوندن اعصاب برای بابام نزاشته بود تا اینکه شبها وقت خواب روش یه پارچه مشکی می انداختم و صبح تا ساعت هشت و نه می خوابیدم اونوقت پارچه رو بر می داشتم و دوباره شروع می کرد .
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۱۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #10
دوست عزیز همه تلاش می کنند که قناریهای سرحالی داشته باشند تا به راحتی مست بشوند و از آنها جوجه گرفته یا به آوازشان گوش بدهند . اگر شما با این قناریها مشکل دارید چند راه دارید

1. اصلاً قناری پرورش ندهید که فکنر نکنم عملی باشه چون بعد از مدت کوتاهی دوباره پشیمان خواهید شد .
2. یک قناری با آواز نرم و دلنشین تهیه کنید و جوجه هایی را که امسال می گیرید زیر دهن این قناری بگذارید.
3. به جای قناری از سهره در منزل نگهداری کنید چون صدای سهره کمتر شما را اذیت خواهد کرد.

اگر قصد انجام دادن هیچکدام از این کارها را ندارید خیلی راحت است که قناریها را از خواندن بندازید اما باید قید آواز و جوجه کشی را بزنید. راهش هم این است که قناری ها را را تولک ببرید:basa (88):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۳:۰۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۳:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shayan_ch ، خليل ، مرتضي1

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان