زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۵۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نداشتن نطفه

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #1
نداشتن نطفه
سلام به همه دوستان عزیز
من یه کبوتر دارم که نطفه نداره.....
یه سال هم نگهش داشتم که شاید خوب بشه اما نشد،موقعی هم که گرفتمش پرهای پشت گردنش ریخته بود و تا الان درنیومده.
درضمن سنش هم زیاد بالا نیست یعنی نمیشه گفت پیر و بی نطفه شده.
اینم بگم که کبوتر با ارزشیه و فقط یه لان جوجه بهم بده کافیه.
دوستان چاره چیه و چکار کنم که درمان بشه؟
سپاس
۱۳۹۱/۰۵/۳۰، ۰۹:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #2
RE: نداشتن نطفه
سلام دوست من

من هر وقت با این مشکل مواجه می شوم به کبوتر شاهدونه و عدس میدم البته یک روز در میان و به مدت بیست روز تا یک ماه
تا الان هم به حمد الله نتیجه گرفتیم
شما هم امتحان کنید ان شاءالله نتیجه میگیری

راستی اسم کبوتر شما چیه ؟ اگر براتون مقدوره یه عکس از کبوتر بزار

با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۳۰، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، toghi almasi ، langarood
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۰۵/۳۰، ۱۱:۴۴ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من

من هر وقت با این مشکل مواجه می شوم به کبوتر شاهدونه و عدس میدم البته یک روز در میان و به مدت بیست روز تا یک ماه
تا الان هم به حمد الله نتیجه گرفتیم
شما هم امتحان کنید ان شاءالله نتیجه میگیری

راستی اسم کبوتر شما چیه ؟ اگر براتون مقدوره یه عکس از کبوتر بزار

با تشکر

سلام دوست عزیز
من اولین باره با این مشکل مواجه شدم،تعجب کردم که از واژه هر وقت استفاده کردی.مگه چندبار با این مشکل مواجه شدی؟علت بروز این مشکل چیه؟
منظور از یک روز در میان یعنی یه روز عدس و یه روز شاهدانه؟
راستی در مواردی که برات ایجاد شده،ریزش پر پشت گردن هم جز علائم پرنده بود؟بعدا پرها درومدن؟
خیلی پرسیدم ممنون میشم کامل جواب بدی.
کبوتر هم از نژاد طوقی هست،البته نه طوقی زینتی بلکه هم زینتیه و هم ساعت پرش بالایی داره.
عکسش هم به روی چشم.
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۰۷:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #4
سلام دوست من
من خودم خریدو فروش کبوتر می کنم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کبوتر وقتی تخم نمی زاره چند حالت داره 1) پیر بودن کبوتر 2) نداشتن نطفه 3) ضعیف و یا مریض شدن 4) جوجه کشی زیاد و خسته م قهر کردن کبوتر 5) شکسته شدن جناق سینه کبوتر
من حدود 70 جفت کبوتر دارم و با این مشکل زیاد مواجه شدم ، اگر کبوتر 4 مورد اول روداشته باشه با شادونه و عدس قابل حله ولی در مورد مشکل شماره 5 متاسفانه علاجی ندارد .
شما می توانید یک روز عدس و یک روز شاهدونه در کنار دونه های دیگه به کبوتر بدهید ولی سعی شود خیلی کم از شاهدونه استفاده شود چون امکان دارد پرنده کور شود (من به هر جفت کبوتر یک سوم استکان شاهدونه یک روز در میان می دهم و همین اندازه عدس )
خاصیتی که شاهدونه و عدس داره اینه که کبوتر رو مست می کنه به اندازه ای که کبوترهائی بودند که چند سال تخم نمی گذاشتند و خوردن شاهدونه و عدس باعث شهوت زیاد و جفت گیری دوباره و تخم گذاری آنها شده
تا الان کبوتری نداشتم که با این مشکل مواجه بشه و پشت گردنش حالت کچلی داشته باشه
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۱۰:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، Arjon ، toghi almasi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان