زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۴۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نسبت خویشاوندی جفتها

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
جفت انداختن قناری پسر با مادر یا پدر با دختر
جفت انداختن قناری پسر با مادر یا پدر با دختر امکانش پذیره ؟
اگه میشه معایب یا مزایاش رو بگید
۱۳۸۹/۱۱/۰۷، ۰۴:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، kanon1 ، m mousalou
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #31
RE: نسبت خویشاوندی جفتها
بازم سلام به همگي
ميدونين شايد مشغله كاري نذاره ديگه بيام سر بزنم ولي بيشتر به خاطر اينجور افراده كه ديگه كم سر مي زنم دوست عزيزي كه داري قسم مي دي و مي گه گناه بزرگي ما داريم انجام ميديم تنها پرنده اي كه جفت خويشاوندي قبول نمي كنه عقابه امروز با ديدن اين لينك تعجب كردم آخه اگه از قناري سر در نمي ياري چرا بحث خدا رو رسول رو وسط مي كشي من خودم ديشب ساعت 10 اولين جوجه قناري پارسال رو كه تازه يك هفته بود پر كرده دادم به جفت مادر خودش واسه اينكه رنگ و نسل قناري ها بهتر بشه ساعت 6 صبح هم اولين جفتگيريشون انجام شد يجور صحبت مي كنين كه انگار تا حالا مرغ و خروس نيدين يا تمام پرنده هاي ديگه رو نديدين در كل همونجوري كه قبلا گفتم قناري خواهر و برادر جوجه هاشون مشكل پيدا مي كنن ولي پدر و مادر با جوجه هاشون نه واين گناه هم تلقي نمي شه سعي كنيد تا چيزي تجربه نكردين يا مطمئن نيستيد نگيد حتي اگه باعث اضافه شدن ارسال هاي كاربريتون مي شه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۱۷، ۰۸:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، esfahan-canary ، Erfan ، phoenix ، hamid@line ، nazmi ، langarood
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #32
با سلام وادب:و ضمن تاكيد نظر آدمين عزيز ودوست خوبم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ببینید در مورد همخون جفت کردن اختلافات نظراتی وجود داره.
بعضی‌ ها به خاطر مسائل اخلاقی‌ از اون خودداری میکنند و بعضی‌ دیگر هم بخاطر ناقص شدن.
به عنوان مثال:. در روستا‌ها یک مرغ ۱۰ جوجه میده و از این جوجه‌ها چند تا شون خروس و چند تاشون مرغ میشن.
حالا وقتی‌ که این مرغ و خروس‌ها بزرگ میشن، آیا اين امكان وجود داردکه خواهر و برادر‌ها با هم جفت نخورند یا در گله هاي گوسفند ايا جدا سازي انجام ميشود.
این سنت همیشه وجود داشته و حدود۳-۴ درصد ناقص خواهد بود.
تحقیقات ثابت کرده که در طبیعت وقتی‌ که بچه‌ها بزرگ میشن و لونه را ترک میکنند، به دلیل اینکه همدیگر را بیشتر و بهتر میشناسند احتمال اینکه با یکدیگر جفت بخورند خیلی‌ بیشتر از اینه که یک جفت جدید پیدا کنند. این هم يكي از دلايل شبیه بودن حیوانات یک منطقه هستش.
بعضي ها نظر شون اينه كه :
نه فقط قناری بلکه اکثر پرندگان را باید با والدین جفت کرد وگرنه هیچ وقت کیفیت ایشون خوب نمیشه.

البته ۲ روش برای‌ اینکار وجود داره

الف: قناری‌های بهتر را با والدین بهتر جفت کردن که بهش میگن همخون جفت کردن
inbreeding

ب: جوجه‌ها را با عمو، دایی، خاله، پسر عمو پسر خاله دختر عمو و غیره جفت کردن که بهش میگن جوجه کشی‌ ردیفی‌ line breeding
و مرتباً بصورت ضربدری اینکار را ادامه دادن. این روش بهتره اما خوب هر چند وقت یک بار باید با والدین جفت بشن.
از نظر ژنتیکی‌ ۳ تا ۴ در صد ناقص الخلقه بوجود میاد که به دلیل پایین بودن اون به ریسکش می‌ارزه.
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۷، ۱۲:۰۲ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۷، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 29
26 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #33
با سلام
در همه موجودات دگر بارور (نر و ماده)از گیاهان گرفته تا موجودات پیچیده تر مثل انسان تلاقی با خویشاوندان چه برادر خواهر و چه با پدر و مادر از نظر ژنتیکی باعث برگشت صفات میشه و این برگشت می تونه باعث خالص شدن موجود نسبت به یک صفت بشه که در اکثر موارد این صفات مغلوب هستن و خالص شدنشون باعث نقص عضو می شود در نتیجه باید حت الامکان از تلاقی فامیلی جلو گیری شود.
۱۳۹۰/۰۸/۱۷، ۰۸:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، langarood ، DRaiush
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #34
سلام

شايد يكي از خصوصيات بد و خوب من اينه كه بايد خودم تجربه كنم وقتي گفتن فلفل دلمه و هويج رنگ قناري رو تغيير مي ده گفتم بايد انجام بدم و انجام دادم راضي هم هستم ولي اين كه مي گن قناري به جفت مادر و يا پدر جوجه خوبي مي زنه رو كاش تجربه نمي كردم.
جوجه پارسالم كه عكسش تو سايت موجوده از جوجگي تا حالا و عكس مادرش و همه مطمئن هستيد كه همينا هستند رو دادم به جفت هم
روز سوم تخم ها ماده مريض شد در حد تيم ملي خودم مي يوردمش رو ميل تا آب بخوره با هزار كلك و تقويت همونجور روي تخم مريضيش رو خوب كردم با خودم گفتم تمام تخم ها به علت عدم چرخش و مريضي ماده خراب مي شن ولي يكي از تخم ها جوجه شد روز ششم بود پنجشنبه واسه اينكه تخم مرغ واسشون بذرم براي اولين بار اوردم قفس رو پايين تا رنگ جوجه رو هم ببينم وقتي قفس رو گذاشتم سر جاش رو ازش برگردوندم ديدم پشت سرم صداي بلندي اومد قفس افتاد قناري نر مشكلي براش پيش نيومد جوجه وسط ميله ها گير كرده بود يواش اوردمش بيرون و لون رو درست كردم قناري ماده پاش در رفته بود و نمي تونست بذاره رو ميل با تتراساكلين چربش كردم بعد از 10 روز جوجه اومد روي ميل ديدم جفت ناخون عقب جوجه از بين ناخوناي ديگش زده بيرون و شكسته اينا رو نگفتم كه تجربه ديگران زير سوال بره از اينكه جفت زدن جوجه با مادر و پدرش جوجه سالم مي ده يا نه!
ولي بايد بگم مقصر اين دوستي بودن كه قسم دادن درست همون روزي كه من قناري ها رو جفت دادم ايشون قسم دادن و من دلم رو بد بردم از بچگي تو خونه بابام با قناري بزرگ شدم ولي تا امروز نشده بود كه قفس از روي ميخ بيافته اين اولين دفعه بود.
ولي تجربه من نشون داد جوجه اگه به جفت مادر خودش بره جوجه كاملا شبيه به مادر مي شه باورتون مي شه حتي تعداد رنگهاي دم و سمت چپ و راست رنگ بندي مثل مادرش شده عكسش مي زارم ضميمه ولي پيشنهاد مي دم اگه تو ذهنتون اين موضوع حل شده نيست يا كمي شك داريد تجربه نكنيد.

موفق باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۷، ۰۸:۲۴ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۹:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، yashar_lotfi ، langarood ، DRaiush ، kanon1
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #35
دوست عزیز نکته اصلی همین است که شما می فرمایید جوجه شبیه والدین می شود . و به همین خاطر برای اصلاح نژاد قناری جوجه را با والدین جفت می کنند و همانطوری که بیان کردم این کار برای اصلاح نژاد است . به طور مثال اگر رنگ قناری برای شما فاکتور اصلی است و قناری ماده شما رنگ دلخواه شما را دارد از بین جوجه های این قناری جوجه نری را که رنگ مد نظر شما را دارد با مادر جفت می کنید و این خصوصیت رنگ در نسلهای بعدی خالص می شود.این مورد را در مورد دختر و پدر هم می توانید انجام بدهید. پس اگر هیچکدام از والدین ویژگی خاصی ندارند نیازی نیست که با جوجه هایشان جفت بکنید چون همین خصوصیات که برای شما ناخوشایند هم هستند به نسل بعدی انتقال داده می شود. و اینکه می گویند خواهر و برادر را با هم جفت نکنید بیشتر به خاطر جهش های ژنتیکی و به دست آمدن فنوتیپهای تصادفی و غیر قابل پیش بینی است که معمولاً معادلات شما را به هم می ریزند.
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۱۰:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، saeednikzad ، King_Hearts ، langarood
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #36
سلام
خدمت تمام دوستان عرض كنم كه براي همه سوال پيش مي ياد من خودم چند سال پيش هر سوالي تو اينترنت سرچ مي كردم چندين سايت رو پيدا مي كردم كه همه يك جواب رو كپي كرده بودن بدون اينكه خودشون بهش باور داشته باشن يا از درست بودنش مطمئن باشن بايد يه فرقي تو سايت باشه شايد بشه هزارتا مطلب از تو سايتهاي مختلف مثل سايت استاد خسرواني كه سايت كامليه كپي كرد و آورد اينجا تا سايت كاملتر بشه ولي اينكه كسي خودش تجربه كنه و با مدرك ثابت كنه كه يك كار درسته يا نه خيلي فرق مي كنه ادمين عزيز جوجه حاصل از خواهر و برادر رو تو صفحه اول گذاشتن اينم جوجه حاصل از جوجه به مادر .
شايد بعضي از پستهاي من مثل مراحل جفتگيري قناري خيلي مبتديانه توضيح داده شده باشه ولي همش رو امتحان كردم تا جوجه ها و تخم هايي كه خودم از دست دادم ديگران از دست ندن .
اين موضوع هم تو ذهن خيلي ها بود كه جوجه به جفت پدر مادر كه مي گن اصلاح نژاد صورت مي گيره يعني چي و با اين عكس معلوم شد كه چقدر مي تونه رنگ جوجه حاصله شبيه به پدر و يا مادر باشه و اصلاح نژاد(رنگ) كه مي گن يعني چي .
و اين يعني تفاوت بين سايتهاي اينترنتي

اميدوارم همه دوستان براي كم كردن تلفات و همچنين ازدياد پرنده هاي سالم زينتي موفق باشن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۹:۴۱ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، nazmi ، langarood
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #37
برای اینکه به نتیجه بهتری برسیم و این بحث به صورت تجربی برای همه ما روشن بشود از دوستانی که قصد جفت کردن جوجه را با والدینشان دارند تقاضا دارم نتیجه را در همین تایپیک به همراه تصویر قناری ها اعلام بکنند تا به یک نتیجه تجربی و قابل استناد برسیم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۷:۴۱ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۷:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، برف زمستان ، langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #38
(۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۷:۲۷ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای اینکه به نتیجه بهتری برسیم و این بحث به صورت تجربی برای همه ما روشن بشود از دوستانی که قصد جفت کردن جوجه را با والدینشان دارند تقاضا دارم نتیجه را در همین تایپیک به همراه تصویر قناری ها اعلام بکنند تا به یک نتیجه تجربی و قابل استناد برسیم.

سلام

من این رو تجربه کردم

که میشه خواهر وبرادر یا بچه با والدین رو جفت کرد هیچ مشکلی از نظر ژنتیکی پیش نمی یاد بیشنر قناری بازهای حرفه ای واسه بدست اوردن جوجه خوب که نژادش قاطی نشه این کارو می کنن
اما جوجه هایی که از جفت کردن خواهر وبرادر یا بچه با والدین بدست می یاد رو هیچ وقت جفت نمی کنن چون از نظر ژنتیکی و قیافه و هیکل چیزی
حدود 90% مشکل پیدا میکنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۰۲:۵۲ ب.ظ، توسط yashar_lotfi.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۰۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، langarood
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #39
سلام
به دليل اينكه جوجه قبلي جفت انگشت عقبش به دليل زود خارج شدن از لون شكست و بعضي ها فكر كردن ممكن ارثي باشه اين عكس ها رو گذاشتم كه عكس هاي سري دوم كه اين دفعه يك جوجه شبيه به پدربزرگ خودش دارچين شده و لنگ بزرگ دوباره شبيه مادرش شده 2 تا تخم ديگه هم به دليل اينكه نر جوجه پارسال بود و هنوز يك سالش نشده بود نطفه نداشتن در ضمن ماده ضعيف ديگه كوت سوم ازش نمي گيرم اين عكس را ديروز بعد از جدا كردن گرفتم.

موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۱/۰۵، ۰۹:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، katbi ، langarood
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #40
با سلام به دوستان و اساتيد محترم:
در جداول زير درصد تشابه جوجه ها به پدر و مادر و اصالت اونها را ميشود با دقت بيشتري مشاهده كرد
با احترام
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۱۱/۱۲، ۰۴:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان